Ova tema sadrži 928 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  dacika 5 godine, 10 meseci ranije.

Gledanje 916 članaka - 916 do 929 (od 929 ukupno)

Vantelesna oplodnja (IVF,ICSI)

• anita75love
    Učesnik
    anita75love

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :zvezda: :zvezda: :zvezda: :zvezda: :zvezda: :zvezda: :zvezda:
    CESTITAMMMMM!!!!!
    :-*

dacika
    Član
    dacika

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
    :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
    BRAVO, CESTITAM OD SRCAAAAAAAA!!!!!!!!!!

Lezi miruj i slusaj dr…..NISTA NIJE TESKO!!!!!

ragaco
    Član
    ragaco

Subi,cestitam draga!!!!!!!!!!!!!!!!
    Samo neka betica-BETURINA-raste,a ti lezi i miruj i planiraj prolecne setnjice sa stomacicem!!!!!

goga
    Član
    goga

Subidubi samo miruj bitno je da beta raste !!! :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

subidubi
    Član
    subidubi

Hvala svima 🙂

ProMedic
    Član

ProMedic
    Član

ProMedic
    Član

nenat
    Član
    nenat

Zdravo svima! Nova sam na forumu i trebaju mi saveti, predlozi, informacije… Imam 41 godinu, jedan uzaludan pokušaj pripreme za vto. Menstruacije sam dobijala samo pomoću hormonskih lekova više godina. Sada ih ne uzimam i nemam ciklus. Molim za preporuku klinike kojoj bih se mogla obratiti.

Slavica Cuklin

Ordinacija Jurisic i doktor Aleksandar Jurisic! On je doktor U Narodnom Frontu, u Beogradu, ima privatnu ordinaciju u Dimitrija Tucovica 18 na Zvezdari.
    Skoro je jedan par dobio dete zahvaljujuci njemu. 10 godina su isli kod razlicitih doktora na glasu, kod njega su dobili bebu iz prve! Mama ima 44 godine.
    Vidim da ste iz Banja Luke, ali vredi doci i pokusati.
    Sve najbolje!

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Nenat, ja ti mogu kao prvo pozeleti uspeh…….kao drugo ne bih ti preporucila privatnu VTO sem ako nemas nekih 5000 evra na raspolaganju (a ni to nije garancija naravno da ce pokusaj uspeti)-eventualno onu koja se radi u privatnim ordinacijama ali je finansira zdravstvo (to u Srbiji moze-da li je tako i u Banja luci ne bih znala)……..
    Sto se tice Jurisic ordinacije-ja sam trecu (potpuno urednu trudnocu) vodila kod njih-posle dobrog iskustva sa drugom (kada sam isla na 4D UZ, CTG i skidanje konaca posle epiziotomije)…..
    znaci ordinacija je sto se tice strucnosti i usluge ok-ALI u pitanju su bile standardne usluge, UZ (obican i 4D, CTG, pregled itd…..vodjenje normalne a ne visoko rizicne trudnoce a posebno nije bilo u pitanju lecenje).
    Kakvi su u tome ne znam ali opet znam da privatne ordinacije nemaju NIKAKVE uslove za ozbiljnije intervencije -za to ti treba KLINIKA! (ne ordinacija)……..
    Posebna je prica da ti za privatnu ordinaciju i kliniku treba dzak para (bukvalno receno) i to za standardne usluge (a ze neku iole komplikovaniju proceduru koja bi trajala vise meseci pre trudnoce pa 9 tokom trudnoce necu ni da mislim) pa ti na tu temu mogu reci njihov proslogodisnji cenovnik-standrardni UZ-4500din, 4D UZ 7000din, pregled 1500din, CTG 1500 din…..ti izracunaj….plus ks, laboratorije-dabl test 2700, ks-sa parametrima koje se uobicajeno traze oko 1300din………ako ti treba bilo kakav lek pa makar to bilo i gvozdje moras ga platiti jer privatni lekari ne daju recepte………sve to ide u trosak i ispadne ne bas mala cifra.
    Mene je kao krajnje nekomplikovan slucaj privatno vodjenje kostalo: 2 standardna UZ 9000din, 2 *4dUZ=14000din, 3 ks 3900din, 1 pregled 1500din, 1 ctg 1500din, 1 dabl test 2700din, 1 kutija preparata gvozdja 900din, …. (ucarila sam cak kod `drzavnika ` 1 ctg, UZ i bris) ukupno 33500din-znaci oko 300 evra, da sam isla i na ova dva pregleda i u laboratoriju-privatno, platila bih jos oko 40 evra vise!
    Moj izbor je bio privatnik samo zbog blizine i mogucnosti da sve zavrsim za sat vremena-moje drugo dete je tada bilo malo, nije jos islo u vrtic a i kada je krenuo tada sam vec bila u drugoj polovini trudnoce i dugo je bio je na adaptaciji (koja se oduzila, da sad ne razvodnjavam temu)-drzavni lekar gde sam vodila prvu trudnocu i bila kako tako zadovoljna, posto sam se preselila, mi je udaljen sat i po prevozom u jednom pravcu , nije imao ko da me vozi kolima, prosla godina je bila u plusu 42 stepena mesecima….da idem autobusom 3 sata i menjam 4 autobusa, rizikovala bih mnogo toga, plus bih morala da angazujem bebi siterku na 4-5 sati svaki put……znajuci da bi mi drzavni lekar zakazivao UZ na mesec dana, i krvne slike i briseve na mesec i po, bez obzira sto je sve u redu (jer moja dr je takva) to bi isto bio nemali trosak a cimanje i gubitak vremena znatno veci uz opasnost da ozbiljno ugrozim trudnocu na 50 stepeni u autobusu tokom sat i po vremena putovanja……
    Ja sam eto, dala te pare (sreca da sam ih imala)…..da mi je trebalo nesto ozbiljnije, samim tim i skuplje-verovatno ne bih isla privatno…..
    znaci da sam morala da radimcesce analize, (odn ako bih naisla na `privatnika` koji bi me `ubedio` da treba) i ovo nista komplikovano bi me ispalo duplo-znaci 700 evra, bez problema za standardno odrzavanje trudnoce……..a gde su lekovi itd….itb……
    Ti naravno razmisli o svemu….ovo je generalno savet i za bilo koje mesto (ne samo BG) jer je stvar ista….neke stvari se mogu raditi privatno….neke druge vec ne znam bas da li je preporucljivo (ipak je drzavno ma kakvi uslovi sto se smestaja tice pod vecom kontrolom nego li sto su to privane ordinacije).
    :-*

subidubi
    Član
    subidubi

Samo da obavestim one koji su me ovde podrzavali.Posle jako teske trudnoce,jos teze mi je sada.Porodila sam se u 31.nedelji,rodila decaka koji je ziveo sedam dana.Zove se Mihailo.Hvala svima koji su me podrzavali.

Balkanika
    Član
    Balkanika

Draga Subidubi,ne znam sta da ti kazem,jer za tebe sad nema rijeci utjehe!
    Jako mi je zao,posle toliko borbe i cekanja da se tako sve zavrsi…Uzas!
    Budi jaka!

dacika
    Član
    dacika

🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁
    O Boze…..

Gledanje 916 članaka - 916 do 929 (od 929 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.