Ova tema sadrži 782 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  krissty 6 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 766 članaka - 766 do 780 (od 783 ukupno)

Trudnicko bolovanje

• rada89
    Član
    rada89

Cao svima,ja sam nova samo me interesuje jedno,na trudnickom sam od septembra,gazda mi je uplatio plate za septembar i oktobar,ali od ovog meseca mi kao drzava uplacuje,pa me interesuje kad oni pocinju sa uplatom trudnickog bolovonja ii koga mogu da nazovem i pitam,hvala unapred…..

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Oko 2 meseca ali to samo pod uslovom da je poslodavac uredno sredio `papirologiju`……a pretpostavljam da jeste kada ti je vec i ove plate na verme uplacivao……
    :-*

rada89
    Član
    rada89

eee hvala ti puno na informaciji….

krissty
    Član
    krissty

Marmit, evo da ti odgovorim ja sta znam o komisiji jer sam je prosla u novembru, najpre sam bila 4 nedelje na bolovanju sto ti otvara ginekolog u DZ pa me je posle toga poslala na komisiju zbog jakih mucnina i povracanja, zaista nisam mogla ni da zivim ni da funkcionisem od slabosti i malaksalosti.
    Veruj mi da me na komisiji nisu ni pogledali, prozvali su me da udjem unutra radi reda, pitali dal pijem nesto od lekova i rekli da sacekam ispred, produzili mi bez ikakvih problema i evo bas sad u petak imam sledece javljanje sa novim nalazom ginekologa pa cu javiti kako sam prosla.
    Vise ne povracam ali iskreno volela bih da „odbolujem“ kuci preko zime, moja dr u DZ kaze da su sada mnogo manje rigorozni i da ne vracaju trudnice na posao kao sto je to bilo ranije

marmit
    Član
    marmit

Jao, krissty, hvala ti puno, ovo mi mnogo znači.

Ja sam na tom bolovanju od 30 dana i treba da idem na komisiju početkom januara. Pijem neke lekove jer sam malo krvarila, a imam i skraćen grlić pa je to kao indikacija za bolovanje. Znam da su jedno vreme bili jako rigorozni prema trudnicama, moja kuma je sa kontrakcijama išla da radi, katastrofa. Ja bih najviše volela da se ni ne vraćam na posao do porođaja, jeste ovo bolovanje malo i kasni, ali nema veze, sve se izgura.

Još od jedne trudnice sam čula da su je puštali od početka na bolovanje, tako da se nadam da će i mene. Prošli put mi se tako potrefilo da sam bila samo 25 dana na tom komisijskom bolovanju, a sad je u pitanju bogami 6-7 meseci.

pionir
    Član
    pionir

Drage dame, treba mi odgovor na sledeće pitanje:
    Da li imam pravo na naknadu zarade ako otvorim trudničko kod poslodavca kod koga sam zaposlena nepuna dva meseca?
    Unapred hvala 🙂

coldice
    Član
    coldice

Jel ikom iz Beograda isplaceno onih 35% za avgust? Onih oko 65% redovno primam kad i svi ostali platu u firmi, od avgusta se redovno javljam komisiji i 35% jos nisam dobijala 🙁 Da se zalim nekom? Kome?

krissty
    Član
    krissty

Da pitam neku Novosadjanku da li zna nesto o onih 35% sto je grad dotirao za trudnicko bolovanje? Ja sam nezvanicno cula da je to ukinuto pre koji mesec, svakako cu se detaljnije raspitati ali da vidim da li neka zna pouzdano i kako je to funkcionisalo?

Marmit, evo da ti javim, u petak sam opet prosla komisiju za trudnicko bez ikakvih problema, usla sam u prostoriju kad su me prozvali na par sekundi, pitali kako se osecam i kaze produzavamo bez problema, sledece javljanje 15.januara tako da nista ne brini, ti cak imas i opravdaniju indikaciju od mene tako da nema sanse da te odbiju

marmit
    Član
    marmit

Jao, Krissty, nemaš pojma koliko me obraduješ :-* !

Danas sam bila do posla da zaključim ocene, bila je devojka koja će me menjati, rekoh joj da se nadam da neću ni počinjati više da radim, sad me ovo baš obradovalo :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: !

Da li trudnice još uvek ne čekaju red? Znam da je pre bilo da ne čekaju.

E da, još nešto da te pitam? Prvo bolovanje je od ginekologa 30 dana. DA li se na komisiju ide poslednji, tj 30-ti dan ili sutradan, to me uvek bunilo?

krissty
    Član
    krissty

Evo ovako, meni je ginekoog u DZ otvorila bolovanje 11.oktobra i rekla da se 31.dan ide na komisiju, to je padala subota 10.novembar i meni dr kaze da odem u petak 9.novembra. I ja odem, medjutim zena me je vratila i kaze da po pravilu treba da dodjem sledeceg radnog dana a nikako pre 31.dana, tako da racunaj kad ti pada 31.dan ali svakako ce ti dr reci verovatno.

Ne cekaju trudnice na red, kad dodjes tamo na salter ima kutija gde se predaju dokumenti, ali ti treba da ih stavis sa strane jer imas prednost i tvoje papire uzimaju preko reda, ne dobijas broj da cekas nego te prozovu. Ja sam prvi put ispala glupava i stavila papire u tu kutiju a OVOLIKIM slovima pise da trudnice imaju prednost, pa mi je zena na salteru rekla da sledeci put nislucajno ne cekam nego da stavim papire sa strane.
    Ima 3 saltera, predaj na srednji, najljubaznija je zenica koja radi na njemu, nisu ni druge lose al ova je bas super.

marmit
    Član
    marmit

Ja sam se par puta gubila sa tim danima kad treba da idem, znam da mora biti tačno neki dan. Meni sad dođe da idem 3.januara, pa moram samo proveriti da li rade ili će možda spojiti praznike.

Super što trudnice ne čekaju, ja sam jednom išla na komisiju van trudničkog bolovanja, uranila sam kao na njivu, katastrofa.

Inače, ja ništa ne znam za tih 35%. Ali svakako bi valjda poslodavci, tj računovodstvo da dostave neke papire na neko mesto pa da se to uplati.

rada89
    Član
    rada89

Mene interesuje jos nesto,poslednjih par dana sam cula od par njih da kad su im upatili trudnicko bolovanje za sve ono sto su kasnili dobili su pare odjednom na racun.Meni uplata za novembar treba da bude i nemam pojma dal da se nadam ili tek tamo sledece godine ce biti???Jel nekom leglo sve odjednom to sto su kasnili?

jellenal
    Član
    jellenal

Nova sam na forumu i imam neke nedoumice.Radim u drzavnom vrticu u Beogradu.Pre mesec dana sam otvorila trudnicko bolovanje.Nakon toga koristim godisnji odmor .Medjutim poslodavacmi je uplatio 65 posto bolovanja kao da sam na obicnom bolovanju.Koliko sam upucena u beogadu se trudnicko bolovanje isplacuje100 posto.I prvi mesec je na teret poslodavca a posle prelazi na socijalno.Pa da li je to zaista tako i kako ide procedura,Unapred zahvalna:lol:

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Prvi mesec isplacuje poslodavac i on se placa 65% kao obicno bolovanje……posle toga treba da nastavis komisijsko bolovanje i ako ti komisija odobri bolovanje ono ce ti biti placeno 100% s tim da ces onih 35% malo da popricekas (jedno 3-4 meseca) a onih prvih 65% nekih 1.5-2 meseca (toliko kasne socijalna bolovanja).
    Ako ces ti posle ovih mesec dana da nastavis odmor (sto ti naravno savetujem da iskoristis) onda se cela prica prolongira za posle odmora, jer se to tretira kao prekid bolovanja, …..znaci prvih mesec dana 65% koje dobijes odmah pa komisija pa onda kasnjenje isplate…… ali ces dobiti100%.
    U principu puno zezanja da bi dobila 100% i ja tako nisam radila (a isto radim u vrticu) vec sam prekidala bolovanja sa odmorima-manje se vremena gubi po lekarima i komisijama, pare dobijas odmah jer si na odmoru kada ti je isplata 100% ili na bolovanju koje placa firma i ono ne kasni i izgubis realno nekih 2×35% (imas nekih 6 nedelja novog odmora i verovatno bar 2 nedelje starog, neke slobodne dane, upadne tu jos i neki praznik + jedan mesec obaveznog bolovanja, 1 mesec porodiljsko-to su vec 4-4.5meseca, kad to ispresecas sa 2 bolovanja izmedju stignes do sestog meseca i ako si sada vec 2.5-3 meseca trudna-eto racunice)….meni se za tih nekih 70% od plate nije islatilo cimanje, da kupim viruse po lekarima, da strepim da li ce mi komisija produziti ili nece itd…..a ti kako hoces-naravno da mozes, ako si spremna na sve to.
    :-*

Brineta
    Član
    Brineta

Da li ima neko ko zna,ako mi je specijalista vaskularnog ispisao nalaz za prosirene vene i povrsinsku trombozu,gde sledece treba da idem da bih dobila trudnicko bolovanjw?Da li kod mog privatnig ginekologa ili kod drzavnog ili kod koga vec?Hvala svima

Gledanje 766 članaka - 766 do 780 (od 783 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.