Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Ishrana Porodice Upomoc treba mi recept hitno…

Ova tema sadrži 264 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Olga Gromova 6 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 241 članaka - 241 do 255 (od 265 ukupno)

Upomoc treba mi recept hitno…

• Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

recept i sliku sam postavila u kuvar roditelj portal,pogledaj tamo 🙂

Ivina mama

devojke, kako se pravi onaj najobičniji gulaš sa junetinom?

dadoijoco
    Član
    dadoijoco

Ivina mama – 5/12/2009 21:40

devojke, kako se pravi onaj najobičniji gulaš sa junetinom?

Izdinstati glavicu luka,dodati sargarepu(sitno seckanu ili rendanu),po zelji sackanu papriku,kad se to izdinsta dodati meso seckano na kockice i paradajz pire(ja dodam otprilike 2-3 supene kasike)Promesati i poklopiti,da meso pusti svoj sok.Nakon 5-10min dodati vodu(oko 1-1,5dcl)da pokrije meso i krckati uz povremeno mesanje i dodavanje vode(ako ispari),smanjiti vatru(zavisi kakav ti je sporet,ja stavim na 1).A mozes i u expres lonac.Probas meso pa kad je kuvano gulas je gotov.Mozes u njega dodati i krompir,naliti vode i kuvati dok krompir ne bude gotov.
    Ili ostavis samo kao saft,pa priloge menjas(kuvan krompir,rizu,pire)
    Prijatno!

dadoijoco
    Član
    Ivina mama

hvala! Probaću za dan-dva pa javljam kako je ispalo

Ivina mama

pravila sam gulaš i ispao je NJAM!!!! repriza uskoro!

mrva
    Član
    mrva

Htjela bi mm napraviti kolac za valentinovo, nisto veliko kupila sam vec patispanj u obliku srca no problem je recepta ni na vidiku. 😐

malena77
    Član
    malena77

Za kremu:
    1 puding od čokolade
    1 puding od vanile
    600 ml mleka
    2 kasike šećera
    200 g maslaca
    100 g šećera
    1 vaniliin šećer
    2 slag pene

Pudinge skuvati svaki posebno u po 300 ml mleka s jednom kasikom šećera i ohladiti. Posebno penasto izmešati maslac, šećer i vanilin šećer, pa pola umešati u jedan, a pola u drugi puding.
    1. biskvit staviti u okrugli kalup za torte. Čokoladni puding rasporediti preko biskvita, poklopiti ga drugim biskvitom te po njemu namazati puding od vanile.
    Poravnati površinu, naneti šlag i ukrasiti po želji. Tortu dobro ohladiti pre sluzenja.

Ivina mama

Za dve nedelje ćemo slaviti Ivin prvi rođendan pa bih uz predjelo pravila i neki slani rolat. Jel ima neka lep recept, tražila sam nešto po forumu ali nisam se baš snašla. Ne znam da li ste negde već pisale…

Jelena&Teodora

Ja ih pravim po ovom receptu i super su mi …..
    http://www.coolinarika.com/recept/slani-rolati
    samo umesto 4 kasike brasna stavim 5-6, i odlicno su mi ispali ,probaj….pa javi !!! 🙂

Ivina mama

hvala! Probaću pre rođendana da uvežbam, da se mama ne obruka!!!

ivocka
    Član
    ivocka

Ima li neko recept za ustipke od tikvica, odprilike znam sta ide ali ne mogu sad da eksperimentisem.

aleksandraps

Zdravo, treba mi recept za proju meeekuuu za kolicinu kalupa od 12 rupa 🙄 do sad sam otprilike stavljala sastojke pa u tepsiju ili pleh, a sad ne bih volela da bacam testo i nikad mi nije mekana 😳
    Hvala!

MilicaCale

Obicna proja ilil masna proja (sa sirom, mlekom, jajima)?
    Za prvu nemam pojma, za drugu je recept polovina standardnog recepta. Mogu i da napisem, ako ti znaci.

srecna mama

Devojke, je l’ ima neko recept za tartar biftek?

Gledanje 241 članaka - 241 do 255 (od 265 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.