Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Ishrana Porodice Upomoc treba mi recept hitno…

Ova tema sadrži 264 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Olga Gromova 6 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 265 ukupno)

Upomoc treba mi recept hitno…

• Sanja N
    Član
    Sanja N

Danas sam kod jetrve probala Napoleon tortu i odusevila sam se.Posto je narucila tortu,ni ona ne zna recept a volela bih da je sama spremim.Zaista je prelepa.S obzirom da se mojoj devojcici blizi prvi rodjendan imam veliku zelju da joj sama spremim rodjendansku tortu,pa  bi u medjuvremenu  htela da se uvezbam oko te torte dok rodjendan ne stigne.Ja mogu i naruciti tortu ali…ipak bih volela je sama spremim (malo sam opterecena time da sve ja uradim…valjda me naka razume…).
    Ako neka zna recept,javite.
    Unapred,puno hvala.

sakicar
    Član
    sakicar

NAPOLEON TORTA

Penasto umutiti 120 gr margarina sa 6 zumanaca i 150 gr secera u prahu, dodati 1 vanilin prasak i jednu stanglu strugane cokolade. Posle toga usuti 10 gr brasna i cvrsto ulupan sneg od 6 belanaca. Sve dobro zamesatai i peci testo u 2 dela. Ispecenu tortu izvaditi iz kalupa ohladiti pa kao takvu filovati.
    Fil: u sud staviti 100 gr secera pa na secer sipati jednu casu vode, to staviti na vatru da se skuva tako da sirup bude gust. Ovom sirupu koji je skinut sa vatre brzo dodavati jedno po jedno zumance, neprestano mesajuci dok se ne utrose svih 6 zumanaca, a secer se ne ohladi. Odvojeno umutiti 100 gr margarina pa ga umesati u pripremljen fil. Ovim filom filovati tortu, a i spolja je celu premazati i postu sa mlevenim bademom.

Sanja N
    Član
    Sanja N

Hvala puno za recept.

Standzi
    Član
    Standzi

mmm zvuci ukusno!! ima li neko sliku??? 😯

mayya
    Član
    mayya

TORTALLINE
    Davno sam ih pravila, pa sam $to$ta zaboravila. Ima li neko recept?

Standzi
    Član
    Standzi

ej mayyo i ja obozavam torteline!
    znas kako ih ja pravim ,naucila sam od mm 😆
    ovako kupim gotove torteline punjene sunkaricom ili sirom,
    skuvamih ih ostavim kratko da se ocede,u medjuvremenu iseckam na kockice 200 g salame sunkarice i proprzim na kasiki butera,
    dodam onda skuvane torteline ,promesam i dodam rendani sir puuunooo 😆 i 3-4 kasike mleka,jos par minuta mesati ,posoliti,staviti malo bibera, i gotovo.
    ja sam tebi napisala 3-4 kasike mleka ,ali ja stavim tecni slag,tako se ovde koristi,pa ako to nemas mozes koristiti mleko …
    isprobaj ,prijatno!

May05
    Član
    May05

http://kozarackikuhar.blogger.ba/arhiva/2006/05/19

http://www2.serbiancafe.com/kuvar/8/index.shtml?1

Na ovim stranicama imate veliki izbor recepata sa slikama… :caos:

Guest
    Član
    Guest

Mogu reci da najukusnija torta koju sam ikad probala je torta „Pravo na ljubav“
    evo, ovde mozete naci recept;
    http://kuvar.krstarica.com/l/deserti/torte/torta-pravo-na-ljubav/

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Ova tema je otvorena ako nekome bas hitno zatreba recept u vezi torti,kolaca,pita,mesa,glavnih jela,ribe,salata,morskih plodova.
    Da se ne bi pisalo na sve strane treba mi recept za ovo ili ono,potrazite pomoc na ovoj temi.
    Mada pod odredjenim temama mozete proveriti da li taj recept vec postoji.
    Unapred hvala!!

katarina
    Član
    katarina

Pomagajte…´sutra treba drugarici da pravim tortu u obliku srca 🙄 (pored ovoliko posla jos to me snaslo) nisam mogla da joj kazem nemogu pa mi treba mala pomoc…ivana mi je vec dala predlog al da cujem i vas…
    Torta treba da je u obliku srca i to nije problem kore pecem ili pa bez videcu…
    fil me interesuje koji jer hoce vocnu tortu a ja kupila maline,kupine,ribizle,jagode…
    Koju tortu bi mogla da napravim tj fil a da bi odozgo stavila glazuru od marcipana jer mi je lakse ukrasavati srce a na jednoj strani ruze od marcipana..
    Spasile bi me :caos:

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

pa Katarina ja ti dala recept ti rece da ti lepo ispala torta 🙁

Koka Loka
    Član
    Koka Loka

Ako nije kasno:

Ja volim ovaj brz krem: 1 litra mleka, 10 kašika šećera, 1 margarin i 1 gustin. Može i malo ekstrakta od vanile. Lepo ide i uz voće i uz čokoladu.

katarina
    Član
    katarina

Imam goste sledeceg petka oko 25 i do sada sam uvek spremala nesto interesantno iz nase kuhinje ili pa italijanska uvek neka jela koja ovi Nemci ovde nikad nisu videli a ni jeli e sad polako ponestaju mi ideje pa ajde pomagajte!Najlekse mi je party servis ali necu znam dobro da kuvam i ponos mi ne daje jer smo ipak mi (zene sa balkana)spretnije!Sve ideje prihvatam!

Ivaninu pogacu pravim sutra da prvo ja isprobam pa onda gosti….svidela mi se jer je interesantna,samo jedno pitanje kakvo testo meko ili tvrdje? i sa redjanjem mi nesto nije jasno :hmm: Unapred se zahvaljujem svima :HAG:

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

sutra cu ti napisati puno finih recepata sad je kasno 😉

kalet
    Član
    kalet

Napisi kakvu vrstu jela hoces, sta konkretno. Smislicemo nesto svi pa cemo zajednicki da ti pomognemo. Napisi samo da li ces nesto lakse, kuvano, slatkise itd…

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 265 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.