Ova tema sadrži 164 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Mozart 4 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 165 ukupno)

Utrogestan!

• IvanaS
    Član
    IvanaS

Zdravo, danas sam bila kod doktora, nalazim se u devetoj nedelji trudnoce i imam bolove u stomaku, doktorka mi je dala Utrogestan kapsule od 100 mg 3×1, malo mi je cudno jer smo ga jedva nasle, dosta je redak me zanima koliko je taj lek dobar, i da mozda nije stetan?!
    Hvala unapred!

SanjaOgi
    Član
    SanjaOgi

Utrogestan kapsule sadrže hormon progesteron. Ja sam isto pila progesteron od 8-9 nedelje zbog takvih bolova i vrlo brzo su me prosli. Taj lek trudnicama koje imaju slicne probleme dosta cesto daju. I ja sam bila skepticna kad sam trebala da pocnem da pijem pa sam se raspitala ovde na forumu i onda mi se javilo puno njih koje su to koristile ili koriste .

daca77bg
    Član
    daca77bg

Lek je odlican. Najnovije studije su pokazale da stiti od spontanog pobacaja i prevremenog porodaja. Inace to je prirodni hormon koji luci posteljica. Obavezno ga uzimaj i bez brige jer ono sto je najbitnije potpuno je bezopasan za bebu.

Takki
    Član
    Takki

Utrogestan se obavezno koristi u postupku vantelesne oplodnje. Ja sam ga pila 3×2 nakon punkcije jajnika, a od embriotransfera sam ga stavljala vaginalno isto 3×2 – evo me u 12. nedelji trudnoće i pre nedelju dana sam prestala da ga koristim. Dakle to je čist progesteron, a teško se nalazi zato što kao nije odobren za upotrebu od naše farmaceoutske mafije koja verovatno nije uspela nikako da se ugradi… To je lek koji se koristi svugde u svetu, kod nas možeš da nađeš grčki ili francuski, a u apoteci Pharma S ga uvek imaju – dobro je da ih prvo nazoveš da rezervišeš ako ti trebaju veće količine.

manea
    Član
    manea

Kao sto su ti devojke vec rekle,utrogestan je potpuno prirodan i nimalo ne steti bebi,sto je najvaznije.Nema ga na nasem trzistu,jer Francuzi,koji proizvode lek,ne zele iz nekog razloga da ga distribuiraju nasoj zemlji.Ja ga inace pijem od 11 nedelje i za sada je hvala Bogu sve ok.Obavezno ga uzimaj.

IvanaS
    Član
    IvanaS

Hvala vam svima na odgovorima, jos uvek sam nova u ovome pa sam skepticna i plasljiva u vezi svega. Jos jednom vam svima puno hvala na odgovorima!

zorica
    Član
    zorica

I menio je juče propisan utrogestan i bila sam malo neodlučna dali da ga pijem ili ne,pa sam ponovo otišla kod doktorke i pitala je jeli ona sigurna da ja to trebam da pijem i ona se samo nasmejala i rekla da sigurna sam pij i ništa nebrini ako želiš da rodiš bebicu živu i zdravu i na vrijeme.Da rekla mi je da moram još da mirujem i da nesmijem imati odnose dok njih pijem.

sandra
    Član
    sandra

meni je doktor dao od pocetka da ga stavljam vaginalno dva puta dnevno do treceg meseca preventivno jer sam imala pre toga spontani u trecem mesecu,a sads sam u devetom i cela trudnoca mi je ok(da nekazem extra da nesto ne ureknem pu,pu……)tako da ga slobodno koristite.mozda vam se pojavi braon sekret meni je dr rekao da je to normalno

zvjezdica
    Član
    zvjezdica

ja sam dobila u injekcij u 5 nedelji jer sam krvarila.u mom slucaju se pokazala odlicno

Angel
    Član
    Angel

Sreco ja sam takodje dobila da pijem Utrogestan i to cini mi se vec u 5. nedelji trudnoce zato sto sam imala sukrvicu dva puta, tako da doktor nije hteo da se igra. Uzimala sam ga 3 puta dnevno svakog dana do pre nedelju dana. Znaci verovatno duze od svih vas, i to 2 tablete oralno, tacnije ujutru jednu oralno, u vreme rucka jednu oralno i uvece vaginalno pred spavanje. NIJE stetan lek, u pitanju je lek koji se koristi za odrzavanje trudnoce tako da samo moze da ti pomogne.
    Normalno je da si skepticna, bila sam i ja, zbog te kolicine koju su mi prepisali, ali pitala sam 3 lekara za svaki slucaj i svo tvoje se slozilo, a sad sam naravno dobro. Prekinula sam da ga pijem ali postepeno jer ne valja sa njim naglo prekidati, i osecam se super. Ponekad me muci pupa malo ali to je zato sto mi se materica nedeljno sad siri 1cm tako da je normalno.
    Jedino sto se meni nije svidjalo kod Utrogestana je to sto sam bila dosta nervozna, verovatno zato sto su mi hormoni ludovali, ali nije to nista strasno, cak se i muzic navikao.
    A sto se apoteka tice, deficitaran je zato sto se ne proizvod kod nas vec je to original Grcki lek, i apoteke hoce cesto da kazu da ga nemaju ako zoves telefonom, zbog inspekcije-verovatno nije carinjen ili sta znam sta-u svakom slucaju nema veze sa stetnoscu zato sto on to NIJE. Odes u apoteku, ako treba od vrata do vrata dok ga ne nadjes. Kada ga nadjes u nekoj, zamolis ih da ti ostavljaju pod tvojim prezimenom i onda kad dolazis kad ti nestane, samo kazes da su ostavili lek na prezime to i to i to je cela mudrost.
    Meni je svakako pomogao, pitanje sta bi sa mojim zlatom bilo pogotovo sto sam se dosta nervirala pre, da nisam uzimala taj lek.
    Ne plasi se i uzimaj dok ti lekar ne kaze da je dosta. :-*

makica 265

Izvinite ako nisam dobro postavila temu!

Dr.mi je prpisala utrogestan ali meni se od njega pojavi neki svrab na pojedinim mjestima.Ne treje od dugo,ali cim popijem tabletu pa posle nekih pola sata odma pocne da me svrbi na vratu,ruci,nozi….
    Jeli jos neko imao slicne simptome?

Zhunga
    Član
    Zhunga

Ja sam samo malo pospana od njega. Nisam imala svrab. To zvuci kao da imas malu alergijicu na lek. Mada brzo prodje. Trebala bi da kazes Dr za to, mozda ti da neku zamenu :caos:

mama malog Borisa

ja sam odustala od Utrogestana i kupila Dabroston (kada mi je dr prepisala tu vrstu hormona), zato sto Utrogestan nije odobren u nasoj zemlji i samim tim se svercuje, znaci u apotekama se prodaje na crno! Pa vi drage buduce mame razmislite da li je pametno da to pijete!

uros
    Član
    uros

I ja sam pila Dabroston i on ima isto dejstvo kao Utrogestan i ne vidim razloga, naročito nakon ovoga što je napisala mama malog Borisa da rizikujemo i pijemo nešto što nije odobreno. Ja to nisam znala na početku trudnoće i verovatno bih kupila Utrogestan da sam ga našla ali nije bio da se kupi ( a sada mi je jasno i zašto ) pa sa kupila Dabroston i bio mi je super.

sandrabgd
    Član
    sandrabgd

Moze li neko ko je iz Beograda da mi kaze u kojoj apoteci mogu da nadje Utrogestan?

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 165 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.