Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Ishrana Porodice Test intolerancije- jelovnik, recepti, predlozi

Ova tema sadrži 39 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  marmit 8 godine, 10 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 40 ukupno)

Test intolerancije- jelovnik, recepti, predlozi

• jelenaorg
    Član
    jelenaorg

da li neko moze da mi kaze , spremam kupus slatki sa povrcem “ dozvoljenim “ i junetinom, da li sbi smela da napravim zaprsku sa pirincanim brasnom ?? da ne napravim neku glupost pa ode ceo rucak u wc solju :>

nakica
    Član
    nakica

jelena, ne moras ni da stavljas zaprsku, ja je u slatki kupus ne stavljam…veruj mi, jos je ukusniji, samo ga dobro ukrckaj da ne bude redak…

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

umutila sam dve kasike pirincanog brasna sa vodom , malo belog bibera i belog luka u prahu i bilo je mmmmmmmmm i stariji sin je rucao samnom uz parce hleba 🙂
    e sad, JA SAM GLADNA !!!!!!!!! uuuffff sad mi je bas bas bas tesko :(((

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

ispekla sam zrno heljde sipala u ciniju i prelila gore pomenutim kakao prelivom …. 3 supene kasike i kraj ….. KRAJ- srce, dusa i telo zadovoljni slatkisem za naredna 3 dana. :))))))

MilicaCale

jelena, iz skorasnjeg iskustva u drzanju dijete, mogu da ti kazem sledece: uopste ti ne trebaju zaprske, apsolutno nigde. Samo kuvas vecu kolicinu povrca nego inace sa manje vode i ukuvas. Deo povrca se uvek raspadne, pa simulira zaprsku.
    drugo iskustvi: svi poznati recepti mogu da se prilagode (razlicite kolicine masnoce, zamena nekih sastojaka drugim…) tako da cesto budu jos ukusniji od originala.
    Srecno.

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

pa milice to upravo i radim , da li sam u taj kupus stavila dve solje pirinca ili dve kasike pirincanog prasna sve jedno je , nisam ja uprzila to brasno … da namirnice su potpuno zamenjene kao sto vidis. recimo ceo jucerasnji dan je protekao bez jedne kapi ulja ! i tako … pravu zaprsku sve i da hocu ne mogu da napravim jer mi je zabranjeno psenicno brasno i paprika samim tim i aleva 🙂 …
    Hvala tebi na dobronamernom savetu no dobaci i ti neki predlog za klopanje, jos uvek sam u potrazi za slatkisem 🙂
    a ni dorucak i vecera mi nisu bas jaca strana , sve se zvodi na voce i to smao to sto je dozvoljeno pa se davim u mandarinama i jabukama jer jedino to i imam 🙁

Cvetic
    Član
    Cvetic

Jelo Jelenaaaa :love:
    Duso moja, kao pacenik koji je bio bumbar pa smrsao, samo intolerancija na KALORIJE odradi posao. Formula je vrlo prosta- manje kalorija nego potrosnja i kile ce nestati. Aktivnost, bilo kakva je potrebna i to NON STOP.Bukvalno, ako mozes da stojis nemoj da sedis i ako mozes da sedis nemoj da lezis i odmaras. Puno vode, nesto malo voca, nesto malo povrca, proteina i skroba, i nikako ne iskljucuj masti, narocito kostunjavo voce !! I to PO MALO. Po malo od svega je najbolja i najzdravija dijeta , odnosno stil zivota.
    Eliminisanjem namirnica eliminises hranjive materije u njima a svaka ima za sebe specificne mikroelemente i sve nam trebaju.
    Osim ako je dokazana -medicinski -alergija/netolerancija na odredjenu namirnicu, onda to je drugo.
    Inace, nema druge. Kazes da jedes jabuke, mandarine u ogromnim kolicinama-nista od mrsavljenja ako se ista jede u velikim kolicinama pa makar to bilo voce, povrce, file minjon….govorim ti iz iskustva, i iz najboljih namera. :-* :-* Sve najlepse.
    I ne zaboravi multivitamincic, omegu i kalcijum.

nakica
    Član
    nakica

Cvetic, bravo! To sam pokusala da objasnim, ali mi nije islo…sve sto si rekla je 100% tacno i naucno dokazano..to je aksiom i nema nikakve filozofije…

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

jedna jabuka i dve mandarine zavisi od velicine mozda i tri u roku prepodneva pa nije mnogo, aman bre doktorke sta ste me bre napale, imam dobru volju ako mi je ovo dobar motiv onda treba :bravo: da mi kazete , ne znam ja kad je dosta kad jedem stvari koje obozvama, a ovako stajem i ne jedem previse jeste dobro ali ne obozavam … tako da jedem kolicinski malo i jedem samo odredjene stvari i eto maaaaaa oki…. cujemo se za mesec dana ako bude rezultata.

Ja sam ovde trazila samo pomoc oko kombinacija u ishrani treba mi pomoc jer ne baratam bas najbolje a i ko barata kad to niko ne koristi !

Cvetic ti znas kolko te ja postujem JAKO JAKO JAKO al iskreno nije mi ovo prijalo ! Nema ljutis , :love:

ovako ili onako eto ovo je nacin koji meni odgovara i to je to ! Treba samo da istrajem , tesko mi je uf … ali guram !

MilicaCale

Izvini, nemam puno ideja za recepte, trenutno, jer to i mene muci.
    ali, na osnovu tvoga spiska,mogu da primetim da si dobro prosla. Razeno brasno postoji da se kupi u vecim megamarketima, kosta samo malo vise od psenicnog a isto kao psenicno integralno. Praziluk menja crni luk a ostatak spiska ti je ok. Fruktoza potpuno menja obican secer, tako da ni tu ne bi trebalo da imas problema.

E, sad, sto se tice dijete, pa nisam ni ja za to, ali necu da ti uvijam volju. Posto si izbacila slatko i masnocu, ti si u svakom slucaju na dijeti i smrsaces (isto kao sto bi smrsala da si na normalnoj dijeti). Licno, ne vidim zasto bi ti vise odgovaralo da budes na dijeti koja ukida pola potencijalnih namirnica, ali dobro, sta god ti prija.
    Ideje za slatkise nemam, posto je moja dijeta bez slatkisa, osim jedne: pita od bundeve (super zadovoljavajuce, sa korama koje smes i sa samo malo fruktoze, sa vanilom i cimetom). Evo, ja sam tako srecna, juce i prekjuce je bundeva bila na meniju. Sita i zadovoljna. (bila je pita plus pecena, kilice idu dole a nisam gladna). Kad sam kod toga, sve slatke pite su ti dozvoljene: kore koje smes, plus jabuke, ili jabuke i jos nesto sa spiska dozvoljenih (jagoda ,kupina… nadji nesto smrznuto). Mozes u to da dodas malo nekog dozvoljenog brasna, umesto griza, a moze i bez.

katarina
    Član
    katarina

Jelena Cvetic je u pravu nema ljutis i sama znas da je najzdravije na taj nacin smrsati.. em zeljna svega em gladna pa kad prestanes sa dijetom eto ti kilice se nazad…pisala sam dosta na temu mrsavljenje- kako sam uspela da od 75 kg smrsam do 53 al je moja idealna 55 na visinu od 172 pa sam kilazu od 55, 5 god odrzavala..posto sam sad trudna opet se gojim(al ne kao u prvoj) tako da cz brzo smrsati nadam se kad se porodim.

ziwanshi
    Član
    ziwanshi

E ovako ja sam drzala dijetu na osnovu testa intolerancije, smrsala sam 11 kg za 2 meseca zatim sam ostala trudna i morala sam prekinuti snjim, jer sam veoma malo namirnica mogla da koristim, tih 11kg sam povratila vrlo brzo , zbog hormona koje sam pila za odrzavanje nagurala sam na dan porodjaja do 114kg (06.04.2010) sada imam 88, na visinu 1,70 cm , tako da cim prestanes sa testom kg ce se vratiti, moj recept ti je:
    – caj od kukuruzne svile 1 l dnevno
    – za dorucak (8-9h)jedna vocka ( pomorandza, jabuka, mandarina…)
    – ( 11-12h)ovsene pahuljice u mleku sa 0.5 % mm
    -(15-16h) rucak bareno meso i povrce
    – vecereeeee Nemaaaaaaaa
    Nisam neki tip koji voli da vezba pa eto setam sa bebicom sto vise mogu

Sve najlepse :*

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

ziw. ti si moje visine a uuu a uuuu a uuu urnisali su te kg :((((( ufff moj maksimum kg je 85 ni gram preko toga i sa tim se borim vec godinama, poridla sam se krajem januora ove godine po drugi put ali nisam debela od druge vec od prve trudnoce.
    Katarina, sjajno nisam znala da si trudna sve cestitke , bas lepa vest ! posalji mi taj lin gde si pisala o mrsavljenju !

promene koje trenutno osecam od ove hrane je koza, dosta mi se promenila koza pogotovu na licu a tu je problematicna, nema bubuljica i ako sam u pms. Nema akni , bas sam zadovoljna.

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

zao mi sto niko ne pise … pravila sam dacine tikvice i cveklu sa testeninom i stvarno je mmmmm odlicno ali bas bas odlicno!!

juce sma pravila kolac sa visnjama samo do dozvoljenih sastojaka,
    umesto secera, fruktoza, belog brana- razeno, mleka- kozje i eto kolaca sve ostalo mzoe, ulje , prasak za pecivo jaja 🙂 pojela dva mala kolacica i kraj.

nakica
    Član
    nakica

jelena, sto se tice energetske vrednosti fruktoze, veca je nego kod „obicnog“ secera, tako da se ne preporucuje osobama koje zele da smanje telenu tezinu…jaja-takodje-ouna holesterola…ne zelim da ti ubijam volju, ali…

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 40 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.