Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi OPŠTE TEME Upoznavanje Strahovi i Strepnje tokom trudnoce -Depresija kod trudnica-

Ova tema sadrži 2 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  tijanaMM 6 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 1 članka - 1 do 3 (od 3 ukupno)

Strahovi i Strepnje tokom trudnoce -Depresija kod trudnica-

• tijanaMM
    Član
    tijanaMM

Stalno se pitam, i nisam mogla da odolim samoj sebi, na sva brojna pitanja na koja ne mogu da nadjem odgovor ni u jednoj knjizi, da li i ostale buduce mame prolaze kroz ono sto i ja , i da li strahujemo sve na isti nacin ili ne….
    Samim tim, pokrenula sam ovu, smatram, jako bitnu Temu, pod naslovom :
    Strahovi i Strepnje tokom trudnoce, Depresija kod trudnica , i dodala bih kako je otkriti, usmeriti i otkloniti !
    To je tema, zadatak i cilj ovog dela foruma koji sam samoinicijativno pokrenula jer je pomoc potrebna i meni samoj
    a zelela bih da pokrenem i sve ostale buduce mame a i postojece mame da kroz ovu Vaznu Temu pomognemo svima kojima je to potrebno makar i kao informativni obrazac ali kao i vrednu temu za nepresusnu debatu o ovom, priznacete sve vecem problemu danasnjice a to je stres i strah koji doprinose sve vecoj depresiji u tinejdzerskom dobu kod oba pola nase dece (moja sestra je napunila 18 ) dok se kasnije kod nas zena to zna aktivirati bas u najosetljivijem periodu i to kod nekih bas za vreme i posle trudnoce !
    Zelim da Vam svima sa ovom temom pozelim dobrodoslicu !
    Preispitajte se sta biste svaka od Vas rekle kao odgovor na Vase sadasnje stanje, sa kojim se sve strahovime susrecete sada a koji su Vas sve strahovi pratili ( za one koje vise nisu trudne ) i molim Vas za iskrenost kao i do sada jer ce mi svi Vasi odgovori biti vise nego dragoceni za knjigu koju sam pocela da sastavljam u sklopu urbanog dnevnika za bebu !
    Takodje pozivam i sve buduce a i sadanje tate ako ih ima jos uvek na forumu, da se slobodno prikljuce i pisu na ovu a i ostale teme koje bih zapocela !
    Evo i moj momak MM se stalno nudi da napravi svoj profil kako bi se , kaze , i on pozalio i razgovarao sa svima Vama ali sam mu predlozila da saceka :p dok ne vidimo hoce li se jo neki tata oglasiti i dok ne vidimo koliko ce zaziveti ove teme i moja pitanja na forumima za trudnice !
    Eto, zelim da Vam svojom inicijativom dam do znanja da je ceo ovaj sajt em dosta gledan i posecen, em da postoje i ovako ambiciozne mlade buduce mame poput mene koje zele toliko toga da pitaju, nauce i saznaju pa cak i knjigu da napisu od kada su stvarno ostale u drugom stanju , poput mene !
    Procitala sam u ,, Sta sve mozete da ocekujete, dok cekate bebu,, da kod 7 od 10 trudnica ( strana 107) mozda nije u pitanju depresija, vec uobicajena promena raspolozenja koja prati trudnocu . Okej, i to mi ima, smisla. Takodje, korisno je biti optimista pogotovo sada dok sam i sama trudna. Ali iako i na svom kreativnom blogu koju vodim zbog potreba posla a i zbog svojih potreba lepseg duhovnog stanja, stalno objavljujem mudre misli, mudre citate, slike koje su cista pozitiva, za mene samu odjednom kao da ne postoji dovoljno ni mudrih reci ni mudrih citata kada me obuzme ono stanje, nekih teskih misli i strahova, neko tuzno stanje, pad energije, ako me razumete, koje nista ( u tom trenutku se cini) ne moze da ,,podigne,, dok se prethodno ne istresem na jadnom momka koji je vec poceo to sve da trpi ( na pocetku se i on opirao i branio, al uzalud…) ili dok se ne raspacem kao kisa , jer sam videla npr. da mi je drugarica iz razreda sada na proputovanju Evropom najmodernijim kruzerom sa svojim verenikom a ja sedim kod kuce, ne smem da imam intimne odnose (do 13 nedelje) , stalno sam umorna, placljiva , kenjkava, moja veza trpi takodje sve to a ja se osecam kao krpa !!!
    Dok Vam sve ovo pisem, cak mi je i lakse, pa sam samim tim i osmislila da pokrenem ovu temu, jer idem tom logikom, ako i Vi vidite da se neka od nas ovde ,,trudi,, da nesto iskreno pise i pokrene neku debatu, valjda ce i ostali da budu iskreni takodje i da pisu o svojim problemima u trudnoci , jer ja prva ne zelim da mi neko sladi i prica sve naj naj o ovom 2 stanju kada i sama sada vidim da za sada, nit je sjajno nit bajno :p sem ovog ipak nekog cudnog, blazenog osecaja koji sam pocela da dozivljavam kada se pomilujem po stomaku i kao neki leptirici da su mi 24/7 iznad pubicne kosti 😆 E to je neprocenljivo !!
    Nadam se da cemo se svi povezati i ovde, stvarno bi mi znacilo da se vise pise o realnim strahovima koje imate pa cak i onim irealnim :p !! jer sve bih volela da ovde procesljamo , sto se kaze, i da prostudiramo zajedno, jer ipak zato i postoji ovaj forum nadam se !
    Mnogo ljubavi i pozdrava Vam svima saljem
    od srca :love: :love: :love:
    Tijana

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Draga TijanaMM, imas vec temu u delu trudnoce pod nazivom `anksioznost u trudnoci`
    http://forum.roditeljportal.com/trudnoca-postst1704p50_Anksioznost-u-trudnoci.aspx
    i ne bi bilo lose da posto si nova malo prelistas forum da vidis sta se vec pisalo na toj ali i na drugim temama (mozda nadjes odgovore na neka tvoja pitanja) …….
    U svakom slucaju zelim ti dobrodoslicu i lepo druzenje!

tijanaMM
    Član
    tijanaMM

Hvala Najlepse draga Anita !
    Veliki pozdrav za tebe i Hvala sto si mi se prva javila !
    Evo ovako, da obrazlozim otvaranje ove nove teme
    -Strahovi i Strepnje tokom trudnoce – Depresija kod trudnica-
    Pregledala sam razne teme ovde, takodje i skoro ceo -Anksioznost u trudnoci-
    Jasan mi je koncept i tematika, dabome, na tom forumu ali mi se cini da se tamo najvise debatira o drugoj vrsti psihosomatskih varijacija, o lekovima i terapijama, koje sam ja ovde u mojoj temi koju zelim da pokrenem htela da mozda izbegnem, i da otvorim novo poglavlje, ako tako mogu da kazem, poput otvorenih pricanja tj pisanja o konkretnim strahovima i problemima od pocetka do kraja trudnoce tako sto cemo se cesce ovde okupljati i pricati otvoreno o svemu tome !
    Ne bih da ponavljamo teme, jasno, sto razumem da bi mi i ti porucila ali mi je bas drago sto si to spomenula jer ni ne zelim da budu dve iste teme vec da ova moja nova Forum – pricaonica ide bukvalno uporedo sa anksioznoscu u trudnoci jer za one koje zele bas da pricaju o terapijama i lekovima mogu striktno tamo da pisu i da se savetuju,
    dok trudnice poput mene koje imaju strahove, strepnje i ostale nedoumice mogu kroz otvoren i iskren razgovor i savetovanja da se medjusobno utese i opuste kroz ovakvu vrstu interakcije :love: koju bih zelela da pokrenem a to je kako uspesno savladati strahove i strepnje koji nam se javljaju dok iscekujemo prinovu.
    Nekako sve sto sam do sada procitala u – anksioznost u trudnoci- zelela bih da ovde objedinim u smislu otvorene pricaonice gde mogu i ja da pricam otvoreno za pocetak dok se druge buduce mame ne ,,opuste,,
    Ova moja inicijativa se iskreno nadam, da ce biti podrzana bas na pravi nacin kako sam i zamislila jer ako buduce mame vide kako bar jedna mlada iskrena buduca mama, otvoreno pise o svojim strahovima, ali bez ikakvih lekova i terapije , nadam se da ce i onim buducim mamama koje imaju tu istu neku terapiju , kada procitaju ovde neke od mojih redova , procitaju neku knjigu koju preporucim ili kad pogledaju neki dobar film koji bih navela, pokusati da se povezu sa svojom dusom i telom, kao i sa tim cudom zivota sto u sebi nosimo i opustiti se bez ikakve terapije samo pozitivnom pricom i razmisljanjem ovde u ovoj temi !
    Znaci ova tema bi trebala da bude sasvim uporedo pored -Anskioznosti u trudnoci- sa savetima za zdrav zivot, meditaciju i iskljucivo da se bazira na tom nekom feedback-u svih nas uzajamno i mislim da ce lepo zaziveti !
    Eto ovo je neka moja ideja i inicijativa, sada je na svima Vama da kazete kako Vam se cini i da li se slazete :hag:
    Mnogo ljubavi i Veliki Veliki pozdrav i poljubac za sve :love:
    Do sledeceg pisanja budite mi mirne , srecne i opustene koliko god mozete ( to dok i Vama pisem sama sebe motivisem ;] )
    Srdacno, Tijana

Gledanje 1 članka - 1 do 3 (od 3 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.