Ova tema sadrži 1,298 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Praslin 6 godine, 1 mesec ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 1,299 ukupno)

Vasa iskustva – carski rez

• jelenaorg
    Član
    jelenaorg

Aiko , predivna si :HAG: , ja sam bila ubedjena da cu na prirodan, ali sam u 34. saznala da je beba karlicno! Imam dr. koja ne spada u krupu kasapina pa se i ona slozila samnom da se ni nepokusava prirodan porodjaj. Meni je sta vise drago sto idem na carski, ali zamisli ako se bebac okrene jer me nece poradjati jos 10 dana….zamisli to, ja stvarno sada ne bi volela da se to dogodi. Sada sam psihicki potpuno koncentrisana na carki, i zelim ga !
    Sto se tice beby F. to je u frontu koliko znam , obaveano, nemas drugog izbora. Mozda se varam. To sto si mi napisla sa kim si delila shok sobu …veruj mi da od tebe mogu proci samo gore…jer je front OCAJAN. Ti si bila u naj boljoj bolnici u Bg….veruj mi mene cekaju cigani i kinezi…eto
    svakako …sve sto pisem su predpostavke samo cu pisati kompletne utiske kada se sve izdogadja.
    U medju vremenu zeli da znam iskustva u vezi sa pojasem, da li pomaze ili ne

makica 265

[QUOTE]jelenaorg – 3/4/2007 5:25 PM

….veruj mi mene cekaju cigani i kinezi…

:ruganje: :ruganje: :ruganje: jeco,ne ljuti se ,ali tako smjesno zvuci!

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

Ne znam u kom kontekstu mislis, nisam rasista ali ne zelim deliti sobu sa takvima koji pored svog specificnom mirisa jos jedu parizer i ne otvaraju prozor…ovo je danasnja slika iz bolnice N. Front. Ja ovo nisam izmislila rekla mi je dr. iz ove ustanove.

bubi
    Član
    bubi

Ja sam se porodila na carski prije 15 dana i super se osjecam. Kao sto znas beba je prednjacila nozicama.Znala sam nedeljama prije toga sta me ceka pa kada sam stigla u porodiliste nisam imala tremu i ponasala sam se kao da idem na kafu. Odmah sjutra dan sam ustala i jako je vazno da se ne uleizis. Najvaznije od svega je da je moja bebica dobro. Drzim ti fige i nista ne brini!

Ella
    Član
    Ella

Izgleda Bubi da to i mene ceka isto, ali znacu preciznije za 8 dana! I meni lezi beba karlicno i dole joj je dupe, a gore glavica 🙁 Rekli su da ce da pokusaju da uspu da je okrenu, ako ne, sigurno me ceka carski… Ali boze moj, nije kraj sveta, samo da je ona meni ziva i zdrava, ostalo je nibitno!
    Nego volela bi da i ja imam taj osecaj pred porodjaj, da ne idem tamo, nego kao fol idem na kafu 🙂

petra
    Član
    petra

iskreno govoreci ja sam se tresla od straha kada sam krenula u operacionu salu,zaista mi nije bilo svejedno,i ako sam i ja znala unapred da cu ici na c.r. ali naj bitnije je da se sve lepo zavrsilo i da je moj maleni andjeo tu pored mene

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

hvala na podrsci , moj mali Car ima oko 3 500g, a dr kaze da je mrsav jer je jako dugacak, danas sam opet imala konsultacije sa profesorima ginekologije i svi su se slozili za carski . Osecam se fenomenalno, jedva cekam kada ce taj dan. Ali jos uvek zelim sve da znam, takva sam , kada je zdravlje u pitanju nisam spremna na iznenadjenja.

bubi
    Član
    bubi

Moja bebac je imao na porodjaju 4130 gr i 57 cm 🙂 pa ti vidi 🙂

Ne znam sta mi se desilo kada sam usla u salu,mora da je neki shok. Shvatila sam sta se desilo kada sam se probudila nakon operacije.

U svakom slucaju ne brinite se,proci ce i to…

makica 265

jelenaorg – 3/4/2007 7:27 PM

Ne znam u kom kontekstu mislis, nisam rasista ali ne zelim deliti sobu sa takvima koji pored svog specificnom mirisa jos jedu parizer i ne otvaraju prozor…ovo je danasnja slika iz bolnice N. Front. Ja ovo nisam izmislila rekla mi je dr. iz ove ustanove.

Jeco nisam mislila nista lose,samo mi je smjesno zvucalo kada sam procitala.Izvini.

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

ma hajde bre nema veze, ja sam u 37 nedelji i beba je velika sta li ce biti za dve nedelje kada me odvedu na porodjaj.
    Da li neko zna postoji li sansa da se ovolika beba okrene u normalan polozaj za porodjaj?

Aiko
    Član
    Aiko

Kako mi je dr rekla, ima sanse, ali se zaista retko desava.

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

a jel bi hteo neko da me posavetuje za taj pojas, sta kako, koji?
    Da li postoji neki specijalan za posle carskog kada se oblaci????????

bubi
    Član
    bubi

Ja sam uzela u apoteci pojas za posle porodjaja. Obavezno ga odmah obuci kad izadjes iz bolnice jer je SUPER KORISTAN! Nista me nije boljelo kada sam izasla iz bolnice ali me je smarao osjecaj da ce mi stomak ispasti 🙂

magda
    Član
    magda

ja sam se porodila na carski pre 5 godina i nosila sam pojas posle porodjaja. babice su rekle mm gde da ga kupi i koji je dobar jer su mi ga stavili odmah po dolasku na odeljenje posle intezivne. pitala sam mm gde je kupio ali se on vise neseca. meni je puno pojas olaksao jer sam i ja imala taj osecaj da ce mi stomak nekako ispasti. nisam imala bolove samo taj glupi osecaj mozda jedno 10 dana posle porodjaja. ja ti predlazem da ga nosis 😛

Ana_Radosevic

Uh Jeco ti i ja se bas jurimo 🙂
    Isti termin, a izgleda da cemo obe na carski. Ja imam placentu previu i izgleda da cu morati na carski, ali znacu tacno za 7-8 dana.
    Jedino sto ja zelim da mi rade carski na zivo (epidural). Ako budem prva javljam ti sta se desava i kako je.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 1,299 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.