Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi U IŠČEKIVANJU Porođaj Vasa iskustva – prirodni porodjaj

Ova tema sadrži 1,839 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Radavox 5 godine, 4 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 1,840 ukupno)

Vasa iskustva – prirodni porodjaj

• dasa976
    Član
    dasa976

Prvi porod se desio mjesec dana prije termina. Pukao mi je vodenjak ali nisu htjeli da ubrzavaju ništa dok ne uđem u deveti mjesec. Šest dana sam bila na odjelu i curila i na dan ulaska u taj deveti počeli su bolovi. Nije bilo strašno i Anja se rodila sa 2,600Kg. Na drugom porodu su znali da je beba malo krupnija pa su više i pazili. Mene nije puno boljelo, čak sam na stolu uspjela da odspavam jedno dva sata. Bolovi su trajali tek jedan sat i Lazar se rodio sa 4,600Kg.

Irssa
    Član
    Irssa

Ne brini Ivana, nije samo tebe strah :doomed: :doomed:

Irssa
    Član
    Irssa

Ja jos uvek nisam odlucila gde cu da se porodim, ali uzasno se plasim komplikacija na porodjaju, cula sam puno prica o tome ali svaki porodjaj je prica za sebe

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

ha ha irssa iste smo ulasene :doomed: :doomed:

Standzi
    Član
    Standzi

e da sam i ja jos uvek trudnica,i da mi je prva trudnoca,i ja i se plasila sa vama…ali sad kad znam sta je porodjaj i kad sam kroz to prosla,nije mi jasno cega se plasite :neznam: ali ok…

kalet
    Član
    kalet

Strandzi, svi se ljudi pomalo plase neizvesnosti i neceg sto ne znaju kako izgleda, pa je i normalno sto se nase trudnjace plase.

crnokosa
    Član
    crnokosa

EEE pa meni nije prvi porodjaj i bas kad znam sta je i kako je sad se bojim jos vise. 🙄 Ne bih sad da uplasim vs koje ste po prvi put trudnice ali nikome nije isto iskustvo.Neko prodje glat a ja nazalost nisam bila medju tim sretnicama.

Standzi
    Član
    Standzi

pa da sve zavisi kako ko prodje,ja sam bas glatko prosla..
    E bas ste mi pokvarile plan,htela sam da smirim nase trudnice malo,previse se plase! 😆

crnokosa
    Član
    crnokosa

Ja se bojim svaki put kad idem kod zubara a kamoli sta drugo.Strah me dok iscekujem a kad dodje vec onaj trenutak onda se smirim i koncentrisem i gledam samo kad ce da prodje i to. 🙂

Biterlemon

Ma lepo je kad se nemas cega plasiti odnosno kad na prvom porodjaju prodjes super ali kad se stvari komlikuju onda je to malo zastrasujuce, a najgora stvar sto znam da se ovog puta sigurno nece odluciti za carski rez, jer rezova od operacije imam dosta, zato sam ja jos sada uplastena.
    Inace ja bih volela da mi je potrebna samo babica da porodjaj bude toliko lak, ali…… 🙁 :klanjam:

crnokosa
    Član
    crnokosa

I to sto kazes :klanjam: :klanjam: :klanjam:

…danijela…

joj vala cela istina,kako zna da boliiii,jedva cekas da ga izbacis,ne planiram vise dece,dosta mi je ovo troje :>

katarina
    Član
    katarina

Ne plasite se sto se opustenije laksi vam porodjaj eto ja sam jedva cekala da se porodim jer vise nisam mogla ni da spavam ni da jedem ni da se krecem sebi sam bila teska pa kad mi je vodenjak puko ja srecna sto je konacno dosao trenutak,bila sam opustena i imala lak porodjaj za 2.5 sata bez bolova iako sam uska rodila sam devojcicu 3790 i 55 cm dugacku!!Naravno da sam se plasila tokom cele trudnoce ali kad sam se blizila terminu nestao je strah tad sam samo razmisljala jedva cekam da je vidim….

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

necu,necu tako :anene: :anene: :anene:

Sneki
    Član
    Sneki

I ja sam jedva cekala da se porodim i da vidim bebu, kada ono 10 sati sam se poradjala pod indukcijom i na suvo. Za drugo sam zakazala epidural, ali porodjaj je krenuo pre vremena. Porodila sam se za 4 h sto u odnosu na prvi nije vredno pomena. Kada bih se odlucila za 3. opet bih trazila epidural.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 1,840 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.