Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Rodbinski Odnosi Vi ili ti? Kako oslovljavate svekrvu i svekra?

Ova tema sadrži 213 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  mimicka 5 godine, 10 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 214 ukupno)

Vi ili ti? Kako oslovljavate svekrvu i svekra?

• Standzi
    Član
    Standzi

kako se obracate svekiju i svekru? sa Vi iili ti? i zasto??kako ih zovete ?mama i tata?cika i tetka? baba i deda?
    ja se mojima obracam sa Vi a ustvari ne znam zasto,valjda sam tako vaspitana 😆 :neznam: a zovem ih baba i deda kao fol sad su baba i deda,mada sam ja to pocela jos pre rodjenja mog deteta..
    do pre godinu i po,ja sam ih oslovljavala sam tetka+ime i cika+ime …ali su oni jednom se jako iznervirali kao „kakav je to nacin,nismo mi tebi tetka i teca…“
    ja sam njima rekla da ja mamu i tatu imam ,a i da ih vise (ne daj boze nemam) njihovu ulogu niko ne moze preuzeti!tako da sam im rekla vi ste za mene baba i deda ,(a mislila sam u sebi koliko god.imaju to mi mogu i biti)mogu vam reci da je bas frka ispala oko toga,navalise ljudi i gotovo,dok ne otkrise kako cu ih zvati!
    kako je kod vas??? :batina:

kalet
    Član
    kalet

Mamom i tatom da ih zovem, nikad, jer ja roditelje imam i ne mogu oni meni nikada njih zameniti.
    Da budem isrena nikako ih ne zovem, vec stanem ispred njih pa pitam sta me interesuje. A, persiram, i zbog vaspitanja i zbog toga sto mi persiranje drzi odredjenu distancu.

Standzi
    Član
    Standzi

hehe ,potpuno se slazemo u tome kalet …lepo je naci srodnu dusu :HAG:

kalet
    Član
    kalet

Nisu oni to zahtevali od mene i ponekad se ljute sto persiram, ali sta cu, jednostavno ne mogu drugacije.

petra
    Član
    petra

ja ne persiram i zovem ih imenom,tako je bilo od prvog dana

Amara
    Član
    Amara

persiram,iako oni insistiraju da ih zovem mama ili tata,zovem ih teta+ime,cika +ime.
    Ja ne mogu da ih zovem imenom mame ili tate jer oni to meni nisu i nece nikada biti.Nekako bi se osecala glupo da predjem na ti jer su oni ipak stariji ljudi i radim to jer je meni tako lepse i iz postovanja.Uopste kad komuniciram sa starijim ljudima persiram.

Sandra K.
    Član
    Sandra K.

Kod mene je isti slućaj kao i kod Amare. Oni bi htjeli bar imenom i sa ti, al ja ne mogu nikako, sve je do odgoja – stariji ljudi i sve to. A sad da moju sveki zovem mamom nema šanse. Moja mama je umrla prije skoro 6 godina i nikad nijedna druga žena neće njeno mjesto zamijeniti, pa ni imenom.

Hanan
    Član
    Hanan

Ja sam ovdje haman jedini izuzetak, doduše svekija zovem mama, e svekra i ne zovem, nikad mi nije došla situacija da ga moram „zvati“, mada kad pričam o njima ili ih spominjem negdje u društvu zovem ih imenom…mada znam da im nebi smetalo da ih i imenom zovem…al eto prvi put kad sam svekrvu nešto trebala zovnuti ja sam stala i ono „šta sad“ nisam mogla skontati ništa bolje od „mama“i et ostalo…a ne presiram ih, oni su mlađi od mojih roditelja i super smo se uklopili, a ni mm ne persira moje roditelje.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

pa dobro ako je tako ja nemogu :klanjam:

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

ha ha ha sneki dobra si baba jaojjj 🙂 :zvezda:

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

jaoj hi i hi hi hi

Standzi
    Član
    Standzi

eh da zaboravila sam nesto !kad sam jednom se obratila Marku i rekla evo ide ti baba,kaze ona sva bitna (ne zna dobro da govori srpski) pa kaze „nisi ja baba,ja si nona“ kao na italijanskom baba=nona! a ja se zezam pa joj kazem znate za sta mi govorimo nona (samo drugi naglasak) rekoh za noshu deciju tamo gde deca kake :ruganje: ostala je bez teksta!!! :ruganje:
    od sad cu bas da je zovem nona bas joj stoji :ruganje:

Sneki
    Član
    Sneki

JAOJ STANISLAVA! HI,HI, HI! Oklen ti je SVEKRIVA? Mozda je htela da kaze nana? :ruganje: :ruganje:

Standzi
    Član
    Standzi

ne ne ona je italijanka! bas hoce nOna!! 😆

Sneki
    Član
    Sneki

PA NEKA JOJ BUDE: LEPO NJOJ 😆 , A TEBI JOS LEPSE 😉 :ruganje:

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 214 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.