Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi U IŠČEKIVANJU Porođaj Vasa iskustva – prirodni porodjaj

Ova tema sadrži 1,839 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Radavox 5 godine, 4 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 1,840 ukupno)

Vasa iskustva – prirodni porodjaj

• Manana
    Član
    Manana

E pa to se slazem! :> :caos:

kalet
    Član
    kalet

U pravu ste, da, sve ipak polazi iz glave.

markova mama

Ne bih rekla. Ja sam se pripremala i psihicki i fizicki, bila sam potpuno smirena, disala sam kao na komandu, babice su me hvalile kako dobro podnosim bol dok se druge zene deru, i to uz indukciju, ali kad je proslo 10 sati pod bolovima, a napretka nikakvog, jer se bebac zaglavio, jer je bio 400 gr tezi nego na UZV i kad su rekli da mu se gube tonovi, tu samokontrola vise nije postojala. Vristala sam od nepodnosljivih bolova jer su BILI nepodnosljivi i zato sto sam mislila da ce beba umreti, a ja ne mogu da joj pomognem. Ali sledeci put mi ne pada na pamet da prolazim opet kroz sve to. Mislim kad svi vole majku prirodu sto onda farbaju kosu i sminkaju se i sl. sto i sve ostalo ne prihvate onako kako jeste i cemu uopste napredak u medicini ako cemo se poradati kao pre milion godina i jos se praviti da nas ne boli. Nisam kukavica i nikad se ne prenemazem, ali porodjaj odvratno boli, grozan je a tretman porodilja je kriminalan- da se ne lazemo. Bar u zemlji Srbiji.

Suzana
    Član
    Suzana

Markova mama je u pravu, porođaj odvratno boli i svaka koja kaže da je prirodni put najbezbjedniji za bebu i da mi porodilje se samo prenemažemo, smatram čistim pametovanjem. Ja sam iz R.S. i epiduralne nema. Ranije su žene umirale na porođajima i nikog nije bilo briga. I baš šteta, danas kad imamo sve, kada je ženi puno lakše da bude žena i dalje se porađamo uz nezamislive bolove. Dobro, svaka žena prolazi drugačije, ali šta je sa onima koje su prošle traumatično iskustvo, jel to znači da one ne trebaju više da rađaju?

petra
    Član
    petra

slazem se sa Markovom mamom,zasto da ne olakasamo sebi ako mozemo,evo jednog banalnog primera do pre 15 godina zub se nije vadio sa anestezijom,a sada se ni poravke nerade bez nje,smatram da svaka zena ima pravo da izabere kako ce se poroditi,samo ce to pravo zena u nasoj zemlji ostvariti za jedno 100 godina

emem
    Član
    emem

Prihvatite svaku pomoc,bio to epidural ili nesto drugo!Dva puta sam se poradjala.Prvi put ne iskusno,ne ponovilo se.Trazila sam prozor da se resim muka.A drugi put
    ,uz nararavno promenjenog lekara bila je dovoljna vaginaleta da sve bude gotovo za 2 sata i da ujutro budem kao nova a da sledece jutro budem kod kuce!

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

ne,ne zato se Ivana odlucila na epidural ma nema sanse prirodan porodjaj i tacka sto da nece neko vise da me ceni ako sam se porodila prirodnim putem a manje ako epuduralom,mene mm podrzava i sam mi kaze ja necu da gledam kako se mucis pametan covek,jos kaze i kad se porodis koliko ce ti samo energije trebati oko bebe ja cu ti pomoci koliko mogu ali ipak majka je majka.Mene strah iskreno prirodnog porodjaja znam dve devojke koje su umrle na porodjaju jednoj je na celom telu popucali kapilari i umrla,a drugoj je jednostavno stalo srce i zamislite kad se to desilo u Nemackoj sahranjena je u gradu u kom e sam ja zivela i tu pricu sam cula od njenog oca ma nema sanse da se mucim,ja cu mojoj bebici pokazati koliko je volim mada ona sigurno oseca posto joj svaki dan pricam i mazim stomak. 😥

Mirche
    Član
    Mirche

I porodjaj sa epiduralom se smatra prirodan (vaginalan :> ) porodjaj samo sto se koristi anestezija…
    I sa epiduralom ces morati da guras i da zuris da izguras bebicu napolje…samo sto ces slabije da osecas kontrakcije. Sve se dogadja isto kao i bez epidurala samo sto ne osecas bolove. Jako je bitno da ti dobar anesteziolog da epidural zato sto moras da osetis napone da bi znala kada je vreme i da bi lakse sve to obavila. Ne sme da se da prevelika doza jer onda nemas nikakvu kontrolu nad misicima i sve to ide dosta tesko…
    Moja drugarica se 2 puta porodila sa epiduralom i ona je jako zadovoljna.
    Ja, kao sto rekoh, nisam imala strasno iskustvo, verovatno sam imala malo vise sreca…

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Mirche ja zivim u Parizu sad sam u 13 nedelji trudnoce vec sam odredila bolnicu u kojoj cu se poroditi pomocu epidurala ovde se epidural radi godinama unazad ovde se skoro sve zene poradjaju uz pomoc epidurala,znam da je to vaginalni porodjaj i da cu gurati bebu kao pri normalnom porodjaju ali samo da nema bolova,iformisana sam dobro o svemu i ne plasim se mm me podrzava i to mi je najbitnije 😆 :trudnica:

Biterlemon

Ovde sam prvi put, ali ne mogu da ne prokomentarisem porodjaj, naime nemaju sve zene iste razmere, tako da svaka ne moze da podnese isto porodjaj.
    Da vam prenesem iskustva sa mog porodjaja, pukao vodenjak u 4 i 15 naravno posto se spremila otisla u bolnicu tamo sacekala do 10, bolove gotovo da nisam ni imala nesto malo ali je to bas malo, kada su me uveli u salu i moj porodjaj je trajao 2.5 sata, na kraju zavrsen vakumom, oko mene su bili svi dok. i sve sestere toliko nije bilo komplikovano, tako da me sada stvarno hvata panika, jer sam u 17-oj nedelji trudnoce, inace ja ne umem da vicem a moj prag tolerancije na bole je ogroman, ono sto me je tad jos uznemirilio sto je beba bila izmorena zbog vakuma, iako je imala sam blag naduv na glavi, pa je slabije sisala i dobila strasnu zuticu pa sam se bas isprepadala.
    Nadam se da ce ovog puta biti manja beba, inace rodila sam devojcicu koja je 3550kg bila teska i 55 cm. dugacka.
    Da dodam da su mi domah rekli da sam strasno uska i da je to razlog takvog porodjaja.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

jaoj da ti nisam bila tad u kozi ko zna kako ti je bilo zelim ti sada laksi porodjaj,i ja se plasim kako ce biti iako planiram da se porodim uz pomoc epidurala 😕

crnokosa
    Član
    crnokosa

Ja sam imala normalan porodjaj jer kao prvi bude i najneiskusniji po obicaju.Nisam osjetila bolove vec sam imala blago krvarenje pa mi je to bio znak da se krene.To je bilo u pola 1 noci a bolnicu imam na 5 min.tako da sam odmah bila smjestena u sobu za cekanje i tada su poceli bolovi koji su mi trajali do popodne narednog dana,posto nikako da se otvorim onda su mi probili vodenjak,znaci oko 12 i 15 a rodila sam u 15 i 45.Eto malo vise od 3 sata.Ne bih pozeljela nikom moje iskustvo mada znam da nije ni to nista ali ipak se nadam da ce mi ovaj put biti bar malo lakse.Kazu drugi put je lakse 🙄 a sad znam ono st me ceka i nisam uopste ni malo smirenija. 😥 🙄

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

opusti se bice sve u redu :cvecko:

kalet
    Član
    kalet

Samo opusteno, razmisljaj pozitivno i bice to sve u redu!!!

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

ali ipak malo me strah :doomed:

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 1,840 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.