Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Vaspitanje Starije dete i nova beba u kuci

Ova tema sadrži 147 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Natasa 7 godine, 1 mesec ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 148 ukupno)

Starije dete i nova beba u kuci

• mama malog Borisa

Mene zabrinjava kako cu da resim pitanje spavanja, jer i stariji sin spava sa nama u sobi i uskoro ce i nova beba.
    Bojim se da ce ga beba buditi nocu, ali i on mi je jos mali, da ga odvajam od sebe.
    (Naravno svaki bi imao svoj krevetic)

mamaTanja
    Član
    mamaTanja

Ne znam sta da vam kazem,otprilike svaki slucaj je za sebe.

Misel jedino sto pomaze je strpljenje,strpljenje i strpljenje koje mi mame ponekad bas i nemamo pored silnih obaveza.Kad ona tako reaguje probaj da joj udovoljis pa ti svuda idi sa njom i vodi je u wc i sve sto ona trazi.To ce trajati neko vreme pa kad ona vidi da si ti i dalju tu za nju i njene potrbe popustice i nece toliko insistirati na tvom prisustvu,ako neko ima da ti pomogne sa bebom dok ti se posvecujes njoj .

Mama malog Borisa mi smo taj problem resili tako sto smo odmah bebu stavili u sobu sa Glorijom.Moram da napomenem da nam sobe nisu daleko tj imamo samo prolaz u zidu izmedju soba tako da je nama to bilo najbolje resenje.A vi ako mozete stavite 2 kreveca u svoju sobu ili oba u drugu sobu on je jos mali da bude sam a vas troje u drugoj sobi(ne verujem da ce se buditi kad beba bude plakala,imaju deca cvrst san) ili trece resenje (ne bas najbolje) ti sa bebom u jednoj a on sa tatom u drugoj.

mama malog Borisa

Na ovo trece resenje, mama Tanja, moj muz bi se samo slatko nasmejao. Niti bi dozvolio da ja odem iz sobe, niti bi pristao da on ostane sam sa sinom.
    Ali vec cemo nekako resiti.

Fokica
    Član
    Fokica

mama malog Borisa – 14/4/2008 10:10

Mene zabrinjava kako cu da resim pitanje spavanja, jer i stariji sin spava sa nama u sobi i uskoro ce i nova beba.
    Bojim se da ce ga beba buditi nocu, ali i on mi je jos mali, da ga odvajam od sebe.
    (Naravno svaki bi imao svoj krevetic)

I ja sam puno brinula kako da resimo spavanje. Ja sam se drugi put porodila pre 3,5 meseca a kod nas je razlika jos manja, samo 15 meseci.
    I mi spavamo svi zajedno u istoj sobi. Beba ga je budila nocu prve 2,3 nedelje a posle toga uopste vise nije reagovao na bebicin plac. Sada spava kao top.
    Inace planiramo da ih zajedno prebacimo u njihovu sobu kada mladji bude napunio godinu dana. To mi se cini kao dobro resenje.

mama malog Borisa

fokice, bas si me utesila.
    Napisi mi kakva su ti jos iskustva.
    Kod mene ce razlika biti dve godine.

Fokica
    Član
    Fokica

mama malog Borisa – 16/4/2008 11:28

fokice, bas si me utesila.
    Napisi mi kakva su ti jos iskustva.
    Kod mene ce razlika biti dve godine.

Slobodno pitaj sta te zanima. Rado cu ti preneti svoja iskustva. Nadam se da ce ti koristiti. :caos:

MISEL
    Član
    MISEL

Mama malog borisa mi taj problem nismo imali jer marija spava u svojoj sobi od prvog dana -nepplanirano al duga prica zasto.Ja sam na polovini moje trudnoce njoj kupila veliki krevet, sredili celu njenu sobicu i pocela je sa nepunih 2 godine da spava u velikom krevetu.Kad se budila isla sam ja kod nje a ne ona kod nas u krevet.To sam uradila jer sam plannirala da brat nasledi njen krevetac i zato sam je postepeno navikla da je ona velika ,da ima veliki krevet ,lepu lampu iznad kreveta itd.

Evo ima godina kako spava u svom velikom krevetu i za nista na svetu nebi spavala nigde drugo.Hocu da kazem da je sve stvar navike a i to kakvo je dete.Probaj da mu sredis sobicu i da mu ugodis mozda upali

mrav
    Član
    mrav

Srecom za sada nemamo problem sa spavanjem, starije dete spava kao „top“ tako da ga beba nije uznemiravala ni dok se budila nocu. Mislili smo da ce biti problema jer na zalost, imamo mali stan i svi smo u jednoj sobi preko noci, ali kao sto rekoh, decak je prava spavalica.

cvecka
    Član
    cvecka

NEKOLIKO DANA SE PREMISLJAM DA LI DA ZAPOCNEM OVU TEMU I DA LI U OPSTE PRIPADA U TEME TRUDNOCA, ALI AKO ADMINISTRATORI OVAJ NASLOV VIDE, NEK GA PREMESTAJU TAMO GDE TREBA.
    NAIME U CEMU JE PROBLEM KOD MENE…TRUDNA CAM 4 MESECA I OD DANA KAD SAM OSTALA TRUDNA, MOJA CERKICA (USKORO8 GOD.), SE STRASNO PROMENILA. MORAM DA NAPOMENE DA JE U STVARI ONA NAJVISE INSISTIRALA NA TOME DA IMA BATU ILI SEKU. U POSLEDNJE VREME JAKO SE POVUKLA U SEBE, PORED SVIH RAZGOVORA SA NJOM I OBJASNJENJA DA JE ONA MOJA PRVA DEVOJCICA, SUMNJALA SAM NA LJUBOMORU, MEDJUTIM ONA KAD GOD MENE POLJUBI POLJUBI I STOMACIC, TAKO DA SAM TU MOGUCNOST ODBACILA. PROBLEMI SA SKOLOM NISU, NITI SA DRUSTVOM, NI SA SIMATIJOM (?), VEC KAD SE POVEDE TEMA O MOJOJ TRUDNOCI SA NEKOM DRUGARICOM, ODLAZI IZ SOBE I VISE NE IZLJAVLJUJE DA ZELI SAMNOM KOD DR. DA VIDI BEBU NA UZ. AKO NEKO IMA OVAKVIH PROBLEMA ILI SLICNIH, MOLILA BIH DA SE OGLASE, JER STVARNO NEZNAM STA MI JE SA DEVOJCICOM?

bozana
    Član
    bozana

cvecka moja curica ima malo manje godina tj u septembru ce 5,za sad se ne ponasa tako verovatno je mladja ali ima faze kad kaze da nece nista dati bati ili seki da ce je stipati i tako.to je verovatno revolt.mislim da ne terba da se sekiras ipak je tvoja curica bila jedinica ovih 8 godina i ona je te kako svesna da nece biti vise jedinica i da nece samo paznja njoj biti usmerena.pusti je neko vreme da se malo ohaldi nemojte pricati o bebi dok ona to ne pozeli,procice je to sigurno.ja znam da cu kad se porodim vise paznja posvecivati starijem detetu i mislim da tu nece biti velikih problema dok se ne navikne na novonastalu situaciju,nemoj da brigas sve oni to moraju proci samo moramo biti strpljivi.poz

Fokica
    Član
    Fokica

Imas temu Starije dete i nova beba u kuci u podforumu Vaspitanje dece
    http://forum.roditeljportal.com/forums/thread-view.asp?tid=2815&posts=38#M265600

vanjaja
    Član
    vanjaja

Cvecka i moj sin je 8 godisnjak. Iskreno nisam to primetila jos kod njega, i bas si me zacudila. Znam da sve moje drugarice koje su imale manju razliku bas se mucile sa ljubomorom starije dece. Nadam se da su nasa veca pa nece biti ljubomore? Moj Marko je za sada super i bas se raduje a i zeleo je sestricu. Kaze da jedva ceka da poraste i spava sa njim u sobi, jer ne zeli da vise spava sam. Znam i to da decu sa vecom razlikom trebamo sto ranije spojiti da dele sobu da bi mogli brze da se zblize.
    mora da joj je to neka skolska faza, mislim da nema veze sa trudnocom. Recimo Marko osecam da polako ulazi u pubertet, a ona tek devojcica sigurno ce je ranije uhvatiti 🙂

pirgo7
    Član
    pirgo7

meni je zanimljiva ova tema iz razloga sto sam ja 7 godina starija od brata. Dok se nije rodio uzasno sam patila sto nemam brata ili sestru. Dok je mama bila trudna bila sam izbezumljena od srece.
    A kad se rodio…moj neprijatelj br 1. Tata nije smio da ga uzme u ruke od mene, a mami sam govorila da ga voli vise od mene. Na pitanje odakle mi to, rekla sam: Kako ga samo gledas… pa zamislite:):)
    Elem, ,nije ta faza dugo trajala, ali poslije sam postala , do dan danas, glavni zastitnik brata, Kao druga mama, i dan danas imam neki zastitnicki odnos prema njemu.
    A razlika od 7 godina se toliko pomjerila, da smo sad kao vrsnjaci…
    Eto podijelih svoje iskustvo sa vama:)

cvecka
    Član
    cvecka

Hvala vam, ali kao sto kaze Vanja, mozda je to neka skolska faza, a mozda i ulazi u onaj rani pubertet :buljavko: . sta je tu je, bebce je na putu i mozda ce joj beba biti neprijatelj broj 1 (u sta sam sigurna jer je jako posesivna kao i sve jedinice), ali sta je tu je….

Tijancica
    Član
    Tijancica

Svi su ovdje istakli, a sto sam i citala po drugoj literaturi, kad prinova dodje u kucu da se vise paznje poklanja starijem djetetu, i recimo ako gosti dolaze da vide bebu, da se obavezno nosi i poklon starijem! E, do kad to treba da traje?

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 148 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.