Ova tema sadrži 212 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  jaci13 9 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 213 ukupno)

Strije

• katarina
    Član
    katarina

kakve god da su boje nema tu pomoci…moze se ublaziti njihov nastanak tj mazati se i samo mazati ali pre nego sto se pojave a posle nema od toga nista…

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

lep ja vama kazem da tu nema pomoci ali mi neverujete,eto Katarina isto kaze kad se pojave to je do kraja zivota :uzid:

Maki
    Član
    Maki

Da li znate kako manekenke, pre izlaska na reviju tj pistu i pevačice kriju strije – poprskaju lak za kosu.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

e ali mi nismo ni pevacice ni manekenke i ne izlazimo pred kamerama 😆

xxooxx
    Član
    xxooxx

E ja sam juce otkrila 3 strije u donjem stomaku i digla mi se kosa na glavi. Bas sam se pitala koliko cu se jos provlaciti bez njih s’ obzirom na obim mog stomaka i eto mi odgovora :galamdzija: Strije kada se jednom pojave ostaju za celi zivot, to je neprijatno cudo koje ni plasticna hirurgija ne otklanja a kamo li neki preparati za mazanje. Istina je da se moze mazanjem spreciti njihova pojava a i to je individualna stvar…nekome ce pomoci nekome nece. Sve u svemu strije su grozne, ali pomislimo na to sto njih izaziva i lakse ce nam biti…ipak su nase bebice zasluzile to zrtvovanje…na kraju krajeva ima i gorih stvari 😛 😛

ummi-emina

ja se nisam uopste nisacim mazala,ni u toku trudnoce,a ni posle mene se nisu pojavile strije,neznam zbog cega je to tako,ali istina je,sad mozda mi je takva koza(hvala Bogu),ili nesto drugo je u pitanju,bas nisam nisakim o tome pricala,sta moze da utice na to sve,a ni mojoj mami se nisu pojavile(3 porodjaja je imala)ni sa jednim nije dobila strije,mozdasam od nje nasledila to tako.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

evo ja usla u 7 mesec za sad nemam ni jednu striju iako mi se stomak ispupio bas ,mazem se svako vece posle tusiranja pavlovicevom mascu,e sad ako se posle pojave Boze moj sta da se radi,sa tim se ne opterecujem moja beba je vredna toga :trudnica:

Sneki
    Član
    Sneki

I ja sam se mazala toko trudnoce, a puno sam se i ugojila. Medjutim strije mi se nisu nigde pojavile, sem na grudima (ali necu se slikati za plejboj, tako da me bas briga 😆 ). Mislim da pojava strija najvise zavisi od rastegljivosti koze tj. od gentike.

MissGak
    Član
    MissGak

Nisam dobila niti jednu striju tokom trudnoce,imam poprilicno elasticnu kozu!Imala sam srece,jos samo da mi je stomak zategnuti,mada ni to nije tako strasno,ali valjda sam uvek bila „ravna“ na tom delu tela,pa mi sada smeta..No dobro,moram priznati da bas i ne ocajavam..

Hanan
    Član
    Hanan

Eh nećete vjrovati ja sam testirala svoju kožu, od početka trudnoće sam poslije tuširanja mazala stomak i jednu nogu a drugu nisam, nekad Jonsons baby oil, a nekad nevenovom kremom…na stomaku nema ništa a ni na nozi koju sam mazala, ali na ovoj drugoj ima par strijica i to baš ljubičastih…sad mažem sve…morala sam isprobati

anja-01
    Član
    anja-01

Ja sam sada u devetom mesecu. Sama sebi prilicno dobro izgledam, jesam se ugojila ali shvatam da je to normalno, tesim samu sebe kako cu brzo da skinem visak kad se porodim. To je sve ok, medjutim? imam strije!!!! 🙁 mazem i mazala sam i nista ne pomaze! Pitala sam doktricu i kaze da je to do genetike, pitala sam mamu i ona je imala i to mnogo. I sta cemo sad? Kako na plazu na leto? Ima li leka? Sta vi kazete, mislite, predlazete?

andela
    Član
    andela

neznam sta bih ti rekla o tome.ja isto mislim da sve zavisi od elasticnosti koze.ja sam ranije bila 50kg.kad sam se udala a sad imam 74kg.rodila sam troje a nemam nijednu striju na stomaku imam par oko struka na obadve strane ali jako malo.mazala sam bebi ulje ali samo u pocetku trudnoce.mislim da se protiv toga ne moze nista sigurna sam da nam nemogu nikad izbeci mozda mogu malo da se ublaze

Aiko
    Član
    Aiko

Ja koristim Saljicev Striet i ni jednu jedinu striju nisam dobila, inace sam u petom mesecu.

andela
    Član
    andela

anja evo nesto o tomeZa STRIJE nema pravila

Suva koža je manje elastična od normalne ili masne, pa je podložnija nastanku strija.

Pitanje je zašto neke žene u trudnoći dobiju strije, dok druge – poput Demi Mur, ne znaju za ovaj problem. Možda su za to „krivi“ geni jer strije mogu da se pojave i kod devojaka i žena koje nisu trudne, niti su rađale, kao i kod onih koje se nisu naglo gojile i naglo mršavile. Pravila nema.

Međutim, treba znati da je suva koža manje elastična od normalne ili masne, pa je podložnija nastanku strija. U suštini, njihovu pojavu je teško izbeći u potpunosti, posebno tokom trudnoće. Međutim, možete da ih ublažite koristeći proverene preparate.

Stres za kožu

Trudnoća je, inače, veoma stresan događaj za kožu. Obim stomaka se povećava za oko 50 do 60 santimetara, što je za kožu veliko opterećenje: elastična i kolagena vlakna moraju mnogo da se istegnu, a kod žena čije je vezivno tkivo slabo dolazi čak i do njihovog prskanja. Mehaničko rastezanje kože i povećana hormonska aktivnost dovode do pojave strija – najčešće na bokovima, bedrima, zadnjici, grudima i stomaku. To su izdužene ružičasto-plavičaste brazde nalik ožiljcima, nastale zbog suviše male količine ili gubitka kolagena i elastina u dubljim slojevima kože, koja prilikom rastezanja puca. Redovna masaža i nega su najbolji način da se pojava strija spreči.

Delotvorno štipkanje

Kožu treba masirati dva puta dnevno, a kao najdelotvorniji postupak se pokazalo tzv. štipkanje. Sa tretmanom treba početi već od 18. nedelje trudnoće, pa nastaviti do porođaja. Prilikom mazanja preparatom za negu (protiv strija), kožu treba uhvatiti između palca i kažiprsta, povlačeći je nagore, pa pustiti. Vremenom se postepeno prelazi na masažu štipkanjem i gnječenjem – koža se podigne palcem i kažiprstom, između prstiju se blago gnječi, pa se pusti. Dodatno, vrlo delotvorno dejstvo ima masaža blagim kružnim pokretima mekanom četkom ili rukavicom od frotira, a polazi se od kukova, nastavlja preko zadnjice i završava na stomaku.

Korisna voda

I vodenom masažom se jača koža. U trudnoći se telo masira tako što se preko njega odozdo nagore prvo prelazi mlazom tople, pa mlazom mlake vode. Najzad, redovnim vežbanjem ne samo da jačaju mišići i olakšava se porođaj, već se održava i elastičnost kože.

Nakon trudnoće, strije vremenom izblede. Međutim, ostaju beličasti ožiljci kojih možete da se oslobodite uz pomoć kombinacije laserskih i ultrazvučnih tretmana, „izometrik“ terapijom i adekvatnom masažom, uz korišćenje preparata za njihovo saniranje.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

moj stomak se samo siri ja u sedmom mesecu nisam dobila jos nijednu striju a mazem se pavlovicevom ma cim stignem ja se mazem,niva baby,mixa,vichy,samo nesto kupujem i mackam se videcemo kasnije sta ce biti

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 213 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.