Ova tema sadrži 66 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  TijanicaBG 7 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 67 ukupno)

Temenjaca

• Irssa
    Član
    Irssa

Da li je vasa beba imala ovo cudo na glavi, kako to izgleda i kako se leci???????????????//

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

u knjizi koju ja citam,,vi i vase dete,, pise da se posle kupanja bebina glava ceslja sa setkom za bebe napred ka nazad i obrnuto i da se taj deo gde se pojavila temenjaca namaze bebi uljem,nikako ne sme da se skida nasilno moze koza glave da se povredi,samo cetkanjem sa bebi cetkom i mazanje bebi ulja svako vece.

Standzi
    Član
    Standzi

ivana u pravu si i jako lepo si to napisala,ako tako ko sto pise budes radila neces pogresiti,ja sam tako mog Marka resila tog problema! :caos:

sakicar
    Član
    sakicar

Potpisujem Ivanu-trudnicu.

Irssa
    Član
    Irssa

Primetila sam juce da Iva ima, ali ne mnogo, iako sam joj STALNO posle kupanja trljala glavu peskirom i cesljala bas kao sto je moja prija kazala…. Veceras sam pola sata pre kupanja namazala glavu pavlovicevom i cesljala je, tako cu i sutra i prekosutra i sve dok ne nestane, ali me zanima zbog cega se to pojavljuje, da li smeta bebi…… 

Sneki
    Član
    Sneki

Irssa, slažem se sa Ivanom. Namaži to mesto nekim bebi uljem, i posle isčetkaj, sa onim mekanim četkama za bebe, trebalo bi da se vrlo brzo rešiš problema.

maxmara
    Član
    maxmara

Irssa moj mali je nije imao,ali da se nebi pojavilo babica mi je rekla da od prvog dana odmah posle kupanja imam poseban peskiric neki mali malo grublji ili sa rapavom povrsinom samo za to,kojim cu bebi masirati sve sto pokriva kosica i posebno gornji deo,ja sam se naravno kao i svaka prvorotka uplasila da ne povredim fontanelu a ona me je ohrabrila tako sto mi je rekla da je fontanela jaka kao shatorsko krilo i da joj nista ne moze biti od masaze i pritiskanja peskirom,sto je meni opet logicno ako je tako jaka i to sam i radila.
    Temenjaca se ne dobija ni od neispiranja sampona,ni od loseg sampona ni od ne znam sta sam sve cula vec od LOSE CIRKULACIJE to je ono sto sam ovde naucila,a razlog je opet onaj strah da se ne povredi fontanela pa sve mame predju preko toga onako ovalsh,zato sve one cije bebe to nemaju neka posle kupanja malo trljaju kruzno glavicu i ne da jedva dodirujete nego ono kao da nesto cistite i ne vise od 30-ak sekundi samo kolko da predjete celu glavicu i da svuda se uspostavi cirkulacija i naravno osusi kosica,onda obavezno cetkanje i to je to.
    A Irssa sto se tice onoga kad vec dobije to je znam poslusaj ove koji imaju iskustva,ako zelis pitacu moju babicu pa cu ti reci.
    Pozdrav.

mayya
    Član
    mayya

Koliko dugo su va$e bebe imale temenjacu? Mi jo$ nismo uspeli da je re$imo?

BEBANOLY
    Član
    BEBANOLY

temenjaču počnite odmah da skidate ako primetite žućkaste, braonkaste mrljice na glavici jer što duže se čeka sve je teže jer se stvara sve više i više i biva sve tvrđa, ja sam mojoj malenoj kad god sam primetila mazala glevu pred kupanje 1h-2h beby uljem ili pavlovićevom kremom i ostavila da omekša i onda dok bi je kupala nežno joj trljala glavicu gazicom ili peškirićem a i kad bi završili sa kupanjem peškirom dok bi je brisala isto tako bi glavu trljala vodeći računa o temenu i onda malo češljićem isčešljala i gotovo. Samo ako se češće to radi lakše se skida, neznam zašto se to deci pojavljuje inače moja majka kaže da se deci pre to skidalo tako što im se glava pred kupanje mazala običnim jestivim uljem (tako je ona meni skinula) tako da je samo na vama da vodite računa da to redovno skidate jer viđala sam decu kojima niko to nije radio verujte užasno je kao kraste po glavi nedozvolite to svom princu ili princezi   

Beca
    Član
    Beca

Ja Milici mazm glavicu bebi uljem pre kupanja par sati, trudim se da kozu glave odrzavam sto vise suvom, ne stavljam joj kapicu posle kupanja i cesljam je svaki dan bebi cetkom lagano.Temenjaca se lagano cisti i nestaje.
    Ne treba forsirati, treba je lagano tretirati i paziti da se ne upali jer tada moraju da se koriste kortizonske kreme.

andrea
    Član
    andrea

BEBANOLY – 20/5/2007 07:05

temenjaču počnite odmah da skidate ako primetite žućkaste, braonkaste mrljice na glavici jer što duže se čeka sve je teže jer se stvara sve više i više i biva sve tvrđa, ja sam mojoj malenoj kad god sam primetila mazala glevu pred kupanje 1h-2h beby uljem ili pavlovićevom kremom i ostavila da omekša i onda dok bi je kupala nežno joj trljala glavicu gazicom ili peškirićem a i kad bi završili sa kupanjem peškirom dok bi je brisala isto tako bi glavu trljala vodeći računa o temenu i onda malo češljićem isčešljala i gotovo. Samo ako se češće to radi lakše se skida, neznam zašto se to deci pojavljuje inače moja majka kaže da se deci pre to skidalo tako što im se glava pred kupanje mazala običnim jestivim uljem (tako je ona meni skinula) tako da je samo na vama da vodite računa da to redovno skidate jer viđala sam decu kojima niko to nije radio verujte užasno je kao kraste po glavi nedozvolite to svom princu ili princezi   

Slazem se potpuno!!!

Moja komsinica maloj nije nista radila kad se pocela pojavljivati temenjaca pa mrala da je sisa (bebu od 3 meseca), beba bila skoro celava i tako tri puta pre nego sto su se resile temenjace 🙁

Animated Letters

Lilypie 1st Birthday PicLilypie 1st Birthday Ticker

Lilypie Breastfeeding PicLilypie Breastfeeding Ticker

Daisypath Anniversary Years PicDaisypathAnniversary Years Ticker

Animated Letters

tijanast
    Član
    tijanast

Ja sam se toga plashila poshto Ema ima bash puno kose ali do sada je sve ok,nadam se da ce tako i ostati, posle kupanja joj stavim bash dosta ulja, pa kapicu samo par minuta dok je ne obuchem i posle je cheshljam onom chicco chetkom, koja fenomenalna, mada se mi cheshljamo i nekoliko puta dnevno jer je Ema maza i bash uziva u tome, a uzivaju i mama i tata. Kada smi bili na prvoj kontroli doshla je jedna beba sa temenjachom i chula sam sa joj je dr rekla da kupi tu chicco chetku i da na nju stavi malo Pavloviceve i da je tako cheshlja nekoliko puta na dan…

Jecca
    Član
    Jecca

E ljudi ja ne umem da prepoznam temenjacu, jel moze neko da mi pomogne. Danas sam ugledala kod Nine kao perut, kao da joj se ljusti malo koze sa glave. Mozda i nije to temenjaca. I ispade da se pojavila kad sam prestala da joj ispiram kosu tusiranjem. Bas mi bedak ako sam ja kriva.

Angel
    Član
    Angel

I kod nas je kao suva koza glave, belicasta jako sitna perut u korenu dlake. Kuma kaze da je to pocetak temenjace, e sad, mozda sam gresila ali ja je okupam i lepo joj istrljam kosicu i onda stavim ulje koje stoji tako do sledeceg kupanja. Da li je bitno da se to uradi dva sata pre kupanja pa da se ispere potpuno i oceslja kosica bebi, ili moze da se stavi i posle kupanja? KOntam ako joj je teme suvo da je mnogo da ceo dan bude suvo do sledeceg kupanja kada joj namazem. Moze mala pomoc?
    Takodje sam cula da za iscesljavanje treba da se koristi bebi cesalj a ne cetka sa mekim dlacicama, kako bi se dlake lepo podigle i temenjaca izvukla i skinula sa glave, a to nezne dlacice cetke ne mogu. Sta kazete? HELP PLEASE :-*

LediIv
    Član
    LediIv

angel, bas sam i ja htela da pokrenem (ozivim) ovu temu. ivan mi s jedne strane glave ima bas dosta te kao peruti, bojim se i ja da je pocetak temenjace. sutra idemo na kontrolu kod pedijatra, valjda cu se setiti da pitam, pa ako nesto saznam javicu.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 67 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.