Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Bebe Svlacenje kozice sa pise kod beba!

Gledanje 181 članaka - 181 do 187 (od 187 ukupno)

Bebe

• MilicaCale

sad, da podelim sa vama nase iskustvo. Posto, po novom kozicu ne treba prevlaciti, mi nismo. Uopste.
    Sa godinu i po su pokusali na sistematskom u vrticu i nije moglo. Sa nepune dve pojavio se trag krvi na pampersu. Dr je proverila, rekla da se to kozica odvaja i da nije strasno (i dalje nije mogla da se prevuce potpuno). Dve nedelje posle toga, na sistematskom, ponovo u vrticu, kozica se prevukla sama. Posto su ga tolika povlacenja uplasila nije davao da mu se dira pace, pa nismo. Prosla su mozda tri meseca, zaboravio je traume i sada kozicu potpuno prevlacim prilikom svakog kupanja. Bez traume. Ume da je vrati, nadam se da ce uskoro da nauci i da je povuce i tu je nas posao zavrsen.
    a toliko smo trauma imali oko toga: tata imao problem, ujak imao problem…. Kad ono, nista dirano, nista traume, samo se sredilo.
    Mislim, ako se ne odvoji, sa vise od 3, ili kako to vec ide, dr sredi. Bolje je kratka trauma kad je dete veliko, nego stalna trauma i nepotrebno cimanje duge dve godine, dok se ne odvoji (a nije se odvojila od cimanja, vec zato sto bi se u svakom slucaju odvojila, kao kod nas)

jele.vu
    Član
    jele.vu

O, jedva nadjoh ovu temu..
    Nase iskustvo je sledece… Nama su rekli da prevlacimo kozicu, ali je to kod nas jako slabo islo. Na netu sam citala da se sada preporucuje da se kozica ne dira. I tako smo mi jedno vreme zapostavili prevlacenje. Nedavno smo pokusali ponovo i kozica je nakon samo nekoliko dana prevlacenja presla. Medjutim, na donjem delu glavica, ,kozica se jos uvek drzi. Kao da je ‘zalepljena’ i kada prevucemo skroz kozivu, glavic se lagano savije na dole… Kazite mi da li neko ima slicno iskustvo?
    Da li to prolazi samo ili treba neka intervencija? Pitacemo pedijatra na sl pregledu, a do tada nam pisite svoja iskustva…

njamiii
    Član
    njamiii

Paaaaa….. :)) ne znam da li sam bas najbolje razumela… ali kozica se nikada ne prevuce do korena pise (sem kod hirurske intervencije, tj. obrezivanja).

Dale
    Član
    Dale

E znaci ima ova tema, a ja pisala kod starijih beba :neznam: ja sam se bas raspitivala kako druge mame neguju pisu, bas u vezi povlacenja kozice. Mi to radimo kad ga kupamo, ali povucemo samo malo koliko moze, nista na silu i tako svako vece. Valjda je to dobro… :neznam:

jele.vu
    Član
    jele.vu

njamiii;793317 wrote: Paaaaa….. :)) ne znam da li sam bas najbolje razumela… ali kozica se nikada ne prevuce do korena pise (sem kod hirurske intervencije, tj. obrezivanja).

Pa jeste, ali njemu se kozica prevuce do kraja, ali se glavic skroz savije prema dole, kao da se kozica nije odvojila, uopste, na donjem delu. Ne znam lepo objasniti, ali ne izgleda kao da je to najnormalnije.

jele.vu
    Član
    jele.vu

Dale;793320 wrote: E znaci ima ova tema, a ja pisala kod starijih beba :neznam: ja sam se bas raspitivala kako druge mame neguju pisu, bas u vezi povlacenja kozice. Mi to radimo kad ga kupamo, ali povucemo samo malo koliko moze, nista na silu i tako svako vece. Valjda je to dobro… :neznam:

Dale, mi nismo prevlacili kozicu uopste do 3 godine. Par puta kada sam pokusala, nije islo i nista nismo na silu. Nakon toga sam pokusavala redovno svakih 10 -15 dana, sve dok nedavno kozica nije presla. Jedino sto imamo taj problem, sto mislim da se nije skroz odvojilo.

jele.vu
    Član
    jele.vu

JEDNA MEDICINSKA SESTRA NAM JE PREGLEDALA PISU I REKLA DA KOZICA JOS UVEK NIJE PRESLA I DA CE SE TO SAMO SREDITI I DA NEMA POTREBE ZA NIKAKVOM HIRUSKOM INTERVENCIJOM… UHHHH, ODAHNILA SAM. STVARNO….
    KOZICA JE NA DODJEM DELU JOS UVEK ZALEPLJENA ZA VRH GLAVICA I ZATO SE ON SKROZ IZOBLICI KADA SE KOZICA PREVUCE. ONA KAZE DA CE SE TO SREDITI.

Gledanje 181 članaka - 181 do 187 (od 187 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.