Ova tema sadrži 1,298 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Praslin 6 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 1,276 članaka - 1,276 do 1,290 (od 1,299 ukupno)

Vasa iskustva – carski rez

• krissty
    Član
    krissty

Ushtipak, i ja se slažem da je mnogo bolje biti budan prosto jer odmah vidiš bebu, čuješ kako zaplače, da ju ti da je poljubiš.
    Jedino što je razlika, u NS i žene koje su pod totalnom anestezijom dobiju da vide svoju bebu kad se probude i dodju sebi, cimerka u šok-sobi je bila pod totalnom i videla je bebu par sati posle porodjaja, a i kasnije su joj uredno donosili.
    Mi smo ustajale tačno 12 sati posle porodjaja i to je ono što je mene najviše od svega bolelo, tih par koraka koje treba da napraviš do lavaboa da se umiješ kao da su kilometri, to mi je bilo najgore od svega.
    Kad ležim, nije me toliko prestrašno bolelo jer na 3 sata ide kombinovano trodon-zodol i to je meni baš baš delovalo.
    Ali definitivno najjezivije što kažeš prvo ustajanje…

krissty
    Član
    krissty

E da, morala sam i da kijam jednom ili dvaput posle carskog, tad sam zvezde prebrojala:(

shana
    Član
    shana

Ushtipak draga i ja da se nadovezem na tvoju pricu. Porodila sam se prvi put u Visegradskoj na carski pod totalnom anestezijom u 23.40h, a vec u 9h su mi doneli moju mishicu da vidim, zbog cega sam jako bila srecna.

Ushtipak
    Član
    Ushtipak

Jao Krissty, sad si me podsetila na kijanje! Pa i kasljanje i smejanje je bilo za izbegavanje, hehe. To je bas super sto donose bebice, i tebi Shano sto su doneli ujutru da vidis Janicu, ovde u Misovicu na donose dok si na intenzivnoj, 24 sata otprilike.
    Sto se tice trodona, iz nekog razloga ni ja, ni dve zene koje su bile sa mnom na intenziivnoj ga nismo dobile, iako ga je bilo, samo diklofen!! To je otprilike isto dejstvo ko da popijes aspirin da ti pomogne prilikom vadjenja zuba, to jest, nista ne pomaze… Ne znam zasto su bili takve cicije i sto me nisu lepo izdrogirali ko coveka? U stvari, znam. Tamo je bebi frendli i za carski rez i odmah ti daju bebu da dojis, tako da sto manje sedativa uneses, to bolje. Ja sam jos dva dana trazila po par puta dnevno diklofen injekciju i to daju bez problema, kasnije sam kod kuce popila tri tablete ukupno za sve vreme posle porodjaja

danka
    Član
    danka

evo i ja da napisem moje iskustvo,
    imala sam normalnu blizanacku trudnocu. prirodno zaceti dvojajcani blizanci.
    bili su postavljeni lepo tj.prvi je prednjacio glavom od sedmog meseca, a na zadnjim pregledima i drugi je prednjacio glavom tako da je dr rekao da cemo svakako pokusati prirodan porodjaj. pogotovo sto sam prvi put imala bas lak prirodan porodjaj
    bila sam na kontroli 22.02. i dr je konstatovao da je sve ok, gric uloziv za 1 prst sto je ok za 37-u nedelju, plodove vode adekvatne kolicine, i rekao da nema potrebe zuriti i da planiram porodjaj u 39oj nedelji tj 04.03.
    27.02 pre podne sam jako prokrvarila iz cista mira bez ikakvih bolova i kontrakcija. otisla sam do wc i kad sam hela da se obrisem imala sam sta da vidim- krv je bukvalno lila iz mene. srecom mm je bio na 2 min od kuce odmah je dosao po mene i za 26 minuta bili smo u porodilistu, a moj dr je bio dezuran ( sve se Bogu hvala namestilo kako treba). . ja nisam bila uplasena jer sam mislila da je to deo normlanog pocetka porodjaja. medjutim kad me je dr pregledao rekao da mu se nista ne svidja situacija i hitno me pogledao na uz da vidi jel su bebe zive. da skratim pricu imala sam prevremeno odvaljivanje posteljice – abrupciju , a posledice mogu biti bas zeznute – bebe mogu da otanu bez kiseonika a majka da iskrvari.
    dr je rekao da mora da me porodi tog dana, a ja sam pocela da pitam sto puta da li moze prirodan porodjaj.
    otpratio me do pripremne sale gde sam skontala da me spremaju za cr, postavila sam bezbroj pitanja dok jedna babica nije dosla i rekla “ naravno da ce biti cr,veliki je rizik probati prirodno“ . uh…nije mi bilo dobro.
    pripremili su me, dali mi inekciju za bebina pluca za svaki slucaj bez obzira sto sam bila 38 nedelja i onda sam cekala par sati da se isprazni zeludac zbog toga sto sam htela totalnu anesteziju. anesteziolog je bio suepr drug od moje kume ( i to se namestilo da dezura) pokusavao je da me smiri, a ja sam samo vikala da sam uplasena i svima slala poruke „uzasno sam uplasena“- kreten.
    u svakom slucaju cr je bio ok bebe su bile 3 i 2.5kg. najgore je bilo budjenje iz anestezije. ja sam ocekivala da se probudim i da me ne boli nista u prvo vreme, a probudila sam se u uzasnim bolovima. onda sam plakalaaaaa, pa nisam mogla da se pomerim da obucem spavacicu jedno 3 sata ( bilo me sramota sutradan kakva sam bila), a onda sam se malo sabrala i sredila, obukla se nekako. babica koja je dezurala mi je donela bebe da vidim ioako nisam bila u stanju da se pomerim ni da ih pipnem, ali mkogu da kazem da sam ih videla recimo 3 sata posle porodjaja. sutradan ujutru u 6 su me podigli iz kreveta, a onda je sve postalo lakse. do podne sam mogla da ustanem sama isla u box kod beba, krenulo mleko, poceli da sikimo i sve je nekako islo svojim tokom.
    peti dan su nas pustili kuci. za mene je neverovatno da za 5 dana covek moze toliko da se oporavi, jer ja sam vece kad sam se porodila rekla da mesec dana necu kuci.
    e zaboravih da ubacim negde horor koji se zove kateter. Uh kakav grozan osecaj kad ga stave. psle sam procitala da postoji da se kupi neki silikonski koji mozes da doneses u bolnicu. ih da sam samo znala to ranije.
    eto..udavih
    i sada ne znam kada sam prosla i jedan i drugi porodjaj koji je laksi. tj koji je tezi.

irena2012
    Član
    irena2012

evo i mog iskustva.ja sam se porodila u svajcarskoj,carski rez sa epiduralnom.moj suprug je prisustvovao porodjaju i mogu samo reci da bi takvo iskustvo svima pozelela.nista nisam osetila ni pre,ni za vreme a ni posle porodjaja,bolova nije bilo.mog andjela sam ugledala posle 30 minuta.u bolnici smo bili svo troje,beba,moj suprug i ja 4 dana,posete sam naravno imala.plasim se ovih nasih uslova ovde,jer to je ovde u srbiji nemoguce i nebezbedno.nasi su daleko za svetom.ipak sav trud vredi naravno,pa prezivecu nekako.:caos:

bojana ns
    Član
    bojana ns

Moj drugi CR je bio sad 8.4. (znaci prije 9 dana) i mogu reci da se stvarno drugi put puno lakse podnosi, bar ja jesam. Nije mi taj nulti dan bio toliko strasan kao prvi put. CR je bio oko 10.30 a ja sam vec oko 16h bila poprilicno dobro i isto vece sam prvi put i ustajala, a prosli put sam se cijeli dan i noc tresla od bolova, cak mi ni analgetici nisu nesto pomagali i ustajala sam tek sutradan ujutru. U sok sobi sam bila samo jedan dan i odmah na poluintenzivnu. Kuci sam izasla cetvrti dan i to zato sto je bebac malo pozutio inace bi izasli treci dan. Sve u svemu, super je proslo, samo ovaj put imam veliku zamjerku na kateter, stalno sam ga osjecala i imala bas jake bolove u besici svaki put kad osjetim nagon za mokrenjem (prvi put ga nisam ni primjecivala) i kad su mi ga izvadili ostao je taj bol za vrijeme mokrenja tako da nije iskljuceno i da sam dobila neku infekciju, ali za to jos moram kod dr da provjerim.

krissty
    Član
    krissty

Bojana, super sto je sve dobro proslo i što ste ti i bebac dobro, htela sam samo da te pitam, pošto kažeš da si se prodila CR 8.4.,a to znam da je bila nedelja, jesi imala planirani carski? Kad sam se ja poradjala planirani carski su se zakazivali samo radnim danima, a vikendom samo hitni, zbog manjka anesteziologa valjda, jel se to nešto promenilo?
    Pod kojom anestezijom si bila?

bojana ns
    Član
    bojana ns

Krissty da ti pravo kazem, nemam pojma kako se zakazuje ( mislim da li moze i vikendom) znam da moze da se bira kod kojeg dr zelis. E sad kod mene je bilo vise faktora presudno, nestajala plodova voda (sama od sebe a i vodenjak je malo naprsao, tako mi je bilo i sa brvom bebom, mislim na naprsao vodenjak),imala sam i neke cudne kontrakcije i jace i slabije, ali bez otvaranja pa mi je zadnjih mjesec dana trudnoce bilo poprilicno bolno tako da svakako nisam mogla vise da cekam. Nisam o tome ni razmisljala da li moze vikendom ili ne. Ja sam prvi CR imala u subotu, a sad evo u nedelju. Najbolje da se raspitas kod njih.
    Mene je dr prgledao dva, tri dana prije toga i rekao da necemo vise cekati i da idem u nedelju.Imala sam totalnu anesteziju, nebi se usudila na spinal jer sam bas kukavica, garant bi pala u nesvijest u toku operacije 😆

shtil
    Član
    shtil

ajde molim vas neka mi neko kaze da li se spinalna anestezija placa u frontu

krissty
    Član
    krissty

Evo ja sam prosla kroz drugi carski pre 9 dana, opet pod spinalnom anestezijom sa kojom sam prezadovoljna ali sam ovaj put uhvatila sebe da malo vise pratim sta se desava oko mene, prosli put sam bila kao izgubljena i dok sam skon tala sta se desava beba je vec bila napolju, a sad sam mnogo jace osetila taj pritisak kad istiskuju bebu (mozda zato sto je bio 1kg tezi od seke), gledala sam puls, pritisak, vreme i sve…
    Prva dva dana su mi bili jaci bolovi nego prvi put ali sam se zato sad mnogo brze oporavila (mislim jos sam ja u fazi oporavka naravno) ali 3.dan sam izasla kuci i normalno setala sto prosli put nisam mogla. Danas su mi skinuli konce pa mi je malo lakse, ne zateze toliko.
    To je ukratko, kuckamo se…

tijanaMM
    Član
    tijanaMM

Krissty jako mi je drago da je sve proslo okej !!
    Ja se molim samo da mogu da odaberem sama taj spinal a ne da me skroz uspavljuju, par puta sam bila uspavana na raznim intervencijama volim taj osecaj probudim se i sve je gotovo …ali sto se prvog porodjaja tice bas bih bila tuzna da moraju da me uspavaju skroz …. Ne znam kako to ide vec sa unapred poznatim krajem kod placenta previe … zasto se kaze da kod ,,nas takvih,, moze da bude i hitan carski rez a ne da kada vec znam da cu ici na njega ne mogu samo da zatrazim taj spinal i gotovo….:roll:
    Veliki pozdrav od mene

Ushtipak
    Član
    Ushtipak

Tijana, evo i mene 🙂 Najbolje da pitas na temi Betanija da li se unapred obavlja razgovor sa anesteziologom i dogovara tip anestezije. Svaka bolnica ima svoju proceduru i moras da se raspitas unapred. U Misovicu recimo dolazis u 36. nedelji trudnoce na konsultacije sa anesteziologom, donosi se krvna slika i to je sve. On onda potpisuje neki papir koji nosis na porodjaj, na kome pise da moze da ti se da epidural ili spinal. Ja sam lezala u bolnici od 31. nedelje pa nisam mogla da odem na konsultacije, ali je anesteziolog dosao do mene u sobu 🙂 A i niko mi nije trazio papir, odmah su me jurili da mi daju epidural :))))) Pa onda iako sam isla na hitan, najhitniji carski, anesteziolog je imao vremena da mi objasni kakva je spinalna, a kakva totalna anestezija. Ja sam se odlucila da mi samo da spinal kroz kateter od epidurala koji mi je vec stajao u kicmi. Dok je trajao carski bila je spremna sestra anesteticar sve vreme, ako se ja uspanicim, da me uspava. Bukvalno je stajala sa spremnom injekcijom. A kad sam rekla da mi je malo frka, dr mi je dao kiseonik da se malo osamutim i mazio me po glavi. Ja kad ovako pricam kao da sam otisla u spa centar, a ne na porodjaj, ali ja sam svoj porodjaj zaista tako dozivela, pogotovo posle dva meseca nepomicne izolacije. E posle me bolelo kao da me Milos Obilic rasporio, ali kao sto se da videti po meni – i to se prezivi :))))))

tijanaMM
    Član
    tijanaMM

Jeeeeeeee :zvezda: :zvezda: :zvezda:
    E to mi reci :-* :-* :-*
    Znaci jos malo da budem strpljiva ….. pa na konsultacije ! Bas mi je drago da iako je hitan da moze mozda da se udesi da mi se taj spinal da ! Jupi :bravo: :bravo: Molim se za to !

krissty
    Član
    krissty

Tijana, na Betaniji jos uvek hitne carske rade samo pod totalnom anestezijom, moja drugarica se dan pre mene porodila hitnim carskim i nisu je ni pitali za anesteziju nego su je uspavali. Ali s obzirom da se kod tebe zna da ce biti sigurno carski kao i kod mene, oni ce tebi zakazati nekih 7-10 dana pre termina i dan pre zakazanog carskog ides tamo ujutru na prijem i taj dan imas, izmedju ostalog, i razgovor sa anesteziologom a ujutru kad te odvedu u salu za pripremu kazes sta si odlucila.
    Cimerka moja na patologiji je imala placentu previu i lezala je 2 nedelje pre termina tamo eto cisto da ne bi krenuo porodjaj i da nista ne prepuste slucaju, tako da ne brini nista, zato se i zakazuje malo ranije porodjaj i biras da budes budna

Gledanje 1,276 članaka - 1,276 do 1,290 (od 1,299 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.