Ova tema sadrži 782 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  krissty 6 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 751 članaka - 751 do 765 (od 783 ukupno)

Trudnicko bolovanje

• galadrijela

Bila!!! U petak 27.

jovana 85
    Član
    jovana 85

Ćao svima,

Ja sam novi član i odmah imam pitanja vezano za parice.Ja sam vlasnik firme,firmu sam privremeno zatvorila 08.05.2012 i otvorila trudnicko.Mene interesuje kada mogu da očekujem uplatu za period od 08.06 2012 pa do 15.07.2012,za prvih mesec dana sam ja sam sebi trebala da uplatim trudnicko a od 2 meseca drzava.Posto meni rzzo i drzava direktno uplacuju pare nema sta da refundira mene zanima zna li neko koliko se u tom slucaju cekaju parice.I ako ima neko broj telefona gde to mogu da se raspitam.Unapred zahvalna:)

Marija Crna

Da nije nekome legla uplata za jun ili jul od grada Beograda?
    Molim za info kada legnu pare.
    Hvala unapred 🙂

brankaaa
    Član
    brankaaa

Meni je legla 27.avgusta za maj i jun. Kada sam zvala grad zena koja radi tamo rekla mi je da je samo 10 zena tog datuma dobilo uplatu i za jul. Ostale ce dobiti krajem ovog meseca. Pozdrav!

Marija Crna

ima li neko info za uplatu za jul mesec?

tea87bgd
    Član
    tea87bgd

Ja sam nova na forumu.Ovo mi je druga trudnoca,u prvoj nisam imala bolovanje.Otvorila sam bolovanje 4.10.2012. i bukvalno nista ne znam u vezi sa isplatama i cekanjem istih.Gazda mi je rekao da ce mi povecati uplatu na racun zbog bolovanja,pa me interesuje da li se u Beogradu gleda prosek u poslednjih par meseci ili kako to vec ide.Sad ocekujem prvu uplatu od kako sam na bolovanju i receno mi je da ce mi tu uplatu povecati.Zanima me da li je to moguce.Ako neko zna proceduru zamolila bih da mi objasni.Unapred hvala puno.:?: 😆

sarica1983

tea87bgd, prosek za trudnicko bolovanje se gleda u poslednja tri meseca pre otvaranja, ne moze ti tek tako sad povecati jedino ako on nece da ti daje iz svog dzepa. Znaci koliko si primila u poslednja tri meseca podeli sa tri i tolika ce ti biti plata dok si na trudnickom. Ako si iz Beograda ili Novog Sada primaces 100 posto plate, a ako si iz nekog drugog grada 65 posto. Kad ti se zakljuci trudnicko ides na porodiljsko i tad se prosek uzima u poslednjih 12 meseci.

Alex 79
    Član
    Alex 79

Kada sam saznala da sam trudna doktorka mi je otvorila bolovanje do dana kada je trebalo da odem na odmor. Kada sam zatvorila bolovanje, na poslu su mi objasnili da nemam pravo da posle trusnickog bolovanja koristim odmor, kao i da bi mi isplata za bolovanje bila manja, jer se za bolovanje racuna prosek 3 posledenje plate efektivnog rada, a godisnji odmor ne spada u efektivni rad. Na koji nacin i kada mogu da iskoristim odmor za 2012. godinu i da li zaista odmor ne spada u efektivni rad?

gabiska
    Član
    gabiska

🙁 zdravo svima,nova am na forumu pa me interesuje sledece.Na trudnickom bolovanju sam od 25.06.Prvi mesec poslodavac je uplatio 65% bolovanje.Od 25.07 su papiri predati,i sad cekam da mi zavod pocne sa isplatama.Ineresuje me koliko to kasni,kako funkcionise i kada ce uplata za avgust za trudnicko bolovanje,jer ubrzo mi je termin a od parica ni sta.Pozzzz:roll: da dodam i ovo,nista jos nisam dobila sa zavoda,a to za grad da on daje 35%,jel to vazi za sve gradove na teritoriji Srbije ili samo za Bg?Izvinjavam se unapred,nisam upucena pa mi treba objasnjenje:?

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Alex, to nije tacno-ti nisi bila na trudnickom bolovanju (to ne postoji!!!!!!) vec si otvorila bolovanje kod ginekologa pod dg odrzavanje trudnoce! Ne mora svaka trudnoca da se odrzava 9 meseci i ti se mozes posle nekog vremena vratiti na posao!
    Odmor takodje spada u efektivan rad i placa se 100%!
    Ako te zezaju ti se lepo vrati na posao 15 dana pa uzmi odmor pa onda bolovanje….a ako nece da ti daju idi pravac u inspekciju! (i to im i reci da ces uraditi , naravno pre toga proceni da te kojim slucajem ne ceka otkaz kada se vratis na posao-pa ako mislis da da, onda idi odmah u inspekciju i prijavi ih anonimno……bolje da ne iskoristis odmor a da zadrzis posao nego da juris odmor pa da posle popijes otkaz………u svakom slucaju ih prijavi jer to sto oni pricaju nije po zakonu)
    Gabishka, isplata od grada kasni najmanje 4 meseca!
    :-*

Alex 79
    Član
    Alex 79

Hvala Anita, bas sam se pre neki dan cula sa pravnicom iz ustanove u kojoj radim. Rekla mi je da cu tesko uspeti da iskoristim odmor i da je i ona bila u istoj situaciji i da joj je propao ceo odmor zato sto joj direktorka nije dozvolila da ga iskoristi. (kakav uzas). Najgore od svega je sto je to drzavna ustanova! Dobro si me podsetila za inspekciju, na tu opciju sam otpuno zaboravila.
    Nadam se da cu naci nacina da iskoristim svoje pravo 🙂 Hvala jos jednom!

marmit
    Član
    marmit

Pozdrav svima, ja ću tek da otvaram bolovanje pa me zanima par stvar:
    1. Pošto sam iz Novog Sada, da li je održavanje trudnoće 65% ili 100%?
    2. Nisam skoro čula kakva je situacija sa komisijama, jedno vreme su bili jako rigorozni, skoro sve trudnic su vraćali na posao, da li neko zna kakva je sada situacija?
    Hm, rekla sam par stvari, a ispalo samo dve 😳 . Ako se nečeg setim, dopisaću.

tea87bgd
    Član
    tea87bgd

Potrebna mi je pomoc.Ako neko zna kako to funkcionise i koliko kasne uplate od socijalnog i grada.Danas su uplaceni doprinosi za novembarzanima me koliko se ceka tj kada bi grad i socijalno trebalo da uplate novac.Iz Beograda sam pa ako neko zna unapred hvala

haneu
    Član
    haneu

Da li je neka trudnica iz Bg-a primila 35% od grada za septembar? I da li neko ima predstave kada ce 65% plate za oktobar. Porodicu se dok se oni smiluju da uplate neki dinar!

Dradana
    Član
    Dradana

Alex 79;795764 wrote: Kada sam saznala da sam trudna doktorka mi je otvorila bolovanje do dana kada je trebalo da odem na odmor.

Obicno biva da kada ti doktor otvori trudnicko ono traje do porodiljskog, a ne do odmora. 🙂 Naravno ako postoji potreba za odrzavanem trudnoce do 9. meseca.. Ja sam prvo bila u fazonu da kalkulisem sa odmorom da mi ne propadne, ali to na kraju ne bi izaslo na dobro. Na bolovanju ili odmoru svejedno si kod kuce, a taj „radni “ mesec tj. mesec godisnjeg bi ti za mrvicu podigao prosek da se upste ne isplati cimati se. Tako da na taj „odmor“ ne mora da se gleda kao da je propao.

U svakom slucaju, ti si vec zatvorila bolovanje i naravno da imas pravo na godisnji za tekucu godinu ako ga nisi iskoristila, jer tebe doktor salje na bolovanje dok ima potrebe za tim.

Gledanje 751 članaka - 751 do 765 (od 783 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.