Ova tema sadrži 782 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  krissty 6 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 783 ukupno)

Trudnicko bolovanje

• Jade
    Član
    Jade

Jako dobro se raspitaj jer u svakom zakonu ima „rupa“ pa i u ovom .Nemoj posle da te boli glava.Ja sam imala srece sa mojim direktorom i isplaceno mi je sve do zadnjeg dinara ,cak sam dobila i malu pomoc od firme . ❗

bubili
    Član
    bubili

a sta se desava ako ti poslodavac ne uplacuje doprinose?Da li i onda mozes dobiti bolovanje i porodiljsko?Pre su firme overavale zdr.knjizice,a sada socijalno i ako ti nije uplaceno zdravstveno nece ti overiti knjizicu.A da li ce ti platiti bolovanje???

skorpijamaya

bubili – 22/5/2007 2:48 PM

a sta se desava ako ti poslodavac ne uplacuje doprinose?Da li i onda mozes dobiti bolovanje i porodiljsko?Pre su firme overavale zdr.knjizice,a sada socijalno i ako ti nije uplaceno zdravstveno nece ti overiti knjizicu.A da li ce ti platiti bolovanje???

Pa kako da ti overe knjižicu i daju bolovanje kad ti nisu uplačivali doprinose i nisi legalno prijavljena?

travica
    Član
    travica

Odgovor za Mako. Nisam moigla da ti odgovorim direktno, posto je tema zamrznuta,tako da sam otvorila novu temu. I ja radim u prosveti. Veruj mi samo sto sam otisla na bolovanje, moji drugaci su masovno dobili varicele i sarlah. Ko radi sa malom decom bez problema dobija bolovanje. E sad, mi bi trebali da za odrzavanje trudnoce dobijemo 65% od plate(tako je bar ranije bilo). Medjutim vise se ne racuna tvoja plata, nego prosek skole(verovatno znas da se tu racuna i plata tetkica koja je minimalna).Tako da otprilike dobijes 55% od tvoje plate. To ti vazi kada si na socijalnom(znaci duze od mesec dana na bolovanju).Svakog 30. u mesecu se isplacuje bolovanje. Ja sad treba da dobijem za mart bolovanje. Porodiljsko se otvara oko 28. dana pred termin i to je 100%. Sve najbolje. 😆

Sanjalica
    Član
    Sanjalica

I ja radim u skoli, vodim treci razred, ali radim jos uvek, ne planiram da koristim trudnicko vec samo porodiljsko bolovanje. Sada sam u osmom mesecu i hocu da zavrsim godinu, pa tek tada na odmor. Meni je doktorka rekla da vec imam izgradjen imunitet i da mogu da radim ako zelim, ja sam tako i uradila i srecom nije bilo nekih problema i zaraznih bolesti. Sada nema toliko virusa pa probaj da odradis godinu i iskoristis godisnji ako mozes, jer je to sto isplacuju mizerno

Fifika
    Član
    Fifika

Hello, evo i moje situacije: Radim nesto vise od godinu dana. 01.06.2007. sam dobila resenje na neodredjeno vreme,a 30.05.2007. sam saznala da sam u drugom stanju. Za tih godinu dana imala sam 3 prekida radnog odnosa,tj .potpisem ugovor na 3 meseca, pa ugovor o prekidu ,pa tako 3 puta dok nije doslo resenje za stalno. Da li se to meni racuna u onih minimalnih 6 meseci neophodnih za ostvarivanje tih prava na trudnicko bolovanje(naravno, ako moram, za sada se ginis ne izjasnjava)?

lilica
    Član
    lilica

Ja mislim da ti se ne računa i da to potpisivanje pa raskidanje ugovoar i jeste sa ciljem da se onemogući radnicima ostvarivanje takvih prava 🙁

lilica
    Član
    lilica

Pošto mi je tema zaključana, mene interesuje da li ovde ima neka trudnica koja zna koliko to tačno kasni nadoknada za trudničko bolovanje? Čula sam neke obeshrabrujuće priče da kasni 5-6 meseci 😯 😕 :batinepoguzi:

Bambina.
    Član
    Bambina.

Lilice, to sve zavisi od toga kada administracija s tvog posla posalje doznake, cini mi se, centru za socijalni rad. Pa onda zavisi i o centra za socijalni rad kada ce ti upatiti nadoknadu. Za svaku opstinu je razlicito. Moja nadoknada je kasnila dva meseca. Sada je takodje neki zastoj, pretpostavljam zbog godisnjih odmora.
    Znaci, zavisi od poslodavca i od centra za socijalni rad. Nema pravila i iskustva su totalno razlicita.

Nekome meseca, nekom pet a nekome i devet meseci kasni nadokada. STRASNO, ali je tako.

Mozda bi mogla da vidis sa tvojim poslodavcem da ti on uplacuje nadoknadu pa posle da refundira od socijalnog.

lilica
    Član
    lilica

😯 Vidim ja Bambina, da ću dobiti tu nadoknadu kad se porodim 😆 . U suštini, kod meme na poslu postoji knjigovođa i ta žena sve žio radi, a pošto mene jako voli, ja sam sigurna da će ona to odraditi u najkraćem mogućem roku. E sad, što se tiče ove ideje da mi oni uplaćuju, a da se njima refundira, to bih svakako mogla da vidim sa njom i to ti je super ideja. Njima neće ništa škoditi da mi to uplaćuju kad im se ionako vraća novac, a meni će značiti… Moraću da pokušam to.
    Stvarno je žalosno što su im svima puna usta bele kuge i sličnih fraza, a kad treba da se nešto uradi da se trudnicama i njihovim porodicama zaista izađe u susret, onda su jedino smislili da smanje trudničko bolovanje sa 100% na 65% pa još i sa tim da kasne i time te nateraju da se dobro zamisliš – da li ti uopšte smeš da se upustiš u rađanje dece :kadtedovatim: ?

Bambina.
    Član
    Bambina.

:galamdzija: :galamdzija: :galamdzija: :kadtedovatim: :kadtedovatim: :kadtedovatim: :batinepoguzi: :batinepoguzi: :batinepoguzi: :batinepoguzi:

Eto sta ja sve mislim o njima!!!!

Bilo bi odlicno kada bi mogla da se sa njima dogovoris da ti oni uplacuju!!!! Sada nam svaki dinar znaci!!!!

NENI
    Član
    NENI

JA SE NE RAZUMEM MNOGO U TE ZAKONE ALI ZNAM DA JE DONET NOVI PORODICNI ZAKON PO KOME MORAS BITI U RAD. ODN.NAJMANJE 6 MES. DA BI OSTVARILA PRAVO NA BOLOVANJE. MENI JE TERMIN BIO U FEBRUARU A OTISLA SAM NA BOLOVANJE U JANUARU,ZNACI 1 MES. PRE PORODJAJA I NE ZNAM KAKO ALI DOBIJAM 100% PLATE,VALJDA ZATO STO MI JE SEF MM!!!

lilica
    Član
    lilica

Dobijas 100% plate jer ti nisi na trudnickom, vec na porodiljskom, na kome svi dobijaju 100% plate 😉 . Porodiljsko pocinje 20 (ili 40, za ovo nisam sigurna) dana pre tvog termina, zato si otisla na bolovanje u januaru, a termin ti je bio u februaru.

jasminakg
    Član
    jasminakg

Kazite mi koliko % od plate dobijam kada odem na porodiljsko ako ima nesto vise od 4 meseca kako sam prijavljena na neodredjeno (posto se ne racuna to sto sam vise puta po tri meseca bila prijavljena ali na odredjeno?)???:caos: :caos:

Angel
    Član
    Angel

Ja sam imala malih problema da nadjem u cijoj sam nadleznosti kad odem na porodiljsko, obzirom da imam ugovor o delu, tacnije honorarni saradnik sam vec 4 godine i imam toliko radnog staza. Mislim da minimum dobijam 9.000 jer toliko pise da je minimum po ugovoru, ali videcemo. Zeza me sto mi je koeficijent manji nego da sam zavrsila fax ali imam vremena i za to jednom 🙂
    Inace padam pod nadleznost gradske uprave grada Beograda koja se nalazi u donjem delu Tirsove u Beogradu.
    He a cimanja da ne pricam, isla sam do zavoda za zaposljavanje da bi mi rekli da oni samnom nemaju nista, a moja firma mi je takodje rekla posto nisam za stalno da ni oni nista nemaju samnom tako da je bilo veselo ali kad si radoznao onda i saznas, pa sad znam. No ni kratkorocna naknada od 100.000 ni ona mesecna mi ne znace nista dok se ne porodim i ne prijavim bebca. A onda ko zna kad ce poceti da isplacuju…
    Inace ja sam u firmi rekla da cu raditi do kraja novembra, a termin mi je nekad u decembru.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 783 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.