Ova tema sadrži 4 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  nsstudent 6 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 5 (od 5 ukupno)

TOXOPLASMA I RUBELA

• jecac
    Član
    jecac

Ako ima nekog ko ima iskustva s ovim, neka se javi. Pocela sam da sakupljam nalaze za vantelesnu oplodnju i ovi mi nisu jasni. Na nalazu toxoplasme pise: humatex toxo test pozitivan. Na nalazu rubelle: igg 1,9 negativno i igm 0.3 negativno.Ako ima nekoga ko se razume u ovo, volela bi da mi protumaci

detlic
    Član
    detlic

Pa tako kako pise: test na toxoplazmozu pozitivan, samo bi i za taj test, ako i za rubelu trebalo da stoje podaci i igg i igm, odnosno da li je virus aktivan ili ne. Ako se ja dobro razumem, rubeolu nisi prelezala, posto su oba ova parametra negativna, a ona moze biti jako opasna ako se dobije u trudnoci, opasna po plod, pa bi valjalo da primis vakcinu pre trudnoce. Znaci proveri da li je toxoplazmoza aktivna, tj. da li je virus aktivan ili ne. Progoogle-aj malo ako znas engleski, ako ne potrazi na srpskom nesto na googlu o tome, sigurno ima bar nesto.

jecac
    Član
    jecac

Vec sam istrazivala po internetu i niko nije mogao da mi rastumaci ovaj rezultat jer na njemu nema nikakvih vrednosti. Inace nisam lezala ni jednu od tih zaraznih bolesti( boginje, zauske), a cesto sam bila u kontaktu sa zarazenima.

dragana2009

Jecac,vadila sam torch i meni je pisalo kao i tebi,rubelu nisi nikad imala a toxoplazmu jesi,treba samo da proveris da nije slucajno virus jos aktivan,treba jos samo da izvadis IgM toxoplazme.

nsstudent
    Član
    nsstudent

Pozdrav,
    obzirom da imamo isti problem, javljam se kako bi odgonetnuli.

Supruga je radila skoro test na Rubelu i Toxoplasmu.
    Stari rez. je pokazao Rubela IgG 4.48 (0.8-1.1) – sto znaci da je to ok, jer su prisutna antitela.
    Toxoplasma IgM 1.67 (0.8-1.1) – sto znaci da je trenutna infekcija aktivna.

Nakon ovih rez. popila je bocicu SOLTRIK-a i ponovili nalaze:
    Rubela IgG 4.08 (0.8-1.1)
    Toxoplasma IgM 1.57 (0.8-1.1) !!!

Skupljamo papire za VTO i trenutno ne mozemo da predamo, sve dok ovu Toxoplasmu ne resimo.

Da li neko ima savet ili iskustvo?

Unapred hvala

Gledanje 1 članaka - 1 do 5 (od 5 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.