Ova tema sadrži 151 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  angelina1 6 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 152 ukupno)

Vaginalete u trudnoci

• bveselinovic

meni je doktorka dala vaginolete povidon jod i da pijem uvin caj rekla je da nije nista strasno.recite mi da li je neko to koristio mislim na povidon jod?prvo je mislila da mi da terapiju protiv kontrakcija ali se predomislila jer uz pokazuje da je sve ok.a i na pregledu je sve dobro a imala nas neke bolove u donjem delu stomaka ali kaze da je grlic materice cvrst i da ako jos bude bolelo dodjem da li je neko imao nesto slicno

maxmara
    Član
    maxmara

Zbog koje infekcije ti je dala povidon jod?Ja znam da ovde kod nas je zabranjen za bebe jer direktno ide na bubrege to pokazuju istrazivanja…

bveselinovic

stvarno neznam nista mi nije rekla kao samo to da stavljam po 1 uvece nikakve infekcije nije pominjala ja sam posle na upustvu procitala o cemu se radi.I nista mi nije jasno i rekla mi je da je sve ok.

maxmara
    Član
    maxmara

A koja si nedelja?Pa kako ne znas,jel ti radila neke analize?Nemoj bre da ih slusas slepo dok ti sve lepo ne objasne ne napustaj ordinaciju,to je njihov poso,pa kolko god ti se cinilo da glupa pitanja postavljas i ona se mrstila i delovala nezainteresovano,pitaj sve dok mirna i bez ijednog pitanja u glavi ne izajdjes,tvoj mir u glavi je najbitniji,a posto cesto grese moras znati zasto si isla i koja je dijagnoza da bi proverila jos kod nekog doktora….

Prex
    Član
    Prex

Slazem se potpuno sa Maxmarom. Ne smes slepo da verujes ako ti nije lepo objasnila. Jel’ ti radila nalaz VS?
    Kad sam ja imala III grupu na VS nalazu na pocetku trudnoce (bakterije) doktorka mi je rekla da nece da mi daje bilo kakve vaginalete sve do kraja treceg meseca trudnoce. Tek posle toga mi je prepisala Macmiror complex jer su one bezbedne za trudnice. I ja mislim da povidon jod ne bi trebalo da se koristi, ali nisam 100% sigurna. Pitaj i dr Avluelu mozda ona zna.
    Znam samo da trudnice sigurno smeju Macmiror i Gino-daktanol vaginalete. Macmiror ima veliki spektar delovanja (i za bakterije i za gljivice), a Gino-daktanol je za VI grupu (gljivice).
    Za svaki slucaj obavezno procitaj u uputstvu koje se nalazi u kutiji da li nesto pise o tome da li je povidon jod bezbedan u trudnoci, i savetuj se sa jos nekim lekarom i sa apotekarom. Ali proveri i da li bi trebalo uopste neke vaginalete da koristis do kraja 3. meseca, jer ja se secam da je meni doktorka rekla da ne bi trebalo.

bveselinovic

na uputstvu nepise da ne koriste trudnice i nije mi rekla da imam neki sekret neznam sta da radim moram da se posavetujem jos sa nekim doktorom hvala vam puno na savetu

bveselinovic

stvarno covek vise ne sme da veruje lekarima oni samo da te se otkace daju ti nesto uzasni su

nina*****
    Član
    nina*****

Ja sam u trecem mesecu imala povecan sekret,ali to nije bilo nista strasno,tako da je doktor sacekao da udjem u cetvrti mesec pa mi je onda prepisao Canesten vaginalete 3. To su tri vaginalete koja sam stavljala tri dana uzastopno. Posle toga mi se to nije pojavljivalo.

Slazem se da je veoma bitno da imas bezgranicno poverenje u doktora jer sam upoznata sa tim da neki od njih bezobzirno prepisuju sve i svasta. Nekad se treba zapitati da li je veca steta koristiti ili ne koristiti nesto i uvek sam za ne sem ako je to neophodno!!!

aptjiha
    Član
    aptjiha

slazem se da je najbolje da odes kod jos nekog lekara, a moj ti je savet da biras doktora, a ne doktorku. iz licnog iskustva i iz iskustva prijateljica koje su se porodile. verujem da neke infekcije znaju da budu „nevidljive“, ali ipak, moraju da ti kazu sta ti i zasto daju.

dr Avluela

Reci mi na sta si se zalila kad si bila kod doktora? Npr.pojacan sekret,svrab,pecenje,crvenilo,ucestalo mokrenje…? Koja si nedelja,da li je to bio kontrolni pregled? Sta ti je sve radio doktor i sta ti je rekao? Kakva uputstva i savete i je dao za sledecih dana? Da li ti uradio normalan pregled i neke analize?

Prex
    Član
    Prex

Vidis i Nini je njen doktor rekao da ne treba da stavlja vaginalete do cetvrtog meseca, tako da definitivno treba da se konsultujes sa jos nekim lekarom.
    A aptiha je u pravu, mnoge infekcije jesu „nevidljive“, ali treba biti i oprezan sa doktorima, jer neki isuvise „odradjuju“ svoj posao umesto da ti se stvarno posvete. Ja odavno verujem u teoriju da je svakoj zeni od ogromne vaznosti da u svom zivotu, pored naravno porodice i najblizih prijatelja, ima jos tri osobe u koje ima ogromno poverenje i to: svog ginekologa, zubara i frizera 😆 😆 😆 za sve ostalo mozes i da snadjes 😆 😆 😆

bveselinovic

dr Avluela – 11/12/2006 12:50 PM

Reci mi na sta si se zalila kad si bila kod doktora? Npr.pojacan sekret,svrab,pecenje,crvenilo,ucestalo mokrenje…? Koja si nedelja,da li je to bio kontrolni pregled? Sta ti je sve radio doktor i sta ti je rekao? Kakva uputstva i savete i je dao za sledecih dana? Da li ti uradio normalan pregled i neke analize?

doktorka me je pregledala i radila sam analize krvi,mokrace isla na ultra zvuk i zalila sam se u pocetku na bolove u donjem delu stomaka medjutim nista od analiza ne ukazuje na to da su kontrakcije a to je prvobitno mislila,ja sam 6 nedelja i imam kontrolu za 15 dana a za to vreme dobila sam povidon jod vagitorije po jednu uvece iako pise na upustvu i ujutru i uvece nista mi nije konkretno rekla i sada nemam vise te bolove sto je njima licilo na kontrakcije a rekla mi je ako ih budem imala dalje da dodjem to je sve sto znam hvala vam sto ste ste se zainteresovali da mi pomognete

dr Avluela

Draga moja,prvo smiri se da bi mogla i ja nesto da skontam ,kako bi ti pomogla 🙂
    Odgovori mi na svako pitanje:
    1.osim te bolove sto si imala,da li si imala nesto od sledece: pojacan sekret,svrab,pecenje,crvenilo,ucestalo mokrenje…?
    2.da li si imala seks predhodnih dana?
    3.da li imas rezultate tih analiza? Ako ih imas,prepisi mi ih.
    4.da li pijes dosta vode?
    5.da li si ranije imala ucestale infekcije urinarnog ili genitalnog trakta?
    6.da li imas secernu bolest?

bveselinovic

dr Avluela – 11/12/2006 8:18 PM

Draga moja,prvo smiri se da bi mogla i ja nesto da skontam ,kako bi ti pomogla 🙂
    Odgovori mi na svako pitanje:
    1.osim te bolove sto si imala,da li si imala nesto od sledece: pojacan sekret,svrab,pecenje,crvenilo,ucestalo mokrenje…?
    2.da li si imala seks predhodnih dana?
    3.da li imas rezultate tih analiza? Ako ih imas,prepisi mi ih.
    4.da li pijes dosta vode?
    5.da li si ranije imala ucestale infekcije urinarnog ili genitalnog trakta?
    6.da li imas secernu bolest?

pa evo da vam odgovorim:1.da imala sam malo povecan sekret,malo me svrbelo ne toliko cesto;2.da mozda par dana ranije;3.analize nemam jer su ostale kod dr;4.onako normalno nista preterano;5.ne;6.ne;

dr Avluela

Iz svega ovoga zakljucujem da najverovatnije tvoj lekar misli da se radi o jednoj blagoj infekciji genitalnog trakta pa zato ti je dao vaginalete povidon.Mozes ih slobodno koristiti,jer je njihova upotreba je dozvoljena za vreme trudnoce.Ja sam to znala,ali da bi bila sigurna sam se konsultovala i sa par jos kolega.Piji dosta vode,jedi jogurte,kiselo mleko,mleko,izbegavaj kolace i sve sto ima secer,peri se sto cesce mozes blagim sredstvom za… intimne delove,brisi se uvek cistim i dobro ispeglanim peskirom,izbegavaj sex dok traje terapija,uvek cist donji ves,cista dezinfikovana wc solja i jedna stvar sto puno zene ne znaju: kada posle uriniranja se brisemo papirom UVEK se brisemo od napred prema nazad i NIKAD suprotno! To je najcesci razlog dobijanja infekcija kod zena.I jos jednu stvar: koristite wc parir koji je malo deblji i ne topi se ili raspada u komadice kad se brisete.Onaj tanak fini wc papir kada se pokvasi ostavlja komadice ponekad po genitalnim organima i one mogu biti razlog infekcije.
    Pijete dosta vode jer kao sto reka kad nabuji ocisti korito,tako i kada urinirate dosta isperite i bakterije iz urinarnog trakta.Uvin caj je jako dobar za urinarne infekcije.
    Mleko,kiselo mleko,jogurt pomazu u regulisanju pH vagine i sprecavanju infekcija genitalnog trakta. Izbegavamo secer jer kada bakterije se nadju u slatku sredinu (kada jedemo puno secera ili kod dijabeticara) prave…zurku :alkoholicari:
    Nadam se da sam ti pomogla.
    Jedam moj drugarski savet: nikad ne treba da odlazis od lekara ako ti nije odgovorio na sva tvoja pitanja.Ako on nece da ti odgovori,nece da ti posveti vreme itd. onda menjaj lekara. Svaki pacijent treba da bude za lekara jedinstven a ne jos jedan broj na gomilu pacijenta koje pregledao danas. :anene:

:caos:

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 152 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.