Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Bebi Oprema i Igračke Ukidanje PDV-a za bebi-opremu!!!

Ova tema sadrži 31 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  malisha75 7 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 32 ukupno)

Ukidanje PDV-a za bebi-opremu!!!

• Ana81
    Član
    Ana81

Secate se sigurno pred izbornih obecanja da ce izmedju ostalog biti ukinut PDV na opremu za bebe,hranu i igracke!!!
    Pa mi smo strpljive ali KOLIKO JOS DA CEKAMO:anene: :anene: !!!!
    Zaista zasto da u zemlji Srbiji gde nas ima sve manje ne postoji taj mali ustupak za nase male :andjeo: !!!
    Naime igracke,oprema ,hrana i sl. u Srbiji je dosta skuplje nego u zemljama iz naseg okruzenja!!!
    Uostalom da bi se opremila jedna prosecna porodica za dolazak malog :andjeo: mora da izdvoji minimum 1000eu(za naj osnovnije bez luksuziranja)

a za uzvrat od drzave ako je prvo dete ne dobija ni dinara,za drugo po 3500,00din na 24 rate,dok za trece i cetvrto 6250.00din na 24mesecne rate,dok za peto i sva naredna :andjeo: tretiraju se kao drugo dete!!

Zanima me da li sam samo ja :galamdzija::galamdzija: :galamdzija: ili je to normalna reakcija??

Koje je Vase misljenje:?:

maja22
    Član
    maja22

Potpuno si normalna,i moje razmisljnje je upravo kao i tvoje.
    Strahinja je dobio bednih 10000 dinara kao prvo dete,sta je to jedna kolica,strasno.nije ni cudo sto se parovi teze odlucuju za drugo dete.

Jade
    Član
    Jade

ja sam 2005 god kad se Dejan rodio dobila 10.000 din i od tih para sam kupila Aventovu pumpicu i tri flasice:).
    Da nije smesno bilo bi tuzno .
    Sad su se malo ti iznosi povecali ,moja sestra je dobila oko 50.000 .
    PDV se nece nikad ukinuti ,ne nadajte se ,
    Pusta obecanja -ludom radovanja.
    jako je sve skupo…

ummi-emina

Jade,jeli za prvo dete dobila tvoja sestra 50 000din,kod nas se za prvo dete dobija 20 000din.ja kad sam 2004 rodila Eminu, tada nisam dobila ni dinar za prvo dete,valjda je sledece godine to pravo doneto,a sada na drugo dete dobijam mesecno 3 500din.

gorana
    Član
    gorana

Verovatno si u toku pa si postavila temu da se 20 juna pokrece akcija za ukidanje pdv na deciju opremu!!!
    akcije ce biti u svim vecim gradovima i potebno je da se sakupe potpisi za peticiju!
    Videcemo sta ce biti od toga!

Jade
    Član
    Jade

Da Ummi-emina za prvo je dobila sve te pare ,ona je iz Zrenjanina ,nesto daje pokrajina a nesto republika ,ali dobila je i kupon iz porodilista koji je mogla da unovci u odredjenoj apoteci.Nadam de da ce se stanje i u tvojoj opstini popraviti.
    Gaorana ,gde si to citala o PDV-u i gde da idem da se potpisem ???

Jade
    Član
    Jade

…. ali plasim se da ce onda trgovci sami podici cene za 20% pa nam dodje sve na isto….

Ana81
    Član
    Ana81

Jade bice po svim vecim gradovima na setalistima ili trgovima.

[admin edit:uklonjen link, za detalje mi se obratite na PP, akrosft]

U svakom slucaju HVALA STO STE MI DOKAZALE DA NISAM :kreten: !!!
    Nadam se da nece biti kontra efekta pa da roknu povecanje cena za 20% ,ali realno i tada moracemo da se snalazimo!!!
    U svakom slucaju osecacemo se bolje jer smo bar pokusali!!!

Prex
    Član
    Prex

Ja nisam do sada cula za tu akciju, ako se stvarno pokrene bilo bi super, naravno eto nas forumasica da prve potpisemo peticiju…a ko pokrece tu peticiju, neka NVO ili???
    Sto se pomoci tice, za prvo dete se sada dobija oko 20,000 dinara od Republike, i plus po opstinama/gradovima dodatno (zavisi od grada, u Nisu se dobija dodatnih 20,000 od grada) ali u nekim gradovima/opstinama se ne daje nista, sto je prava sramota.

Jade
    Član
    Jade

Evo sad sam cula na radiju ,u Novom Sadu su punktovi od sutra u Dunavskoj uluci ,kod Betanije ,kod Z.stanice i jos na dva mesta (nisam razumela gde)
    Drage moje sugradjanke olovke u ruke pa put pod noge,mozda nam upali!

racic
    Član
    racic

Upravo mi je sa jednog sajta za bebe, na koji sam se skoro prijavila, stigao e-mail za potpisivanje peticije i ja potpisala, nadam se da cemo uspeti.

gorana
    Član
    gorana

Da i ja sam se vec potpisala!

Andjelak
    Član
    Andjelak

Ovo je prava stvar i nadam se da ce imati uspeha…
    Ja sam danas saznala za to..isto mi je stigao e_mail sa obavestenjem,a kasnije kad sam bila u D.Z. (pratila sam MD u skolicu 😆 ),onda nas je jedna sestra zaustavila pa nam sve objasnila…
    Doduse,jos uvek su skeptici,ali ako uspeju sakupiti 30.000 potpisa imaju sanse za uspeh..zato drage moje,a naravno i dragi nasi u stnjicu gradom pa udelite svoj autogram…
    :-*

ZZ
    Član
    ZZ

ja sam juče potpisala u našem domu zdravlja..i ja se nadam da će uspeti..

Talala
    Član
    Talala

Da li neko zna koliko dugo ce trajati ta akcija u Novom Sadu?

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 32 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.