Ova tema sadrži 928 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  dacika 5 godine, 7 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 929 ukupno)

Vantelesna oplodnja (IVF,ICSI)

• MAKI LI
    Član
    MAKI LI

Ćao Kika!
    Tek danas sam pročitala tvoju poruku. Drago mi je zbog tvoje zaove, već od jeseni sve to i mene čeka. Jedino ne znam da li se sam postupak oplodnje dešava u totalnoj anesteziji, nešto sam načula ali nisam sigurna.
    Jako sam svesna da je procenat uspešnosti ne baš veliki ali ja verujem da ću uspeti, pogotovu što sam mlada. Samo ne znam da li te sve analize treba da unapred pripremim( imam nešto od njih) ili tek kada me lekari pozovu. Ovo je varijanta o trošku države, pošto mi je prvi put – za privatne klinike znam otprilike kako ide.
    Hvala ti unapred i čujemo se mi već!!!

kika
    Član
    kika

I ONA JE O TROSKU DRZAVE.
    IMAS ZAKAZAN RAZGOVOR SA NJIMA, ONI TI DAJU TABAK PAPIRA I IDES REDOM, NESTO RADIS U SVOJOJ BOLNICI, A NESTO ISKLJUCIVO KOD NJIH, ALI SVE SE SVODI NA DAVANJE KRVI U ODREDJENIM DANIMA CIKLUSA, I NA DAVANJE KRVI I OD STRANE TVOG MUZA I DAVANJE SPERME.
    TAKO DA NIJE NISTA STRASNO, SAMO JE FORA DA UHVATIS RITAM I STRPLJENJA DA IMAS, I PARA PRI SEBI PA SE TO POSLE REFUNDIRA.
    INACE, IMAS DOZU INJEKCIJA , NEKOLIKO, PA ONDA KAD DOBIJES, ONDA TRECI DAN DAS KRV, I NASTAVLJAS DRUGU TURU INJEKCIJA, I DALJE NE ZNAM, JOS NIJE BILO DALJE, TRENUTNO JE U TOJ FAZI.
    PUNKTIRANJE TJ VADJENJE JAJNE CELIJE SE RADI U TOTALNOJ ANESTEZIJI, LEZIS JOS DVA SATA I IDES KUCI.
    UBACIVANJE OPLODJENIH JAJNIH CELIJA SE RADI TAKODJE U TOTALNOJ. CIM BUDEM SAZNAVALA, PISACU.

Masha&Tasha

maki Li moja drugarica je probala 2x i sad se sprema opet da proba, ja nisam zalazila s njom u detalje jer mi je nekako neprijatno da zapocinjem tu temu i da zapitkujem puno, ne znam kako da se postavim da ne pomisli da zabadam nos u tudja posla, da misli da sam mnogo znatizljna ili …ma ne znam, jednostavno mnog je volim i onda mi uvek bedak da to pominjemo, samo kad ona hoce da se isprazni ja je sasslusam i hrabirm, mislim da je tako najbolje. Nego ono sto sam ja pokupila od njenih prica je da je svako slucaj za sebe i cak ona nije radila iste analize uvek i uvek je bilo drugacije, evo sad je vec pocela s nekim analizama i kaze ovo je vec treca varijanta kako joj vade krv, sta pije i td. Sve u svemu nije nista strasno, stoji ono da ti rade pod totalnom- sto je Kika rekla, ali ona je isla 2. put sama skroz i posle odlezanih 2-3h sata uzela taksi dosla kuci i bila relativno Ok, ja sam dosla posle nekoliko sati da spavam kod nje, jer joj je muz bio na putu i ako verujes da je sve dobro podnela, posle 4 dana je malo osecala neke mucnine, ali su joj rekli da je to od hormona kojih se nadobijala, sve u svemu, nemas se cega plasiti i da te hvata panika, ono sto je najbitnije je da ides opusteno skroz i da ne mislis oce li uspeti, znam da su njoj radili i psihicku pripremu 7 dana jer kazu da je i to cesto presudan faktor.
    Ne znam da li sam ti pomogla, ali ako nista drugo imas moju moralnu podrsku! Mislim na tebe puno, punooo i samo veruj u sebe!
    SRECNOOO!
    ps. javi obavezno sta je bilo i kako sve izgleda!

Takki
    Član
    Takki

Ja sam upravo prošla kroz ICSI i evo me 5 nedelja trudna – uspelo iz prve!!! Mislim da je najvažnije da se opustiš i da veruješ doktoru za kojeg si se odlučila. Ja sam na forumu NVO „Kolevka“ – PODPOMOGNUTA OPLODNjA – Forumski dnevnici (IUI, IVF, ICSI…) – Dragi dnevniče… vodila dnevnik VTO, pa ako te zanima možeš tamo da pročitaš (isti je nik), kompletan postupak sam opisala u sitna crevca…

Plavusha
    Član
    Plavusha

prvo vas sve lijepo pozdravljam..

imam pitanje..

netko prošao kroz proceduru in vitro oplodnje… molila bi iskustva da znam šta me čeka…

ivy
    Član
    ivy

ja stvarno nista ne znam o tome,ali sam zelela da pruzim podrsku…

Nouselle
    Član
    Nouselle

Ja trebam da odradim to u julu, sad sam u pripremnoj fazi.
    Kad zavrsim rado cu ti preneti moje iskustvo

Nouselle
    Član
    Nouselle

Takki, blago tebi. Ja trebam da idem u julu. Prvi put mi je i ne znam u sta sam se upustila, ali… izdrzacu, kao i mnoge pre mene

bu-ba-mara

Cao Plavusha,

evo da ti ja prenesem svoje iskustvo vezano za IVF.Prvo moras da izaberes dobru kliniku koja ima prvenstveno zamrzivac za emrione (nemoj se zeznuti ko ja pa su moji viska „baceni“.Dodjes na konsultativni razgovor sa svom dokumentacijom o prethodnom lijecenju i zakazeti da dodjes 10 dana prije ciklusa ukoliko imas redovne cikluse,a ukoliko ne onda ti oni sami daju Superfakt da prestane rad tvojih jajnika i to primas u misic cinimi se jedno 10 dana.Zatim ti odrede terapiju za stimulaciju jajnika ,da dobijes sto vise jajnik celija i bar ja sam primala 4 inekcije dnevno 10 dana dok nisam dobila Stop inekciju da jajne celije ne puknu da bi posle 36 sati punktirali pod anestezijom.Izvuceno mi je 12 jajnih celija i napravljeno 12 embriona od kojih su 8 ubacili a 4 navodno bacili.Morala sam 5-7 dana strogo mirovati i pila sam progesteron i jos neke tabl.za lakse primanje i zaista se primio 1 ali posle nekoliko mjeseci puko mi je vodenjak pa sam izgubila bebu.

Ovo sam ti ja uprostila da bi koliko toliko shvatila i sam cin nije toliko strasan koliko sama ta zelja ,neizvjesnost…koja moze da negativno da utice na rezultate.

Gdje ti planiras da uradis IVF i dali si bila na razgovoru.

Plavusha
    Član
    Plavusha

iskreno, ja još nisam bila na razgovoru..

prije 2 godine sam ostala bez oba jajovoda, tako da mi je in vitro jedini način da imam bebu…
    trenutno sam u psihičkoj pripremi za sve što me očekuje:)

hvala ti na detaljnom objašnjenju… držim palčeve da idući pokušaj bude uspješan:)

Julija SG
    Član
    Julija SG

Ja imam jednu prijateljicu koja je prosla kroz to. Kod nje je uspjelo iz prve! Mislim da je najvaznije da se opustis i da verujes u to. Po njenoj prici, ni pripreme a ni sama oplodnja nisu strasne. Zelim ti puno srece, pun pogodak iz prvog pokusaja i uskoro jednu slatku bebicu. pozdrav

Leptir
    Član
    Leptir

Moja prijateljica ide na 4. oplodnju jer 3 nisu uspele,nisam mogla da verujem da tako neko moze da prodje,juuu!!

Svima zelim puno srece!!

zogo
    Član
    zogo

Ima li neko ko uskoro ide na vantelesnu u Betaniju ili tacnije ko je usao u grupu koja pocinje u decembru?

Nikolino
    Član
    Nikolino

ja sam radila vantelesnju oplopdnju u skoplje u privatnoj klinici. imala sam srece uspelo je od prve. inace nije bilo lako jer morala sam da primim oko 60 injekcija dok konacno nisu se stvorili dovoljno veliki folikuli(moja prijateljica primila oko 20-tak). Stvorlili su se 3 i svi su se oplodili, naravno vratili mi ih nakon 5 dana, al primilo se jedno. danas imamo sincica od 2 godine, kojeg sam dobili nakon 9 godina braka i lecenja. ipak IVF je bilo daleko bolje od svega sto sam pre toga prosla.

sad planiramo drugo dete. ako ne ide prirodnim putem, sledece godine idemo opet na IVF.

svima koji probaju na ovakav nacin zelim puno srece. ako imate neka pitanja tu sam da pomognem koliko mogu.

Leptir
    Član
    Leptir

Interesuje me da li ima kod nas neka privatna bolnica,mislim na N.Sad ili Beograd?

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 929 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.