Ova tema sadrži 1,298 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Praslin 6 godine, 1 mesec ranije.

Gledanje 1,291 članaka - 1,291 do 1,299 (od 1,299 ukupno)

Vasa iskustva – carski rez

• tijanaMM
    Član
    tijanaMM

Krissty Hvala :hag: :hag: :hag:

Slavica Cuklin

Na moju veliku žalost porodila sam se dva puta carskim rezom. Želela sam da se porodim prirodnim putem, ali nisam se otvorila ni pola prsta od prevelike količine hormona koje sam primila jer sam imala izuzetno rizičnu trudnoću, ležala sam u Višegradskoj mesec dana, a potom još 6 meseci kod kuće.
    Porodio me je dr. Aleksandar Jurišić u Narodnom Frontu. Ožiljak je jedva primetan, bebe su bile super i prvi i drugi put. Mogu da potpišem da je najbolji doktor u Srbiji. Stručnjak je nenadmašan! Mnogo znači kad znaš da je neko izuzetan doktor i da će sve proći kako treba.
    Ali i dalje žalim što sam morala pod anesteziju. Ni indukcija nije pomogla, ni šetanje uz stepenice, ništa, ništa! Ali neka je sve kako treba pa šta da se radi…

Tina79
    Član
    Tina79

Da li neko zna koliko dana pre termina se obicno
    zakazuje cr? Meni je termin 4.8. a cr mi je
    zakazan za 22.7. Tada sam 37+1. Mislim
    verovatno dr zna sta radi ali se opet brinem da to
    nije prerano ili prekasno…

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Donesena deca su sva ona sa punih 37 nedelja….sto znaci da nije prerano. Od 38-me nedelje najcesce porodjaj pocinje spontano a tada ako zakasnis u porodiliste moze biti prekasno za CR, tako da ga lekari najcesce zakazuju u toj nedelji sem ako nije u pitanju hitan carski usled patnje ploda, blizanackih trudnoca itd……
    Ono sto mene zanima jeste zasto ides na zakazan carski? Detetu je generalno uzev vazna svaka nedelja u stomaku i veruj mi da ima razlike da li je dete rodjeno sa 37 ili 38 nedelja pogotovo sto se apsolutna donesenost bebe smatra sa 38 nedelja, kada je porodjaj apsolutno fizioloski….pre 36 te su nedonesena deca a navedena 37 ma nedelja je nekako izmedju……u principu je ok, ali bolje je da beba bude sto duze u stomaku….
    Ovo ti kazem iz prostog razloga koji ces i sama uvideti a to je da je da postoji jedna prica dok si u drugom stanju, a sasvim druga kada odes kod pedijatra na prvu kontrolu i kasnije na druge preglede za kukove i bilo sta drugo! Prvo sto ce te pedijatar pitati jeste kako je rodjena beba? (sigurno ne bez razloga), u kojoj nedelji? , sa koliko kg, da li sa epiduralom ili opstom anestezijom itd…..i trazice ti otpusnu listu iz porodilista…….iste te podatke ce ti traziti i za UZ kukova i kao te bilo gde drugde budu slali na preglede………
    Moj ti je savet da ako ikako mozes (ako ne postoji bas stvarno opravdani razlog za CR) ipak ides na prirodni porodjaj, iz vise razloga (moj osnovni motiv je donesenost deteta i cinjenica da su ljudska tela programirana da donesu novi zivot na svet onda kada je za njega najbolje, da se samo tako potpuno zavrsava prirodni ciklus nastanka novog bica i zavrsetak trudnoce majke i da je to sve u cilju zdravlja i majke i bebe, i ne treba da se trudnoce zavrsavaju nasilno)…..
    Naravno, ne treba rizikovati svoje niti zdravlje bebe ako je CR neophodan i onda ga naravno treba raditi jer je u interesu oboje….. a ti sama znas najbolje i verujem da ces odluciti pravu stvar!
    Nadam se da sam ti razresila nedoumice u vezi termina odn lekar je sasvim korektno odredio vreme za CR.
    Pozdrav za tebe!
    :-*

Tina79
    Član
    Tina79

Draga Anita puno ti hvala na brzom i opseznom odgovoru. Sto se tice mojih razloga (indikacija) za cr, oni su iskljucivo licne prirode. Znaci kada su u pitanju medicinski tj.fizicki razlozi, njih koliko mi je poznato trenutno nema. Ali zato imam psihicke koji su takodje definisani u jednoj grani medicine. Trudnoca mi je protekla uredno i iskreno se nadam da ce tako biti do kraja. Inace prijem u bolnicu mi je zakazan za 21.7 tj.dan ranije pa se nadam da ce me i tada dr pregledati i sa sigurnoscu utvrditi da li je bebica zrela. Al sto kazes ako se od 38.nedelje racuna kao porodjaj u terminu, iskreno se nadam da ce sve biti u redu i da nista nece krenuti pre toga.
    Pozdrav i svako dobro.

krissty
    Član
    krissty

Tina79, ja koliko racunam tebi je zakazan carski 13 dana pre termina (9 dana u julu i 4 u avgustu) i to mu dodje punih 38 nedelja plus 1 dan (38+1), sto je sasvim u redu za planiran carski rez.
    Kod nas u NS se zakazuje nedelju dana pre termina ako je sve uredno, meni je sada drugi put uradjen 9 dana ranije i bebica je bila 4330gr ali i po drugim parametrima zrela. To doktori procene na osnovu nekoliko stvari tako da nemoj da brines, ako se nesto nisam preracunala ti ces vec biti pocetak 39.nedelje tako da bez brige

Tina79
    Član
    Tina79

Tako je, 13 dana pre ali ja te nedelje nikako ne umem da izracunam. Sad sam valjda 34+5. I na uz pregledu je uvek nesto drugacije… Mada verujem da je termin ipak tacan sudeci po mojim ciklusima na 28 dana, tako da se nadam da bebac ipak nece da porani mada se to nikad ne zna. Meni je ovo prva trudnoca pa sam bas uplasena. Vala tvoj je bio bas krupan 🙂
    Hvala ti, nadam se da ce ipak sve biti ok i brojim dane..:)

ogicagica
    Član
    ogicagica

Moje iskustvo sa porodja kaze sledece: ne ćekajte poslednji sekund sa planiranim carskim, postoji razlog zašto se zakazuje za 37,38 nedelju. I, ako vam nije strašna pomisao da budete budne, izaberite lumbalnu anesteziju. Probah i nikada više ne bih rađala u totalnoj. Sretno mame!

Praslin
    Član
    Praslin

Ja sam zavrsila na hitnom carskom pre 10 dana. Prosla prirodni porodjaj, prosla cr. Veliiiiika prednost prirodnom. Neka se niko ne naljuti ali nije mi jasno zasto neko trazi carski rez i sta ima carsko u tome. 🙄

Gledanje 1,291 članaka - 1,291 do 1,299 (od 1,299 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.