Ova tema sadrži 443 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Vajman 8 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 444 ukupno)

Sveki-the best of

• mikica
    Član
    mikica

Mirjana,nasmejala si me do suza :ruganje: :ruganje: :ruganje:

biki
    Član
    biki

Joj aljde da se ja ne parvim mnogo pametna,ali cu pokusati da razjasnim uvek tesku situaciju izmedju sveki i snaje.
    S jednestane mogu da ih razumem,mi u principu ne mozemo vise od njih da znamo o deci ipak su one prosle situacije koje mi tek treba da prodjemo.One su gaile decu pre 30 god,i znaju kako su to radile u tom peiodu pa im je ovaj novi nacin neobican.Sve je ovo spansko selo za njih.
    Zamislite situaciju evo na primer pomenuto vestacko mleko…Onesu decu hranile kravljim mlekom,plazmom,grizom,preprzenim brasnom,pa njima danasnja decija hrana deluje vestacki.
    Ako ponekad pozeli da vasem detetu spremi nesto od toga,pa dozvolite,vasem detetu sigurno nista nece zafaliti a sveki ce biti sva hepi..kad ona ode opet okrenite po svom.
    Ipak su one odgaile nase muzeve i da su bile tolike nespretnice i neznalice mm nam ne bi bio ovako lep,a ni mi jer su i nase mame u to vreme koristile iste metode negovanja dece.

Postujmo ih jer postovanje bez obzira kakve su zasluzuju.

Postuj mo ih jer ce mo jednog dana i mi biti svekrve i taste.(i bas me zanima kako ce mo se snaci u njenoj kozi,kad nam sinovi dovedu mlade i neiskusne zenice,koje misle da sve znaju a zivot im je tek poceo)
    Kad se samo setim koliko nista nisam znala kad sam dosla za mm,a ona je imala zivaca i strpljenja da me polagano svemu nauci(U mom slucaju je to bila sada na zalost pokojna baka od mm 🙁 posto mi sveki nije tu).

Postuj mo ih kao sto postujemo svoje majke,zato sto su i one necije majke(majke nasih mm,bake nase dece)

Ja znam da te situacije nerviraju ali udahnimo duboko i naucimo da tolerisemo.
    Postujmo ih,nije im lako ceo zivot su negovale deu da bi mi jednog dana dosle i iz zivota im odvele sea sobom najdraza bica.Znam da je sve to prirodno i normalno(Ali samo pokusajmo da se na momenat stavimo u njihov polozaj)

Beca
    Član
    Beca

Joj, Biki ne bih mogla da joj dozvolim.
    Svaki put kada sam bila kod njih, generalno sam joj kuhinju spremila, samo da bih mogla da jedem normalno.
    Zao mi je, ali ako jedna zena od 64 godine, uzme krpu sudoperu sa kojom je sudje oprala i obrisala sudoper, pa se sagne i sa njom jos i plocice na podu kuhinje opere… 😯 😯 😯 😯 😯 😯 😯
    a na pitanje kako to moze da radi, ona odgovori sva u cudu:
    -„Sto, kako mogu? Pa valjda voda sve opere…!“ , i zena sva uvredjena posle toga.
    :sok: :sok: :sok: :sok: :sok: :sok: :sok: :sok:

biki
    Član
    biki

😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆
    sta ces pod starost se izlapi ko zna kave cemo mi biti sa 60-70,valjda covek onemoca i olenji se
    ja sam zivim u velikoj porodici,i dobri zivci i tolerancija su neophodni,do zimus sam zivela sa bakom,ona je imala 76 god.Divna zena i predivna osoba koha mi jako jako nedostaje,koju sam zavolela vise nego svoju baku 🙁 mnogo toga sam od nje naucila,i sto se posla tice a i mudrosti.
    Stari ljudi su takvi,Dzangrizavi,dosadni,aljkavi,ali morala sam imati strpljenja da polako ispravljam kad ona ne vidi.Deda je gundjalo veliko,on je sad sa nama,ali je tu kad treba pomoc,tu je kad smo negde otsutni,kuca nikad nije zakjucana,a aljkavosti koliko hoces,pa na nesto mu skrenem paznju a nesto precutim.
    A sveki je jedna divna Osoba ali pomalo cudna ima ona porilicno svojih bisera,ona je mlada zena kao i moja mama (56.god)
    Eto nemojte ovo shvatiti kao neku uvredu samo pokusavam davam opisem svoju situaciju i dam poneki savet,jer nismo ni mi nevinasca,a polazim prvo od sebe :caos: :caos: :caos:
    A jannekako uvek imam tu naviku da postavljam sebe u situaciju ljudi koji me okruzuju i na taj nacin pokusam da provalim na koji nacin oni razmisljaju i kako se osecaju.
    eto to je sve pricacemo jos o ovome,nameravam da otvorim novu temu da nebih skretela ovu.
    Da porazgovaramo o nasim starijim clanovima porodice
    A svekine bisere sam vam ostala duzna ,obavezno cu vam ih napisati 😆 😆

Masha&Tasha

Ah Biki, sve je to lepo… ali mora da si zivela u zdravoj sredini, kod mene to nije bio slucaj… Beclijka ja i ti se bas u mnogo stvari slazemo i ja sam videla tu varijantu malo sudove, malo pod…ali je komentar njen jos i gori! 🙄 Imala sam ja veliku zelju da je postujem jer je starija i td, ali kad sam videla da nije i iskusnija, pa ne mogu da se spustam i da pogazim neke stvari, zato je odvojen zivot idealan, a ponekad se istrpimo(sad vise ni to jer je otisla daleko da zivi)

Dusica M
    Član
    Dusica M

Prosle godine kad je stigla ovde,prvo sto je bilo-morala je da ide kod ginekologa.Valda jos nije ni sisla sa autobusa.Stvarno mi je bilo smesno jer ja jos nikad nisam dobila neku infekciju iznenada.Ajde odvedemo je mi kod doktora.Naravno,pretrage,analize a malo ju je i rucno pregledao 😈 (jos uvek se seca njegovog imena i prezimena),uglavnom,kostalo nas je prilicno.
    Ove godine,je morala hitno da ide u bolnicu (isti slucaj,tek je sisla sa voza)da primi tetanus,zato sto joj je tramvaj u Beogradu prickinuo ruku a ona nije imala vremena da se javi u hitnu.To je tako bolelo…smrc,smrc 🙁 Ustvari,kada su je odveli,konstatovali su da ruka nije prosecena,kako je rekla,nego oderana.
    ➡ ➡ ➡ ➡ ➡ CUJTE OVO
    Neki idiot astrolog joj je rekao jos prosle godine,da ce ona ljubav svog zivota upoznati kod lekara.Ona pretpostavlja,da to moze biti samo doktor-jer sta ce njoj neko ko je bolestan ❓ :batinepoguzi: Eto to mi dodje.Znaci ona se zajebava i sa nama i sa nasim strpljenjem i novcanikom da bi izivela svoje sulude fantazije o savrsenoj ljubavnoj prici.
    Ma ovo je za Riplija i verovali ili ne.
    :anene:

gorana
    Član
    gorana

:ruganje: :ruganje: :ruganje: :ruganje: :ruganje: :ruganje: :ruganje:
    Dusice M ,ma daj joj svu ustedjevinu ako treba samo da nadje tu njenu ljubav(pacijenta)pa da vam se skine sa vrata!! :ruganje: :ruganje:
    Samo pazite da ne dovuce i njega :ruganje: :ruganje:

Aiko
    Član
    Aiko

Jao dusice, pa ovo je HIT :ruganje: :ruganje: :ruganje: :ruganje: :ruganje:

Dusica M
    Član
    Dusica M

To se ja i bojim.
    Ne znam jel se racunaju i ovi sto rade u socijalnom.Socijalni radnici?
    Prosle godine joj je neki sredjivao penziju u Hrvatskoj,kaze dobar je frajer.Mladji od nje 11 godina.Produhovljen…(citaj(moze da ….)) ali nema nogu.Nema veze,kaze ona,sta ce sa pacijentima…Mada ima neki,sa vikendicom na Kopaoniku-ali stalno vuce onaj kateter.
    I ona bi nesto mlado i zdravo.Pa makar i bez noge.Da se ne salim,bas sam surova.
    Njoj treba neki sto nista ne cuje.Neki gluvi ko top.A boga mi i slep-nije bas reprezentativna. :>

mikica
    Član
    mikica

dusice bas sam se nasmejala dobro :ruganje:

Masha&Tasha

E Dusice skupo ce da te kosta taj astrolog, bolje da je vodite kod nekog drugog astrologa kog cete vi da platite i da kaze da ce svoju ljubav sresti u parku, bar ne kosta :ruganje: :ruganje: :ruganje: a i da bude na cistom vazduhu!
    Skoro se ovako nisam nasmejala!

Dusica M
    Član
    Dusica M

A da ja nju posaljem kod pokojne MILJE VUJANOVIC REGULUS????

Beca
    Član
    Beca

Biki to je to, sto i Masha kaze.
    Jednostavno i pored najbolje volje ne mogu da je postujem, veruj mi, bas zato jer postoje i zene i muskarci u njenim godinama koji su besprekorni ili malo bar drze do nekih stvari.
    Ne mogu da se pomirim sa cinjenicom da cim covek udje u trece doba, da se ponasa kao pecinski i da to u principu treba da bude tolerisano.
    Moje obe bake bile su predivne, veoma ciste i pedantne i u mnogo kasnijim godinama nego moja sveki.
    Covek ako krene, vise primera u svom zivotu moze da navede koji su pozitivi i lepi, i bas na osnovu svih tih normalnih ljudi, ne zelim da tolerisem ovima koji jednostavno vode zivot “ sa jednim korakom u stranu od normalne zivotne staze“…
    Kao sto naravno ne zelim da budem ni jednog minuta zrtva ni jedne njihove nebuloze u svakom mogucem smislu.
    Ti si u pravu u svakom slucaju sa svoje tacke gledista, ali i ja sam sa moje, jer je veoma tesko biti objektivan kada te povredjuju zato sto su takvi…

cecans
    Član
    cecans

Dušice legenda si…sveki ti je kao bolesnammmmm ,dobiće ona jednupa će da bude.
    a ako ni to ne pomogne smućkaj joj ti jednu dozu
    POZZZ

cecans
    Član
    cecans

Ja baš ne mogu da se požalim na moju sveki,stvarno se žena trudi oko nas bila bih bezobrazna kada bih rekla drugačije
    dala bi sve što može samo da je nama dobro
    ….jedino…mi smeta to što voli puno da priča,a pri tom galami…to joj je u prirodi
    …niko nije savršen…

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 444 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.