Ova tema sadrži 177 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  MilicaCale 7 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 151 članaka - 151 do 165 (od 178 ukupno)

Vestacka bradavica

• Tea&Peki
    Član
    Tea&Peki

Koristila sam vestacke bradavice kada sam izasla iz porodilista jer su mi se stvorile ragade,AVENTove su i super su,tako da ih preporucujem i u slucaju ragada a ne samo uvucenih bradavica.

Tea&Peki
    Član
    Tea&Peki

Koristila sam vestacke bradavice kada sam izasla iz porodilista jer su mi se stvorile ragade,AVENTove su i super su,tako da ih preporucujem i u slucaju ragada a ne samo uvucenih bradavica.

zek4pek4
    Član
    zek4pek4

Drage mame od kako sam se porodila koristim vestacke bradavice jer su mi bradavice bas uvucene i Viktor se muci da sisa.Pokusala sam bez njih,ali on place dok vuce i mene uzasno boli.Jos uvek koristim aventove vestacke bradavice i ja sam zadovoljna.Interesuje me samo da li to moze Viktoru da skodi?Ja mislim da ne moze jer mnoge bebe piju mleko iz flasice pa im ne smeta.To mu dodje isto ja mislim.

vele
    Član
    vele

nemam iskustva sa silikonskim bradavicama, ali ne vidim razlog sto bi mu skodilo. samo se opusti i lepo sikite!

natasa44
    Član
    natasa44

Evo i ja da kazem moje iskustvo o silikonslim bradavicama
    3 dan po porodjaju malisa mi je napravio takve podlive, da su mi sestre u porodilistu rekle da kupim silikonske bradavice, uzela sam chicco i malo smo se u pocetku mucili da povuce, a sada samo sisa preko njih, nece da povuce moju bradavicu kad mu dam
    Sta je tu je…i to je bolje nego da ga hranim na flasicu

dacaipeki
    Član
    dacaipeki

Epa ovako i ja koristim silikonske bradavice AVENT od izlaska iz porodilista. Bile su uvucene i imala sam ragade. Tako da ih i sada koristim a mali ce napuniti 3 meseca za koji dan.
    Zeko nema problema, nadam se…

olga75
    Član
    olga75

Mi takodje koristimo Avent vestacke bradavice vec tri i po meseca a drugacije ne znam kako bi sikali.Mislim da ako ne skodi cuca ili flasica zasto bi onda silikonske bradavice?

daki80
    Član
    daki80

Evo ja mogu da se napokon odjavim sa ove teme jer ima već mesec dana kako ne koristimo veštačke bradavice :bravo: :bravo:
    Hvala vam veštačke bradavice jer bez vas nismo mogli 6 i po meseci ali mnogo nam je lakše i lepše bez vas 😆 😆

Oblak_u_bikiniju

Vec sam pominjala da je moj sincic bio malen i slab (sada, naprotiv, ljubi ga majka!), a meni bradavice ravne, pa smo mjesec dana i mozda malo vise koristili vjestacke. bez njih je jednostavnije, ali su neosporivo korisne.
    Savjet, trazite apotekaru – sto mekse. Mi smo imali chiccove neke zute, vrlo meke i to je super islo, od prvog dana.

Jelena p.
    Član
    Jelena p.

i ja imam pozitivno iskustvo sa silikonskim bradavicama,babica u porodilistu mi je rekla da ih kupim posto su mi bradavice bile skroz uvucene i Natalija je sikila na njih dva meseca….posle nije htela ali mi je zato izvukla moje bradavice pa sada normalno siki….ima 5 meseci i normalno napredje…i naravno da ne moze nista da im bude,samo su od pomoci

olga75
    Član
    olga75

Mi smo prestali da koristimo vestacke bradavice pre oko dve nedelje :bravo: .One su fantastican izum i Marija bez njih verovatno ne bi sikala. Hvala im 🙂

Animsaj
    Član
    Animsaj

Ja sam Aventove koristila 5-6 dana, stvarno su koristile dok mi ragade nisu zarasle.Brze je i bolje sikila. Ali je uzasno mnogo gutala vazduha i posle imala grceve. zato sam je silila da siki bez njih, i uspelo je. Sad malo trpim bol ali ne stvaraju se ranice :bravo:

renatas
    Član
    renatas

Zbog toga sto sam ja imala jako dugo vremena probleme sa sopstvenim bradavicama moje dete je prva tri meseca sisalo iskljucivo preko silikonske aventove. ni jedan jedini dan nije imao grceve tako da nisam bas sigurna u to da se guta neki dodatni vazduh jer te vestacke bradavice se na principu vakuuma zalepe za dojku a dete proguta isto toliko vazduha koliko bi inace progutalo sisajuci bez vestackih.

Animsaj – 12/7/2009 09:20

Ja sam Aventove koristila 5-6 dana, stvarno su koristile dok mi ragade nisu zarasle.Brze je i bolje sikila. Ali je uzasno mnogo gutala vazduha i posle imala grceve. zato sam je silila da siki bez njih, i uspelo je. Sad malo trpim bol ali ne stvaraju se ranice :bravo:

Vanessa_K70

Ja sam samo dva dana u porodiliste koristila vestacke bradavice..sad hvala Bogu sve ide kako treba.

T3
    Član
    T3

probajte da pokusate da vase bebe sisaju prirodno sto vise ,ako ipak nemogu da vuku dovoljno ili uhvate sisu kako treba onda vam silikonske bradavice ne ginu,ali nije to nista strasno,olaksacete i sebi i njima muke ,ja jako dobro znam kako izgleda to mucenje i u svakom slucaju bolje i tako nego da vuku bradavice koliko mogu i stiskaju iste desnima i time vam stvara bolove i ranice …dojenje se tad pretvra u mucenje,a ne uzivanje..

moguce je da nam se sve to sa problemima dojenja i uopste na odluku o koriscenju vestrackih bradavica desava jer vecini od nas jos u porodilistu ne pokazu kako se pravilno beba postavlja na sisu i kako joj se stavi bradavica unutra,to je bio slucaj i sa mnom,samo su mi je doneli i rekli podoji je.
    ja sam je tad podojila kako sam znala,posle mi je jedna majka pokazala,ali zbog tog neznanja verovatno sam posle i imala tih problema kojih sam imala.

dakle pravilno dojenje je od izuzetne vaznosti kako i za prve dane tako i za kasnije dojenje..od njega prvenstveno zavisi da li ce beba dovoljno i koliko dugo sisati…probajte na sve moguce da im nutkate sisu sto cesce,gledate da uhvati celu alveolu dojke ne samo bradavicu,da ne udise vazduh,da pravilno lezi,dok sisa..itd… pre nego sto vam vestacka bradavica postane jedino resenje za problem koji imate..licno nisam za ta vestacka pomagala i smatram da svaka zena moze prirodno bez problema da doji svoje dete samo ako se potrudi.

Gledanje 151 članaka - 151 do 165 (od 178 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.