Ova tema sadrži 124 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Micka&Nidza 6 godine ranije.

Gledanje 106 članaka - 106 do 120 (od 125 ukupno)

Treće dete

• Ksenija 09

Potpisujem T3!

maricui
    Član
    maricui

Ja sam majka dvoje dece, starija,devojčica ima 15 i mladji, sin ima 10 godina.Razmišljam o trećem detetu, inače imam 35 godina, ali imam jedan problem. Moj muž ima pozitivan rezus faktor a ja negativan, posle oba porodjaja sam primila rogam ali sam imala jedan abortus posle drugog deteta i posle njega nisam primila rogam , dali neko od vas ima neka iskustva ili zna bilo šta o tome kolka je verovatnoća da trudnoća bude rizična.

Ksenija 09

Najbolje je da pitaš nekog ginekologa.Po mom saznanju(kod nas je ista kombinacija rh)postoji rizik,ali on raste kako raste trudnoća.Antitela se najčešće pojavljuju od 19 ned.trudnoće a vrhunac je porođaj(mešanje krvi mame i bebe).Najverovatnije da nije došlo do tvoje senzitivnosti nakon abortusa jer je plod bio mali.Takođe,moguće je da je bio rh neg.Možeš da izneseš trudnoću,ali pod strogim praćenjem!Čitala sam neka sl. iskustva.Ipak,presudna je reč ginekologa!

maricui
    Član
    maricui

Hvala na savetu, rešila sam da rodim. Bila sam kod ginekologa i rekao mi je da je pojava antitela u krvi posle abortusa teoretski moguća ali se u praksi ne dešava, ali se za svaki slučaj mora kontrolisati. Abortus je uradjen vrlo brzo tako da plod možda nije stigao ni da stvori eritrocite da bi se pomešali sa mojim.Možda nisam baš stručna ali razmišljam šta bi bilo logično.Svakako imam izbora još mesec dana da razmišljam pa ako se slučajno pojave antitela prilikom kontrole neću da rizikujem.

ivocka
    Član
    ivocka

E pa maricui dobrodosla u klub!!!!! Nek je sa srecom!!!

hippeia
    Član
    hippeia

T3 – 16/9/2009 10:02

jeste mozda u danasnje vreme trece dete malo neuobicajeno,ima raznih i podeljenih misljenja na tu temu,cak i osuda,ali mi se ne obaziremo na sve to,kad prodjemo gradom svi zajedno tj ja sa njih dvoje pored sebe i stomakom do zuba neki nas gledaju ko da smo pali s marsa i prosto nemogu da veruju,i cudu da se nacude,

Je li moguce T3 da se ovo desava??? Pa to je apsolutno strasno!!!

Ja JEDVA CEKAM trecu trudnocu i trece dijete (AKO BOG DA)!!! Bas smo jucer dr-ica i ja pricale o tome, ona to apsolutno podrzava iako bi mi to bio treci CR.
    Kad sam izlazila iz porodilista one dr-ice neonatolozi su mi rekle DODJITE NAM OPET…Prosto ne mogu da vjerujem da postoji mozak koji moze da osudi nekoga zbog treceg djeteta, ma i da je dvadeseto-to je valjda moja stvar…grozno

mimica
    Član
    mimica

Mi smo spremni i za cetvrtu bebu. Cekamo 16.08. da vidimo rezultate!!!drzimo sipke!!!

Ksenija 09

Bravo Mimice!Radujem se zbog tebe i tvojih mališana:bravo: :bravo: :bravo: !

Fokica
    Član
    Fokica

Mimica :klanjam: :klanjam: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt:

lillyblue
    Član
    lillyblue

wooow, mimice, svaka cast

Lorelaj
    Član
    Lorelaj

Cao svima…
    Ja pokusavam vec godinu dana da ostanem trudna;i to ce biti (ako Bog da) moja treca trudnoca i treca bebica;zasad imam dvoje djece djevojcicu od 9 i djecaka od 5 godina.
    I stvarno jedva cekam da nam se desi trudnoca i djeca takodje jedva cekaju pojacanje ;]

mimica
    Član
    mimica

USPELO! sada sam u osmoj nedelji! nemam nikakve tegobe, hvala bogu. nadam se da ce tako i da ostane!kao da i nisam trudna. jedino nemogu slatko da jedem i da pijem kafu. ali to je i dobro.

Danijela&Jovana

Mimice, ovakve vesti mi uvek izmame veeeeliki osmeh i ulepsaju dan (vece)! Zelim ti lepu i mirnu trudnocu. I lepo i zdravo dete!

sanjisan
    Član
    sanjisan

Evo i ja da se upisem na ovu temu. Mi imamo dvoje decice, decaka od 21 meseca i devojcicu od 8 meseci i jedva cekamo trece! Test kaze dve crtice ali to se mora proveriti! Daj Boze da sve bude ok, i da mi i treca trudnoca bude kao ove dve…

FIB
    Član
    FIB

Evo ja sam tek sad videla ovu temu,pa i ja da se pridruzim.Ja imam 23 godine a imam troje dece.Prvi sin ima 4 ,5 godine , drugi 3, 5 i treca cerka ima 1, 5 godinu.Niko mi ne pomaze sve sama radim oko njih,i kada se organizujemo,nista nam nije tesko.Tako da vam ja iz pelena ne izlazim, samo sto jedno izadje dodje drugo i tako u krug.Voleli bi i cetvrto dete ali s ‘obzirom da samo muz radi to ce mozda malo sacekati.Pozdrav za sve mame i samo napred.

Gledanje 106 članaka - 106 do 120 (od 125 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.