Ova tema sadrži 126 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  marmit 4 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 127 ukupno)

Upala uha

• katarina
    Član
    katarina

Odgovor na Denino pitanje…
    Ovako..deni imam cerku koja je sad 3 8 meseci i do svoje 2.5 god cesto smo imali problema sa usima i upalama…cim pocne nos da joj curi znam sutra je na redu uvo..
    Imali smo i problema sa sekretom….
    Neznam gde zivis i sta ti pedijatar preporucuje nama je doktor dao uljane kapi za usi…te kapi i lece a i izbacuje se sav sekret…
    Sa druge strane bas taj sekret stiti uvo da ne bi doslo do upale..
    Neznam dal Dina ima problema sa sluhom zbog sekreta?
    I koja joj terapija?
    :caos:

deni
    Član
    deni

Živim u Nišu,išli smo kod jednog privatnog orl doktora i on joj je otkrio taj sekret u desnom uvetu i tvrdi da ona na to uvo slabije čuje mada mi nismo primetili.A koje su to kapi,ja bih sve pokušala samo da nemoramo da idemo na tu hirušku intervenciju,jer ona zahteva da dete miruje a moja Dina je hiper aktivna.Ona trenutno nema nikakvu terapiju,ali opet joj curi nos.Ma više neznamo šta da radimo!!!!

Sneki
    Član
    Sneki

Koliko Dina ima godina i da li je upala presla u hronicnu? Da li su kjoj uzimali bris kada su odredjivali antibiotsku terapiju?

deni
    Član
    deni

Nisu joj nikada uzimali bris i mene je to čudilo,ona je skoro celog oktobra bila pod terapijom i čim završi sa jednom(npr.panklav) ona dobije temperaturu,pa je primala penicilin inekcije pa kad je to isprimala opet temperatura i tek kad je isprimala longacef prestala joj je temperatura.Posle toga je pila antibiotike(cedex,panklav).I sada se spremamo da idemo ponovo kod lekara ali hoćemo da nađemo nekog drugog orl doktora nekog iz bolnice.Totalno smo zbunjeni šta dalje da radimo :hmm:

katarina
    Član
    katarina

Koliko je devojcica stara?
    Kako da nisu uzimali briz?
    Pa glo,nos i usi….povezano …
    Nista ne kapiram kakva intervencija?
    Koje kapi si joj stavljala u uho?
    Objasni malo ima vise vrsta kapi ako je upala uha ili pa samo sekret ili pa povezano sa grlom????

Mirche
    Član
    Mirche

Mora obavezno da se uradi bris da bi se videlo sa cime da se leci upala. Obavezno!!! Tek kada se odrede bakterije koje su uzrok upale, treba da se leci. I zaista ne mogu da verujem da je devojcica i inekcije primila i pila tri vrste antibiotika i da dr. nisu radili bris.
    Nadam se da ce da joj bude bolje!!

:caos:

deni
    Član
    deni

Ona ima 21 mesec,za devetnaest dana punih 22.A ta intervencija se vrši tako što se neka cevčica gurne u uvce(eustahijevu tubu) i ta cevčica stoji tu da bi razbila sekret i omogućila mu odlazak kroz grlo.Ali ja bi tu opciju ostavila za kraj jer dete treba tada da miruje,a Dina je vrlo aktivna,stalno trči(maltene da ne hoda),penje se …Ako znate za neke kapi koje se stavljaju u uvo,nos bilo gde samo da joj pomognu. 😐

pikola
    Član
    pikola

OBAVEZNO uradi bris nosa i grla, ako nece tvoj pedijatar da ti da uput, uradi to sama u nekoj privatnoj labaratoriji, fala bogu sada ih ima koliko hoces, npr. HEXALAB u krajnjem slucaju imas internet pa se informisi koja ti je labaratorija najbliza i da li rade takvu vrstu analiza….

Manana
    Član
    Manana

deni – 7/12/2006 8:32 AM

Ona ima 21 mesec,za devetnaest dana punih 22.A ta intervencija se vrši tako što se neka cevčica gurne u uvce(eustahijevu tubu) i ta cevčica stoji tu da bi razbila sekret i omogućila mu odlazak kroz grlo.Ali ja bi tu opciju ostavila za kraj jer dete treba tada da miruje,a Dina je vrlo aktivna,stalno trči(maltene da ne hoda),penje se …Ako znate za neke kapi koje se stavljaju u uvo,nos bilo gde samo da joj pomognu. 😐

Moja drugarica je sa svojom devojcicom imala bas problema sto se tice uha,prehlada i sekreta i uradila je ovu intervenciju i sad su presrecni,mala je super,vise se ne razboljeva i posle mnogo vremena normalno dise i ona se ne kaje sto joj je to odradila, 🙄 :neznam: Ti vidi sta ti je najbolje,najbolje da se uradi bris pa tek onda videti sta dalje,ali opet vidi sta ti je najbolje. :caos:

ogijeva mama

Drage moje, ne znam postoji li ovakva tema vec negde, ako postoji, molim moderatore da obrisu ovu moju, ali u svakom slucaju, bitno mi je vase misljenje. Znate da je Ogi imao upalu levog uha. Kad smo bili kod lekara, trebalo mu je uzeti urin za urinokulturu, za koju se pre NG znalo samo da je pozitivna na bakterije. Moja sveki i mm su odmah krenuli da panice, kao, ima eserihiju i klepsijelu (bakterije), te mora injekcije, pa mora ovako, pa mora onako… U svakom slucaju, ja ispadoh kriva sto, kad se ukaki, ne operem mu guzu, nego ga samo dobro obrisem pampers maramicama, pa ne presvlacim ga nocu, pa zbog ovoga, pa zbog onoga… Ubise me u pojam, ponavljala sam sebi da sam najgora majka na svetu, da sam pobacila vec u startu, ma nisam znala sta cu sa sobom. Sad kad je izasao konacan rezultat, ispade neka totalno deseta bakterija, koja, u principu, nije nesto posebno opasna, i svaka beba je manje-vise ima. I ko je ovde normalan??? Dodje mi sad ja njima da… SVASTA KAZEM I URADIM! Sta bi ste vi da ste na mom mestu?

JOgi
    Član
    JOgi

Ja bi rezultatima svekrvi zapusila usta a sa muzem bih poseban razgovor obavila. Pa neka i jeste upala zbog nepresvlacenja nocu ili brisanja guze maramicama (sto je smesno), ni jedna majka pa ni ti ne radi takve stvari namerno. Pa kome je vise stalo do tvog deteta, tebi ili tvojoj svekrvi. Zao mi je sto ti se takve stvari desavaju i gledaj da syto pre uspostavis hijerarhiju – KO ODLUCUJE KAD JE MOJE DETE U PITANJU. Kada jednom postavis stvari na svoje mesto bice lakse svaki sledeci put.
    Poljubac i nemoj da se sekiras da ne sekiras i to malo detence, vazno je da njemu nije nista ozbiljno i da ce on biti dobro, ostalo ko sisa.
    Osmeh na lice i iskoristi lep dan.

tijanast
    Član
    tijanast

Ogijeva mama, zashto uopshte slushash takve komentare, ja se uopshte ne bih obazirala, a ne bih joj ni precutala, ja tu tvog supruga ne razumem, shto on ne uzne da mu opere guzu svaki put ako misli da tako trena (ili mu jemama rekla da treba), nemoj sebe kriviti pa svako dete se razboli, nije smak sveta, a ako ta bakterija nije opasna mislim da bi trebalo da mu dajesh vishe vode da to izbaci i gotovo. Tvoje je dete, ti najbolje znash, pusti shta babe prichaju…

ZZ
    Član
    ZZ

tačno znam kako se osećaš..isto su i meni uradili kad je moj sin bio beba,bilo je to pre 11 godina kad je doktorka na redovnom sistematskom posumnjala na iščašenje kukova,onako golim okom(tada se nije radio UZ kukova kao sada)..Laza je tada imao oko 6 meseci i samo što me nisu optužili kako sam ga ja raščerečila i iščašila..
    otišli smo kod specijaliste i UZ je pokazao savršene kukove..savest mi je bila mirna,ali je večno ostala ta neka gorčina koju predpostavljam i ti sada osećaš..

samo budi jaka i odupri se takvim komentarima jer niko ne može voleti više dete od njegove majke..

Magija
    Član
    Magija

Prijo, nemoj da se sekiras. I ja ponekad prodjem kroz nesto slicno. Ni mm nije nimalo cvecka sto se tice nekih stvari, a ponajmanje oni koji su oko njega.

Ni ja Leni ne perem uvek guzu kad se ukaki, jer ponekad kaki i po vise puta na dan. Perem joj samo onda kada je bas mnogo umazana. Ovako joj samo pazljivo obrisem vl. maramicama.

Ma ne brini, kao sto vec neko rece ja to resavam tako sto kazem da slobodno on to radi ako mu smeta sto ja ne stizem. Onda mala svadfja, ili malo vece pa malo zatisje i tako u krug. A sto se tice svekrve, boli me … Kad kaze da je ona to ovako, ja kazem ja cu to ovako, ona opet to ne treba tako jer… a ja a to ne treba ovako jer… Mada ne dozvoljavam puno razgovora na tu temu sa nekim ko nema pravo da se mesa u to kako ja i mm cuvamo dete. To je samo stvar naseg dogovora, ali uglavnomdogovora nema pa on sve oko deteta prepusta meni. Samo se obavezno konsultujem sa njim oko ovoga ili onoga….

Nemoj da se nerviras, resi to sa njim a svekrvi samo ironicno reci da nisi pogresila u odgajanju svog deteta, kao sto skoro ni jedna majka nije.

Za tvoju sveki :batinepoguzi: od mene.

A za Ogija od Lene :-* :-* :-*

I nemoj da nam gubis zivce!!!

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Ogijeva mama,moja bratanica od 13 meseci kad su skoro dali urin,i rezultati su bili da dete ima baktreriju,ne znam tacno koju,i doktorka je rekla iako je detetu pampers drzi suvu guzu da dete treba cesce da se presvlaci.Dali su joj neke antibiotike u vidu sirupa pa posle opet da ide na kontrolu.

Moj Luka ima 11 meseci nocu ga ne presvlacim,ali ujutru ukakio se ili ne obavezno mu perem guzu,i da se ukaki i 10 puta na dan ja mu perem guzu.

Vlazne maramice koristim kad ga presvlacim a nije se ukakio ja ga lepo izbrisem,ali cim se ukaki odmah pranje,ili kad smo vani pa vani se ukaki ja ga lepo izbrisem,ali cim stignemo kuci ja ga skidam i sledi pranje.

Jer ja polazim od toga kako bi meni bilo da me neko stalno brise,ili padnem bolesna pa nisam sposobna da se obrisem ili operem,ipak je to nesto sto nagriza.
    Recimo mene moja sveki kritikuje sto ga stalno perem,ali to je moj problem,ja ga perem i znam zasto ga perem..

Sto se tice infekcije uha dete je moze dobiti jer svasta stavljau u usta,dolaze u dodir sa svacim,bitno je da se uvo lepo ocisti; ali od strane doktora,i da kad bebi cistimo usi samo onim bebi stapicima samo ocistimo skoljku nikako da nabijamo stapic u uho,jer samo cinimo gore bebi se nabijanjem stapica stvara cep,usled cega nastaje svrab,pa bol,ako je cep ne ukloni odmah i infekcija ne leci antibioticima moze doci do gnojenja i pucanja bubne opne usled cega nastaje zadebljane bubne opne i gubitak sluha.

Usi se same prirodno ciste,najbolje je visak vode pokupito komadom vate.Ja sam ovde dobila pumpicu od pedijatra i u nju napunim vodu prsnem svremena na vreme u jedno i drugo uvce i sav visak izadje i samo ga sklonim,a nikako mu ne stavljam stapic u rupicu.

Moju bratanicu kad su vodili na redovan pregled kod pedijatra videi su da dete ima podocnjake,i uzeli joj urin i krv na analaizu i ispostavilo se da ima bakteriju u urinu.
    Doktorka je rekla da dete posle kakenja treba da se pere,a ako je samo piskilo i pelena puna da se lepo maramicom izbrise,i da se devojcice ne peru sapunom i ili samponom nego iskljucivo cistom vodom.
    Videcemo sta ce biti na sledecoj kontroli.

Isto jos jedan primer sin od moje najbolje drugarice imao je infekciju,dete nije piskilo 4-5 dana,da bi se posle pojavilo par kapi krvi na peleni,dete je imalo bakteriju i nije moglo da piski,a od nepranja na vrhu penisa se nakupilo od dlacica od pampersa,pavloviceve i zapusila se rupica,stvorila bakterija i dete nije moglo da piski.Lecili su antibioticima,posle opet nisu prali opet infekcija popucala kozica i posle su zbog zdravstvenih razloga morali da ga obrezu u bolnici.

Eto ja sam napisala primere,nemoj te moj post shvatiti kako kritiku,jer svi znamo koliko je vazna nega genitalija,a kamoli kod malih beba,koje su osetljive jako,jer u svim knjigama isto pise da ako se beba ne kupa svaki dan,ako se kupa svaki drugi ili treci,da se uvek vodom pere deo koji pokriva pelene.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 127 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.