Ova tema sadrži 40 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  kika 9 godine ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 41 ukupno)

Tikovi kod dece

• kika
    Član
    kika

DA LI JE NEKO IMA ISKUSTVA SA OVIM PROBLEMOM …

DEVOJCICA OD NEPUNIH OSAM GODINA IMA TIKOVE, KOJI SE MANIFESTUJU KAO NEVOLJNO PONAVLJANJE NEKIH POKRETA KAO STO SU POSKAKIVANJE, ODMAHIVANJE GLAVOM, KLIMANJE GLAVOM, PONEKAD POKRET KAO DA UBACUJE ZAMISLJENU LOPTU U ZAMISLJENI KOS….

DETE JE SJAJNIH INTELEKTUALNIH MOGUCNOSTI, INACE ZDRAVO DETE, ALI JE DOZIVELA NIZ STRESOVA, NPR U SKOLI, DJAK JE PRVAK…DA NE DUZIM DALJE…

IMA LI NEKO ISKUSTVA SA OVIM PITENJEM I DA LI POZNAJETE DOBROG I POUZDANOG I NARAVNO USPESNOG LEKARA….

TIKOVE JE KONSTATOVAO LEKAR, NISU STVAR LICNE PROCENE.

ZENE DRAGE, POMAGAJTE , VOLI VAS VASA KIKA

Irssa
    Član
    Irssa

Koliko ja znam, tikovi mogu da budu posledica stresova
    ajde malo da iz googlam, mozda pronadjem nesto :-*

Irssa
    Član
    Irssa

http://www.roditeljportal.com/vest/zanimljivosti/streptokoke-mogu-izazvati-tikove-kod-dece.htm

ukucaj u googlu tikovi kod dece, nacices razna iskustva

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

porazgovaracu sa muzem sutra o strucnom licu za ovaj problem a mozda mi iskopa i neku preporuku. Ono sto znam strudirajuci sa njim jeste da su ovakvi poremecaji jako laki za lecenje u koliko se pocnu leciti na vreme. Kao i mucanje…aj da nagadjam, videcu nesto da iskopam pa javljam

luki
    Član
    luki

kika….vidis…i moje dete ima te iste tikove……

sta da ti kazem…odkako su nam se desile tako tuzne stvari mojeBOGDANCE je to pocelo raditi.

od tog dana pa do danasnjeg to je tako,dete je bilo samnom kad je videlo nasa izgubljena lica.nije znalo o cemu se radi tog trenutka..i on je bio izgubljen…ali kad je saznao posle pola sata je bio u tikovima,doktor je to i potvrdio.

vodila sam ga i privatno kod psihologa,ona mi je rekla da je dete jako inteligentno i jaakoo osetljivo.e kada se to sabere dodje do negativnog ishoda.

onda sam isla privatno kod logopeda..ona mi je dala neke price koje sam mu citala posebnim kodiranjem reci.svakodnevno sam radila sa njim.

onda sam ga vodila kod psihijatra.on mi je rekao da trebamo glavicu da snimamo…e,tu sam odustala.

psiholog mi je rekao da ga ne opominjemo nego samo da imamo*MAGICNU REC* KOJU CEMO SVI UPOTREBITI KAD POCNE NJEGOV TIK,a to je bila*UZDAH*jednostavno on ne moze da uskladi disanje sa govorom.

posto sam svuda isla i razne predloge imala…mnogo sam ga forsirala..gde sam na kraju pukla jer je to imalo samo kontra efekat…prestala sam da radim sa njim.jednostavno ne obracam paznju i mislim da je sada bolje.

eto to ti ja mogu reci…..

STRES STA MOZE COVEKU DA URADI……

vlatka
    Član
    vlatka

MOj sin (ustyvari sin mm iz prvog braka )je imnao tikove,ustvari ima ih i sad ali vrlo retko,samo kad se uzbudi ili uplasi.Tikovi su bili tipa treptanja,prevrtanja ocima,mlacenja rukama,krivljenja usana,zabacivanja glave…ma u jednom trenutku ke bilo strasno,non stop je to radio.Mm je njega i ranije vodio kod psihologa,ali posto je bio mali(imao je 3-4god)rekli su da ceka,da vide da li ce se toi samo od sebe resiti.Medjutim nije,postalo je jos gore.Onda smo ga od veli kod jednog psihologa koji je rekao da moze da ih smanji,ne zauvek da nestanu,ali da nauci da ih kontrolise.I uspeo je,vodili smo ga tri meseca na terapije(razgovore sa psihologom) i HVALA BOGU sada je ok.
    Moram da napomenem da sunjegovi tikovi takodje posledica stresa,majka mu je umrla kada je on imao 13 meseci,i sam Bog zna kako je on to doziveo i preziveo u svojoj glavici.

kika
    Član
    kika

DRAGE MOJE PUNO VAM HVALA…..
    DA LI SU VASA DECA PILA NEKE LEKICE, I MOZEMO LI ZNATI IMENA PSIHOLOGA, GDE DA IH NADJEMO…
    MOJA SESTRICINA JE TAKODJE ISLA KOD DECIJEG PSIHIJATRA, U TIRSOVOJ, DIVAN JE COVEK, NEZAN I NEVEROVATNO DOBAR….
    DOBILA JE HALOPERIDOL, DA LI JE NEKO DETE DOBILO LEK, I KAKO JE REAGOVALO NA LEK …
    ONA GA UGLAVNOM DOBRO PODNOSI, ALI SU TIKOVI POVREMENO PROSTO U TALASIMA.
    NPR KADA SE UZNEMIRI, KAD IMA TREMU OD NECEGA STO NAIZGLED NIJE STRASNO, NPR, KADA NAS DVE HOCEMO DA CRTAMO PRINCEZE, ONA IMA PRVO TREMU DA LI CE USPETI, CUTI, ALI URADI TAJ TALAS POKRETA.
    TAKODJE JOJ JE OBAVEZNA PRODOCNA PSIHOTERAPIJA I TA ZENA JE DIVNA, BLAGA, LEPA, I ZAISTA UNESE NEKU BLAGOST KAD DOJE U KUCU, KAO NASA DRAGA PRIJATELJICA, NJOJ NE GOVORIMO DA JE TO LEKAR.
    DA LI SU VASA DECA IMALA PROBLEM U SKOLI….NASE DETE JE NPR PREPALO PAR SITUACIJA U SKOLI…..KOJE SE PONAVLJAJU MESECIMA….

PUNO VAM HVALA STO STE SE JAVILE….ZNACI NAM SVAKO ISKUSTVO.
    VOLI VAS VASA KIKA

Bambina.
    Član
    Bambina.

kikaco :HAG: :HAG: :HAG:

nista ne znam o tikovima ali cu se raspitati

kika
    Član
    kika

BGSAVR :love:

luki
    Član
    luki

kika,mom sincetu je psiholog rekao da uzima pivski kvasac i kapsule od ribljeg ulja

ako se setim jos neceg javljam…danas mi mozak ne funkcionise

dr Avluela

Kika treba da se obratis Pedopsihijatru (deciji psihijatar). Jedino on je kompetentan da ti odgovori na tvoja pitanja. :-*

Cvetic
    Član
    Cvetic

Definitivno nije u mom domenu , nadam se da cete naci nekog kompetentnog strucnjaka.
    Kiko, moj Andrej je imao mali milion tikova u uzrastu od 5 do 7 godina, kada je odjednom prestalo.Rolao je ocima, dizao ramena, okretao se u struku, otvarao-zatvarao usta…. I sada usvaja ponekad neke iste stvari, ali vise verbalno, sto je normalno, recimo ko ovo njihovo kanadsko „eh“(ej) koje dodaju na sve zivo po 100 puta. Nervira ali je decja stvar.
    Nema teorije , cak i da sam decji razvojni neurolog , da postavim dijagnozu i terapiju preko interneta, jer za ovakve slucajeve potrebna je iscrpna istorija, anamneza, familijarna istorija,pregled i tako to.
    Ali tu smo , pa ako nesto zatreba, evo ima dezurni. :HAG: :HAG: :kucam:

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

Muz mi je rako da je prof. Glumbic najjaci strucnjak za te stvari, ne nzam kako se dolazi do njega, jer znam da samo radi na fakutetu. a Verujem da radi i pri nekoj zdravstvenoj ustanovi. Sve u svemu stvar nije tako jednostavna i treba se na pravi nacin pristupiti problemu! :caos:

gold fish
    Član
    gold fish

Tikovi su odraz unutrasnje napetosti uzrokovane potencijalno brojnim intrapsihickim konfliktima razvojnog doba, kojih se deca najlakshe oslobadjaju na motornom nivou.Moj savet Vam je da posetite decijeg psihoterapeuta.Sve najbolje!

kika
    Član
    kika

JA SAM KIKINA SESTRA KORISTIM NJEU SIFRU SAMO PRIVREMENO. MOJA DEVOJCICA IMA TIKOVE.MALO SE SMIRILA DA LI OD LEKOVA ILI STO SAM STALNO SA NJOM NE ZNAM. VELIKI JE PROBLEM MOJ SUPRUG KOJI NE PRIZNAJE VELIKI DEO SVOJE KRIVICE ZA SVE OVO. ON JE BRZ I LAK NA RECIMA. DECI TO CESTO DONOSI KONFUZIJU I NE SHVATAJU O CEMU SE RADI. NJEGA UVEK NESTO NERVIRA MUCI KRIV MU JE CEO SVET ZA NEKE STVARI KOJE TREBA SAM DA RESI ILI JE ON ZA NJIH ODGOVORAN. MISLIM DA BI STRESOVI KOJE JE DOZIVELA U SKOLI A BILO IH JE PUNO OD POCETKA SKOLSKE GODINE A SVE ZBOG DRUGOG DETETA KOJE JE ZA TEMELJNU PSIHOTERAPIJU MANJE UTICALI NA NJU DA JE KOD KUCE IMALA MANJE NAPETU ATMOSFERU. DVA PUTA SMO BILE NA PSIHOTERAPIJI SUPRUG ZBOG POSLA NIJE STIGAO I TO MI TESKO PADA. HVALA SVIMA KOJI SU SE JAVILI.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 41 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.