Ova tema sadrži 57 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  miljacka 9 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 58 ukupno)

Upozorenje !!!

• Jovana Stojanović
    Glavni majstor
    Jovana Stojanović

Povodom sve cescih carki i prepirki, kako na forumu a narocito na chatu zelim da vam kazem da se to vise nece tolerisati i da ce sve takve poruke na forumu biti brisane bez obrazlozenja. Nazalost, chat je malo teze kontrolisati ali jos razmisljamo o modusu zastite i chata od takvih stvari i nadam se da cemo vrlo brzo naci modus i za to.

Napominjem da se log chata belezi i da je uvek moguce proveriti ko je sta rekao kroz istoriju chata. Takodje se beleze i IP korisnika i moguce je blokirati odredjeni IP sa koga se korisnik loguje na chat. Ideja je bila da chat bude otvoren za sve, ali to neki korisnici, a narocito gosti zloupotrebljavaju tako da je moguce da ako ne nadjemo bolje resenje, da cemo onemoguciti gostima logovanje. Ovo je poslednja mera zastite ako ne nadjemo drugu varijantu. Ako imate bolji predlog slobodno ga iznesite. Dok ne nadjemo resenje, molim za strpljenje i toleranciju.

Bilo kakvo vredjenje, a narocito na verskoj i nacionalnoj osnovi ce biti sankcionisano banovanjem korisnika kako na chatu tako i na forumu.
    Ne zelim ni da obrazlazem ovakve odluke jer sam suvise vremena izgubio, kako ja tako i korisnici koji su morali to da slusaju, pokusavajuci da svima da udovoljim.

Za stvari koje su iznesene proteklih dana na forumu a narocito na chatu od strane pojedinih korisnika, ja se u njihovo ime IZVINJAVAM u nadi da se to vise nece ponavljati i uz obecanje da smo preduzeli korake da to sankcionisemo i da cemo u buducnosti biti dosta radikalniji oko takvih stvari.

Suvise smo vremena i zivaca ulozili u sve ovo da bismo dopustili da pojedinci ruse ugled portala.

Takodje, molim sve moderatore da aktivnije reaguju na ovakve stvari i da brisu bez obrazlozenja sve sto im se ucini kao zapocinjanje carki i prepirki…. ni po babu ni po stricevima ….. od mene i od nas ce imati punu podrsku za to.

Ja ne zelim vise da ulazim u diskusije ko je kriv, ko je prvi poceo, ko je u pravu. Suvise vremena trosim na takve stvari i ponestaje mi entuzijazma. Ima mnogo pametnijih tema za koje se treba zauzeti.

Nove clanove molim da procitaju pravila foruma, a moderatore takodje da upozore korisnike kada prave greske koje su protiv pravila kao sto su naslovi tema koji ne opisuju srz teme, pisanje poruka velikim slovima itd.

Sto se tice samog sadrzaja poruka, ja vrlo retko citam forum izuzev tema Obavesti Administratora, Vasi Predlozi i jos ponekih bitnih za funkcionisanje foruma, sto znaci da problemima sa sadrzajem tipa premestanja tema ili poruka, molim vas da se za to obratite moderatoru foruma ili Mirche.

Nadam se da cete me dobronamerno shvatiti i da cete mi pomoci.

Jos nesto …. Imamo stravicno veliki broj korisnika tako da se cesto i portal, i chat i forum zaglavljuju, narocito kako ljudi polako pristizu sa godisnjih. Danas je prema statistici na primer u svakom trenutku na nekom delu portala bilo od 50-100 korisnika. I po tom pitanju smo preduzeli odredjene korake, aktivirali smo novi hosting servis koji bi trebalo znatno bolje da nas opsluzuje ali ce trebati neko vreme za migraciju svih domena na nove servere tako da vas molim za strpljenje i u tom smislu. Narocito ocekujem haos od 01. Sep.

Pozdrav.

biki
    Član
    biki

Sto se tice zastite chata od gostiju to podrzavam,nije da nam neko moze nauditi,nego je u pitanju to sto se mi svi medjusobno poznajemo ili se upoznajemo,pricamo o nekim licnim problemima ili licnim stvarima pa …mislim nemora to bas svako da cita kako mu padne ne pamet!!
    Sto se tice sankcionisanja clanova koji vredjaju na vrskoj nacionalnoj osnovi i to pozdravljam,smatram da smo svi ovde jednaki,i da niko nije kriv za bilo sta sto je neko drugi uradio ma kako se zvao i krstio,klanjao ili sta vec…
    Sto se tice uvreda i to pozdravljam,niko nema prava nikoga da vredja.
    E sada sto se tice sitnih carki,licno smatram da je nepotrebno na to toliko obracati paznju,gde ima diskusija ima i razlicitih misljena,koje smatram da ljudi treba da iznesu,to je demokratija koja treba da postoji sugde pa i ovde,ako mi se nesto ne dopada,postavljeno je kao tema o kojoj se diskutuje smatram da ja ili bilo ko drugi treba da ima pravo da iznese i svoje drugacije misljenje o svemu tome,pa nismo bre Teletabisi da na sve i svasta vicemo helooo,naravno pod uslovom da se ne upucuju uvrede..
    Ali zelim da imam pravo da iznesem svoje misljenje pozitivno ili negativno u suprotnom smatram da nemam razloga razloga da budem ovde.

Jovana Stojanović
    Glavni majstor
    Jovana Stojanović

biki – 23/8/2007 08:01

E sada sto se tice sitnih carki,licno smatram da je nepotrebno na to toliko obracati paznju,gde ima diskusija ima i razlicitih misljena,koje smatram da ljudi treba da iznesu,to je demokratija koja treba da postoji sugde pa i ovde,ako mi se nesto ne dopada,postavljeno je kao tema o kojoj se diskutuje smatram da ja ili bilo ko drugi treba da ima pravo da iznese i svoje drugacije misljenje o svemu tome,pa nismo bre Teletabisi da na sve i svasta vicemo helooo,naravno pod uslovom da se ne upucuju uvrede..

OK, slazem se sa tim da dok ne preraste u uvrede ok je ….
    Izgubio sam malo zivce ispravljajuci stalno krive drine pa sam malo previse ostro napisao prethodnu poruku ali u principu to je to.

Sneki
    Član
    Sneki

Različita mišljenja: DA. Vređanje i podbadanje: NE.

Složila bih se sa Akrosoftom da moderatori poruke koje sadrže vređanje i podbadanje brišu.

racic
    Član
    racic

Ja mislim da poruka uopste nije preostra, ovde treba da podrzavamo jedni druge i kazemo svoje misljenje, a ne da se vredjamo, svadjamo i ubedjujemo jedne druge ko gresi a ko ne. Svako pise svoje misljenje a onaj ko cita neka sam donese odluku sta je najbolje za njega i njegovo dete. Svi smo mi roditelji bez obzira na vresku i nacionalnu pripadnost i to ne treba ovde mesati. Pozdrav za sve!

biki
    Član
    biki

:respekt: Racicu,nemogu da podrzim nesto sto mi neodgovara,i sto mislim da nije u redu,ako neko ne zeli savet,ako ocekuje samo amine o pozrave za svoj postupak,pa zasto ga onda uopste i iznosi u javnost,ono o cemu zelim sama da odlucim i usta sam sigurna i netreba mi savet necu iznositi i stavljati na dnevni red za diskusiju…
    Smatram da je prva poruka ni po babu ni po stricevima bila preostra,ja nisam ja ako ne iznesem svoje misljenje,a to ljudi ocekujem o od vas kad sam ja u pitanju,imala sam u nekim svojim tememe prekore koje sam postovala i postovaci ih i dalje i ovako javno pozdravljam ljude koji su spremni iskreno da mi se obrate,primam samo iskrene kritike,pa odrasli smo ljudi…kao sto rekoh smesno je izigravati Teletabise u ovim godinama.Ne postavljaj temu ako nisi u stanju da cujes i drugacije misljenje…!!!!

racic
    Član
    racic

Biki, u redu je da ti i bilo ko ima drugacije misljenje, to ne sporim, ali ne mozemo nikoga ubedjivati da si ti ili ja ili bilo ko u pravu, znaci pisemo misljenja i to je to, kako kaze Akrofoft ne trebamo ispravljati krive drine i „kaciti“ se jedni na druge vec samo iznositi svoje misljenje.

ZZ
    Član
    ZZ

svi ste u pravu,samo je pitanje načina kako se neki savet daje..vidi se kad je neki savet dobronameran,a vidi se kad se piše onako sa visine i podcenjivački..a toga ima,na žalost..takve poruke bi trebali moderatori da obrišu jer im nije mesto ovde..naravno da ne mislimo svi isto,to je nemoguće,ali treba imati poštovanja prema nečijem drugačijem mišljenju..
    čak i ako neko želi nekog da ubedi u svoje mišljenje jer misli da ovaj drugi greši u nečemu,to se radi argumentima,a ne podcenjivanjem i vredjanjem..i u redu je ako neko brani svoj stav,ako je siguran da je u pravu,ali opet samo argumentima..

veliki pozdrav uredjivačkom timu!

Misteri
    Član
    Misteri

Осјетила сам да се ових дана на форуму односно на chatu нешто ружно дешава иако нисам упозната о чему је конкретно ријеч. Из контекста сам извукла да се ради о неком препуцавању на националној основи.

Надам се да ми нико неће замјерити што ћу исказати своје лично мишљење о том проблему.
    Прије свега, оштро осуђујем свако вријеђање по тој, те по свим другим основама, као и вријеђање уопште. Сматрам да су сви форумаши зрели људи који морају поштовати културу дијалога. При томе, не мислим да сви требамо имати исти став о конкретној теми (као што симпатично рече Бики: да се понашамо као Телетабиси), али требамо поштовати друге који мисле различито од нас и суздржавати се од намјерног провоцирања. Дакле, уколико смо имало образовани, културни и васпитани, нећемо себи дозволити да се свађамо, поготово на оваквој врсти форума.
    Да напишем овај пост, нагнало ме је лично искуство са chata. Том приликом сам била можда други или трећи пут на chatu и једна особа је, без икаквог повода, почела давати некакве ироничне коментаре, који су мом личном мишљењу биле провокације на националној основи. Заиста нисам могла да вјерујем шта читам и дубоко сам се разочарала јер сам убјеђена да смо ми сви овдје прије свега родитељи (или они који то желе бити) и да је у томе суштина овог форума, али ето у сваком житу има кукоља, па и на сваком форуму има исфрустрираних људи. Оно што сам тада урадила јесте да сам тој особи културно одговорила на њен коментар и наставила даље разговарати о другим темама….родитељским наравно.
    Оно што хоћу да кажем је да свугдје има некултурних људи али ми им не требамо пружити то задовољство тиме што ћемо се спустити на њихове гране.

Поздрав свима :caos:

biki
    Član
    biki

:bravo: :bravo:
    ZZivanovic upravo to sam htela da kazem!!

Ma-Ja
    Član
    Ma-Ja

U potpunosti se slazem sa biki….tacno je lepo opisala ono sto bih i ja rekla…
    Ne postavljaj temu ako nisi u stanju da cujes i drugacije misljenje…!!!!

Dzeni
    Član
    Dzeni

E pa drage moje sve sto ste rekle u pravu ste!Ovo govorim ali ne kao -Teletabis-, vec zato sto tako mislim!Ovo mi je mnogo slatko Biki, zato sam i spomenula!Pa zar svaka od nas nije majka ili vec treba da bude?Kakve veze sad ima sta sam i odakle sam, jedno je sigurno roditelj sam i opet cu biti!Zar nismo tu da pruzimo neki savet za neku situaciju vezanu za dete ili pak i licnu……Provokacija je bilo ali ih treba ignorisati kao neizrecene!!!!Sta sad ja imam od toga ako kazem da je neko bolji ili gori, pa mi se i neznamo najbolje!Tek se upoznajemo!!!Imam jednu misao koju smo stalno spominjale ja i moje cimerke koje su iz bivse JUGE-u svakom zitu ima kukolja tj.ima nas i dobrih i losih, i tamo i ovamo!!!Zar to nije pametan stav?PUNO TOPLIH POZDRAVA ZA SVE FORUMASICE!!!

iskra
    Član
    iskra

Potpuno se slažem sa vama.Jedan dan sam posjetila čat i strašno.Svako ima pravo da iznese svoje mišljenje.Ako se meni nešto ne sviđa imam pravo da to kažem barem ovdjea i isto tako da saslušam šta mi drugi kaže a ne da me vrijeđaju radi mišljenja.Svako ima pravo na svoje mišljenje.Kome se ne sviđa i koga ne interesuje neka ne ide na forum i na chat.Sve nacionalno treba biti ispod onoga da smo MAJKE ili ćemo uskoro postati i svaka majka razmišlja na isti način-želi najbolje svom djetetu i u tom pravcu treba da ide diskusija.
    Ja bih isključila sve korisnike koji se vređaju na period od mjesec dana.
    Pa neka nađu druge forume i chatove za svađu.
    raspianje mržnje stvarno ne bih trabalo da se spominje nigdje po najmanje na ovom forumu ichatu.

Dzenifer
    Član
    Dzenifer

Kako da se registrujem na chat?Pokusala sam sad da udjem ali nije bilo moguce!HELP!To sam ja Dzeni ali nisam uspela da se procaskam, a bas mi se caskalo!jel ima neko pravilo da ne mozes da se regisrujes, mozda????POLJUBAC!!!!!!

tratincica

Juce sam se prvi put ohrabrila da odem na chat a tamo neko prepucavanje, ja kao pala s Marsa, nemam pojima o cemu se radi samo, vidim da nije dobro. Mesecima sam skupljala hrabrost za to i sad ne znam da li ci ponovo otici na chat. Drzacu se ja foruma i dalje, sto je sigurnije za moje zivce.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 58 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.