Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Brak i Zajednica Sta vas nervira kod vaseg muza?

Ova tema sadrži 37 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  svetlafa 5 godine, 1 mesec ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 38 (od 38 ukupno)

Sta vas nervira kod vaseg muza?

• Micka&Nidza

Radi, cesto je na terenu. zato ga i pustam da visi na kompu i vise nego sto treba. sad je trenutno kuci zbog vremnskih prilika pa radi sa decom dosta. Sofiju uci da cita i pise, sa Stefanom slaze kocke, prica mu pricice…. a uvece je obicno na kompu….

Ushtipak
    Član
    Ushtipak

Jeste li se zapitale zasto su zene vekovima zelele da se zaposle pa da rade „muski“ posao, a muskarci nikada pa ni sada nisu strajkovali ne bi li im se dozvolilo da rade „zenski“ posao? Pa zato sto za posao van kuce dobijes platu, kad zavrsis neki projekat pohvale te, na kraju te ceka penzija. A za posao u kuci ne dobijas nista, sta god da uradis nema pohvale nego znas da ce sutra izgledati ko da nisi ni radila, i na kraju, svi mogu u penziju, ali kuca se ne penzionise i u njoj mora da se radi do smrti! :))))))))) E pa u to ime mogu da kazem da me mm nervira zato sto samo ja imam kompletnu organizaciju kuce, deteta, ekonomisanja, ruckova i svega u glavi, a on samo kaze: Pomoci cu ti ja za vikend, samo reci sta treba da se uradi! :)))))) Ali trudim se da se ne nerviram, nego da iskoristim tu ponudu i opteretim ga za vikend, kad se vec nudi. Prosle subote je oribao wc. Prvi put u zivotu. Prvi. Majke mi. Prvi put. :))))))))))))))))))))

marmit
    Član
    marmit

Ushtipak, potpuno si u pravu.

Moj mm takođe radi po ceo dan, retko kad dođe pre 19h kući. Ali meni znači to što onda znam da će on okupati Vuka i ipak biti malo tu. Vikendom je sa nama, onda nema problema. Nije neki da će mi pomoći oko kućnih poslova, ali zato se ne buni kad nema ništa za ručak ili što platim ženu da mi spremi stan. Briga ga.

Sad kada je Vuk veći ja mogu svuda s njim, pa mi ne smeta što ga nema ceo dan. Imam svoj auto i potpuno sam slobodna. Jedino sad mi je malo dosadno jer sam na bolovanju, ali kad se rodi drugo dete, ništa od dosade 🙂 ! Subotom ja odem uveče sa drugaricama, znam da će on nahraniti dete i da će ga leći na vreme.. ne mogu da kažem da ne učestvuje u našem životu, naprotiv. I kad hoću negde da odem u grad, kozmetičar, frizer, nikad nije bio problem da ostane sa detetom. Zato se ja trudnim da kompenzujem neke stvari. Savršenstva nema, a moglo bi da bude i gore. Naravno, ja bih volela da me gleda kao malo vode na dlanu, da je sav posvećen meni, ali mislim da bi mi i to dosadilo. Recimo da sam zadovoljna! 😮

Mikac
    Član
    Mikac

Marmit,potpisujem te.i mi najcesce kompenzujemo stvari tako.mm je kuci oko 5.i nikad nije problem da mi nesto pomogne ili odradi,mada cesto ume da bude nervozan kada mu se nagomila posao,hehe,ali sredim ja to brzo.znaci sve u svemu zadovoljna sam, i okupa ga, i sredi za vrtic, nahranii kad treba,pogotovu sada kad imamo bebu.

marmit
    Član
    marmit

Stvarno se to tako i nametne, te kompenzacije. Bilo bi zlo da on kad dođe kući još ništa i ne uradi, onda bih šiznula. Ovako, ajde, nisam presrećna, ali šta je tu je. On lepo zarađuje, za razliku od mene, tako da i zbog toga moram da trpim to što toliko radi. Ali, ponavljam, danas je takvo vreme i jednostavno ne može drugačije. Biće problema kad dođe beba, znam sebe, mislim da ću biti katastrofa, ali kao i svi, prevazićićemo i to.

nenka
    Član
    nenka

Nervira me to sto nece da kuva. Ne mogu da gresim dusu, hoce da pomogne oko mnogih stvari ali sporetu nece ni da pridje.

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Pa, ako je samo to, onda nije strasno-pazi-mozda je i bolje!!!!!?
    Znas onaj vic:
    Draga, hoces li mi kuvati dok nas smrt ne rastavi?
    Dragi,ako to budem radila, to ce onda biti vrlo brzo!
    (ako zamenis `dragu sa dragi`-mozda te u stvari covek i spasava na taj nacin 🙂 😆 !)

svetlafa
    Član
    svetlafa

Vrlo duhovito. Ovaj moj ima smisla za kuvanje i voli, ali jednostavno nece.

Gledanje 31 članaka - 31 do 38 (od 38 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.