Ova tema sadrži 48 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  pepaprase 6 godine, 10 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 49 ukupno)

Stitna zlezda

• dusica81
    Član
    dusica81

Drage moje, juce sam saznala da imam problem sa stitnom zlezdom. Cekam nalaze hormona a jedino sto znam da je uvecana i da imam cvoric na desnom reznju. Vec duze vrijeme osjecam razne tegobe a ni na pamet mi nije palo da je stitna u pitanju!? Ranije sam pisala da sam imala hiperprolaktinemiju pa zbog toga nisam mogla ostati trudna a sada jos i ovo…
    Ako imate slicno iskustvo, pisite…zanima me sve od simptoma, terapije do uspjesnosti lijecenja.
    Juce sam bila 😥 😥 😥 😥 😥 a danas mi je vec lakse jer konacno znam sta se samnom desava i da postoji nacin da se to rijesi 😉

Nikita
    Član
    Nikita

Ja sam pre dve godine saznala da imam cvoric na desnoj strani stitne, posle godinu dana se pojavio jos jedan pored njega, medjutim hormoni su na samoj granici. Nemoj da te plasi ako su hormoni ok. meni je ponudjena punkcija koja nije bolna, a u slucaju da hormoni nisu ok terapija. Nemoj da te plasi, samo moras kontrolisati to redovno kod endokrinologa.
    Nemoj se plasiti, lecenje je uspesno ali ipak sve zavisi od tebe. Veliki pozdrav.

Ivek
    Član
    Ivek

Jao Dusiceeeee, jesi sigurna, poseti ti jos nekog lekara 😯 . Sta kazu??? Kako su to ustanovili??? Mnogo se nerviras bre :batinepoguzi: . Kakve si simptome imala? Moja tetka ima tezak zivot i ima uvecanu stitnjacu i malo se vise zamara, bila je na VMA u BG i dali joj tabl. i rekli da malo vise spava, malo manje se nervira i da dodje za 6 meseci na kontr. Ja sam je odvukla letos na more-malo joda, morskog vazduha i tako to (imala sam vremena i sa njom da odem), pa nakon toga opustanje, razgovori i do dana danasnjeg ona ne oseca vise vratno zatezanje, gusenje, zamaranje itd. Manje se stresira sto retko ko moze da postigne u njenoj situaciji i rezultati su joj vise nego zadovoljavajuci, ponovo za sest meseci ide na kontrolu. :kucam: Sta su ti rekli draga? Kakvo ti je gvozdje? 😯

:love:

dusica81
    Član
    dusica81

Moram cekati do sledeceg ponedeljka krvne nalaze a od simptoma imam: osjecaj da mi je zapeo kamen u grlu i da ,me pritiska gotovo do povracanja, stalno mi je hladno, dobila sam puno na tezini, ujutru ustajem natecena, umorna i teska a tek uvece zivnem…suhu kozu koja se peruta, razdrazljivost, prvo 😆 pa onda 😥
    Ja sam se puno, puno,puno…nervirala a najvise za ljude oko sebe, svi se meni jadaju, placu a ja moram priznati dobro slusam druge i svakom dajem dobar savjet samo sebi ne znam pomoci.
    Cekam da primim terapiju i da idem na more :bravo:

gorana
    Član
    gorana

Draga Dusice ja imam dosta osoba oko sebe koje imaju problem sa stitnom zlezdom!Dobro je da znas koji je tvoj problem pa ces moci uspesno i da se lecis!To nije nista strasno ali moras da redovno ides kod dr!Osobe koje imaju cvorice uglavnom to odstranjuju!
    Moja kuma nema cvorice ali joj je poremecen rad hormona i uvecana stitna z!Leci se vec 3 god i cinimi se da stoji u mestu!Ona nema deca a jako bi zelela,pa ako neko ima neki savet ili svoju pricu neka mi napise!Koje su mogucnosti da rodi dete!Doktori joj nista konkretno ne govore pa je zbunjena i tuzna!Dali ima nade?

dusica81
    Član
    dusica81

I mene zanima da li uopste mogu ostati trudna sada u ovakvoj situaciji. To me najvise brine jer silno zelim bebicu.

Maki
    Član
    Maki

Meni hormoni štitne žlezde nisu bili dobri, napisala sam ti pila sam lekove 2-3 meseca i sama sam ih prekinula jer sam htela da ostanem u drugom stanju, pošto sam prekinula sa lekovima posle 2 meseca sam i bila trudna a pored toga sam imala i policistične jajnike i još uvek ih imam. Sve te simptome sam imala i ja. I sad ih opet imam ali štitna žlezda mi je uredu znači samo policistični jajnici, tako da bi možda mogla i to da proveriš.

dusica81
    Član
    dusica81

Izzykg ja stvarno idem redovno na preglede, ciklusi su mi uredni cak i ovulaciju osjetim,do sada mi niko nije skrenuo paznju da imam policisticne jajnike. Da li je potrebno uraditi neke posebne testove i pretrage da bi se to utvrdilo ili je dovoljan normalan ginekoloski pregled sa ultrazvukom naravno?
    Uznemirena sam jer su rezultati u ponedeljak tek gotovi…

Ivek
    Član
    Ivek

Dusice, sto se tice policisticnih jajnika, proveri i to ali da ti kazem iskustvo moje kume koja ima(jos uvek) policisticne jajnike i imala je dvomesecnu terapiju (nekim tabletama…ne znam kojim) ali joj je dr rekao da nakon terapije slobodno rade na bebi jel su joj se stabilizovali i hormoni i krvarenje, ona ima 29 godina i srecno je udata zena i evo vec dva meseca se trude i videcemo…To sam samo htela da ti napisem da ako jesu policisticni -mozes da razmisljas o bebici (makar je u njenom slucaju tako) 😆
    Nisam expert ali prenosim blisko iskustvo onoliko koliko znam 🙄
    Pa tebi su i sama kazes menstruacije i ovulacija na mestu, prema tome, mogucnost je mala za policist.jajnike .Hajde bre ne prizivaj jos tu nesto svasta vec neguj svoju zlezdu i NE SE SEKIRAS UNAPRED ZBOG SVEGA I SVACEGA!!!

Sacekacemo i taj ponedeljak dukili 🙂

Kiss :-*

gorana
    Član
    gorana

Dusice i ja ti savetujem da se opustis jos ova 2 dana dok nestignu rezultati i da se ne nerviras unapred i dodajes sebi jos ko zna sta!
    Mnoge bolesti se mogu izleciti cak i dobrom voljom i pozitivnim razmisljanjem!Ja u to verujem!
    Pozz od mene i javi nam u ponedeljak rezultate! :caos: :caos: :caos:

dusica81
    Član
    dusica81

Drage moje, stigla sam i dijagnoza je sledeca: opet hiperprolaktinemija i difuzna i m.n. struma. Dobila sam za terapiju bromergon i letrox, kontrola za 1,5 mj.
    Sad sam malo smirenija pogotovo sto mi nisu spominjali punkciju… Jedino me brine sto mi kasni menstruacija… a pocela sam sa ljekovima. Cekacu jos 2 dana pa cu uraditi test mada cisto sumnjam da sam trudna zbog ovog prolaktina i ostalog…
    :-* :caos:

gorana
    Član
    gorana

Drago mi je Dusice sto si sad malo smirenija.Veliki pozz za tebe! :caos: :caos:

angely
    Član
    angely

Stitna mi je proradila u trudnoci i imam cvoric u levom reznju,koji je evo posle 3 godine porastao svega 4 mm.Imam hipotyerosu i pijem Eutyrox 50 vec tri godine i sad je sve pod kontrolom.Prvu godinu nisam smela ostati trudna jer taj TSH skace u trudnoci.Bila sam u ostala u drugom stanju pre dva meseca al sam imala missed pre 15 dana.Rekli su mi da stitna u mom slucaju ne bi pravila probleme,ali nisam mogla da zatrudnim skoro godinu dana,posle pocetka lecenja iako sam imala ovulaciju svaki mesec.

mojsilovic

I ja sam napipala neki cvoric i odmah otisla kod doktorke i ona sumlja na stitnu zlezdu ali ultra zvuk su mi zakazali u decembru.Ja cu videti da odem negde privatno.Interesujeme zbog kog razloga dolazi do uvecanja stitne zlezde.Ja imam 26 god.

angely
    Član
    angely

stres…manjak joda…

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 49 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.