Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi U IŠČEKIVANJU Porođaj Vasa iskustva – prirodni porodjaj

Ova tema sadrži 1,839 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Radavox 2 godine, 8 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 1,840 ukupno)

Vasa iskustva – prirodni porodjaj

• kalet
    Član
    kalet

Ja sam imala normalan porodjaj, bez indukcije i bilo kakvih komplikacija. Interesuje me da li postoji jos neko ko to moze da kaze, iz razloga sto meni masa ljudi ne veruje ili me jednostavno gledaju kao vanzemaljca. Pod normalnim podrazumevam naravno i stavicne bolove na kraju i sve ono sto prati radjanje novog bica.

Mirche
    Član
    Mirche

Ja sam super prosla…malo su mi dali indukciju, posto mi je pukao vodenjak, da potpomognu…ali sam se za 5-6 sati porodila, od toga sam 2 sata imala bolove… nisu me vezivali, nisam vristala, nisam sutirala babice 😀 – mogu svakom da pozelim takav porodjaj, barem ga ja nisam dozivela traumaticno 😀

markova mama

Kad sam se ja poradjala otprilike 80% zena je imalo neke komplikacije, tako da je sok soba bila prepuna. A sto se tice sutiranja babica, sledeci put cu to da uradim pa ce mozda biti bolje.

INAM4
    Član
    INAM4

Prvi porodjaj mi je bio savrsen.Bez nekih velikih bolova,Ivana prosto izlecela napolje.To je bio porodjaj kakav bih svakoj pozeljela. 😀 .
    Drugi put je bilo malo cupavo 😳 .Ukljucena mi je indukcija,jer sam dosla do termina a nisam imala nikakve bolove.Odmah su pocele kontrakcije,koje bi bile podnosljive da nije bilo babice koja je svakih 5 min.provjeravala koliko sam otvorena i usput me po malo otvarala.Ali sve u svemu od kad mi je ukljucena indukcija do porodjaja je proslo 3 sata.Sat i po sam bila u radjaoni,bilo je i skakanja na moj stomak ali kad je rodje Nikola sve je zaboravljeno.Treci put,sa blizancima je isto bilo prela.ko(bar nesto u toj trudnoci da mi je lako bilo).U radjaonu sam bila u 8.15,vodenjak su mi probili u 8.20,Aleksa je rodjen u 8.45,a Matija u 8.49.Eto mojih porodjaja u kratkim crtama.

vania
    Član
    vania

U prvoj trudnoci mi je pukao vodenjak oko 5 ujutro, u 9 sam dobila bolove u 11 prikljucena na indukciju, porodila se u 11 35 h..

u drugoj su me neki slabi bolovi savatali nocu, sutra dan sam u 13 i 50 h stigla u porodiliste i to 9 prstiju otvorena, rodila sam u 14 i 30h bez nekih nenormalnih bolova i bez indukcije…. jedina komplikacija je bila omotana pupcana i glava koja je izasla a ramena nikako nisu mogla da prodju…pa je bilo povuci -potegni… i na kraju bebac skoro 5 kg…

INAM4
    Član
    INAM4

Dok sam ležala u bolnicu na održavanje sve med. sestre sa odjeljenja su mi rekle da je u većini slucajeva lakse roditi blizance nego jedno,jer se oni kao malo poguraju pa brze izađu.Neni je stvarno bilo prelako.

Nina
    Član
    Nina

Ja sam imala savrsen porodjaj. Kontrakcije me nisu bolele, onda su mi dali i epiduralnu, porodila se jako brzo, mm bio uz mene. Ma kao na filmu 😆

Standzi
    Član
    Standzi

ja sam se porodila „bez icega“ babice su mi rekle da su mi dale inekciju da ubrzaju kao porodjaj (ali su ustvari svesno zaboravile) pa sam ja kao umislila da mi je malo nesto brze, lakse…i super je proslo …za 4 sata je sve bilo gotovo …mm je bio uz mene i to mi je jos olaksalo celu situaciju…
    Mislim perfekt!!Daj Boze da i drugi put bude tako 🙄

mamaLi
    Član
    mamaLi

meni je u 1.55 ujutru pukao vodenjak. stigla u bolnicu neotvorena, stavili me na odeljenje. ceo dan preplakala- ili me poradjajte ili me saljite kuci. non-stop „curim“. u 9.15 uvece stavise me na sto. otvorena 1 prst. dobila neku stimulaciju i neku bocu u guzu od koje mi se pomutio vid, al nisam to htela da prijavim (luda, sta cete- mada je to normalno, valjda je bio bensedin u pitanju). na stolu se gnjavila par sati- slabo sam se otvarala. nisam imala neke preterano jake bolove. babica mi je cak u jednom trenutku, u pauzi izmedju kontrakcija, dok sam zmurila, rekla – pa ti spavas- heheh. dadose mi jos neku bocu u ruku, onda me stigose bolovi i naponi. porodila sam se u 1.55- tacno 24 sata nakon pucanja vodenjaka. doduse bilo je malo cupavo, ja duvala u glavu umesto na dole, a i malo sam se tresla- nisam mogla noge da smirim.
    md je bio sa mnom – 5+ za njega a i mene.
    nisu me secnuli.
    sve u svemu super- mada sam u trenutku ludila izjavila- nema vise dece a ni sexa. no sve se brzo zaboravilo.

mamaLi
    Član
    mamaLi

🙂 🙂 🙂
    kod nas ja vicem hocu jos jedno (pre tridesete), a njemu je mnogo, kaze cekaj da se saberemo. mislim stvarno…..

Manana
    Član
    Manana

ma ja hocu bar jos dva :andjeo: :HAG: :bravo:

Suzana
    Član
    Suzana

Meni je porođaj trajao kratko, a bolovi su bili da ti oči iskoče, kad je sve prošlo, bilo mi je drago da sam preživjela i da sam donijela na svijet malo čupavo stvorenje. Sad, kad pomislim na drugi porođaj, progutam pljuvačku. Al, nekako je lakše, kad vidim koliko nas ima, ma na kraju sve bude dobro. Čupavce donesemo kući i ne spavamo naredne 2 godine. I zbog tog smo jako sretne…

tina c
    Član
    tina c

Ja sam super prosla i uopste nesmatram da je porodjaj neko traumaticno iskustvo jer ako tako shvatis tako ce ti i biti.Isla sam tri meseca na pripreme i stvarno bi to preporucilla svima naucis mnogo korisnih stvari.Kada bude bilo potrebe ici cu ponovo i tako svaki put!Kontrakcije su mi krenule u 5 ujutro i savladjivala sam ih sve do 8.Muz mi je pomogao da se pripremim i okupam tako da sam stigla u bolnicu oko 9 skroz spremna.Molila sam boga da budem sama u porodilistu i nekim cudom zelja mi se ispunila.Nisam morala da slusam druge kako se deru tako da sam bila skoncentrisana samo na disanje.Nemogu da kazem da je islo sve tako lako ,ali bilo je tu ilepih stvari.Slusala sam muziku(Bob Marleja),lupetala gluposti -tome sam sklona.Svi su bili prijatni zato sto se nisam drala!A morala sam da primam indukciju a i da spustam bebu i to sama a zene koje su se poradjale znaju kako to izgleda.Beba je bila visoko i imala je pupcanik oko vrata tako da tu kada krene napon nema stajanja,izbacila sam je iz treceg puta.Rodila se sa 3700kg i 54 cm.Tako da mi je smesno kada cujem da se neko prenemaze i kuka a rodi bebicu od 2500kg ili kada neko ide na epidural i misli samo otome da je neboli porodjaj a nemisli kako je bebi u porodjajnom kanalu bez vazduha i kako joj je kada joj se od napona stiska glavica.Bila sam pegava kao curka od napinjanja ali isplatilo se imam prelepu devojcicu koja se zove Mia. :beba:

Manana
    Član
    Manana

E pa Tina uopste se ne slazem sa tobom 🙄 Nisu sve zene iste kao ni porodjaji,a ni bebe!Tako da svaka zena drugacije dozivljava sve to.Ja sam pre porodjaja bila 5 dana u bolnici i nagledala se svega i svacega!I u pravu si ti…mnoge se zene deru,ali sta ces nije svaciji prag bola isti.Ja se nisam drala iz prostog razloga da ne bih gubila snagu…samo sam disala jer sam isla na psihofizicke pripreme pa sam znala.A moj je porodjaj bio malo 😕 🙄 😐 Bebac je rodjen sa 4100 kg a dug 55!Isto kao i ti morala sam da ga spustam i jedva sam izgurala jer je bio previsoko. 😥 Vodenjak mi je pukao u 12 a porodila sam se tek u 3:15 posle ponoci!
    Na ultrazvuku tog dana rekli su da ce biti 3600 kg,pa su krenuli u porodjaj prirodnim putem,a babice su mi kasnije rekle da me ne bi pustili da su znali da je 4100. :neznam: Kapilari u ocima su mi skroz popucali pa su mi beonjace bile ljubicste a i grudi i ruke nista bolje!
    Primila sam indukcija -3 i jos u toku porodjaja mi je tekla,pa se od napinjanja pocela vracati u bocu,pa je krenula i krv… :sok: …i da ne pricam vise…A,da instrument za vrsenje epiziotomije je bio tup… :uzid: :galamdzija: …I da ne pricam jos svasta,ali samo hocu da ti kazem da porodjaj moze biti traumatican!

Ali posle svega imam divnog decka Borisa!I rodicu bar jos dvoje,boze zdravlje! :caos:

tina c
    Član
    tina c

Ja samo hocu da kazem da je porodjaj iskustvo onakvo na kakvo se pripremis psihicki.Pre porodjaja sam se naslusala prica i prica pocevsi od moje mame itd.Upravu si da svako prodje drugacije ali to sve ide iz glave prvenstveno jer ako sebe ubedis da ce te boleti i da ces proci kao tvoja mama,komsinica ili neznam ko zaista ce ti tako i biti.Autosugestija i pozitivan stav su cudo!Ja sam padala u nesvest,davali su mi indukciju kapilari su mi kao i tebi popucali po licu i ocima,ali odmah nakon svega sam znala da mogu ja to opet i da me neko pita ponovo bi isla prirodnim putem ne zato sto sam ja neki extra heroj i ne zato sto mogu da izdrzim stasne muke vec zato sto je to naj bolji nacin za moju bebu.Pod epiduralom zena neoseti bol,ali beba se muci jer je kontrakcije stezu.Samo sm htela da ubedim one kojima je to sada potrebno da je porodjaj sasvim prirodna stvar i da netreba misliti onjemu kao o nekom bolnom iskustvu vec treba misliti samo o tome da ce sve proci brzo i lako i onda ce tako ida bude.Sve ide iz glave a naj vise bol!

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 1,840 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.