Ova tema sadrži 1,298 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Praslin 3 godine, 6 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 1,299 ukupno)

Vasa iskustva – carski rez

• dr Avluela

Evo kako je bilo: Sve je krenulo super.Ja sa osmehom jedva cekam da vidim bebu.MM je bio sa mnom i prvi je video bebicu kad su je izvadili.Ja sam se malo izgubila kada su mi je pokazali cim su je izvukli i dali da je ljubim.Brzo je sve zavrsilo,zezala se sa kolegama,nisu me zadrzali sat nego 15 min posle porodjaja za posmatranje jer je sve islo bolje nego sto je ocekivano.Smestili su me u sobu.ja sva srecna.
    onda kazu da beba je morala u inkubatoru jer dobila tahipneju (ubrzano disanje).To se desava relativno cesto kod carskog reza,jer ostaje malo plodove vode u bebina pluca.Pa prodju 2 dana a ja bebu nisam jos videla ,osim par sekundi u sali kad su je izvadili,nisam je drzala…Ja pala u depresiji.Stalno sam plakala,bila ocajna.Uz to dobila inekciju analgetika Petidina od koga sam dobila strasan meteorizam (zadrzavanje gasova u crevima).Ceo trbuh mi je izgledao kao naduvena lopta.Uz to proradi mi i moja hijatus hernija i bukvalno sam gledala kako mi se zeludac puni vazduhom dok lezim i kako se izprazni kad se dignem i pocinjem sa podrigivanjem.Kako to boli! I nije to kraj.Jer kada mi je prosao dejstvo epiduralne,drugi dan, osetim ja strasan bol i pecenje na trticu.Dobila sam bila opekotinu na to mesto,velicine dlana,u toku operacije (desava se ponekad jer ne mogu da nameste jacinu struje,a ne mozes nikoga kriviti za to).
    E sada situacija je bila sledeca:moram da ne lezim jer gutam vazduh,znaci moram stalno da drzim krevet visoko i da sedim,ali kada sedim pritiskam opekotinu i osim toga kako spavati u sedecem polozaju?A bebe nema! I jos: pre carskog imala sam uroinfekciju za koju sam pocela piti antibiotik.Za carski su morali da mi stave kateter.Kada su ga izvadili i isla da piskim ,samo sto nisam pala u nesvest od bolova.I pored toga sto su mi dali antibiotike intravenski,bol se nastavio i jos i sada ga imam,ali ne naravno toliko jakim.A vode sam morala piti zbog infekcije puno i morala sam u wc skoro na 2 sata! Pa sa opekotinom,gasovima i rez mozete misliti moje muke.Iscrpljena,umorna,pospana ,da moram svaki cas ustati iz kreveta…To je bilo pakao.
    Drugi dan, pored sve moje muke isla u intenzivnoj i videla bebu.Plakala sam stalno.Treci dan su pustili bebu ,pa sam je mogla imati na dojenje.Onda smo imali problema kako se namestiti na stolicu za dojenje (opekotina+hemoroidi).Posle ,pri kraju povecale su se vrednosti ikterusa,pa su je stavili pod lampom,opet na intenzivnoj,uz napomenu da mozda mi odemo kuci a ona da ostane.Pakao! Sutra dan bila je malo bolje,pa su nam dozvolili da je nosimo kuci.
    E sad se borimo i dalje sa zuticom (vidite kakva joj je boja bila).Suncamo se stalno i pokusavamo da pijemo sto vise mleka.Izgubila jadna dosta i izmaltretirala se.Sada bi trebala imati tezinu sto je imala na rodjenju,ali …Borimo se dalje. Ja sam mnogo bolje.Na kraju rez me najmanje mucio.Sve ostalo mi je zadalo toliko muka a sam rez skoro nista.Moj ginekolog sekao i sio po novoj metodi,tako da odmah isti dan sam ustala iz kreveta,bol je manji,rez super izgleda.Za mesec dana ce se skroz apsorbovati konce.Krvarenje sam imala jako malo (zbog te tehnike operacija).Kada imam menstruaciju krvarim 10 puta vise.Ovo je bilo nista.Sad je krvarenje prestalo skroz.
    Sada se borim sa opekotinom (mnogo bolje) i hemoriodima.
    Inace klinika je bila fantasticna i svi koji su radili tamo su bili jako ljubazni.

kejti12
    Član
    kejti12

ja te potpuno razumem posto sam i ja imala vrlo tezak poradzaj ali sve ce da prodze .Vrlo mi je zao sto si se i ti mnogo namucila oporavi nam se brzo.Puno poljubaca za tebe i malu princezu

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

Sta reci….nadam se da ces sve ruzno sto pre zaboraviti, da cete se ti i mala princeza sto pre oporaviti i da ce sve krenuti u dobrom pravcu!
    Ja verovatno idem na carski i posle ovoga mi bas, bas, nije svejedno!
    Pzdav i dobrodosla nazad :cvecko:

maxmara
    Član
    maxmara

😯 🙁 😥 strasno,ipak sad vidim da ima goreg i od mog slucaja,najvise me potresla ta tvoja infekcija jer sam ja tako zapocela trudnocu,a nisam ni znala da sam trudna,i do kraja sam strepela da me ne uhvati ponovo,SRECA NIJE,ne znam sta bi to je bre joj uzas,to su tantalove muke jos kad dodas sve ovo tvoje na taj najgori osecaj na svetu onda si stvarno…..uh bas mi te zao….

ali posle svega dodje sunce kao sto kazes oporavljate se i to je najbitnije

ZELIM TI STVANO STO PRE BEZBRIZNE TRENUTKE UZ TVOJU ‘BEKU CERUBEKU’ HEHE
    :HAG:
    :caos:

skorpijamaya

Jelenaorg vidim ti si iz Bgd,kao i ja,ovde se carski rez radi u totalnoj anesteziji,barem je tako bilo do pre 2 god.
    Ja sam imala 2 carska reza i mogu reci da nemam losa iskustva,smeste te u bolnicu par dana pred porodjaj(znaju da ocene da ne krene sam porodja)urade ti analize krvi,internista,pregled…i zakazu ti carski rez.
    Onda te to pre podne pozovu kad si na programu,odes sa sestrom u zelenu salu,koja izgleda kao svemirksi brod,skines spavacicu i legnes na sto,spavacicom te prekriju,stave ti dole kateter(ne boli),i u levu ruku infuziju s iglom(ne boli) i onda malo pricaju s tobom posto ti srce lupa ko ludo,da bi se smirila ,sledeca scena je da ti stave onu masku na nos i usta i ti lagano tones u san…
    Sledeca scena je da te oni bude,i da ti lagano dolazis svesti svesnija sve vise da si bila uspavana i da je upravo prosao taj cuveni `carski rez`,mozda i cujes plac bebe,voze te kolicima u sobu na odeljenje c.r,posle par sati ti donose bebu da je vidis i malo lezi pored tebe.Sve te boli ko da je sleper presao preko tebe a opet si nekako smirena i presrecna jer je beba pored tebe ziva i zdrava i da je konacno sve proslo…
    Poz i srecno svima kojima predstoji carski rez! :caos:

Ella
    Član
    Ella

Bas bezveze sto si morala proci kroz tako nesto. Ali mislim da nema tog bola koji zena ne izdrzi pod cenu da sto pre bude sa svojim detetom. Tebi svaka cast, hrabra si zena, jakog karaktera.
    Sad uzivaj sa svojom lepoticom, a brzo se zaboravi sve ostalo sto je ruzno.

:-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* 

makica 265

Draga Avluela,bas si se namucila 🙁 Ali samo kad se sve dobro zavrsilo,ostalo ce se zaboraviti. :cvecko: :andjeo:

dusica81
    Član
    dusica81

I ja mislim da su to slatke muke i da se sve brzo zaboravi cim se ugleda lice malog andjelka kojeg sa nestrpljenjem cekamo mjesecima. :love:

jelenab
    Član
    jelenab

Mnogo mi je zao sto si prosla kroz sav taj pakao, ali mi je drago da si sada dobro, kao i da je beba se malih problema od samog starta dobro. Bice sve ok, odmaraj i uzivaj uz svoj andjela!

Irssa
    Član
    Irssa

dr Avluela, zao mi je sto si tako prosla na porodjaju, vazno je da ste sada ti i beba dobro, :cvecko: :cvecko: :cvecko:

Beca
    Član
    Beca

Citam treci put ovo tvoje iskustvo i jednostavno se samo pitam da li te je nesto bar prilikom porodjaja moglo promasiti jednostavno, bilo bi super da je bar malo bilo olaksavajucih okolnosti u ovoj prici.
    Zao mi je sto si sve morala bas na taj nacin da prodjes (mislim i na tok tvojr trudnoce), ali valjda je sve hvala Bogu gotovo.Nastavi da se boris, kao i do sada, velika hrabrost i puno zdrave psihe ti je trebalo da sve savladas.Znas i sama koliko zena moze da bude labilna u svemu tome i tim problemima.
    Zelim ti mnogo osmeha, ljubavi, poljubaca i neznosti i za tebe i za tvoju malu srecicu. :-* :-* :-* ;] ;] ;] :HAG: :HAG: :HAG: :cvecko: :cvecko: :cvecko:
    Naravno nemoj da zaboravis na taticu 😉 :ljubav: :andjeo:

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Avlulela zaista mi je zao sto si tako prosla,iskreno ja bih pozelela da svaka zena ima porodjaj kao sto sam ja imala,i jos bolje brz oporavak kao sto sam ja imala vec sam odmah biula sposobna da radim oko bebe kao da se nisam porodila,ti ces to zaboraviti samo kad pogledas kakovog si andjela rodila,zelim da se obe lepo oporavite i da uzivate svo troje,a ti kad god ti vreme dozvoli da se druzis snama puno poljubaca od mene i mog malog svrce za vas :-* :-* :-*

MissGak
    Član
    MissGak

Avluela zao mi je zbog toga kroz sta si prosla,ali sada ste tu gde ste,tvoja devojcica je pored tebe.Zelim vam obema brz oporavak i da se to ruzno iskustvo sto pre zaboravi!A mi znamo da si ti jaka osoba i da si to sve prihvatila onako kako treba,a sto se depresije tice,sama znas da je sve to normalno,nemoj da ocajavas,vazno da ste sada zajedno!
    Imate milion poljubaca od mene i Alekse!!!I da dodamo da ste nam jako jako jakooooooo lepi!!
    :-*

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

Pobogu zene 😯 😯 😯 sta je bre alite, Zive su zdrave su, procice sve to sto se sada desava, oporavice se a ruzno zaboraviti, dajte bre malo optimizma…Ohrabrenja, lepish reci , pozel;ite joj brza oporavak i uspesno napredovanje u odgajanju njenog ceda….
    Strasno 😯

skorpijamaya, hvala puno na savteima, imam stranu tremu!

Jecca
    Član
    Jecca

Usput, kad samo vec ovde, ja sam dobila dosta informacija o raznim stvarima sto se mogu desiti trudnici i bebi. E sad meni nije jasno nesto. Recenica "Dobila sam bila opekotinu na to mesto,velicine dlana,u toku operacije (desava se ponekad jer ne mogu da nameste jacinu struje,a ne mozes nikoga kriviti za to). " Struja za sta? Ne razumem ovu situaciju nista!

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 1,299 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.