Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Bebe Uspavljivanje i spavanje bebe

Ova tema sadrži 1,715 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  anita75love 3 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 1,716 ukupno)

Uspavljivanje i spavanje bebe

• andrea
    Član
    andrea

Kako uspavljujete vase bebice preko dana a kako uvece? Jel imate neke posebne rituale i rutine ili kako kad? I koliko dugo spavaju?
    Moja Ema :love: preko dana spava jako malo a uspavljujem je kako kad, posto nevoli cuclu cesto i na siki a uvece posle kupanja joj dam da siki i tako ona polako(ponekad i sat vremena) sisa i uspava se…E sad moja mama kaze da sam luda i da je na to ne navikavam:anene: ali vec je kasno NAVIKLA SE:( !!! Nocu se budi kao gladna a kad je uzmem u krevet i dam sisu ona dva puta povuce i spava!!! I da, kad je vratim u krevetic spava mozda sat vremena i opet isto:?!
    :kucam: Posavetujte me i dajte vasa iskustva jer jednostavno neznam sta da radim, nisam pametna!!!

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

Ne znam sta da ti kazem, pametno! Ja sma matiju uspavljivala na sisanju i kad prestane samo ga spustim u ktevetac i on zaspi, voli svoja dva preta i svoje cebe. Ako je bas nervozan putim mu muziku za bebe.
    Ne znam koliko je stara Andrea?
    U pocetku je bilo problema , vozaa sam krevetac , ljuljala i tako dalje od 4. m na ovamo samo ga spustim i izadjem iz sobe!

Masha&Tasha

Andrea svaki uzrast ima svoje faze, tako da moras da nam kazes kola je Ema?! Kod nas je bio sledeci slucaj- do 4 meseca- tj dok grcevi nisu trajno nestali spavanje preko dana se svodilo iskljucivo na spavanje u korpi za kola, kolicima, beskrajnim setnjama…ah kad se samo setim svih tih trikova, mislila sam da nikad nece da se navikne na krevetac,a onda je jedan dan zaspala na rukama, ja je stavim u krevetac i ona tap- spavala 3h u krevetcu 😯 😯 😯 i od tad dnevno spavanje nekako ide bolje. Uvece je uvek sikila duuuuugooo, nekad i preko sat i onda smo mirni do 5-6h ujutru, i kao mala bebica se budila zaista samo jednom prvo oko 2, pa 3, pa 4… zaista sam imala srecu po tom pitanju. E poslednjih par dana imamo nove faze, ne ide nam opet spavanje danju, placemo dok se ne izmorimo pa tek onda spavamo- nista nam ne pomaze! A uvece posle 10min mleka zaspi ko top! Ali…zubici, zubici…muce nas puno pa se budimo cesto nocu, jecamo dok spavamo ili samo vrisnemo i nastavimo, tako da mama ujutru ne vidi na oci jer se sekira,a Tasha je gladna do 10, samo bi jela, spavanje :anene: :anene: velike bebe ne spavaju danju!

bubili74
    Član
    bubili74

Andrea iz mog iskustva od ranije bebe stalno menjaju te rezime spavanja u toku dana, sve dok negde oko godinu dana ne usvoje da spavaju jednom dnevno. A sto se tice uspavljivanja uvece to ti je stvar strpljenja i toga koliko si „tvrda srca“ kada bebu treba da odviknes od lose navike uspavljivanja na rukama ili siki. Ima jedna metoda, vrlo nepopularna na prvi pogled, pustanja deteta da otplace ali u pravilnim vremenskim razmacima, prvo 5 min, pa se dete utesi, pa 10 min, pa se opet utesi, i tako se povecava za po 5 min. Zvuci kao da ce trajati do u nedogled ali nije tako. Metodu sam probala 2 puta i bilo je otprilike ovako: prvo vece Stanko je plakao 5min, pa 10 min, pa 15 min, i posle jos 5 min plakanja je zaspao; drugu noc plakao je 5 min pa je za 2 min posle zaspao; trecu noc spavao je odmah bez problema. Sa Kristinom je bilo jos manje kukanja. Zato cepove u usi i stisni zube. Metoda radi.

pečurke
    Član
    pečurke

e ovo je super tema kod nas isto bi trebalo početi bebu od 4.5 meseci izbaciti iz svog kreveta jer je dosad spavao samnom tako da ako neko ima neki savet pišite mi

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

kako da ga naviknem da se uspava bez sisanja! Joj Boze mene kad krene onda me bas nece, sve problem za problemom!

Iki
    Član
    Iki

lara sofia skoro nikad ne zaspi na siki, evo sinoc nam se to desilo prvoi put ( ne racunam ono nocu kad se budi, siki i spava dalje). u posledje vreme tako tesko zaspi, muci se muci, vristi, pa se svadja, cuje se GA-GA iz sveg glasa. pokusavam da je ljuljam, nece, da budem pored nje, pevam, pricam, e na kraju kad se svo troje izmorimo mm, lara i ja ona nekako zaspi, i to mi traje od kako smo dosli iz srbije.valjda dok se ponovo privikne na staru atmosferu.
    pecurke, preporucila bih ti nocu kad siki da ga samo prebacis u krevetac, ne bi ni primetio.

andrea
    Član
    andrea

Ema ima 3 meseca a Iki to sto kazes da nocu nece preimetiti ako se prebaci u krevetic, varas se, Ema itekako preimeti, posle pola sta se probudi i opet trazi da sisa a kad je stavim pored mene ni ne povuce sisu vec odmah zaspi!!

Animated Letters

Lilypie 1st Birthday PicLilypie1st Birthday Ticker

Lilypie Breastfeeding PicLilypieBreastfeeding Ticker

Daisypath Anniversary Years PicDaisypathAnniversary Years Ticker

Animated Letters

orkut glitter graphics
    Glitter Graphics
    orkut glitter graphics
    GlitterGraphicsNow.com

Jecca
    Član
    Jecca

Pa ja i ne gledam na spavanje na sisi kao metod uspavljivanja. Nina prosto tako zaspi i ja je samo spustim u krevetic. Brzo je naucila nocu da posle klope ide u krevetic i tamo spava, nekad se probudi, gleda malo , proteze se i zaspi. A ta metoda danju ne pali. Preko dana mi uglavnom spava na rukama … hmmm a danas smo otkrile tu divnu lezaljku. Vise nece u kolicima da spava, a u kreveticu jos manje. U lezaljci se i sama uspava, mogu da je ljuskam a i ne moram.
    A isti problem imam u sred noci, kad se probudi oko 3-4 sata da klopa, povuce malo nesto mleka i brzo zaspi, pa je onda presvlacim da se probudi da jos siki ne bi li duze odspavala, jer ako ne nastavi jos malo da siki eto je za sat opet u potragu za mlekom. A jutarnji podoj dam u krevetu svom, ostavim je tu i posle sat opet dam da sisa i tako u nastavcima jedno tri puta da se i ja naspavam… hihi
    MAda zaista mi puno znaci sto sastavi 4 do 7 sati da spava. Prvi put sam se uplasila kad se nije probudila 7 sati… A samo je imala 3 nedelje zivota… Ali znam zasto jer je pred spavanje svakih pola sata trazila da jede i ja sam davala i davala i mislila sam da ce na kraju povratiti kad ono ne, ona se podmirila i spavala maaaasala!
    Svaki dan je u stvari drugaciji, jedino nocu ima nekog reda, hvala Bogu, ali preko dana neki put hoce da spava neki put ne, neki put samo par minuta neki put 3-4 sata…

Sanjalica
    Član
    Sanjalica

ja sam veceras probala onu foru koju je preporucila Bubili74, doduse pustila ga prvi put 3 min, zatim sam prisla krevecu, poljubila ga, pomazila i nezno mu pricala dok se nije smirio, zatim sam ga ostavila da place 5 min. opet uradila isto, a on se posle toga uspavao. Ja sva hepi, ukljucila bebi alarm i pravac forum. Ja na forumu jedno 10 min. dolazi mm i kaze:“Da li si ti normalna ono dete urla u sobi“. Ja bez teksta, kad bebi alarm na pogresnoj frekvenciji i nista nisam cula, tako da smo imali neplaniranu trecu „sesiju“ od 10 min. Mnogo mi ga je bilo zao kada sam sisla u sobu, opet sam ga mazila, ljubila i pricala mu dok se nije smirio i zaspao. Daj Boze da ovo upali, mene kicma sad boli bez prestanka danima, srce mi se cepa kad ga slusam, zapusim usi i pevusim. Odlucila sam da probam tako jos dva, tri dana pa ako ne bude islo, da popustim, jadnostavno ne mogu, bas mi je bilo stresno ovo veceras 🙁

pečurke
    Član
    pečurke

javi kako ti je uspelo!bojan samnom spava ali i ja razmišljam da ga stavim u krevetić ali plašim se plakanja

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

A sta ce mo sa dnevnim uspavljivanjem , inace o ovome sam puno pisalla kako odbiti bebu od nocnog podoja pas tu metodu o kojoj bubili prica!

mrivana
    Član
    mrivana

E da to i mene zanima…Jer Suncica od uvek jako slabo spava po danu, tako da sam se ja na to manje – vise navikla, ali sad je u fazi da je jako nervozna i PLACE zato sto joj se spava, a nece da spava, pa nece. A cak sam je, protivno mojim uverenjima, nosila i ljuljala (i to je doduse upalilo ali posle 45 minuta, a ona ima vec oko 7 kila pa ne bih bas da mi se do pretvori u svakodnevni dozivljaj). Nekad, ali retko, uspeva da je stavim u krevetac, a ja legnem na krevet pa pevam uspavanke. I to ume da potraje, ali bar odmaram ledja. Ali opet, to pali jako, jako retko, jedino uglavnom hoce da spava u setnji u kolicima, i tad prespava i dva-tri sata, ali cim parkiramo ispred kuce oci su joj sirom otvorene i onda, posto se lepo odmorila, nema spavanja do uvece. Ali opet, cini mi se da ona skoro pa dovoljno spava za svoj uzrast (4,5 meseca), jer nocu obicno spava po 10-12 sati, sa jednim budjenjem uglavnom posle 8 sati (mada to ume da bude i posle 4, 6 ili 10 sati), mada zbog te nervoze ipak mislim da bi joj prijalo jos par sati po danu.

Sanjalica
    Član
    Sanjalica

Jelenaorg nisam videla te postove, hvala ici cu da procitam

bubili74
    Član
    bubili74

Jao zene, da se ja ne pravim mnogo pametna, ali sa tim dnevnim spavanjem nije uopste lako. Oni do uzrasta od 1 godine tako punno menjaju rezime spavanja u toku dana da se coveku cini da nikad nece provaliti sta im treba. Ali otprilike moje iskustvo je da ako se dete ne uspavljuje uvece na rukama ili siki u principu nema problema sa dnevnim uspavljivanjem. Zato prvo odvikavajte od tog vecernjeg uspavljivanja, pa ce se situacija sama srediti i preko dana. zatim sto su vece bebe krevetac treba da im bude mesto SAMO za spavanje, odnosno da beba zna da kad je tamo ostavite budnu i pospanu treba da spava, znaci nema ono ja je ostavim da spava gde zaspi preko dana, tako nema nikakvog reda.

USTVARI BEBE I MALA DECA SU STVORENJA NAVIKE I TOGA SE STROGO PRIDRZAVAJTE. To cesto zanci da tada treba da se odreknete dela svojih zelja i prohteva jer morate uvek biti spremni da ispunite detetov raspored, ali verujte mi isplati se veoma. To je bar moje iskustvo. Zelim nam svima srecu u istrajnosti i strpljenju ;] ;] ;] ;] ;] ;]

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 1,716 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.