Ova tema sadrži 181 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  pepaprase 6 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 182 ukupno)

Steznik posle porodjaja

• bubi
    Član
    bubi

Koji steznik treba nositi nakon carskog reza. Bila sam u apoteci i dali su mi nekoliko modela. Ne znam za koji da se odlucim. Sta je presudno kod steznika?

Hvala vam na odgovorima 🙂

Sanjica__
    Član
    Sanjica__

Cao Bubi, ja sam se porodila na carski rez i nisu mi dali nikakav steznik. Sto moras nositi steznik, jer imas ne daj Boze komplikacija?

:caos:

MissGak
    Član
    MissGak

Meni su „babe i tetke“ savetovale da nosim steznik posle porodjaja kako bi mi se stomak lakse vratio na staro.Steznik sam kupila,dva puta ga stavila i vise nikad,isao mi je na zivce,tako da sam to batalila a moj stomak danas izgleda skoro kao pre trudnoce i to bez ikakvih vezbi,a planiram da sa istim pocnem…
    Pretpostvaljam da zelis zbog toga da ga nosis,ne vidim zasto bi drugo…a sa carskim rezom ne znam kako funkcionise,mada ja ga tek u tom slucaju ne bih koristila.

Ivka
    Član
    Ivka

Ja sam probala i steznik iz apoteke i jos neke druge i nije mi bas pomoglo. Ako vec uzimas da bi ti se povukao stomak uzmi neki cvrsci, ali opet ne da te previse steze. ovaj moj je imao bas jako pojacanje preko stomaka. Ali ja mislim da je to sve do gradje i genetike. Ako si imala stomacic pre trudnoce imaces ga i sad. Kod mene je bas ostao onaj gornji ispod grudi (koji ti steznik i ne dohvata) pa sam se jos i ugojila i sad mi ako lose stanem ustaju u prevozu kao trudnici. uzas. A slusala sam price da posle carskog treba lezati na ledjima da ti nebi ostao stomak. Sve su to prazne price ili pomazu u tako minimalnoj meri da je to strasno. 🙁 🙁 🙁

bubi
    Član
    bubi

Hvala vam cure na odgovorima. Jos ne znam kako cu se poroditi ali sve su prilike da ce biti carski jer se bebac nije okrenuo,jos uvijek je „nogama“. U ponedjeljak cu znati vise. Cula sam da steznik prija poslije carskog. Juce sam kontaktirala jednu mladu mamu koja mi je rekla da je ona nosila kratko steznik ali da joj je dr. pokazao neke lagane vjezbe koje uticu da se misici vrate u formu bez ikakvih dodatnih pomagala.
    Naravno to cu sve ispitati mog dr. kad se vidimo 🙂

Pozdrav!!! 🙂

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

ja sam se porodila prirodnim putem i nedelju dana posle porodjaja meni se stomak vratio u normalu a sa dve nedelje od porodjaja nije ga uopste bilo,nisam nosila steznik i nisam zelela da se stezem i utezem,htela sam telo da mi se polako vrati u normalu,moja beba jos malo ce 6nedelja ja stomak uopste nemam i kao da se nisam porodila,moja snaja koja se porodila na carski re pre 3 meseca nije nosila stezinik i nema stomak uopste,pozdrav :caos:

bubi
    Član
    bubi

Nadam se da ce i samnom biti tako. Nikada nisam imala stomak pa se nadam da cu uspjeti da ga vratim u normalu. Brinem se jer sam se udebljala 15 kg do sad…a imam jos da „guram“.

Hvala Ivana i pozdrav!
    Uzivaj sa bebicom 🙂

Jecca
    Član
    Jecca

Ma daaaj ne sikiraj se za kilograme. Imas jos mesec dana do porodjaja i mozda vise ni ne dobijes koji kg na ovih 15. Sve se to posle skine. Puno ne spavanja, umora i eto ti odose kilogrami. Vazno je da beba stigne ziva i zdrava na svet a ti posle sve mozes postici sa vezbama i ishranom. Meni su cak pricali i price da ce mi trebati jos onoliko meseci da skinem kilograme koliko mi je trebalo da dobijem. To je individualno, prvo, a drugo , nije tacno, s obzirom da se vec na porodjaju izgubi do 10 pa i vise kg, u zavisnosti koliko i dobijes u trudnoci. A kao sto vidim i vi cure niste cekale jos 9 meseci da se vratite na staro.

Beca
    Član
    Beca

Citala sam, ali nisam videla da ima nesto u vezi teme koju postavljam, pa ako ima unapred izvinjenje, a ako nema mislim da ce jos nekog zanimati.
    Dakle, meni je ostao stomak poveci, ma u stvari sva sam jos poveca 😉 , ali stomak je uzas.
    Preporucila mi je koleginica, kao i moj ginekolog ovde, da uzmem jedan takav mider halter koji je specijalizovan da se nosi posle trudnoce i porodjaja i ja sam ga naravno nasla jer znate kako se davljenik i za slamku hvata 😉 i pocela da nosim.
    Medjutim kada sam se cula pre neki dan s mojom dr ginekologom iz Srbije ona mi kaze da mi ona licno bas i ne bi preporucila da ga nosim, a zasto i nisam je bas dobro razumela.
    Da li je vama neko preporucio posle porodjaja da ga nosite?

Brandza
    Član
    Brandza

Meni je isto dugo nakon porodjaja ostao stomak,svi iz okoline su mi savetovali da uzmem pojas,al` sam ja kontala da ce sve to doci na svoje i naravno,ostala tvrdoglava i isterala po svome…ja sam cula da se zenama koje ga nose stomak „povuche“ mnogo brze nakon porodjaja…moja dr. ga nije preporucivala,iz kojih razloga mi nije poznato…meni je stomak vremenom „splasnuo“ sam od sebe,tj. kako su isle kile,tako je i njega bilo sve manje (naravno on je poslednji ostao :)) Za sada ne planiram da ga uzmem,dok za koji dan ne vidim situaciju (da li cemo visiti ili necemo :> )

nosic
    Član
    nosic

Ja sam pre neki dan to narucila…tj moje je vise kao neki fitnes pojas…pise da se stomak brze vrati, da se celulit i strije smanjuju a meni je najvaznije da pise i da kad ga nosis manje ledja bole…jer su mene otkidala ledja posle porodjaja s Tasom…kasnije cu da pronadjem sliku ovog sto sam narucila.

slatkica
    Član
    slatkica

gdje se to moze narucit?i kolika mu je cjena? :caos:

Brandza
    Član
    Brandza

nosic…ako pomaze ledjima,narucujem bez razmisljanja!!!davaj slike cim pre

Nikita
    Član
    Nikita

Ja sam ga cim sam se porodila kupila u bolnici (posto u narodnom frontu ima par radnji bas u bolnici) po preporuci ginekologa, mogu vam reci da se nimalo nisam pokajala :klanjam: :klanjam: :klanjam: cena mu je bila negde oko 2500 manje-vise, mislim da je u gradu jeftinije. Hocu da kazem da je meni pomogao gledajuci kod mene u porodici svi su trbuljati kao :trudnica: sto mama, tetke, baba…

Brandza
    Član
    Brandza

tako je cena i ovde po apotekama niki…a jesu ledja malo da`nula dushom?To me najvise interesuje…

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 182 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.