Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Rodbinski Odnosi Vi ili ti? Kako oslovljavate svekrvu i svekra?

Ova tema sadrži 213 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  mimicka 5 godine, 10 meseci ranije.

Gledanje 181 članaka - 181 do 195 (od 214 ukupno)

Vi ili ti? Kako oslovljavate svekrvu i svekra?

• Lavita
    Član
    Lavita

[QUOTE]LitlLili – 19/2/2009 09:58

Dok smo se zabavljali govorila sam svekrvi Vi,ali vremenom,smo postale,jako bliske,sad je zovem po nadimku i na Ti smo.Ona je jedna slatka :vestica: i divna baka…

potpisujem i dodajem da je nekada zovem i baba bako itd
    mama nikada ali razumem adrijanu

Danijela&Jovana

Iskljucivo Vi. Ali se oslovljavamo po imenu. Tako i mm oslovljava moje. Odluku o tome smo doneli nas dvoje i roditelji su se slozili, zvuci dovoljno prisno, a sa postovanjem.

Biterlemon

Ne mogu da verujem da se na ovoj za mene najinteresantnojoj temi nisam upisala, evo odmah cu da ispravim gresku!!!

Moje ne zove nikako, jer su oni do besvesti insistirali da ih mamam i tatam, sto ja nisam mogla, jer imam mamu koja je sve dala u zivotu i odrekla se svih ugodnosti da bi nama ugodila da se nikad ne osecamo zapusteno….. super je i ZENA SA VLEIKIM Z za mene ce uvek biti.
    E sad sa mm smo deset godina ziveli kod njih na selu, posto njegovi tamo zive, moja :vestica: :vestica: :vestica: svekrva se od samog starta ponasala ja pa ja pa ja. To sto sam je jednom oslovila po imenu napravila je citavu farsu, gadura moram reci ne mogu da se suzdrzim. Videla je da mi je tesko, bila sam bas mlada i nisam nista znala, trudnica, snovi pali u vodu, prerana ne palnirana udaja ali rekla bih sudbina, ma izivljavala se u svakom trenutku, no ima boga pa nek razmslja sta je radila….
    Uglavon za to ne zvanje mama preplakala sam trudna ceo dan, nazvali su bezobraznom, kako sam ja nezahvalna, mada ne znam na cemu….. eto ona me pere, pa zar sam joj ja kriva sto nece da popravi jedne lagere na masini koji su pre godinu ipo za ovu novu kandi bili 600 dinara, po njenom vidjenju trebala sam ja da perem u petom mesecu rucno iznad kade, jer ona je prala napolje u dvoristu, pa u to vreme mozda vecina zena nije ni imalo masinu, a i njen problem mogla je da kupi, i ja sam morala ako sam mislila da sacuvam kicmu, tako da kad sam kupila svoju masinu pocela sam da perem u nju, zapravo prvo sam zavrsila na dve operacije u jednoj godini, da ne pricam da je voda bila led, ruke su mi se zimi kocile, kupatilo se ne greje hladno veliko ufff.
    Tako da sam od tad obecala da ce da budu EJ i tako su i dan danas, EJ!!! Posto nisu mogli da shvate da je neko suvise vezna za majku, da meni druga mama ne treba, mozda bi se i navikla ali da su pustili da prodje vreme, ali seoska politika.
    Pre dve godine joj se udala cerka, moja zaova, ona zetove zove ciko i teto, i to je sad normalno cuti kao zalivena i ona i svekr, pa eto to je sad vidis normalno, ne nego su zaovini normalni, odmah su rekli da je izbor njen i da slobodno zove ciko teto, ne mogu da zamene majku, majka je majka, imali su obzira da je mnogo vezana za njene.
    Sada im je glupo, hteli bih bar da budu ciko, teto, bilo sta po imeno ali posto su tako nastupili, onda ce vecno da bude EJJJJ!!!

malena89
    Član
    malena89

meni je totalno glupo zvati svekrvu mama… bez obzira koliko majka nekome znaci… da li mnogo ili malo… ne mogu zvati svekrvu mamom jer samo jednu majku imam… Za svekrvu imam ok zenu i zovem je po imenu ali kad hocu da je oslovim sa Vi ili Ti… ja malo pomesam jer sam navikla starijem da kazem Vi pa kazem jednom vi drugi put ti… ali sigurna sam da cu vremenom da je zovem na Ti….

malena89
    Član
    malena89

meni je totalno glupo zvati svekrvu mama… bez obzira koliko majka nekome znaci… da li mnogo ili malo… ne mogu zvati svekrvu mamom jer samo jednu majku imam… Za svekrvu imam ok zenu i zovem je po imenu ali kad hocu da je oslovim sa Vi ili Ti… ja malo pomesam jer sam navikla starijem da kazem Vi pa kazem jednom vi drugi put ti… ali sigurna sam da cu vremenom da je zovem na Ti….

crazylja
    Član
    crazylja

Vi, mada nije zaslužila. Poštujem je jedino zbog toga što je majka moga muža a inače izegavam bilo kakav razgovor sa njom.

nina*****
    Član
    nina*****

Vi jer ne osecam prisnost u bilo kom smislu!!! Ona zeli da budemo drugarice,sto je po meni suludo,pa bih joj samim tim da joj kazem ti dala povoda da misli da to i jesmo! Malo bi se vise mesala u sve,nas zivot,njenog sina,tako da postavljam neku distancu sa tim Vi,a samim tim joj pokazujem i postovanje jer je majka mog muza! Dok mm moje zove imenom,na ti su jer su zaista kao drugari,totalno razumevanje,prisnost.Tako on dozivljava njih i mojima to odgovara! Dok ja sa druge strane nemam takav odnos,postujemo se medjusobno,ali nemamo zajednickih tema,osim njihovog unuceta!Mislim da cemo uvek i biti na Vi,a o tome da ih zovem mama i tata,ne mogu cak ni da zamislim.Moja sveki i danas kad prica o svojoj sveki,iako je zena umrla odavno,oslovljava je sa mama!!! Po tome zakljucujem da bi volela sigurno da je tako zovem,ali mislim da se ne bi usudila cak ni da mi pomene to!

NIKOLINA
    Član
    NIKOLINA

ne zovem je po imenu,kazem joj obicno bako,od kada se rodila Jovana!puno je starija od mojih roditelja pa mi je to ok. obracam joj se sa Vi!
    slazemo se i sve to,ali meni bi bilo jako glupo da je zovem po imenu…

MilicaCale

Vi, iz postovanja, tako sam vaspitana, a nikad se nisu pobunili, da to promenimo. Uspesno izbegavam da ih pozovem po imenu, a ako bas ne uspe, onda su teta+ime i cika+ime. Ne bune se oni, ne bunim se ja.

brinet
    Član
    brinet

Uzasava me to kad moram da izgovorim mama…mm moju mamu naziva mamo pa kao moram i ja. Jedva sam cekala da se porodim da bi je nazivala babom (cak ne ni bakom-to mi je slatko a ona to bas nije)…Govorim im VI iz postovanja…tako sam vaspitana…ali cesto mi dodje da im kaze EJ TI ne davi :))))

Winnie the Pooh

Uvek VI starijim osobama,iz postovanja. Mada se odavno kanim da sa sveki predjem na „ti“ posto imamo zaista super odnos,onako,drugarski. Mada,sad mi je lakse,posto ih cesto zovem „baba i deda“ kada sam sa Nolom ;]

lalaigedza

Starijim osobama obavezno sa Vi -tako su me ucili moji

Svekra sam prvih meseci oslovljavala sa VI pa mi je saopstio da ce se naljutiti ako tako nastavim…
    Kaze :“mi smo sada porodica…“ mada se i sada cesto ze..nem pa pocnem sa Vi
    Salila sam se ponekad sa papa(Nemac je) ali od kada je moj tata umro ,zovem ga samo po imenu…
    Jednostavno ne mogu to da izgovorim vise ni u sali…
    Jedan je bio moj tajko….

A nalazim izuzetno simpaticno kada snajka zove s i s baba i deda-normalno kada su deca tu… 😆
    Ne volim obracanje sa „EJ!“ ne mora se persirati,ne mora se tatkati i mamkati ali jednostavno zvati po imenu,zato i imamo imena…

Bubilina
    Član
    Bubilina

Obracam se sa Vi, iz postovanja i zbog vaspitanja. Mm moju mamu zove imenom i sa Vi se obraca. Mozda cu vremnom preci na Ti, ali mama je nikad necu nazvati.

sladjanam
    Član
    sladjanam

Na Ti smo , skoro od kad sam ih upoznala, mada ih znam manje od dve godine. Jetrva je sa njima na Vi, iako je u braku sa starijim bratom mog muza vec vise od 10 godina.Kad im se obracam, obracam im se sa Teta… i Cika….

thelma
    Član
    thelma

Od kad se znamo samo VI. Očekivala sam da će ona reći da ne treba da joj persiram kada smo mm i ja počeli da živimo zajedno, ali ona nije. Meni je to normalno ako smo porodica, ali s njom nikad nisam bila prisna i to mi ne smeta.

Gledanje 181 članaka - 181 do 195 (od 214 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.