Ova tema sadrži 8 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  STOJNICR 10 godine, 7 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 9 (od 9 ukupno)

trazim misljenje

• amdabb
    Član
    amdabb

VEOMA mi je drago da postoji neko kao u mojoj situaciji. Dete moje zene ima 5godina.
    Bili smo na more od jula do avgusta 2006. Posle tri meseca on podnese sudski spor kako mu nije dozvoljeno da vidi svoju cerku a za to vreme se nije uopste javio. Zenin advokat ne kaze istinu na saslusanju a dogovori se da nedeljom od 11-18h moze da vidja dete.
    Taj covek je bezobrazan i briga ga za sve. I porodica mu je takva, otkacena i okrenula mu ledja. A kada je bila trudna on se uopste nije pojavljivao vec samo kada je cuo da se je porodila. Moja zena ONDA dozvoli da ga on prizna i dodeli joj CAK NJEGOVO prezime !!!!!!
    Dogovorili smo se kada hoce Saru-nedeljom, da kontaktira mene.
    Pitam se iz koje koristi cuvam tudje dete, mozda sam prost, zaostao u razmisljanju i ne vidim neke stvari kako treba.
    Imam 26godina i u zivotu mi nije bilo lako ali sam bio srecan, radostan.
    Sada kao da mi se je sve promenilo. Pitam se dali ce ovaj kosmar nastaviti i potrajati i nisam li ja POGRESIO tu moju zivotnu pricu. APoceo sam je i sada nemogu da se izvucem !!!!!!
    Tuzan sam.
    U julu je termin kada treba zena da se porodi.
    Bio bih srecan samo kada bih izbacio iz igre detetovog oca. Pomislim da ga nadjem i prebijem. Ali znam da to mi nemoze pomoci.
    Molim VAs , dajte mi neki savet,

katarina
    Član
    katarina

Zena nije pogresila sto dete ima njegovo prezime jer po zakonu je njegovo dete i ima pravo da je vidja sem ako on ne zeli onda je to druga prica..u slucaju da ne dolazi po dete ili pa ne placa elimentaciju tvoja zena ima pravo da se zali i nedozvoli mu vidjanje sa detetom ako se on ne ponasa onako kako je po propisu…jedino da on nije priznao dete tad bi ti mogao da je usvojis (bilo bi onda tvoje dete)al ovako nista od toga…
    Nije mi jasno sto se ti oko toga nerviras bioloski otac i otac u pravom smislu su dve razlicite stvari…nema potrebe ti da ga bijes niti sa njim razgovars oko bilo cega to treba tvoja zena da resi…a ti si tu njoj podrsku da das a ne osudjujes…
    Moj ti je savet sedni lepo i porazgovaraj sa zenom sta i kako sta tebi i njoj smeta..
    onda vi vec znate kad on dolazi po devojcicu pa onda vi to slobodno vreme iskoristite za sebe..
    dete imapravo da vidja oca a to sto ste ti i zena protiv toga niste u pravu stavite se na mesto deteta…ona je jos mala da bi razumela stvari al nije mala za osecanja..pruzi joj ljubav i paznju kao da si joj otac jer ti zivis sa njom..i vremenom ce ona tebe gledati kao oca..
    nevidim razlog zasto pravis problem kad ja ovde problem ne vidim…
    Spusti malo loptu i pokusaj da razumes nastalu situaciju i prihvati da je tako..
    Sve u svemu kako sam razumela vi ocekujete jos jedno dete,uzivajte,volite se deca ce to osetiti..samo zdav odnos u porodici cini porodicu srecnom!!!!
    Mozda tebe devojcica vec gleda kao oca pa ponasaj se tako prema njoj pruzi joj ljubav,paznju a sam naziv tata nista ne znaci…
    pozdrav od mene i srecno!

katarina
    Član
    katarina

[QUOTE]amdabb – 18/2/2007 9:23 AM

Dogovorili smo se kada hoce Saru-nedeljom, da kontaktira mene.
    ——-sto tebe da kontaktira treba tvoju zenu da pita!!!
    Pitam se iz koje koristi cuvam tudje dete, mozda sam prost, zaostao u razmisljanju i ne vidim neke stvari kako treba.
    ——-po ovome mislim da si ljubomoran pa zato i nedozvoljavas da on razgovara sa tvojom zenom…nisi u pravu promeni stav ona je tvoja zena voli tebe al sa njim ima dete i moraju zajedno da se staraju o njoj…

Imam 26godina i u zivotu mi nije bilo lako ali sam bio srecan, radostan.

budi i sad srecan ne vidim razlog sto ne bi bio???

Sada kao da mi se je sve promenilo. Pitam se dali ce ovaj kosmar nastaviti i potrajati i nisam li ja POGRESIO tu moju zivotnu pricu. APoceo sam je i sada nemogu da se izvucem !!!!!!
    Tuzan sam.

Kosmar??pa znao si da ona ima dete al ako se vas dvoje volite nerazumem zasto zelis da se izvuces ????pa pobogu prihvati da tvoja zena ima dete posto ste zajedno ona je sa tobom a ne sa njim…

Bio bih srecan samo kada bih izbacio iz igre detetovog oca. Pomislim da ga nadjem i prebijem.

nemozes i nesmes ne budi egoista…kako bi se ti osecao da tebi neko nedozvoljava da vidjas svoje dete??

–imas totalno pogresan stav u celoj situaciji!!!!

amdabb
    Član
    amdabb

Hvala Vam, sada su mi neke stvari jasnije!!!

sani-sk
    Član
    sani-sk

Znas, nije cudno to sto se tako zbunjeno osecas u ovoj situaciji. Ali znaj da deca znaju da prepoznaju ljubav kad je iskrena i znaju da uzvrate 100 puta vishe. sad kad postanes otac svog deteta mislim da ces i dalje a mozda i vishe voljeti tu malu Saru, posto kad covek postane roditelj onda postane emotivniji, bolji…vishe voli decu…razvije se neki poseban osecaj.

Njen bioloski otac ima pravo da je vidza, a ukoliko sumjate na nhegovo ponasanje mozete uvek potraziti mishljenje socijalnog radnika, u principu on i znaju sta da rade.

Zelim ti puno srece u tvojoj buducoj ulozi kao otac dvoje dece.

madrag
    Član
    madrag

mozda ti se sad pored sve te zbrke cini da si pogresio i da je bilo bolje da si krenuo ispocetka sa nekom „devojkom“ ali veruj mi ni tu ne tece med i mleko i svaka osoba ima svog „prtljaga“.
    ako ste se uzeli iz ljubavi samo tu ljubav odrzavaj…i njoj treba tvoja podrska…a cerku gledaj ko svoju jer ona boljeg oca od tebe vidim da i nema…ona ti sa 5 godina ne moze biti teret vec je velika a nova beba ce imati s kom da se igra…

a sto se oca tice nije mu morala uzeti ni prezime…ako je toliko neuravnotezen koji ce vam on u celoj prici…al sta je tu je

moja svekrva je razvedena i (kao) nije nikad pljuvala svog bivseg…deca su ga i vidjala kadkad ali je poenta da kad su malo porasli videli su da je i sirotan, i kockar i lazov… nisu im ni bila potrebna objasnjenja…mala moze i da vidja oca ali ce za par godina znati ko joj je bolji…
    srecno!!!!!!!! :caos: :caos:

BebaSU
    Član
    BebaSU

Moja cerkica iz prvog braka sada ima deset godina, kada sam upoznala svog sadasnjeg muza ona je imala pet godina. Njen pravi tata je vidja svaki drugi vikend. Ali kako je Katarina rekla jedno je naziv TATA a drugo je biti TATA. Moj sadasnji muz je njen tata u pravom smislu reci, ali ona ce to shvatiti tek kad bude bila velika. Oni se predivno slazu, imaju lepsi odnos nego mnogo pravih tata i cerki. Ona zna da je on uvek tu ako joj nesto zatreba, bilo da je rec o pomoci oko domacih zadataka, o nekom problemu na komjuteru….

Uzivaj u svojoj zeni koju volis, u maloj Sari i bebici koja ce se roditi. I mi sada imamo malu bebu, velika sestra ga obozava. A ono sto je mene jako obradovalo je to da je moj muz izjavio kako ima i cerku i sina. Ona ima bioloskog tatu ali prava porodica to smo sada mi ovako u kompletu.
    Zelim ti da i vi to budete.

Ostavite ono sto je bilo, iza sebe, nek njen tata i njegova porodica zive u tom svom svetu vi nemojte ulaziti u njega, nemojte ni razmisljati o tome. Ja bar tako radim.

Sada treba misliti na vas, na malu slatku bebicu sto ce se roditi, kako ce se zvati, kako ce je Sara setati, kako ce te je zajedno kupati… Pricajte o ovim lepim stvarima koje vas cekaju.

Puno Vas pozdravljam i zelim Vam svu srecu :ljubav:

ALEK2006
    Član
    ALEK2006

katarina – 18/2/2007 1:40 PM

Zena nije pogresila sto dete ima njegovo prezime jer po zakonu je njegovo dete i ima pravo da je vidja sem ako on ne zeli onda je to druga prica..u slucaju da ne dolazi po dete ili pa ne placa elimentaciju tvoja zena ima pravo da se zali i nedozvoli mu vidjanje sa detetom ako se on ne ponasa onako kako je po propisu…jedino da on nije priznao dete tad bi ti mogao da je usvojis (bilo bi onda tvoje dete)al ovako nista od toga…
    Nije mi jasno sto se ti oko toga nerviras bioloski otac i otac u pravom smislu su dve razlicite stvari…nema potrebe ti da ga bijes niti sa njim razgovars oko bilo cega to treba tvoja zena da resi…a ti si tu njoj podrsku da das a ne osudjujes…
    Moj ti je savet sedni lepo i porazgovaraj sa zenom sta i kako sta tebi i njoj smeta..
    onda vi vec znate kad on dolazi po devojcicu pa onda vi to slobodno vreme iskoristite za sebe..
    dete imapravo da vidja oca a to sto ste ti i zena protiv toga niste u pravu stavite se na mesto deteta…ona je jos mala da bi razumela stvari al nije mala za osecanja..pruzi joj ljubav i paznju kao da si joj otac jer ti zivis sa njom..i vremenom ce ona tebe gledati kao oca..
    nevidim razlog zasto pravis problem kad ja ovde problem ne vidim…
    Spusti malo loptu i pokusaj da razumes nastalu situaciju i prihvati da je tako..
    Sve u svemu kako sam razumela vi ocekujete jos jedno dete,uzivajte,volite se deca ce to osetiti..samo zdav odnos u porodici cini porodicu srecnom!!!!
    Mozda tebe devojcica vec gleda kao oca pa ponasaj se tako prema njoj pruzi joj ljubav,paznju a sam naziv tata nista ne znaci…
    pozdrav od mene i srecno!

Potpisujem sve sto je napisano :caos:

STOJNICR
    Član
    STOJNICR

Protiv ovih svojih nedoumica i besa mozes uspeti samo velikom ljubavlju prema njima,jedino ce ti se tako isplatiti sve.uzivaj u ovome sto imas a on nema Saru, bebu i zenu.

Gledanje 1 članaka - 1 do 9 (od 9 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.