Ova tema sadrži 146 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  sarica1983 5 godine, 10 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 147 ukupno)

Vežbe po Vojti

• Mama Slavica

Ako grešim ispravite me ali mislim da nisam nigde imala priliku da popričam sa ostalim mamama koje upražnjavaju ove vežbice sa svojim bebama!Volela bih da čujem vaša iskustva kao i napredak do kog ste došli ako uopšte ima napretka!

Irssa
    Član
    Irssa

Ja sam vezbala Vojtu sa Ivom i odusevljena sam bila kako je brzo napredovala. Imala je tortikolis i pojacan tonus misica, vezbale smo svakodnevno po 2-3 puta i to se ispravilo. Inace, obucila me je terapeutkinja iz sokobanjske da radim vojtum. Malo je komplikovano ali se savlada, treba tacno da se zna gde da se pritisne, kojom jacinom, koliko da se isteze, da se beba pravilno postavi….

Mama Slavica

Irssa-hvala ti,i ja sam obučena od strane fizioterapeuta iz NS,i mi vežbamo samo mi ide nekako sporo,a i radim samo te tri osnovne vežbe a tako bih volela nešto novo za jačanje ramenog pojasa,imamo kontrolu za 3 nedelje pa ćemo možda dobiti nove s obzirom da je i on stariji,koliko ste dugo radili?Znam da je individualno ali pitam informativno!

DRAGANA199

Mislim da se mi znamo.Ja sam iz Sombora.Mojoj Mii su vežbe pomogle,mnogo.Nama je kontrola u sredu,baš me zanima šta će reći.Da li vi idete na vežbe kod doktorice Stejin?

Mama Slavica

Zdravo Dragana,ako si ti ona mama sa kojom sam se srela kod dr Stejin i koja je sa mnom ležala u boksu kod Tintora onda se znamo.Drago mi je što je tvojoj Mii bolje, mi smo bili u četvrtak na kontroli ali ne kod dr Stejin nego redovno u dečijoj bolnici u NS kod načelnice fizijatrije dr Mikov Aleksandre.Jako sam zadovoljna jer mi je za 15 min kontrole rekla VIŠE NEGO GAVRA ZA DVE NEDELJE!!!!!Marko je puno bolje (hvala Bogu)okreće se na obe strane opruža rukice kada leži na stomaku…sada može da počne sa sedenjem,čekala sam njen pregled.Ali ipak će Marko još god dana da pije lekić jer su mu se ponovile konvulzije,nakon ukidanja fenobarbitona.Redovno idem na EEG i kod neuropedijatra dr Knežević.Nadam se uvek boljem,sada mi nije samo jasno da li da i dalje radim drugu vežbu ako se on sam okreće,zaboravila sam da pitam.Želim ti sve naljbolje nadam se da ćemo se videti i čuti na nekom lepšem mestu u SOMBORU!

DRAGANA199

Jesam,ja sam ta mama.Ona ne pije lek,nije ni pila.Pila je taj fenobarbiton samo 6 dana kad je bila na intenzivnoj,a ali nikad kasnije joj se konvulzije nisu pojavile.Njoj je to bilo neurološki,tako mi je doktorica rekla,nije mogla da kontroliše pokrete.Danas smo bili na kontroli kod doktorice Stejin,od prvog idemo opet na terapiju 5 dana.Mia je puno napredovala,ali treba rada i rada,znaš ona neurološki nije dobro,kod psihologa je dobila ocenu 52,što pokazuje laku mentalnu zaostalost,ali doktorica kaže da to ništa nije konačno.Ta doktorica kod koje ti ideš je najbolja u deč.bolnici,tako sam čula.Dr.Stejin je dosta skupa,ali mojoj Mii su mnogo pomogli.A koju dijagnozu ti mali Marko ima?Imaš li ti MSN,a mogle bi se naći jednom na kafi,ja isto ne poznam nikog ko ima sličan problem.Da li nastavljaš sa Vojtom i dalje ili si dobila neke druge vežbe?

Mama Slavica

Zdravo Dragana,moj Markiša je pio fenobarbiton mesec ipo dana,i onda ga nije pio dva meseca ali su se konvulzije ponovile jedan dan 3 puta.Tada smo(u septembru) prebačeni za NS gdee smo proveli 3 nedelje,one se nisu više ponavljale,Marku je urađen CT-koji je bio uredan, pet puta EEG-koji je dobar u budnom stanju ali u spavanju beleži neke nespecifične fenomene spavanja.Nema epi promena ali ona ih je ipak tako okarakterisala i napisala da ima simptomatski rizičan razvoj i sumnju na epilepsiju kao posledicu hipoksije.Pije redovno Eftil još godinu dana i čekamo da sa 18 meseci uradimo magnetnu r.Da,još radim Vojtu redovno,imam kontrolu kod fizijatra u januaru ali ću verovatno otići u međuvremenu kod Stejinke,samo me je već par puta ispalila za termin pa nikako da se dogovorimo.Što se tiče kafe volela bih da se izvučem iz kuće ali ja imam još dva sina jednog školskog i jednog predškolskog,muzičku školu,fudbal,Vojtu,i uz to ničiju pomoć, tako da je fizički neizvodljivo.Možda nam se ipak ukaže prilika ali ja bukvalno padam u nesvest od obaveza i ne stižem sve! Ipak čuvajte se pa se čujemo ovako!Budite mi svi bolji do sledećeg kuckanja!!!!

DRAGANA199

Evo i mene napokon,nešto nije bilo u redu sa forumom.Mii je eeg u redu,ali prvi put kad je rađen nije pokazivao nikakve funkcije mozga,ali hvala bogu,pa je sad u redu.CTG isto ne pokazuje oboljenja,ali njoj su moždane ćelije ostale bez kiseonika,pa se mozak sporije razvija.Mi cekamo isto da Mia navrši godinu dana,pa ćemo ići na magnetnu.U BG aparat ne radi za sada,strašno.I mi radimo Vojtu još uvek,ali od prvog ide na terapiju,pa ću videti da li će nastaviti.Da li se to Marku desilo zbog teškog porođaja ili….?Svaka ti čast,sigurno ti je mnogo teško,ali nadamo se svi da neće tako doveka.Meni nije fizički teško,koliko psihički,pokušavam da ne mislim da su drugi krivi što je ona bolesna,ali mi jako loše ide.Borim se,i za svaki njen pomak se radujemo kao mala deca.

Mama Slavica

Ćao Dragana,evo svratih da vidim da li si se javljala.Da moj treći porođaj je trajao 15h što je puno za 3x,i ja sam mislila da ću to s obzirom na iskustvo obaviti za 2-3h i sticajem okolnosti radio je isti dr kao i tebi Panić i mnogo se mučim da ga ne krivim za sve ovo!!!!Ali mi je sve teže!Samo da je hteo da mi uradi carski Marko ne bi ostao bez kiseonika ako se to uopšte i desilo!Jako mi je drago da je Mii sve bolje i bolje i nadam se uvek lepim vestima od tebe!LJubi je i čuvaj,mazi,nesebično jojm to pokazuj jer tako se deca hrane!!! :HAG: :love: Veliki pozdrav od mene i Makija.

DRAGANA199

Ćao Slavice.Moram da ti kažem da ja njega ne smatram doktorom,jer zbog njegove nestručnosti mi sad imamo bolesno dete.Meni su u N.S. rekli da je to 100% geška lekara i žao mi je samo što nemamo para da ga tužimo kao i babicu koja je tad radila,ali se nadam da bog sve gleda.Samnom u sobi je bila žena čija mama radi u bolnici,prvorotka,i da vidiš kako su joj uradili carski rez.A oni koji nemaju vezu i debeo novčanik treba da se mole bogu da sve završi kako treba.Pa on je meni rekao da je verovatno pogrešio termin i da tehnici ne treba verovati,a niko nedelju dana nije obraćao pažnju što ja ne osetim bebu i što ctg nije u redu.Ceo život ću žaliti što ništa ne mogu uraditi da se takvima stane na put.Ako te zanima,moju priču sam objavila na sajtu http://www.majka hrabrost.com.To ti je sajt da se poboljšaju uslovi u porodilištima i stane na put takvima.Moja priča je pod KENGURICA 085,piše pod SOMBOR.Možeš poslati i ti svoju i potpisati peticiju,ako te interesuje.Tamo ima strašnih priča,da čovek ne poveruje.I ja se nadam boljem za sve mame koje imaju problem,pa valjda se naš trud treba isplatiti.(ja ne znam staviti sliku niti smajlije,ne razumem se baš,a muž još manje,probala sam,ali mi ne ide).Poljubac od mene i Mie.

Bambina.
    Član
    Bambina.

Mi smo mesecima vezbali po Vojti i samostalno i u Sokobanjskoj. Vise o Vojtinim vezbama i iskustvima nas mama mozete da procitate ovde http://forum.roditeljportal.com/forums/thread-view.asp?tid=3404&start=151&posts=163

jovanka orleanka

DRAGANA199 – 29/11/2008 14:02

Moram da ti kažem da ja njega ne smatram doktorom,jer zbog njegove nestru?nosti mi sad imamo bolesno dete.Meni su u N.S. rekli da je to 100% geška lekara i žao mi je samo što nemamo para da ga tužimo kao i babicu koja je tad radila,ali se nadam da bog sve gleda.

Pozdrav Dragana,
    I mi smo porodica koja se vec sedam godina bori sa posledicama necije gresne. Znam da sam vam ,,upala“ u temu, izvini. Takodje smo potpisnici peticije. Ni mi nismo nikog tuzili jer ,,vrana, vrani oci ne vadi“. Da smo i tuzili sigurno ne bi dobili slucaj jer je lobi previse jak. I ne samo to, trebalo je isto kao i vi obici, vise neznam ni sama koliki broj instituta i boriti se i moliti za pomoc, kolege tih istih lekara(a oni su ,,bezgresni“).
    Budite jake, ljubav cudo cini. Mi smo u redovnoj skoli, tesko je. Dodeljena nam je uciteljica, (iako smo sugerisali da se mora voditi racuna, da to mora biti korektna osoba, koja ima razumevanja) koja ne moze da podnese nase prisustvo, koluta ocima, omalovazava ga…Tesko mi je jako, menjamo skolu na polugodistu. Necu da vas plasim, ali tek u prosveti, kakav je haos.
    Angazovala sam se oko inicijative za inkluzivno skolovanje. Za nasu laksu buducnost i svih malisana koji nicim nisu krivi zato sto su drugaciji.
    Tesko nam je , ali zajedno mozemo vise. :love:

DRAGANA199

Napokon sam našla temu,videla sam da je nema u pos.potrebama,pa sam se zabrinula šta se dešava.Nema veze što si upala u temu,drago mi je da se javio još neko.Mi smo se vratile sa terapije,Mia je mnogo napredovala što je potvrdio i psiholog,dobili smo i nove vežbe i nastavljamo dalje.Kako si ti Slavice,ima li nešto novo?Rekli su mi sad na terapiji da se Vojta radi sve dok dete ne propuzi i tonus mišića dođe na normalu,nama su promenili treću vežbu,jer nisu bili zadovoljni kako ju je Mia prihvatala,na ovu novu bolje reaguje i naravno nove stimulativne vežbe i još neke što je rekao psiholog,rekli su mi i da Mia ima mnogo potencijala i samo rad,rad i rad.

DRAGANA199

Kada bi se mogle nekako videti,da uhvatiš vremena da dođeš do mene,ja bi ti rado pokazala vežbe i za stimulaciju i za ramena,ima ih više,a to ja i Miin problem,ali je krenulo na bolje.

Mama Slavica

E pa evo me!Konačno smo se pohvatale.Da ne ponavljam priču sa one teme ukratko mi evo 02.02, idemo ponovo kod Steinke na korekciju Vojte jer je Markiša propuzao i beži mi po stolu,jako negoduje neće da radi okrene se i ode a ja gola voda!Predlagala mi je i magnete nisam baš najbolje razumela zašto je to preko potrebno i pored svega što je Maki uspeo.Iz finansijskih razloga sam pristala samo na korekciju Vojte a 14.02.idem na fizijatriju pa ću se posavetovati sa njima.Pošto stopala poslednja sazrevaju Marko još pomalo drži pružena stopala i prstiće na nogama,levu šaku je otvori ali desnu još zatvara ali tapše sa otvorenim rukicama.Juče mi je dobio alergiju na amoksiklav pa ima proliv i plikove po guzi pa se mučimo sa tim.Nadam se lepšem vremenu pa ću moći kolicima u šetnju i možda da se tada vidimo,bićemo ovako u kontaktu.Drago mi je da je Mii bolje čuvajte se i vežbajte, vežbe su nam Sveto pismo!!!!

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 147 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.