Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Bebi Oprema i Igračke Ukidanje PDV-a za bebi-opremu!!!

Ova tema sadrži 31 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  malisha75 7 godine, 6 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 32 ukupno)

Ukidanje PDV-a za bebi-opremu!!!

• ummi-emina

Sto se pomoci tice, za prvo dete se sada dobija oko 20,000 dinara od Republike, i plus po opstinama/gradovima dodatno (zavisi od grada, u Nisu se dobija dodatnih 20,000 od grada) ali u nekim gradovima/opstinama se ne daje nista, sto je prava sramota.

Prex,kod nas u NP.je tako ne daje opstina nista,samo to 20,000din.od Republike,i da znas da je prava sramota….

Andjelak
    Član
    Andjelak

Talala – 20/6/2007 08:58

Da li neko zna koliko dugo ce trajati ta akcija u Novom Sadu?

Verujem da ce biti par dana.

[admin edit:uklonjen link, za detalje mi se obratite na PP, akrosft]

Talala
    Član
    Talala

Hvala Andjelak.
    Nazalost u Novom Sadu su potpisi skupljani samo juce i to do 15 casova a i komunalna inspekcija je prekinula skup jer navodno organizatori nisu imali dozvolu za zauzimanje javnih povrsina. Nikad u zivotu nisam cula da se tako nesto trazi, koliko ja znam potrebna je dozvola od SUP-a za organizovanje javnog skupa.
    Sramota za moj grad.

Ana81
    Član
    Ana81

Talala – 21/6/2007 08:14

Nikad u zivotu nisam cula da se tako nesto trazi, koliko ja znam potrebna je dozvola od SUP-a za organizovanje javnog skupa.
    Sramota za moj grad.

Zaista je ne obicno da nisu znali za nesto kao sto je najava skupa!!!
    Malo je to ne ozbiljno sa njihove strane:neznam:
    Procedura odobrenja od Supa se dobija za par dana!!!!

crvena sonja

Juce u higijenskom zavodu bila je lista da se potpise.
    [admin edit:uklonjen link, za detalje mi se obratite na PP, akrosft]
    Nadam se da ce mo uspeti nesto da uradimo sa peticijom.

biki
    Član
    biki

Joj stvarno bi trebali nesto da preduzmu po tom pitanju,bebi obuca,hrana,oprema,garderoba su najskuplji,pa su mnogi primorani da kupuju,neproverenu kinesku robu,a ovamo apeluju da se nekupuje,pa odakle kad je prosecna plata u srbiji 200E,a treba platiti racune,hranu i ostale dazbine.
    A ovamo hoce povecanje nataliteta i ocekuju de decu negujemo kao u srednjem veku.
    I bebi hrana je preskupa,cokolino,rizolino.pahuljive razne,kasice ,sokici sve veoma kosta.
    na deciju hranu i odecu stvarno bi trebalo da se ukine PDV.
    E sad oprema, neke stvari su vise moda i nisu bas neophodne,kako sta izmisle tako nam uvaljuju putem reklama,kao na pr.ljuljaskice za bebe koje oni vrlo brzo prerastu,dupci,konjici ,sve je to vise manje nepotrebno,to je vec stvar luksuza.

Talala
    Član
    Talala

Ana81 – 21/6/2007 09:35

[QUOTE]Talala – 21/6/2007 08:14

Nikad u zivotu nisam cula da se tako nesto trazi, koliko ja znam potrebna je dozvola od SUP-a za organizovanje javnog skupa.
    Sramota za moj grad.

Zaista je ne obicno da nisu znali za nesto kao sto je najava skupa!!!
    Malo je to ne ozbiljno sa njihove strane:neznam:
    Procedura odobrenja od Supa se dobija za par dana!!!!

Imali su oni odobrenje od SUP-a ali nisu imali dozvolu za zausimanje javnih povrsina

Jade
    Član
    Jade

sad sam cula na radiju NASTAVLJA SE AKCIJA!!!!

Jovana Stojanović
    Glavni majstor
    Jovana Stojanović

Molim vas da ne ostavljate linkove u ovoj temi jer ce biti obrisani.
    Akciju podrzavamo u celosti, i mi smo potpisnici, ali je problem u principu…. posto na nas poziv da pomognemo akciju i sakupljamo potpise i na nasem portalu nisu odgovorili, smatram da je ova akcija vecim delom marketinska. Mozda gresim, i voleo bih da me demantuju. Nas portal sa preko pola miliona hitova mesecno bi mogao da pomogne akciju u velikoj meri, ali posto nismo dobili odgovor, neznam da li je nemarnost ili je marketing stvarno prvenstveni cilj akcije …. U svakom slucaju dok me ne demantuju, ne zelimo da ucestvujemo u necem takvom, ali sa druge strane pozivamo nase clanice da se pridruze peticiji …. u svakom slucaju ne moze da skodi. 😉

Andjelak
    Član
    Andjelak

Jade – 21/6/2007 12:15

sad sam cula na radiju NASTAVLJA SE AKCIJA!!!!

:bravo: :bravo: :bravo: ovakve akcije treba da traju preko cele godine,a ne samo 1 dan…
    Stvarno ne mogu da verujem da je neko imao srca da prekine ovaku akciju samo zbog neke dozvole,koja mozda i nije potrebna :neznam:

Masha&Tasha

Akrosoft, nadam se da ovim ne krsim nikakvo pravilo jer necu ostaviti link, ali cini mi se da peticija moze da se popuni i online… slucajno sam videla na nekom drugom site, bio mi je zanimljiv naziv
    Ispravite me ako gresim! Pozdrav
    ps. ako ni ovo nisam smela da napisem, brisite slobodno

Irssa
    Član
    Irssa
    Pa – pa PDV!

10:11 18.06.2007.

Roditeljski portal Bebac u saradnji sa nevladinim organizacijama pokreće akciju prikupljanja potpisa za ukidanje PDV-a na hranu, odeću i opremu za bebe.

Akciji su se do sada priključili:

Savez zdravstvenih radnika Vojvodine

Udruženje za javno zdravlje Srbije

NVO Građanka

NVO Mediumgroup

NVO Roditeljski centar

Forum žena

Nezavisno društvo novinara Vojvodine

Mudrica

Roditelj Portal

Udruženje Roditelj

SOS telefon za žene i decu žrtve nasilja

Humanitarno udruženje građana „Naše trojke“

Centar za građansko delovanje

Srpsko udruženje korisnika zdravstvenih usluga

Integra World

gorana
    Član
    gorana

Sinoc sam gledala emisiju kljuc u kojoj je izmedju ostalog bilo reci i o ovoj temi a prvenstveno o pravima trudnica!!!!
    Bili su organizatori akcije ali koliko sam razumela tesko da ce biti nesto od toga jer ukidanje pdv-a povlaci za sobom i druge stvari!!!
    Bar je tako objasnila gosca koja je bila iz vlade!

Svetlana81

Stara, na žalost, zaboravljena tema od strane onih koji odlučuju o tome! Sve u svemu, prave se blesavi. Možda da insajder istraži i napravi epizodu o tome. Da li ima materijalnog „prostora“ da se ukine pdv na opremu i hranu za bebe ili ne i ko se to pravi lud?

Natasa
    Član
    Natasa

Nadlezni se prave ludi, plasiraju price u javnosti o porastu nataliteta. Sta reci…

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 32 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.