Ova tema sadrži 292 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  sanjas 7 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 293 ukupno)

Uvek ziva – Turkey

• Julija SG
    Član
    Julija SG

Nas je to kostalo oko 1200 evra a bili smo 7 dana. Mi smo isli iz CH, pa je vjerovatno skuplje nego iz Srbije. Isli smo prvu sedmicu u oktobru, a to sviceri racunaju kao sezonu, zato sto je tad skolski odmor i cijene su uvijek vece u tom periodu. U cijenu je uracunato bukvalno sve. Let iz Ciriha za Antaliju, hotel, hrana i pice, lezaljke, suncobrani, peskiri, prevoz do hotela, dvodnevni izlet do Pammukale (krecne stijene), nocene tamo u hotelu, ma bukvalno sve. Da nije shoppinga, koji je u Turskoj tesko izbjeci, nismo ni morali da nosimo pare sa sobom! 😆 Ne znam kad planirate da idete, ali juli i avgust ti ne bi preporucila. U oktobru kad smo mi bili, bilo je svaki dan 30 stepeni, a tursticki vodic nam je rekao, da je tad u julu bilo i preko 50 stepeni! :leto:

Mislim da je iz Srbije, puno jeftinije sve to, pogotovo ako ne idete u sezoni. Vidjela sam neke cijene koje ste spominjali za Grcku, odavde za te pare nema sanse nigdje da odes!

Tursku preporucujem u svakom slucaju! Ljubazni su, klopa je super (a tek kolaci), sve je uredno i cisto. Mi sledece godine idemo ponovo! 🙂

mayya
    Član
    mayya

Hvala puno Julija!
    Mi smo mislili da idem ona odmor u junu ili krajem avgusta.
    Moramo tako zbog Strahinje, koji ide u skolu.
    A u medjuvremenu je sa mamom na moru i u kampu na planini.
    Zato smo razmisljali o avgustu.
    Ali sada, kad si spomenula temperature :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

A kakva je temperatura u junu?
    Sibir, a? Zima?

Iz Srbije su cene za TUrsku, u avgustu za nas dvoje, jedno dete od 8 i jedno od 1 god od 1500e – 4500e, put, smestaj i hrana. Bez aerodromskih taksi. Znai najjeftinije 1500e.

Kad uzmemo u obzir da je uracunata i hrana i avion, onda se vise isplati nego Grcka. Ustvari, kada u Grckoj jedemo i placamo avion u svojoj reziji, izadje skoro isto.

mayya
    Član
    mayya

Hajde Turkinje, sto ste se ucutale???
    Dajte jos predloga i iskustava!

macaraca
    Član
    macaraca

nemoj nikako ici u avgustu zato sto je haos toplo bash 50C, bolje je u junutad je prijatno a opet je toplo!!!!preskupa je Turska zasto sto ima visok standard hotela i usluge i totalno se razlikuje od Grcke bar po tome, za decu je bash zbog tih velikih hotela sa bogatim sadrzajima i all inclusive usluge,platis i ne mislis!!!Hoteli su savrseni pravi gradovi!!!

macaraca
    Član
    macaraca

preporucujem Antaliju,Kemer,Belek,Side

Tinka
    Član
    Tinka

Plus Marmaris

mayya
    Član
    mayya

Hvala macaraca!
    Znaci nista Turska u Avgustu?
    Uh, opet promena planova!

Julija SG
    Član
    Julija SG

I ja bi ti preporucila juni, ako je to za vas izvodljivo. Sigurno je prijatnije, nego kad upekne :leto: pa da moras pola dana provoditi u klimatizovanom hotelu. A sto se destinacije tice, ja sam do sad bila samo u Beleku. Nama se bas svidjelo, a veliki plus je sto je Antalija bas blizu, samim tim i aerodrom. Moja sesta i zet su bili u Side i oni su prezadovoljni.

macaraca
    Član
    macaraca

pa to mislila sam zbog aerodroma uvek gledas to imash josh i u Alanji ja mislim aerodrom…

Angel
    Član
    Angel

Ja kad god letujem a to je svake godine, UVEK idem u avgustu svuda! Dva puta od toga sam bila u Turskoj i to u Icmeleru koji je pred Marmarisa i PREZADOVOLJNA SAM. Slobodno avgust, jeste toplo ali pobogu LETO JE i treba da bude i nema 50C, tamo se temperature iako deluje toplo krecu oko 30-35C a to je normalno. Takodje tamo uvek lepo pirka vetric tako da se i ne oseti. Jedino kad se oseti je ako stojis ceo dan na brodu kojim se ide na izlet i to na gornjem spratu koji je predvidjen za suncanje. Znaci Icmeler je majka za odmor, ima i barova i par diskoteka i mirno je i ususkano a uvek moze da se zbrise u guzvu Marmarisa koji je po meni prebucan za odmor i vise za tinejdzere.
    Isla sam jednom busom i jednom avionom i ni jedno ni drugo nije frka kao sto pricaju, a pricaju za bus. U dobrom drustvu nista nije frka a i isla bih sa detetom i muzem samo da nije ona tamo mala.
    Probajte Icmeler, znam ljude koji jesu i vracali su se tamo. Odsedala sam oba puta u hotelu Sarba, ili ti Sabra i ima 3 zvezdice i cisto je lepo i jako sam bila uvek zadovoljna a nalazi se u samom centru mesta. Eto moje najtoplije preporuke.

mayya
    Član
    mayya

Hvala puno devojke!
    Mi se jos uvek odlucujemo.,
    Prikupili smo 100 brosura, kataloga, cenovnika…
    A mm me svakih 10 min pita: I, sta smo odlucili???

kalimero
    Član
    kalimero

Mayya imamo slicnu situaciju. Mi planiramo da idemo u Tursku sa devojcicom od 10 godina i bebom koja ce tada imati 11 meseci.

Odlucili smo se za kraj juna, sto zbog skole sto zbog vrucina koje kazu da su bas jake u julu i avgustu. Takodje smo resili da idemo u jedno od sledecih mesta, jer je aerodrom blizu: Antalija, Belek, Side i Kemer (inace to su malo luksuznija letovalista, pogotovo Belek, kazu da se do Alanje koja ima jeftinije hotele putuje i preko 2 sata).
    Bili smo i na sajmu turizma (malo se razocarali u neke velike agencije koje nisu ili imale aranzman ili katalog). Gledajuci hotele u katalozima i na netu shvatili smo da nam vise odgovaraju hoteli sa 5 * i varijantom All Inc. Tamo hoteli dobijaju po njihovoj klasifikaciji 5* a da su u stvari ranga 3 ili 4*, zato treba biti jako oprezan. Takodje smo saznali i da nemozemo bas u svakom hotelu dobiti standardnu sobu vec moramo u porodicnu sobu (sto je naravno skuplja varijanta).
    A sto se cene tice mi smo zakljucili da kada se uzme u obzir da samo aerodromske takse iznose izmedju 275-300 evra da nemozemo proci za manje od 2000 evra (zajedno sa aerodromskim taksama) i to u varijanti da za Lenu placamo samo avio prevoz a za Andreja nista.
    Bas me interesuje dokle ste vi stigli sa odlucivanjem? Eto mozda se i druzimo na moru 😛 ;]

mayya
    Član
    mayya

E, bas bi bilo super da se sretnemo i druzimo, ali po svemu sudeci necemo…
    Mm je zacrtao da idemo u Alanju. Ne znam ko mu je napunio glavu da je tamo odlicno.
    Promenili smo odluku vec 100 puta.
    Svakih nekoliko sati on se javi i kaze: Evo, konacna odluka, nasao sam hotel!
    A onda se javim ja sa podpitanjima: A jel’ ima tobogane u bazenu? A koliko je udaljena plaza? A koliko ima do Alanje?
    I shvatimo da nesto od toga nedostaje, pa krenemo u potragu za novim hotelom.

U Turskoj su hoteli extra lepi i opremljeni i puni sadrzaja za decu, a i za nas, ali se tada nalaze negde “sa strane“, usamljeni.
    I onda bi rent-a-carom morali do veceg grada.
    A, ako smo opet u vecem gradu, onda nema sve sto bi mi zeleli da ima.

I tako…

Trenutno je u razmatranju izbor od tri hotela: TAKSIM INTERNACIONAL, TULIP, SARA…
    Ko zna sta cemo udluciti na kraju…

mayya
    Član
    mayya

I, da…juce je u opticaju bio Kemer.
    A onda sam ja malo proceslajla forum o putovanjima i procitala recenicu, koja nas je odvojila od Kemera: Kemer – Cemer!
    Kazu da je jako monotono i da sem hotela nema nicega u blizini. 🙁

kalimero
    Član
    kalimero

I meni je Alanja bila favorit ali sam cula da je jako daleko aerodrom i nisam sigurna kako bi Andrej to podneo. Zato smo se odlucili za Antaliju i okolinu. Nama su u opticaju dva hotela. Jedan je u Antaliji i zove se LARA BEACH (7 km od Antalije), a drugi u KEMERu LE JARDIN. Nisam cula za KEMER-CEMER , uh sada si me zabrinula. MAda sam svesna da su ti hotelski kompleksi udaljeni od grada. ZA ovaj prvi sam gledala na TRIPADVISER.COM iskustva i rekla bih da je ok, ali da ima taj problem sto okolo nema nicega. Ogranicen si na hotel. Za ovaj drugi nisam nasla nista konkretno ali nam se jednostavno svidja jer je mali hotel i ima dosta zelenila.
    U svakom slucaju ovo ce biti jedno novo iskustvo jer nismo nikada isli na ovakav tip letovanja. Obicno bi bili u gradu/mestu a ne u hotelgradu.
    Takodje sma zakljucila citajuci ta iskustva sa letovanja da jednu istu stvar razliciti ljudi dozivljavaju na razlicite nacine i pitanje je kome sta odgovara a sta ne. Mislim da cemo tek na licu mesta saznati da li smo se zeznuli ili ne.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 293 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.