Ova tema sadrži 353 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  lelly 5 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 354 ukupno)

Vakcina

• Ivanlola
    Participant
    Ivanlola

Cuo sam od prijatelja da postoji vise vrsta vakcina koje imaju razlicite efekte na ponasanje i odgovor bebinog organizma. Takodje cuo sam da neki roditelji o tome neznaju mnogo pa bi dobro da nesto napisemo o tome.

Mirche
    Član
    Mirche

Odlicna tema! Ja poznajem ljude koji su izrazito protiv vakcina i ljude koji smatraju da su vakcine spasile ljudski rod! Licno mislim da one obavezne treba dati detetu, a za one druge dobro razmisliti….E sad, obavezne vakcine ovde u Srbiji i obavezne u Evropi a i u Americi malo se razlikuju…tamo deca dobijaju i obavezne vakcine protiv streptokoka….
    Cula sam da je Pentaxim vakcina dobra i za razliku od klasicne Di-TE-PER nema propratnih efekata (povisela temperatura, osip). Klasicna POLIO vakcina je, koliko znam, ziva vakcina i tu moze da bude nekakve reakcije….Mada se sve to javlja kod jako malog broja dece, treba obratiti paznju.
    Malo cu jos da se informisem…pa cu ponovo da pisem kad budem imala vise informacija.

Mirche
    Član
    Mirche

http://www.roditeljportal.com/Clanak/bebe/posle-vakcinacije.htm
    Evo ovde ima vise o vakcinama….

Nina
    Član
    Nina

Moja Nina je tri puta primila pentaxim. Nikakvih komplikacija nije bilo, a nije ni plakala kad su je bocnuli u nogicu.

Sneki
    Član
    Sneki

Sto se tice vakcina, treba pratiti preporuke Vaseg pedijatra. Zar mislite da je nasa zemlja toliko brza u donosenju novih zakona- novina, a posebno ukoliko se radi o uvodjenju novih vakcina u nacionalni kalendar imunizacije (izracunajte sami koliko to kosta drzavu-na 250 000 novorodjene dece pa to pomnozite sa 3-5 Eur. koliko kosta 1 vakcina itd,). mi smo poslednja zemlja u Evropi i regionu koja je uvela vakcinu protiv Hepatitisa B za svu novorodjencad, a da bi uveli Vakcinu (Act Hib), protiv Hemofilusa influence tip B koji izaziva meningitis kod dece, trebalo je da nekoliko dece dobije meningitis i da se digne buka oko toga i sl. Sada sve bebe u redovnom programu dobijaju i ovu vakcinu.
    Sve u svemu da skratim. Moj savet, iz licnog iskustva jeste da se prate novine uz naravno savet pedijatra.

…danijela…

primismo je danas,malo je kmeknuo,ceo dan pajki videcemo dal ce i noc biti takva,
    inace zaboravila je da mu izmeri duzini 😈
    a deckonja je lepo napredovao,sada je tezak 4950gr,za malo pa celih 5kg :smizla:
    eto da vam izreferisem :srbenda:
    pozdrav svim forumskim tetama 😆

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

bravo za malog Aleksu :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

petra
    Član
    petra

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

Standzi
    Član
    Standzi

Svaka cast!!! :bravo:

May05
    Član
    May05

:bravo: :bravo: :HAG:

kalet
    Član
    kalet

Aleksa je car, bravo! :bravo: :bravo: :bravo:

MissGak
    Član
    MissGak

Mi smo juce bili na pregledu i ovaj put smo dobili 4 vakcine,prosli mesec je dobio 2 a pretprosli 3…meni se cini da je sve to malo rigoroznije ovde,ako se ne varam treba da primi 17 vakcina do 12 meseci… a onda do druge godinice jos 4…
    Zacudilo me je i to da je svoJu prvu vakcinu dobio sa 2 nedelje..
    I ni jednom nije posle istih dobio temperaturu… 🙂

tacchi
    Član
    tacchi

Molim za pomoc svih mama koje su upoznate sa ovom vakcinom.Citam o tome da je odlicna za bebe i da ne moze da se nadje u Srbiji.Interesuje me cena ove vakcine,da li se prima samo jednom,kakva je procedura nabavljanja??Da li se samo ode u apoteku i kupi ili???
    Unapred hvala
    :neznam: :neznam: :neznam: :neznam: :neznam:

Ana81
    Član
    Ana81

Cula sam za neku vakcinu koja se prima tek sa dva meseca ,i da su u njoj pet vakcina(za meningitis,veliki kasalj i :neznam: sta jos).
    Takodje doktorka nam je rekla da vakcinu kupimo u apoteci (oko 3000 din)na dan vakcinacije posto mora da bude u frizu!!
    To ja znam ,ali :neznam: da li je to ta vakcina za koju si pitala!!!
    Toliko od mene valjda sam malo pomogla 🙂 🙂

Sneki
    Član
    Sneki

tacchi – 16/4/2007 8:15 PM

Molim za pomoc svih mama koje su upoznate sa ovom vakcinom.Citam o tome da je odlicna za bebe i da ne moze da se nadje u Srbiji.Interesuje me cena ove vakcine,da li se prima samo jednom,kakva je procedura nabavljanja??Da li se samo ode u apoteku i kupi ili???
    Unapred hvala
    :neznam: :neznam: :neznam: :neznam: :neznam:

Prevnar je vakcina protiv pneumokoka, odnosno tacnije konjugovana vakcina protiv infekcija koje izaziva pneumokok. Posto je kao sto rekoh konjugovana ona moze izazvati imunitet kod malih beba. Sadrzi antigene 7 najcescih tipova pneumokoka. Kod nas nije registrovana.

Kod nas je registrovana vakcina Pneumo 23 koji sadrzi antigene 23 serotipa pneumokoka, ali nije konjugovana te se moze davati deci pocev od 2 godine starosti.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 354 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.