Ova tema sadrži 118 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  betica_84 7 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 119 ukupno)

Trudnicki pojas

• Aiko
    Član
    Aiko

Da li je neka od vas koristila ili koristi ovaj pojas? Ja sam ga danas kupila jer me ledja ubijaju…Inace pojas drzi stomak i sprecava da svu tezinu osecate u donjim ledjima.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

ja ne koristim jer zaista ne osecam nikakvu tezinu u 31 nedelji sam trudnoce,mojoj snaji je njen ginekolog prepisao da nosi taj pojas jer joj se beba mnogo brzo okretala u stomaku,,i ona ga je nosila i kaze da je beba mirnija kad njega nosi,a ja moj stomak ne osecam kao da nisam trudna

crnokosa
    Član
    crnokosa

Ja nisam koristila.

Aiko
    Član
    Aiko

Moja beba se i sa pojasom priprema za Olimpijadu :ruganje:

Prex
    Član
    Prex

Aiko, potpuno te razumem 😆 i moja devojcica je akrobata i sa pojasom i bez njega. 😆 😆
    Inace i ja sam ga kupila pre desetak dana jer mi je doktorka preporucila da nosim pojas zato sto nisko nosim bebu i imam neki „pritisak“ u donjem delu stomaka, a i malo sam se otvorila (pa sad moram i Ginipral da pijem), i meni dosta pomaze pojas. Bas se bolje osecam od kada ga nosim, taj pritisak u donjem stomaku mi se mnogo smanjio.
    Inace, koji pojas si kupila? Ja sam kupila neki „Relax maternity“, kombinacija pamuka i mikrofibera sa ojacanjem u predelu donjeg stomaka i krsta. Ali videla sam bar tri potpuno razlicite vrste pojaseva, pa sam jedva odlucila koji da kupim.

aptjiha
    Član
    aptjiha

ja sam u 24. nedelji i pojas nosim vec skoro mesec dana. prilicno mi pomaze, ali imam problem sto me zulja izmedju grudi i stomaka. s obzirom da nosim dvojke, stomak mi je i visoko i nisko i moji momci ne prave pitanje kad ce da ratuju. sa pojasom ili bez njega. lakse mi je dole, ali pritiska me gore. 😕

milena
    Član
    milena

cao devojke, i ja nosim isti pojas kao prex, taj relax maternity, i zadovoljna sam, sigurnija sam, ali mi se beba i dalje mrda bas mnogo i konstantno. mada mogla sam da kupim broj manji, ali nije bilo

Aiko
    Član
    Aiko

I moj pojas je relax maternity. Ali ne mogu stalno da ga nosim, te me zulja, te se podigne… 😆

dr Avluela

Ja stvarno nemam pojma o cemu vi govorite ovde :neznam:
    Kakav pojas? Beba TREBA da se pomera u stomaku jer tako vezba i razvija lokomotorni sistem (kosti-zglobovi-misici). To je NORMALNO i NEOPHODNO za razvoj i rast beba!
    Ja pitala mog ginekologa oko toga i on se smejao i rekao mi je da to koriste uglavnom zene iz istocnih evropskih zemalja i dalje necu da vam pisem njegov komentar,ali je on protiv toga (a on je jedan od najboljih ginekologa u mojoj zemlji-a radio je dosta godina i u Engleskoj).
    Kada sam ja studirala i imala vezbe iz ginekologije u Betaniji,nikad nam nisu spominjali taj pojas,a i koleginice sto su bile trudne ni jedna nije koristila…
    Ja ne znam kakvu tezinu osecate,jeste nije kao pre ali nije to nista strasno,bar meni,puno puta cak zaboravim da sam trudna.Da nije mozda u pitanju visak kilograma sto ste dobile?

Koka Loka
    Član
    Koka Loka

Meni je bebica toliko nisko da kada sedim, stomak mi je u krilu 😯 Ali ne nosim pojas :neznam: Mislim da bi mi samo smetao :neznam:

coka
    Član
    coka

Pojas ne koristim,mislim da mi i ne treba osecam se super i nemam problema sa stomakom i ako sam sad u 6 mesecu.Ali ako doktori kazu da bi bilo potrebno da ga odredjene trudnice nose ne vidim neki problem. 😉

Prex
    Član
    Prex

Dr Avluela, naravno da beba treba da mrda i naravno da pojas niko ne nosi zbog toga. U sustini ukoliko posle otprilike 28. nedelje beba ne mrda (odnosno majka ne oseti da se pokrenula u stomaku) vise od 24 sata treba odmah da se javi doktoru. Komentari vezano za „mrdanje“ beba su bili usputni, a ne vezani za pojas konkretno.
    Pojas neke trudnice treba da nose kada su u poodmakloj trudnoci ukoliko nisko nose i osecaju veliki pritisak dole (i ne taj pritisak nije od kilograma koje smo dobile vec od stomaka koji je nisko). A to sto tvoj doktor pojas vezuje za trudnice u istocnoevropskim zemljama to je njegov problem, ukoliko odes na neke od stranih sajtova (italijanske, britanske, americke, itd) sa trudnickom opremom isto ces da vidis takve pojaseve, tako da mislim da to sto ti je doktor rekao je u sustini samo njegovo misljenje koje ne mora uopste da bude potpuno ispravno.

milena
    Član
    milena

u potpunosti se slazem sa prex!
    kod mene nije u pitanju visak kilograma – naprotiv – vec manjak! ja sam VIII mesec i imam samo 58 kila, stomak mi je prilicno veliki, a beba veoooma aktivna, i pojas nosim da bih se osecala sigurnije, jer stalno imam potrebu da ga pridrzavam i povremeno „podignem“. a i malo nize nosim, treca mi je trudnoca i imam 36 i kusur godina. i stvarno ne znam kakve veze ima to sa zenama iz istocnoevropskih zemalja?
    i da, ovaj pojas koji ja nosim nije ni proizveden u istocnoevropskoj zemlji, vec u italiji

dr Avluela

Moram da nesto pojasnim.Moj ginekolog naravno nema nista protiv zene istocne evrope. Nasa svakodnevna praksa u ordinacijama sa tim pacijentima je ukazala na to da oni nazalost zbog lose ekonomskog stanja njihovih zemalja i lose zdravstvene zastite,izbagavaju na primitivne nacine lecenja bolesti i slicne budalastine (npr. umesto da koriste tablete kalcijuma jedu ljuske jajeta,kada je novoredjence ima temperaturu umesto leka one ga trljaju votkom). Tih gluposti znam iz prve ruke,ne samo od mojih pacijenta,vec i od zene mog brata od tetke,koja je Ruskinja i pre godinu dana je rodila,i koja nas izludjuje sa njenim primitivnim glupostima sto insistira da primenjuje na bebu (jadna beba).
    Ovde kod nas ni jedna trudnica koliko ja znam ne koristi taj pojas.Naravno sigurna sam da u trziste ima ga da se kupi,sto ne mora da znaci da je dobro koristiti ga.
    Osim toga moj ginekolog specijalizirao u Engleskoj i kaze mi da i tamo ga ne preporucuju.
    Necu da se protivin nikome ni da se pravim pametna.Svako uradi kako njemu odgovara i svidja. Ja sam samo htela da vam skrenem paznju na neke stvari a sta cete raditi to je vasa stvar naravno.
    I ja imam 35 godina, u 25-oj nedelji trudnoce,dosta usku karlicu tako da mi je stomak sav unapred a beba je ,da kucnem drvo,malo vise napredna za njemu dob. Tesko mi je da se krecem kao pre, ali uzivam da nosim moju tibu i ponosna sam na nju :trudnica:
    Jos jednom ponavljam da mi nije bila namera da uvredim nikoga i nadam se da ste shvatile nesporazum.
    :caos:

milena
    Član
    milena

naravno da je sve ok, dr avluela, nisam ni ja mislila nikoga da vredjam – nikako! ja samo kazem da mi je sve potpuno drugacije nego u prve dve trudnoce, a mozda je i strah od godina, meni jednostavno znaci saznanje da ga nosim. uostalom, izgleda kao obicne duboke gace samo ima ojacanje preko krsta do ispod stomaka, koje cak ni steze toliko. a stvarno mi je tezak stomak, i moj bebac je veci, moja doktroka kaze dve nedelje ispred amenoreje

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 119 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.