Ova tema sadrži 375 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Neela 6 godine, 10 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 376 ukupno)

Ultrazvuk

• Aiko
    Član
    Aiko

Bila sam juce na ekspertskom ultra zvuku.Sve je super, svi organi su dobro, videli smo i kako beba zeva :bravo: , a kaze doktor da ima prcast nosic (na mene) :>

Jedino sto se beba spustila malo nize, sad moram da lezim 🙁 A ja extra aktivna, jaoooooo 😕 Ali mora se, tako da :upomoc:

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Aiko cuvaj se i pazi se (nasla ja da te savetujem ha,ha) drago mi je da je sa bebom sve u redu ja sam vec 2 puta bila na tom UZ i sad treci put icicu 2 decembra tad imam zakazano ,ja imam slicice od moje bebe,glava pa se vidi profil,pa rukica stegnuta u saku,kicma,stopalo bas mojim roditeljima kad sam poslala slike poslala sam i te sa Uz ostampala ih u boji moji se odusevili kad su videli,a moja snaja nema takve slicice od bebe,samo onu jednu sa obicnog UZ.

meca
    Član
    meca

Da li expertski uz podrazumeva 3D odnosno 4D uz ili je to običan 2D uz samo u periodu od 20. do 22. nedelje?

Koka Loka
    Član
    Koka Loka

U pitanju je 3D odnosno 4D UZV.
    Mada, najbitnije je da doktor zna šta gleda, tj. ako ne zna da ga koristi može da ima i spejšatl :>

Ja idem privatno na taj ekspertski (bila sam u 12. nedelji, 24. nedelji i imam zakazano u 32.), i idem u Višegradsku kod dr. Plećaša. Mislim da bi Plećaš i na pegli video ono što moj dr. u Med. rada (kod kog idem zbog doznaka) ne vidi ni na TV-u :>

Većinu vremena dok meni gleda bebine organe, srce, komore, bubrege, bešiku, pupčanu vrpcu, pa meri protoke kroz nju, zatim placentu i opet protok kroz nju, pa mi pusti kako se čuje protok krvi kroz matericu, pa onda malo bebino srce i uradi mi par fotki čisto za mene. Od 40 slika koje mi snimi na CD, 30 su ti protoci, otkucaji mere i svašta nešto…

dr Avluela

Za ekspertski ultrazvuk nije neophono da je aparat na 3D,nego jedan dobar aparat i jedan jos bolji strucnjak.To su lekari koji se bave,ili bi trebalo da se bave,SAMO tim i posebno su obuceni za to,tj.ne moze jedan obican akuser-ginekolog to da radi.Pregledaju se sve bebine organe,snimi se dvd sa celom procedurom,i obicne uz slike.Treba da vam daju i dokumente sa svim nalazima sa svim potpisima…

Prex
    Član
    Prex

Devojke, imam jednu nedoumicu i od juce samo o tome razmisljam, ako neka moze da mi odgovori bila bih vrlo zahvalna….
    Juce sam se prvi put javila u porodiliste (posto od 9. meseca me ne vodi vise moja doktorka nego treba da se javljam u porodiliste) i tamo su mi uradili UZ i pregled, i zakazali da se javim jos jednom do 39. nedelje, a posle od 39. nedelje cu morati skoro svaki drugi dan da se javljam u takozvanu „dnevnu bolnicu“ gde ce da me prate. Nego to sve nije vazno, vazno je da mi je doktor na UZ juce merio bebu i napisao da je 2400 gr teska. Meni se to cini malo, ali mozda gresim…da li neko ima pojma koliko je „optimalno“ (prosecno) da beba bude teska u 36-37 nedelji?
    I druga stvar, svi parametri (butna kost, obim glave, itd) su joj odgovarajuci za 36-37. nedelju, ali onda je on upisao ispod „FAC 299 (34 ned)“. Meni nista nije rekao, a ja sam to tek kasnije videla u nalazu pa nisam mogla da ga pitam, ali uplasila sam se kada sam videla da pise 34 ned. jer to onda ne odgovara starosti bebe…da li neko zna sta znaci to FAC? Koji je to parametar? Avluela, ti mozda znas sta je to, molim te reci mi posto od juce razmisljam o tome. Hvala.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

prex ovde na roditelj portalu pise da beba u 36 nedelji bi trebalo da ima oko 2.700gr nemoj da se brines bice sve u redu polako.

Prex
    Član
    Prex

Hvala puno na podrsci Ivana, bas mi je stvarno potrebna, ne mogu da prestanem da razmisljam o tome. 🙁

dr Avluela

Draga moja Prex smiri se.Tvoja je beba sasvim uredu.Fac ti je Fetalna Abdominalna Cirkumferencija. Za 36-37 nedelju je 289 do 364,a srednja vrednost je 324.Aparat racuna na osnovu srednje vrednosti,pa zato i dobila si taj rezultat.
    Osim toga treba da znas da ta merenja su jako relativna i mozda se razlikuju od lekara do lekara.Malo da pomeris sondu i eto ti greska! Ti si do sada imala super rezultate a i ovaj rezultat je dobar tako da ne treba da brines uopste.
    Kada bi konstantno dobijala lose rezultate onda bi trebala da brines.
    Beba ti je super a nadam se i ti.Samo se drzi jos malo ,misli pozitivno i hrabro do porodjaja.Zelim ti lak i brz porodjaj :-*

Prex
    Član
    Prex

Jao Avluela, ne mogu da ti opisem koliko sam ti zahvalna, sada si me konacno smirila, jer od juce „pustam filmove“…Hvala ti puuuuuuuno… 🙂 🙂 🙂 :HAG: :HAG: :HAG:
    Sada mogu da se opustim…. :bravo:

dr Avluela

:-*

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

sta bi mi bez dr.Avuele bas nam je trebao neko strucan i medisinski obrazovan na forumu,da nam resava brige i nedoumice poljubac za Avuelu :-* :cvecko:

Prex
    Član
    Prex

Potpisujem Ivanu :-* :-* :-*
    :bravo: :bravo: :bravo:
    :HAG: :HAG: :HAG:

dr Avluela

:zvezda:

ZZ
    Član
    ZZ

u drugoj trudnoći mi je dva puta rađen taj expertni uz i meni je to bilo predivno iskustvo..dobila sam i bebine sličice i narezan cd sa pokretima bebe u stomaku..stalno sam ga gledala i bila fascinirana tim malim bićem u meni..

http://i130.photobucket.com/albums/p250/zzivanovic/20051110195937625.jpg

ovo je bilo na početku šestog meseca,a već se video lik bebe..

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 376 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.