Ova tema sadrži 80 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  mimipet 7 godine ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 81 ukupno)

Testiranje za skolu!!!

• Ana81
    Član
    Ana81

Zamislite,

voljeno cede krece u prvi razred,pod uslovom da prodje agoniju zvanu TESTIRANJE!!!

Moj slucaj je bio sledeci:

znojili su mi se dlanovi,kao da ga ja polazem dok je cera bila i previse flegma;] da bi na kraju saznala da je odradila test perfektno:bravo: ,ali sledi pitanje kojoj uciteljici ce pripasti

(:vestica: za koju niko nema dobru rec, ili :andjeo: kod koje je povlacenje DEBELIH VEZA!!!!!!

U svakom slucaju do 31.08 ne znamo ko ce ,koga !!!!

Bas za divno leto zar ne?????:galamdzija: :galamdzija:

Kako je bilo vama??

Sanjalica
    Član
    Sanjalica

Testiranje je problem samo za roditelje, deca i ne znaju da su testirana. Testovi se rade kroz pricu i igru. Sto se toga tice, bitno je da se deca razvrstaju po kategorijama, da bi ucitelji znali kako da rade sa kojim detetom. Jako me je iznervirao komentar za uciteljicu, i to pricanje ko je kakav. Zasto se opterecujete uciteljem, za dobro dete nema loseg ucitelja, ono koje hoce da radi kod svakog ce dobro proci. Ja sam uciteljica i radim u skoli i znam koliko se polomim oko tudje dece i na kraju nas nazivaju svakako. Mislim da je ruzno komentarisati bilo koga na taj nacin, zamislite da to rade vama.

skorpijamaya

Moj sin je prošlog septembra pošao u prvi razred osnovne škole,
    znam da smo mi roditelji imali frku od testa,dok su deca bila skroz opuštena,zakazivali bi po par dece svakog dana,nema gužve .
    Dodjete sa detetom ,udjete zajedno par pitanja osnovnih,za to vreme dete sedne i da mu psiholog da nešto nacrta,onda vas zamoli da izadjete ispred.
    Sve u svemu čekate tako jedno 20-30 min ne sećam se tačno koliko
    i to je to.Dete izađe skroz raspoloženo ,ništa strašno po njima.
    Učiteljica je ovde mogla da se bira ,kažete psihologu gde želite i ona upiše,mada verujem da su sve dobre,to je čisto zbog dece
    jer su hteli da budu s istim drugarima iz vrtića i u odeljenju.

Ines
    Član
    Ines

Najbolje rece uros 1003,za dobrog djaka nema loseg ucitelja,moj je za 2 razreda promijenio 4 ili 5 uciteljica,u prvom cak 4 jer mu je njegova nakon par mjeseci otisla na trudnicko,pa su se smjenjivale raznorazne,o njemu je svaka imala isto misljenje……prema tome,nema razloga brizi,mi smo sad promijenili skolu,ali ne zbog uciteljice,vec cisto zbog boljeg znanja,presli smo u Katolicki skolski centar,ne zbog prefiksa katolicki vec zbog mnogo bolje organizacije ucenja i discipline.

lunaa78
    Član
    lunaa78

Ana i mi smo to odradili , nisam imala tremu, shvatala sam to kao formalnost.Sto se tice uciteljica slazem se sa Uros1003 i to stalno ponavljam mojim prijateljicama koje se ubise trazeci vezu da dete ide kod uciteljice za koju smatraju da je najbolja, ali i pored takvog misljenja mislim da nisu sve uciteljice dobre.Sticajem okolnosti poznajem jednu privatno i ma koliko moje dete smatrala sposobnim i ma koliko bila sigurna u njegovo znanje, ne bih volela da osoba poput nje 5 casova radi sa mojim detetom.A umesto da napisem koju bih uciteljica izabrala da ga uci, ja sam rekla da bih radije napisala ime one za koju ne bih ni u snu da ga uci, a od ovih koje su ostale da ona kao pedagog napravi izbor . Ona se samo nasmejala i stilu „razumemo se“

Pozdrav i poljubac za sve prvacice:)

andjelam
    Član
    andjelam

nemam dete ali da li neko moze da mi kaze sta rade na tom testiranju – sta pitaju i sl

MinaA
    Član
    MinaA

Na testiranju po mom misljenju ,a ove godine mi drugo dete krece u prvi razred,ne mogu za pola sata da odrede t.j kvalifikuju dete koji mu je nivo inteligencije i po tome ga svrstaju u neko odelenje.Jer svako odeljenje dobije svog nosioca ili vise njih ,odeljenja t.j.najinteligentnije dete .Na osnovu toga se rasporeduju ostala deca tako da u svim odeljenjima bude pribliyno isti broj dece-koja nose naocare,razvedenih roditelja,materijalnog statusa,sa jednim roditeljom…….to znam jer je moje dete sticajem okolnosti bilo testirano u svom vrticu od strane MENSE pa su priznali te rezultate na upisu u skolu-on je bio jedan od nosioca imao je IQ-137 sa 6,5 god

To da za dobrog daka ne postoji los ucitelj moze da znaci istinu samo ako pricamo o ucitelju o kome znamo da je normalna osoba.Ne retko sam cula da su deca bila kvalifikovana(ocenjivana) u ocima uciteljica ne po tome koliko znaju nego sta im rade roditelji ili koliko su mogli para da priuste da kupe poklon za 8 mart.-cast izuzecima

I mislim da je vazno da svaki roditelj ima mogucnost da zna koje su uciteljice na raspolaganju njegovom detetu-to su ocene koje ce pratiti dete za ceo zivot.Mislim,bar mogu to da kazem sigurno za svoju decu,da ih ja najboljhe poznajem a ne neki tamo psiholog na univerzalnom testu da odredi da li je mom detetu potrebna uciteljica koja je stroga i koja ako je izbor pogresan da mom detetu upropasti zivot ili ako je blaga a ako je i taj izbor pogresan odvede moje dete na pogresan put.To je veoma delikatna stvar

MinaA
    Član
    MinaA

andjelam – 30/7/2007 20:23 nemam dete ali da li neko moze da mi kaze sta rade na tom testiranju – sta pitaju i sl

Ako te bas interesuju detalji to mozes naci u knjizi kreativnog centra"mama i tata polaze u skolu"tamo je sve to detaljno opisano-fenomenalno je objasnjenjo i zasto se to radi samo sto u skoli na testeranju rade samo 30% od onoga u knjizi jer nemaju vremena.Deca se na testiranju smenjuju na sat vremena.

MinaA
    Član
    MinaA

I samo sam jos htela da kazem da bas zbog losih procena psihologa-ili neznam vec koga- prilikom upisa dece u prvi razred u nekim skolama u Beogradu se deca u petom razredu ponovo selektuju ,odnosno prave se nova odeljenja kao u prvom razredu, kako bi se razbile problematicne grupe dece koja su se formirala u pojedinim odeljenjima.I onda sve ispocetka…….

DAMJAN
    Član
    DAMJAN

Ima li neke mame sa Starog grada. Interesuju me uciteljice koje ove godine zavrsavaju sa4-tim razredom.

bubili74
    Član
    bubili74

E ja ću malo aktivirti temu. Nas sad to čeka Cole počinje prvo sa ovim pregledima. Do sada smo odradili samo zubara. Izveštavaću vas dalje. Mene najviše plaši što mora da primi 2 vakcine 🙄

Damjan&Lazar

Mi smo zavrsili sve preglede osim ORL-a. Bubili mislim da se mi mnogo vise bojimo tih bockica. Mi smo primili dve bocke, po jednu u svaku ruku, a onda smo popili trecu. Mislim da je najboljas varijanta da sa vama krene jos neka drugarica koja bi drzala strah (tako smo barem mi fenomenalno prosli-ko je hrabriji). Posle opste prakse idete da vadite krv iz prsta, na ocno(obican pregled sa naocarima onim wihovim svemirskim), logoped(e kod njih obrati paznju. Oni du patolozi i traze patologiju kod deteta ma koliko ono znalo glasova da izgovori oni ce mu naci gresku.Nista licno sve mame koje poznajem imale su problema sa njima iako deca nemaju problema sa govorom. Nama je rekla da nepravilno izgovaramo zubne ali kako bi ih i izgovarali kada zuba nemamo. Tre se otici i ko fizijatra koji se poigra i izgolica decu i to je ceo pregled. Nama su ostali sada ostali PSIHOLOG i PEDAGOG. Zna li neko sta ce nam tamo raditi? Svesna sam da je meni mnogo teze nego njemu ali ….

mychild
    Član
    mychild

Moj beban takodje krece u skolu.Jedini problem [ meni ] je sto je on jako povuceno dete kada je sa nepoznatima, a inace je vrlo pricljivo i bistro dete.Stoga me je najvise strah tog psiholoskog testiranja i toga sta se ocekuje od te decice.

Sanjalica
    Član
    Sanjalica

Nista strasno, prvo vi udjete sa detetom i date opste podatke, malo se dete opusti, onda mama izadje i pocinje testiranje koje izgleda kao igra, uopste nije frustrirajuce za dete, gledala sam nekoliko i sva deca su bila opustena

Damjan&Lazar

Ljudi zavrsili smo sve preglede za skolu sto se tice Doma Zdravlja i svi su nam pozeleli srecu u velikoj skoli. A sada nam predstojie psiholog i pedagog. Znam da za decu nije nista frustrirajuce ali za nas mame… Znam da kada se sve to bude zavrsilo da cemo se smejati same sebi ali sta mogu to je jace od nas (barem mene). Drugi put je mnogo lakse.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 81 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.