Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Ishrana Porodice Upomoc treba mi recept hitno…

Ova tema sadrži 264 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Olga Gromova 6 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 265 ukupno)

Upomoc treba mi recept hitno…

• Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

PILETINA SA KARIJEM:kasicica karija,zacin,,c,, 4 pileca bataka ulje.Batake spustiti u mesavinu od karija i zacina,,c,, i ostaviti da odstoji pola sata u frizideru,posle batakove ponovo provuci kroz zacine i staviti u pleh nauljen oblozenom aluminijumskom folijom.Peci pola sata na umerenoj temperaturi (ti povecas kolicinu zacina i batakova onoliko koliko ti treba)

Standzi
    Član
    Standzi

MUSAKA OD KROMPIRA I POVRĆA

(za 4 osobe)

1 kg krompira
    600gr paradajza
    250gr mocarela sira
    kašika putera
    4 kašike mleka
    pola veze peršuna
    so i biber

Krompir operite, oljuštite i isecite na kolutove debljine oko 2 cm. Paradajz operite, oljuštite i isecite na kolutove. Sir isecite na veće kocke.
    Manji pleh(đuveč) ili vatrostalnu činiju, podmažite puterom pa ređajte naizmenično krompir, paradajz i mocarelu. Svaki red posebno začiniti solju i biberom.
    Umutite jaja s mlekom, začinite po ukusu i dodajte sitno seckan peršun. Ovom masom preliti složeno povrće. Musaku peći u rerni 40-45 minuta na 200 stepeni

Standzi
    Član
    Standzi

EKSPRES SVINJSKE SNICLE

Izlupane snicle natrljati belim lukom.
    Uvaljati u brasno i proprziti na ulju,zatim vaditi iz serpe.
    U isto ulje dodati dosta sitno seckanog crnog luka,
    belog luka,
    3-4 kisela krastavca(narendana),
    1 kasiku vegete,
    aleve paprike,
    naliti vodom,
    dodati biber.
    Sve to prodinstati,vratiti snicle ,doliti vode da snicle ogreznu,i lagano krcakti dok snicle sskroz ne omeksaju,a saft se ne ukasa.Na kraju dodati pavlaku.
    Sluziti uz pirinac,nokle,pire,pastu.

Standzi
    Član
    Standzi

SNICLE U SAFTU

Svinjske snicle dobro izlupati i zaciniti vegetom (oko 500 – 600 gr). Valjati ih u brasno i prziti na ulju. isprzene ih odlagati u vecu serpu, u kojoj ce se kasnije kuvati. Zatim sitno iseckati 2- 3 vece glavice luka i prziti u tom ulju od mesa. Kad je luk dobro isprzen i omeksao preliti ga preko snicli. Sve to zaliti sa dosta vode, tako da sve bude prekriveno, da bi bilo dosta safta, i kuvati oko 35 – 45 min. Po ukusu mozete dodati malo paradajz soka, ako volite, ali samo malo. Snicle mozete sluziti sa makaronama ili sa krompir pireom.

Standzi
    Član
    Standzi

mmmmmmm ovo je interesantno!
    MLEVENO MESO U OBLANDI

POTREBNO:
    veca glavica crnog luka,500gr. mlevene junetine,pola soljice obarenog pirinca,zacini,2 lista oblandi,brasno,2 jajeta,prezle.

PRIPREMA:
    proprziti luk,meso,pirinac i dodati zacine.na mokru krpu staviti oblandu na oblandu nadev i sve urolati.staviti u zamrzivac da se stegne.kada se stegne iseci na kolutove debljine 3 cm.uvaljati u brasno,jaja i prezle pa prziti na ulju.

emem
    Član
    emem

Kuvar na Krstarici ima ODLICNE recepte.U nasoj kuci se jede iskljucivo po receptima sa Krstarice.

ummi-emina

KARADJORDJEVA SNICLA:Meso kao za snicle dobro istuci,u sredini snicle staviti kajmak,prsutu,sampinjone,uviti u rolnu,pa valjati u brasno,jaje,i u prezle.Prziti u dubokom ulju koji je dobro zagrejan.

Standzi
    Član
    Standzi

gde li nam je katarina da vidi sta smo joj sve ispisale??!!!!

ummi-emina

ROLNICE SA MLEVENIM MESOM:1Margarin,3 kas kajmaka,1dl.mleka,2 jaja,cetvrt suvog kvasca,1 kg.brasna,300gr.mlevenog mesa,glavica crnog luka,so,biber.
    Penasto umutiti margarin sa kajmakom,dodati zumanca,kvasac razmucen u vodi,mleko i so po ukusu,postepeno dodavajuci brasno zamesiti testo,pa ga razviti i iseci na pravougaonike,meso proprziti sa lukom,zaciniti solju i biberom.Na svaki komadic stavljati meso,zaviti u rolnice premazati belancetom i redjati u podmazanom plehu.Peci na tihoj vatri.

ummi-emina

BATACICI:300gr.mlevenog mesa,casa kisele vode,3 jaja,3 kas brasna,prasak za pecivo.Sve dobro sjediniti i staviti u frizideru da odstoji(sto duze to bolje),a najmanje pola sata.Vaditi kasikom i prziti u vrelom ulju.

katarina
    Član
    katarina

evo evo mene

HVALA SVIma :cvecko: za svaku po jedan!Eto citam i razmisljam sta sad da spremim sad odjednom toliko toga..uh slatke ste spasile ste me razmisljanja ima stvarno lepih jela…..

mmmmmmmmmmm eto gladna sam

katarina
    Član
    katarina

Posebno meso sa sosom e to mi treba a i videla sam da ima!!!!!!!!!!!!nista suvo samo meso oni cevapi su super ideja cekaj sve da procitam pa javljam sta cu…

Prvo ivanina pogaca super to je sigurno a sad da vidim sta jos

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

e moja pogaca je zakon 😆

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

i javi mi obavezno Katarina kako ti je ispala pogaca :caos:

nidina
    Član
    nidina

treba mi recept od palacinaka ……..hitnooooooooooooo
    molim vas…..

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 265 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.