Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Ishrana Porodice Upomoc treba mi recept hitno…

Ova tema sadrži 264 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Olga Gromova 6 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 256 članaka - 256 do 265 (od 265 ukupno)

Upomoc treba mi recept hitno…

• aleksandraps

MilicaCale – 13/12/2010 12:28

Obicna proja ilil masna proja (sa sirom, mlekom, jajima)?
    Za prvu nemam pojma, za drugu je recept polovina standardnog recepta. Mogu i da napisem, ako ti znaci.

Masna, molim te ako te ne mrzi napisi. Kupila sam kalup sa 12 rupa, pa ne bih da bacam testo i iskreno nisu mi mekane proje.

Pravila sam mafin sa jabukama i jogurtom, lepo mi je ispao i moj sin ga rucka lepo. Da li znate neki recept za kolace brz i zdrav a da mogu manja deca da jedu?

MilicaCale

evo, ovako, pisem ceo recept, ti stavi pola:
    4 cela jajeta
    solja mleka
    solja ulja (ja stavim 2/3)
    malo soli
    solja belog brasna
    dve solje projnog brasna
    sir (mozda 300 g)

ovako je meka, ali suva (zbog brasna) pa Sava nalazi mane.
    ako hoces vlazniju (gnjeckavu) dodaj jos pola solje jogurta

daj recept za taj mafin

recepte za kolace imas u knizi Sta da ocekujete u drugoj i trecoj godini (i sta da ocekujete u prvoj godini).
    a puno recepata koje zelim da probam sam nasla ovde: http://vegge.blogger.ba/. Prelistaj, kad budes imala vremena, pravi zaista zdrave kolace.

MilicaCale

i jos jedan deciji, tek preveden, jos ne testiran
    Kolac od sargarepe (najbolje je pronaci veliku solju od 236 ml)
    1 ⅛ solje belog brasna (266 ml, veeeelika solja)
    1 kasicica cimeta
    ½ kasicice sode bikarbone
    ½ kasicice soli
    pola pakovanja putera (113.4 g, na sobnoj temperaturi)
    ⅓ solje zutog secera (79 ml)
    ⅓ solje belog secera (79 ml)
    ¼ solje jogurta
    1 kasicica ekstrakta vanile (mozda jedna kesica?)
    1 solja rendane sargarepe
    1 solja suvog grozdja
    1 solja oraha
    rernu zagrejati na 190 stepeni.
    Izmesati suve sastojke.
    Umutiti puter, secer, jogurt i vanilu. Dodati sargarepu, suvo grozdje i orahe. Dodati suve sastojke.
    Na podmazan pleh vaditi kasikom kolacice, sa razmakom od 3-4 cm.
    Peci 8-10 minuta.

aleksandraps

Hvala MilicaCale ;]

Mafin sa jogurtom i jabukama

2 jaja,
    250 ml jogurta,
    100 gr secera,
    75 ml ulja,
    2 jabuke *na kockice izrezane ili jos sitnije pa se ne osecaju komadici jabuke dok jedete, ako neko tako voli,
    250 gr brasna *ja pravila belo + integralno pola pola, lepo je ispalo,
    prasak za pecivo

-umutiti jaja i secer, pa dodati jogurt i ulje, jabuke izrezane, sve izmesati. Dodati brasno u koje si vec ubacio prasak za pecivo i dobro izmesati.

– podeliti testo u kalup za mafine, koji je podmazan kockom margarina i posut brasnom ili grizom. Tako se lakse vade. Peci na 180 stepeni u zagrejanoj rerni oko 20-25 minuta. Kad se ispeku neka ostanu malo u kalupu.
    😆 najteze u receptu je izmeriti sve sastojke 😆 kad su meni uspeli svima ce :bravo:

MilicaCale

Hvala. Ide odmah u zbirku.

malisha75
    Član
    malisha75

Moji momci upravo prave ove mafine sa jogurtom i jabukama. Koliko bude mafina od ove kolicine sastojaka?

aleksandraps

malisha75, bude 12 mafina, imam kalup sa 12 rupa 😳 nadam se da su vas se dopali 😉

zek4pek4
    Član
    zek4pek4

Treba mi recept za kolacice koji se seckaju onim malim kalupima i peku u rernu.
    KUpila sam te kalupe,ima raznih oblika,samo me zanima kako da napravim testo za te kolacice,pa ako neko zna neka mi napise racept.
    Hvala..:)

nemirnaa
    Član
    nemirnaa

Mislim da sam ovdje na forumu jednom nasla recept za burek sa gotovim korama koje se prskaju kiselom vodom….

Burek je bio odlican..Jedno vrijeme ga nisam pravila i ne mogu da se uopste sjetim kako ide..Danas sam pravila onako po sjecanju i nije mi ispao dobar kao original…Ako se neko sjeti ili prepozna recept neka mi napise!!! Hvala….

Olga Gromova

Sa kalupom možes i vanilice da napraviš… Ili neke keksici takve…

http://kuvamo.com/recept/1021

Gledanje 256 članaka - 256 do 265 (od 265 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.