Ova tema sadrži 443 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Vajman 8 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 436 članaka - 436 do 444 (od 444 ukupno)

Sveki-the best of

• anita75love
    Učesnik
    anita75love

Dušo draga….ja imam sveki koja sa kojom imam dogovor da nam pere veš i kuva i kad to uradi ja sam joj do neba zahvalna jel taman tačno to ne moram sama da radim!…..iskreno kad to ne uradi a dogovor je da radi ja dilknem jer nije baš prijatno očekivati ručak a onda u 3 sata videti da od toga neće biti ništa pa onda navrat nanos kuvaj, pa trči u nabavku ako nemam sve što mi treba….napravim sama sebi haos zbog neorganizacije….
    opet ja se ne ljutim….! Žena ima 71 godinu i baš ništa ne mora da radi ako neće-ima žena koje su u njenom dobu već dobrano nesposobne i same o sebi da brinu a ne snajama da pomažu i to što ona može i bar ponekad hoće ja doživljavam kao VEEELIKU uslugu!
    I hvala joj na tome!
    Znaš, tvoje dete ima samo 3 meseca i nije da hoću da te učim i da ti solim pamet ali kad su mali su najlakši za čuvanje….i tad se nekako sve stiže (ovo ti kažem čisto iz iskustva) biće dana kad će ti dobrano trebati da ti neko opegla i očisti! Naročito kad dođe onaj period kad ti spremiš a oni krenu da razbacuju (igračke na primer) iza tebe i tako jedno 1000 puta na dan! Ako im ne daš onda će biti dreka jer time što razbacuju oni se u stvari igraju a onda nećeš moći ni u wc da odeš a kamoli da ručak skuvaš……
    Pa još ako budeš imala više dece pa krenu da se otimaju oko stvari i da još više razbacuju- prava lepota haosa!
    I u 10 sati uveče kad polegaju, stan ko da je protutnajo cunami, a ti ko da te neko motkom mlatio, veruj mi dobro će ti doći neko da dođe da malo posklanja i popegla……samo što obično tada nikog ne bude-to je po meni veći problem….
    A što se usisavanja tiče i bebe u istoj sobi-iskreno šta fali tome…..? Ako staviš bebu u drugu sobu a sama si u stanu i ona počne da dreči-kako je čuješ? Ili ti usisavaš a onda neka se isplače pola sata dok ti ne završiš?
    😕
    A šta ćeš kad krene da puzi i da ustaje…pa neće u ogradicu nego se zacenjuje čim se približiš da je u nju tutneš……a nekad ćeš morati kako bi ipak mogla i u taj wc da odeš…..moje nijedno nije htelo ni da čuje da bude samo u sobi duže od 3 minuta posle 6 tog meseca i ne daj bože da pomislim na tako nešto-reko bi čovek da im kožu gulim koliko bi se drali……
    I lepo ih sa sobom i u kupatilo 😕 ….stariji je na vrata lupao do drugog rođendana….i ma šta da smo ja i mm radili (uključujući i kupanje) on je ako je bio budan morao da uđe i tačka! A ne da usisavam pola sata kuću 😯 …..nezamislivo!
    Ovaj malecki već sada kidiše na vrata-što iz razloga jer bi rado glođao ivicu wc šolje 😯 samo kad bi mu se dozvolilo što iz razloga jer ne može da podnese da ne bude u istoj prostoriji sa mnom duže od 10 sekundi ako pri tom zna da sam ja tu negde…….joj dreke, pa tek onaj puzeći trk kojim me traži po sobama……:roll:
    Ja bih rekla da žena ne može da dozvoli da se detetu nešto desi dok je u njenoj odgovornosti zato što je bilo u drugoj sobi i da ne zna šta se sa njim dešava ……!!!!!
    Pa ti prva kao majka pitala kako si mogla da odeš u drugu sobu i ostaviš dete samo-ne daj bože da bude nešto, pitala bih te kako bi reagovala!
    Ja bih i rođenu majku u top stavila a kamoli bilo koga drugog!
    Zato ipak nemojte da kažete da nešto nikad nećete….nikad je predug period verujte mi…..a posebno čuvajte bake i deke!
    Bake pre jer su ipak sposobnije da se brinu o unucima nego deke-oni su upotrebljivi tek tamo od trećeg rođendana da ih uhvate za ručicu i malo prošetaju ili eventualno da provozaju kolica…..ali da menjaju pelene,. kupaju, preobuku, nahrane….tu su mahom nesposobni!
    Čitajući ove vaše postove iako naravno da ima raznih gadova, sa kojima se baš nikako ne može, ipak stičem utisak da ste malo prestroge!
    Razmislite malko kad sutra kad vi budete bake i imale te iste unučiće, pa se stavite na njihovo mesto i zamislite jednu snaju koja kako često čujem tu rečenicu „vas postavlja na svoje mesto, jer nema dlake na jeziku zato što je vaspitana da sve odmah saspe u lice…….“ i ne zove vas, i bogu hvala ni vi nju i tako dalje, i bliže…..a ona ima 25 a vi 70 godina-sa svim što to sa sobom nosi!
    Da li će vam baš biti pravo!?
    :-*

pulinka
    Član
    pulinka

Ah, Vajman, saosećam…i potpuno te razumem. Moja svekrva je nažalost pokojna i užasno mi nedostaje, ali zato imam svekra da mi jede vek i pravi mi štetu po kući i u braku. I moje sopstvene roditelje sa kojima mi nije uvek baš najlakše.
    Biće tu kod tebe još mnogo uspona i padova, i verujem ne neke naročite ljubavi između tebe i svekrve, ali vremenom ćete ostvariti neki odnos koji će obema biti najmanje naporan. Teško je to, i našim roditeljima i nama, pogotovo ako su control freaks kao moji-odjednom ti treba da naučiš da budeš roditelj a oni treba da te prihvate i kao roditelja a ne samo kao svoje dete. Mnogi se ne snađu tu baš najbolje pa bude dosta tužnih i ružnih situacija dok sve nekako ne krene lakše.

Evo za kraj i biser svekra dok sam bila trudna, u devetom mesecu-kaže on meni:“Znaš, tebi i onoj mojoj komšinici (isto ženica pred porođaj) ne stoje isto stomaci-jesi sigurna da ćete stvarno obe roditi muško??!“
    Ne pitajte šta sam sve htela da mu odgovorim…Ali smejala sam se do suza. (on je inače vrlo inteligentan čovek, ne znam šta mu bi tog dana)

Vajman
    Član
    Vajman

anita75love cini mi se da me nisi najbolje razumela,ili nisi sve procitala sto sam napisala u prethodnom postu.Dakle,nije problem ni da se opegla ni da se ocisti ali kad se dogovorimo.Ne vidim razlog da mi bilo ko dira prljave stvari.Druga stvar moja svekrva ima 55 godina i kao sto sam napisala i rekla ja protiv nje nemam nista,ne znam na osnovu cega si ti shvatila da meni bas sve smeta kod nje i da mi njena pomoc ne treba,ali ne po svaku cenu.Dakle,ako se dogovorimo nesto valjda to tako traba i da bude,a ne da se sve radi po svom.
    Zao mi je sto si pogresno shvatila moj prethodni post,ali ja sam i napisala i navela da uopste ne patim od tih seljackih varijanti svekrva-snaja i cak sta vise ja problem nemam ali imam problem sa svakim ko mi dolazi ne najavljen pa da mi je i majka rodjena.
    A sto se tice usisavanja i sredjivanja kuce,izvini ali cistiti kucu sa bebom u istoj sobi po meni nije normalno,ne bih imala nista protiv da sam ja izvela bebu u setnju a ona uzela da sredjuje stan.Kad usisavas i sredjujes dize se prasina i stvarno ne vidim razlog da se sve luftira i usisava sa bebom u istoj sobi.Niko joj nije ni trazio da sredjuje kucu vec da cuva unuku.
    Ja vrlo dobro znam kakvo su bogatstvo babe i dede,i cak imamo dve prababe koje imaju po 85 godina i ako se sa njima odlicno slazem i ako one kazu da sam upravu ne vidim da igde gresim.

pulinka drago mi je da me razumes.nisam imala nikakvu nameru da bilo koga ovde ocrnim,samo sam napisala svoje iskustvo bez namere da nekog ovde napadam.

Vajman
    Član
    Vajman

e da i jos jedna stvar anita,ne bih se slozila sa tobom oko deda i cuvanja unuka tek od trece godine.to je sve individualno.I moj otac i otac mog muza su ostajali i ostaju uveliko sami sa nasom bebicom i bolje se snalaze od baba.

šestica
    Član
    šestica

Uf, Anita 🙄
    Pa ni ja baš ne bi tolerisala to što radi svekrva od Vajman :anene: Nije morala ni da usisava kad je došla da čuva dete, došla je da čuva unuče. A što se tiče spremanja po kući i ja sam pristalica toga da mi se uradi nešto samo kada ja to tražim. Hvala Bogu da za to nisam imala potrebe, a nisu se ni svekrva ni moja mama nešto baš ni otimale. A tek kad bi izdvojila samo muževe stvari da opere, a moje da ostavi :sok:
    Imala sam i ja tih situacija kada su nam se mišljenja sukobljavala i letele su varnice, i sada je sve na svom mestu.
    I malo si pregruba kad kažeš „da smo prestroge, da ih stavljamo na svoje mesto, nemamo dlake na jeziku“ i tako to, ja bih pre rekla da im stavljamo do znanja da je to „naša“ kuća (mislim muža i žene) i da mi odlučujemo kad će šta da se radi, da je to „naše“ dete i da mi odlučujemo sve oko njega, da smo odrasli ljudi a ne više njihova mala deca, jer većina svekrvi i majki ne može odmah da shvati i prihvati da smo odrasli i potpuno samostalni, i da je njihova jedina prava obaveza da pruže našem detetu onaj jedinstveni osećaj da imaju baku.

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Pa to sigurno….nije lako bilo ni mojoj rođenoj majci da shvati da ja više nisam njena mala devojčica već da imam svoju kuću, svoje želje, i načine na koje želim nešto da radim……mogu misliti kako je onima koji mi tek nisu ništa u rodu…….
    Opet kad sam bila mlađa Do neki 27-28 godina bila sam jako isključiva, do 22-3 pogotovo, i verovatno bih sve radila i govorila kao i vi…..
    Sada međutim sa skoro 37 godina mnoge stvari vidim drugačije……i čak za stvari koje sam svekrvi nekad zamerila sada razumem zašto je to radila……ja sam promenila način na koji sa njom komuniciram kada mi se nešto ne sviđa i od tada još bolje funkcionišemo (iako smo se generalno uvek slagale)…..
    Ljude nikad ne možete promeniti, možete se samo promeniti vi lično i tada će i reakcija drugih da bude drugačija…..
    Ja recimo sada kad mi nešto smeta, niti joj govorim (nekad bih kao i vi planula, svađala se, isterivala kera…..), niti se mužu žalim, niti majci….jednostavno kuliram…ona za par dana zaboravi i da smo o tome pričale…..ja radim po mom, ona ako poludi poludela je….ja joj ne odgovaram, pustim na levo uvo da preleti u desno, ona batali za tri dana i kraj razgovora……
    valjda za sve treba vreme…..pošto je većina forumašica ovde uzrasta od 25-30godina, a ima i mlađim pretpostavljam da će za nekih 10 godina ipak drugačije gledati na mnoge stvari…..
    Joj kako je to lepo kad imate svekrvu koja ima 55 godina-znate kako ja to vidim: daće bog da živi i više od 70 godina a za tih 15 godina do 70 će vam pomoći da očuvate decu…..
    Sad kad pomislim da je mojoj sveki vec 71, tuga me uhvati….nema ona više mnogo vremena….ako ga i ima neće biti više vitalna da pomaže, ni sebe da gleda a kamoli druge….neće je unuci ni zapamtiti….
    I sa te tačke gledišta joj praštam sve sebičluke kad recimo kaže da nešto ne može a ja znam da može ali neće-jer je ona gladna da i sebi nešto ugodi dok još može a ne samo o unucima da se brine….i kad popuje ili kad nešto tvrdoglavo radi-ona iskreno misli da tako treba pa pokušava da udeli koristan savet, kao šta vi mladi znate……itd……
    Zato joj više ništa ne zameram čak i kada sam sa moje tačke gledišta stvarno u pravu….sa njene to sve izgleda drugačije……
    Opet kažem ima raznih…ali se sa većinom ipak može.
    Ja to sada znam-nekad nisam…..
    Eto toliko od mene….

šestica
    Član
    šestica

Naravno da nas ima raznih, i svako je priča za sebe, i svaki odnos snaja-svekrva je priča za sebe…

katarina
    Član
    katarina

Ja i da hocu ne mogu da se zalim na svekrvu nit smrdi nit mirise:? zivi svoj zivot u svom svetu bez dece,unicica..organizovala sebi zivot samotnjaka i vidim lepo joj..nit sebi sprema nesto posebno (rucak joj je cesto jaje na oko) niti je meni ikada spremila rucak a kamoli usisavala,prala,peglala ili pa pricuvala unuke tako da nemamo problema te vrste..kad se vidimo ispricamo se cisto da je pitam nesto i to je to.
    Cesto se nerviram sto jr takva hladna al ja da je menjam ne mogu..Postujem je kao majku mog muza ..nikad je nisam uvredila iti cu jer ne ulazim u bilo kakve rasprave sa njom..majka je mm pa nek on resava ako ima sta da se resi..zao mi je samo sto je moja majka daleko jer mi deca pate sa bakom ali bakom u pravom smislu te reci..

Vajman
    Član
    Vajman

draga katarina,moji baka i deka su isto ziveli daleko od nas,i nisam mogla stalno da ih vidjam,ali zato svaki letnji raspust sam ostajal po dva meseca i to mi je najlepsi deo detinjstva.A za sveki veruj mi ako mozes da biras bolje da bude takva da se ne mesa nego da ti se mesa u sve.Naravno najbolje bi bila zlatna sredina ali to je vrlo retko.

Gledanje 436 članaka - 436 do 444 (od 444 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.