Ova tema sadrži 80 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  pahuljica 9 godine, 6 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 81 ukupno)

TEME NA FORUMU

• jelenaorg
    Član
    jelenaorg

Postovani, zelim da predlozim da se na ovom forumu napravi nki red!
    Najcece pregledavam Trudnocu i porodjaj i prelistala sam skoro , sve stranice, jedne te iste teme se vrte u krug , na primer Pusenje u trudnoci , pa onda farbanje kose i sl, …po mom misljenju kompletan cirkus , da li bi to nekako moglo da je regulise i spakuje u jednu temu a ne da se otvara 20 slicnih, kao jos jedan primer pod TRUDNOCa na strabi 1 tema bebyoprema, a molo ispod otvoren naslov kupovina beby stvarcica, ma da nije sija nego vrat…

MissGak
    Član
    MissGak

Slazem se se Jelenom!Slucaj je takav i u drugim topicima!Verujem da postoji nacin da se iste teme „spoje“ u jednu!Primera radi u Kucnim majstorijama postoje tri teme sa „bakinim savetima „.

Neko resenje verovatno postoji,a moguce da i to bespotrebno otezava rad formua?

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

mozda nbe smeta radu foruma, ali kada bi se teme upotpunile , korisnici bi imali vise odgovora na jednom mestu, jer retko ko zalazi na stranice 6, 7 ….16

Jovana Stojanović
    Glavni majstor
    Jovana Stojanović

Tesko nam je iscitati i ispratiti sve teme. Slazem se da bi trebalo da se urede malo veci red, ali trenutno nemamo kapacitete da sve iscitamo, odgovorimo, moderiramo itd …. samo nas je dvoje a treba odrzavati i forum i portal a to sve radimo iz hobija u slobodno vreme. U principu i vi mozete pomoci i nama i korisnicima koji ne iscitavaju sve teme pa otvaraju duple da cim otvore temu usmerite ih da vec postoji a nama ostavite PP da je zamrznemo ili izbrisemo. To je neko resenje koje najbolje funkcionise i na drugim forumima. Spajanje tema je dosta pipava stvar jer bi to tek bio cirkus, ne bi se znalo ko je odgovorio na sta.

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

Pa bas bezveze sto je tako zahtevno , nema veze kako god. Moj predlog je zamrznuti sve teme starije od 6 meseci jel to tramo niko ni necita! a svakako se ponavljaju jedne te iste teme tako da drage foruasice nece nista propustiti!

MissGak
    Član
    MissGak

Ne slazem se da bi trebalo zamrzavati teme starije od 6 meseci,prosto mi se to ne cini kao dobra ideja,zasto ne bi dali sansu i novijim clanovima da odgovore na „zaboravljene“ i osveze ih umesto da otvaraju nove,a iste?Treba samo uputiti apel clanovima foruma da pre nego postave temu pogledaju da ne postoji slucajno vec ista,a mislim da to nije tesko!Isto tako neke teme bivaju svrstane pod pogresne topike,pa i tu nastaje zbrka,da li mozete bar takve da postavite na svoje mesto-naravno uz obavestenje onome ko je temu postavio?

bubica
    Član
    bubica

Da treba uvesti malo reda, treba…Radi preglednosti i kvaliteta Foruma..
    Lično mislim da nije rešenje zamrzavanje tema starijih od 6 meseci, jer istorija nije počela sa nama i nismo mi izmislili toplu vodu…Jer se uvek može pronaći nešto zanimljivo za one koje su nove na Forumu…
    Pregledati da li negde ima teme, pre nego što se postavi…
    Osvežavati sadržaj Foruma novim temama koje bi bile interesantne za ostale…
    Ne ograničavati se samo na 2-3 teme, ostale se i ne gledaju, pregledati Forum i teme, to je već stvar lične radoznalosti…

Forum, čini mi se, ima malo moderatora, koji pregledaju teme, traže sadržaje, obogaćuju isti, usmeravaju, predlažu, kontrolišu, motivišu…

Jovana Stojanović
    Glavni majstor
    Jovana Stojanović

MissGak – 20/2/2007 11:21 PM
    Treba samo uputiti apel clanovima foruma da pre nego postave temu pogledaju da ne postoji slucajno vec ista,a mislim da to nije tesko!Isto tako neke teme bivaju svrstane pod pogresne topike,pa i tu nastaje zbrka,da li mozete bar takve da postavite na svoje mesto-naravno uz obavestenje onome ko je temu postavio?

Nije tesko napraviti apel, ali da onaj ko ne cita nece primetiti ni apel :). Salim se …. bte, sve sto primetimo pokusavamo da postavimo na svoje mesto, ali nas je malo da mozemo sve da primetimo.

bubica – 21/2/2007 2:33 AM

Forum, čini mi se, ima malo moderatora, koji pregledaju teme, traže sadržaje, obogaćuju isti, usmeravaju, predlažu, kontrolišu, motivišu…

Tu si savrseno u pravu, ali je problem sto nemogu naci vise moderatora, jednom sam krenuo sa nekom akcijom pa nije proslo slavno, a ne mogu ljude terati. Ako neko misli da ima vremena i da je sposoban da to da radi i ispostuje procedure … uvek je dobrodosao.

MissGak
    Član
    MissGak

Ooo,pa vidim ima promena …SmileyCentral.com

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

Sta se desi kada pregledate ceo forum i ne odgovorite ni na jednu poruku?

Jovana Stojanović
    Glavni majstor
    Jovana Stojanović

jelenaorg – 27/2/2007 6:56 PM

Sta se desi kada pregledate ceo forum i ne odgovorite ni na jednu poruku?

Ne razumem pitanje niti kome je upuceno ?

Irssa
    Član
    Irssa

akrosoft – 23/2/2007 8:17 PM[QUOTE]MissGak – 20/2/2007 11:21 PMTreba samo uputiti apel clanovima foruma da pre nego postave temu pogledaju da ne postoji slucajno vec ista,a mislim da to nije tesko!Isto tako neke teme bivaju svrstane pod pogresne topike,pa i tu nastaje zbrka,da li mozete bar takve da postavite na svoje mesto-naravno uz obavestenje onome ko je temu postavio?

Nije tesko napraviti apel, ali da onaj ko ne cita nece primetiti ni apel :). Salim se …. bte, sve sto primetimo pokusavamo da postavimo na svoje mesto, ali nas je malo da mozemo sve da primetimo.

bubica – 21/2/2007 2:33 AMForum, čini mi se, ima malo moderatora, koji pregledaju teme, traže sadržaje, obogaćuju isti, usmeravaju, predlažu, kontrolišu, motivišu…

Tu si savrseno u pravu, ali je problem sto nemogu naci vise moderatora, jednom sam krenuo sa nekom akcijom pa nije proslo slavno, a ne mogu ljude terati. Ako neko misli da ima vremena i da je sposoban da to da radi i ispostuje procedure … uvek je dobrodosao.
    Sta je potrebno?????????

Aiko
    Član
    Aiko

Isto pitanje kao Irssa.

Jovana Stojanović
    Glavni majstor
    Jovana Stojanović

Da biste bili moderator, potrebno je da aktivno ucestvujete u forumskim diskusijama i da imate malcice visi nivo poznavanja funkcionisanja foruma.

Zaduzenja moderatora su da iz prati forum, da teme koje ne pripadaju njegovom forumu prebaci u Cekaonica, brise teme, da edituje neprikladne poruke, postavlja top teme, lepljive teme, zamrzava teme kada ima potrebe za tim …. jednom recju da drzi svoj forum koji moderira pod kontrolom.

Jos napominjem da korisnici trebaju imati i malo veci tehnicki nivo, jer se moderatorima daje malo visi nivo pristupa.

Takodje mora da bude i korisnik od poverenja ;).

Zaboravih jos, takodje moderator treba da poznaje materiju koja je vezana za teme u kategoriji koju moderira.

Aiko
    Član
    Aiko

Sto se mene tice, ispunjavama uslove 🙂 Vec sam moderator na jednom forumu tako da znam materiju, a i teme su mi vrlo bliske. Ako bude trebala pomoc, tu sam, samo da odem da se porodim 😛

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 81 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.