Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Bebe Uspavljivanje i spavanje bebe

Ova tema sadrži 1,715 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  anita75love 5 godine, 8 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 1,716 ukupno)

Uspavljivanje i spavanje bebe

• bugaboo
    Član
    bugaboo

Neva je svako vece isla oko 11 na spavanje i spavala bez budjenja do negde 7.30,meni to bas i nije najnormalnije za bebu od nepuna 3 meseca pa sam samo jedan dan odlucila da pocnem sa rutinom,iz cista mira .. Dala joj pola flasice u 6,u pola 7 kupanje 6:45 flasica i uspavljivanje i u 7 da zaspe..prvi dan je bio cupav,drugi vec malo bolje i evo sada vec skoro 10 dana spava od 7 do 7.30 bez budjenja i problema (dam joj flasicu oko 11 bez da je budim)
    Inace spava od 4-e nedelje sama u svojoj sobi i u svom kreveticu,ja sam je dojila 2 meseca samo ali sam svaki put ustajala i isla u njenu sobu da je podojim,vaznije mi je da se navikne na “svoj kutak“ nego da je ja onako mamurna drzim blizu sebe i dojim jer mi je tako lakse.

Probaj samo da joj ‘preseces’ naglo njene navike,istrpi par dana i verujem da ce se srediti. Ljudi misle da se bebe rode i da neke vole da spavaju i mogu da se dovedu u rutinu a za druge nema sanse,svaka beba MOZE da spava 12 sati,sa jednim ili bez budjenja samo treba pokusati i IZDRZATI,jer ni jedna majka ne voli da slusa kako joj dete place.

Masha&Tasha

Maki, :bravo: za navike!
    Evo i nas ovde. Moramo da vam kazemo da smo preseljenjem malo pogubili navike- pa smo isli na spavanje u 11, budili se nocu,ali lagano se vracamo u formu. Ponovo spavamo celu noc, al’ smo malo porslepa sad sikimo lezeci na krevetu( pre je to bila samo misaona imenica) i kad zavrsi samo se okrene na drugu stranu i nastavi da spava, ja je ostavim 5 min na nasem krevetu da ucvrsti san i stavim je u krevetic i spavanjac celu noc ( osim ako tata ne krene u akcije trazenje „vaznih“ stvarcica pa je probudi, ali i tad dobije 5min da siki ( ozbiljno se baci na posao) i nazad u krevetic na spavanje.
    E sad dan, to je vecito bila moja muka- svima deca spavaju preko dana- a Tasha ne sastavi 20 min, ali i to se promenilo, sad i mi spavamo danju od kako smo ovde Tasha spavka 2 x dnevno i to ume lepo da sastavi, prosto me strah da ovo pisem da se ne promeni,hehe. No kod nas je malo problem klopanje, svako klopanje mora da dezertira sa sikom, makar i 2 min i onda spavanjac- voda, formula- sve joj ponudim i cak i ako popije mora da zasladi sa sikom. :uzid:

bubili74
    Član
    bubili74

Evo i nas opet ovde da se javimo. ne znam hoće li nam preći u naviku ali već 2 noći za redom Jovana spava do 6 ujutru da ne potraži da sisa. Sisa oko 20 posle kupanja, zaspi negde do 22 ili 23, a zatim tek u 6 traži da sisa i spava do 8 ili 8.30. Divno. Čak smo joj našli i foru da je uspavamo, dobili smo ljuljaškicu za bebe, koja ljulja pomoću nekih baterija i pušta zvuk kao voz kad ide preko šina, što je hipnotiše i uspava čas posla. Kad učvrsti mi je stavimo u krevetac i to je to. Videćemo da li će upaliti i dalje. ;] ;] ;] ;] ;] ;] ;]

pečurke
    Član
    pečurke

Meni Bojan još uvek sa sikom zaspe vrlo retko da ga ljuljanje uspava

vesna972
    Član
    vesna972

Mi bas imamo srecu sto se tice spavanja jer od treceg meseca spavkamo celu noc!

Usli smo u deseti mesec, uspavljujemo se oko 21,30 i lalamo do oko 7,30
    U toku dana imamo dve dremke, posle dorucka i rucka – ukupno oko sat,sat i po, a sto se tice ununavanja,
    to radimo vrlo kratko samo uvece

Od srca Vam zelim da i vasi slatkisi spavkaju kao ovo moje! :zevam: :spavam:

Kristinina mama

Moja Kristina se samo u prvom mesecu budila i to samo jednom nocu,malo klopa pa odmah nastavi da lala.Od tada spava celu noc .Sad ce za koji dan 5 meseci i vec pocinju jako da je svrbe desni i desi se da nocu samo vrisne iznenada ali se ne budi
    i da citiram Vesnu972 Od srca Vam zelim da i vasi slatkisi spavkaju kao ovo moje!

jefi
    Član
    jefi

ja mog sina stavim na stomak kada hoce da spava jedino tako hoce da zaspi.

Ammy
    Član
    Ammy

Ja od juce bas imam problem. Beba je stara 24 dana, spavala je oko 18-19 sati dnevno. Od juce se "cudno" ponasa (a mozda to i nije cudno, samo mi ne znamo!). Vidi se da joj se spava, nahranjena je i presvucena, trazi cuclu koju stalno izbacuje, onda pije malo vodice pa opet isto. Pokusava da zaspi, place,pa hoce cuclu, pa je nece, pa opet malo vode popije,pa onda zaspi 15-ak minuta, pa se probudi, i tako u nedogled! Kupamo je izmedju 21 i 22h, pa je nahranimo i ona zaspi dok jede a onda se opet brzo probudi i place, vristi kao da da je gladna, nece ni cuclu, ni vodu, ni mleko. Imala je grceve nekoliko dana i od tada joj, po preporuci patronazne sestre, dajemo Espumisan L kapi, 15 kapi 3 puta dnevno. To joj je pomagalo. Hrani se Humanom ali joj je stolica od nje mnogo tvrda pa smo presli na Aptamil. Ne znam sta bi sada moglo da je muci? 🙄 Nocas nije oka sklopila od 22 do 4h! Mislim da je to mnogo za tako malu bebu. Ima li nekog sa slicnim iskustvom???

tijanast
    Član
    tijanast

Moja Ema je u pochetku jako malo spavala ali preko dana, dok je nocu lepo spavala, ne znam shta da ti kazem, probaj da joj ne dozvolish da zaspi dok je hranish jer nece lepo spavati dok se ne naruchka dobro, pokushaj umesto vode da joj dajesh topao chaj, i promeni joj cuclu, mozda joj ne odgovara oblik…

kaja
    Član
    kaja

Kaype – 10/11/2007 14:26 Ja od juce bas imam problem. Beba je stara 24 dana, spavala je oko 18-19 sati dnevno. Od juce se "cudno" ponasa (a mozda to i nije cudno, samo mi ne znamo!). Vidi se da joj se spava, nahranjena je i presvucena, trazi cuclu koju stalno izbacuje, onda pije malo vodice pa opet isto. Pokusava da zaspi, place,pa hoce cuclu, pa je nece, pa opet malo vode popije,pa onda zaspi 15-ak minuta, pa se probudi, i tako u nedogled! Kupamo je izmedju 21 i 22h, pa je nahranimo i ona zaspi dok jede a onda se opet brzo probudi i place, vristi kao da da je gladna, nece ni cuclu, ni vodu, ni mleko. Imala je grceve nekoliko dana i od tada joj, po preporuci patronazne sestre, dajemo Espumisan L kapi, 15 kapi 3 puta dnevno. To joj je pomagalo. Hrani se Humanom ali joj je stolica od nje mnogo tvrda pa smo presli na Aptamil. Ne znam sta bi sada moglo da je muci? 🙄 Nocas nije oka sklopila od 22 do 4h! Mislim da je to mnogo za tako malu bebu. Ima li nekog sa slicnim iskustvom???

A reci mi, Kaype, jeste li skoro promenili mleko? Da niste to naglo uradili, pa sad ona ima problema sa stomačićem ili joj se ne sviđa Aptamil? Negde sam već pisala (kod grčeva) da se sa mleka na mleko mora prelaziti postepeno. Nađi, ako te zanima na toj temi: "Grčevi i ostalo".

Ammy
    Član
    Ammy

Ali to se desavalo i pre nego sto smo joj promenili mleko, i to sam uradila postepeno, mada za jedan dan…prvo sam joj dala 2/3 starog i 1/3 novog, pa tako dva-tri puta, pa 2/3 novog i 1/3 starog i na kraju samo novo. Mislim da joj mleko ne smeta, naprotiv, sad vise nema trvdu stolicu a to je bas mucilo…ali evo je sada spava, danas nije mnogo plakala. Ona Humana je dosta jaca od Aptamila, uporedjivala sam, skoro svaki sastojak sadrzi vise od Aptamila. A i izgleda kao da se ne rastvara dobro, na flasici su uvek neke granulice dok kod ovog drugog to ne postoji, izgleda isto kao obicno kravlje mleko. Videcemo kakva ce nocas biti…

kaja
    Član
    kaja

Mislim da ti je to onda faza koja će da prođe. Nije baš utešno, znam, ali verovatno je muči stomačić i onda je tako. Šire se mala crevca da nam Sara bolje napreduje. :HAG: Mi smo to imali ceo prvi mesec! I preživeli smo. Ne daj se!! Šilji živce!! :strikam: I obavezno, kad ona :spavam: i ti idi da :spavam: !!

Ammy
    Član
    Ammy

E Kajo hvala ti na utešnim rečima (ipak to jeste uteha kad nemaš s kim da pričaš celi dan), a htela sam još i da vam ostavim jedan link, za one koji ne znaju, pronašla sam sajt nekog pedijatra koji je napisao dve knjige, „Umetnost roditeljstva“ i „Zašto deca ne spavaju“, na njegovom sajtu postoji sadržaj tih knjiga i rekla bih da su veoma dobre i da ih treba pročitati, pa evo vam linkić, da podelim to sa vama!

http://www.pedijatarprim.com/index.php?strana=sadrzaj2.php

ruki
    Član
    ruki

moja beba ima mesec ipo , danju samo siki i spava , kupam je oko 20h , i posle toga obicno zaspi oko 23-24h , stim da je moram svo vreme nositi 🙄 . a za grceve smo nasli resenje Humana caj za dojilje

Ella
    Član
    Ella

Draga Aiko, ovo je jedan text koji ti mozda moze pomoci, kao i mozda i ostalim mamama ovde. :HAG:

:caos:

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 1,716 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.