Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Bebe Uspavljivanje i spavanje bebe

Ova tema sadrži 1,715 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  anita75love 5 godine, 8 meseci ranije.

Gledanje 1,711 članaka - 1,711 do 1,716 (od 1,716 ukupno)

Uspavljivanje i spavanje bebe

• Praslin
    Član
    Praslin

MilicaCale;800027 wrote: ja razumela
    sa ljuljanjem bebe sam prestala kad sam shvatila da se samo nepotrebno uzajamno nervozimo, jer beba u stvari ne zeli da spava. Tako da smo ubrzo shvatili da se lako uspavljuje, kad mu se spava :). Znaci, ne insistiram ni ja.

Samo da „potpisem“ ovaj post. A ljuljala sam je dugo … ;]

MilicaCale

eto, odmah da demantujem mikac: deca nekada, u mojoj porodici su sva bila uzasni spavaci, a ja najgori :wink:. (tu mislim na nas troje i na tetkinu decu, na moje dete i sestrino). To nam je genetika. Ali, kad poslusam price (i obratim paznju na ono sto sam ja radila drugacije), mogu samo da primetim da su svi decu uspavljivali na silu, a meni je postalo malo lakse, kad sam resila da ga uspavljujem kad on pozeli). a mozda je bilo lakse i to sto sam ja znala sta me ceka, pa se nisam nervirala zbog svega. (a najgori deo kod uspavljivanja besnog deteta je da mama bude besna:wink:)

marija013
    Član
    marija013

Naravno, svako dete je za sebe, kao sto smo i mi svaka za sebe. Zato i treba raditi sve iz srca i onako kako smatrate da je za vas najbolje, kao i za vasu bebu. Jedan univerzalan metod ne postoji, zato i ima toliko razlicitih teorija na ovu temu. Zato mislim da je dobro sto se razgovara o ovome i sto se daje mnostvo razlicitih komentara. Sigurna sam da cemo sve zajedno, svaka sa svojim misljenjem i iskustvom, nekome pomoci.

Pozdrav!

Ushtipak
    Član
    Ushtipak

Ja ne bih rekla da bilo ko radi nesto lose svom detetu zato sto ga ljulja ili ne ljulja, ne vidim da je osnovni motiv bilo koje majke da bude samoziva i da se vrati u nemajcinsko stanje, nego mi se cini da svaka majka radi ono sto misli da je u interesu deteta. I ja sam ljuljala, nunala, nosila, dojila na 15 minuta, a i dan danas nekad u sred noci dam flasicu kad se dete probudi. Pa ako majka proceni i sebe da je preumorna i iscrpljena i da ce mozda zbog toga losije brinuti o bebi, ili da je beba preumorna i nervozna i da ne moze da zaspi kako treba, ona onda pokusa da promeni rutinu uspavljivanja. Zar ne? Ja sam sina naucila da se sam uspavljuje u svom krevetu, jer je sa 4 meseca njegovo uspavljivanje trajalo ponekad i 4 sata i moje ubedjenje je bilo da je to predugo za tako malu bebu. Mislim da sam bila u pravu, jer on i sad, sa 14 meseci, ne moze duze od tri, cetiri sata da bude budan i ide da spava, dakle, dva puta dnevno uglavnom. Moja zelja tvrdim nije bila da on bude samostalna beba, posto je to paradoksalan izraz, bebe po definiciji nisu samostalne. Nego da mu olaksam taj prirodni, kako je Anita rekla, fizioloski proces. I nisam ga pustala da se dere satima, drugi pristup je bio u pitanju. Od tada, on je odmorniji, voli da ide da spava, smeska se u krevetu, ima rutinu u toku dana koja mu se dopada, lepo jede, nikad nije bolestan, a i ja imam malo vise vremena da obavim svoje radne obaveze dok on spava, sto nas ipak oboje hlebom hrani, pa ne mislim da je sebicno.

dadabb
    Član
    dadabb

Postovane, imam cerkicu od 11 meseci.Mucimo muku sa spavanjem od njenog prvog meseca.Posle kupanja spava 30 min, i onda pocinje budjenje neprestalno.Nosim je, zaspe,i sve tako.Na kraju se dete i razbudi.Probala sam sve,i da pomerim kupanje,i da manje jede, i da vise jede,, i vise vremena na vazduhu,sve, ali nista.Inace preko dana spava najvise 1h. Treba da pocnem da radim, a ona jos uvek ne spava nocu. Da li neko ima neko resenje?

anita75love
    Učesnik
    anita75love

A gde beba spava?
    Iako ce se mnogi zakleti da je to nepedagoski, ume da pomogne da beba spava pored mame!
    Ako i ne pomogne boljem spavanju, laksem i brzem uspavljivanju sigurno hoce……ako dojis bebu, neka spava na tvojim grudima odn neka tako zaspe…ako je ne dojis, namesti pored kreveta na nocnom stocicu sve sto je potrebno za mleko iz flasice….spremi par cistih flasica…..da ne moras ustajati…..izbegavaj nosenje bebe na rukama.
    Mozda dete jednostavno zeli da je pored tebe i budi se cim oseti da te nema……

Gledanje 1,711 članaka - 1,711 do 1,716 (od 1,716 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.